Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Doti hehe fajny pomysł z tymi pieniędzmi 😁 Sprawdzę na starszej 😁

Mixi dzięki za radę, jutro muszę skombinować gumki 😁

A u nas wszelkie jęki z powodu drugiego ząbka, udało mi się zajrzeć jak Majce wyciągałam trawę z buzi 🙃

Jeszcze jakby wydatków było mało to mój york włócząc się po wsi musiał oberwać od jakiegoś kota w oko, bo teraz je leczymy i nie ma pewności, czy będzie na nie widział 😞 Już kilka stów na wizyty i zastrzyki poszło a do tego czeka go narkoza i zabieg 🤨 I mój M dostał kolejny mandat za parkowanie 😠 Co prawda nie duży, bo 50 zł ale jestem wściekła ponieważ ostatnio często mu się zdarza 😠

No i potrzebuję waszej rady, moja mama nie wie co kupić Majce na roczek a ja sama nie wiem, co mogłaby jej kupić 🤢 Na pewno nic z ubrań. Teściowie kupują rowerek. Co może być przydatne dziecku? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej.

ostatnio zaglądam na szybko, ale nic się nie odzywam. Piękna pogoda, dzień ucieka 🙂
dziś już paadamm...

Agn, ja już na temat rampersa mówiłam co i jak hehe i tyle 🙂
Maja wygląda jak zwykle uroczo !! 🙂
Tymek ma smooka 😁 ale nie udało mi się zorbić mu w nim fajnej fotki, jak wypiore, zrobię mu lepszą i wstawię 🙂

ja również proszę o pomoc z propozycjami prezentów na roczek. nie wiem co mam 'zażyczyć' dla Tymka, a już nam napominają....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 🙂

My wstaliśmy o 6:30 :P . Kubuś bawi się w łóżeczku zabawkami 😁 . A Ja mam chwilkę by do Was napisać :P .
Zaraz trzeba ogarnąć mieszkanie bo Kumpela z dzieckiem będzie koło południa :P.
Pogoda za Oknem śliczna słoneczko świeci 🙂 .

agn36 Słodko wygląda Mała biedroneczka he :P .


Ja tez nie mam pomysłów na prezenty na roczek a już Mnie się Moja Mama pytała co kupić Małemu .:P
Mama mówiła że od Mojego Brata czyli Chrzestnego dostanie spacerówkę wózek bo jeszcze mamy spacerówkę z 3w1 i jest ciężki a resztę prezentów bark pomysłów :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny 🙂
Wczorajszy wieczór dużo spokojniejszy niż ostatnio. W końcu znalazłam sposób na bolące dziąsła Natalii - daję jej piętki od chleba do gryzienia. To jest jedyne, czego nie wyrzuca na podłogę gdy próbuje gryźć. Najwyraźniej skórka od chleba tak nie drażni jej dziąseł, a przy okazji przynosi ulgę no i dziecko od razu coś tam podje 😁
Mimo tego, że znowu budziłam się kilka razy w nocy, to rano wstałam jakby bardziej wyspana 🙂
A wczoraj dałam jej też do pogryzienia po raz pierwszy nektarynkę i zjadła trochę poziomek z balkonu na podwieczorek 🙂

Agnieszka, Majeczka po prostu do schrupania 😁 😁 😁

Co do prezentów na roczek, to ja też do końca nie wiem, co wybrać. Ale chyba zdecydujemy się albo na rowerek, albo nowy fotelik samochodowy lub nosidełko górskie takie do 5 lat. Albo będziemy zbierać pieniądze na normalne łóżeczko, bo chcemy Małą przenieść do normalnego jak będzie miała jakieś 1,5 roczku.

Spokojnego dnia kochane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Tymek na pierwszej drzemce. Ja kończę kawę i uciekam do obowiązków a tak się nie chce 😁

Ja szczeniaczka uczniaczka mam-w języku ang. Bardzo fajna zabawka.
Krzeselko uczydelko nawet nie pomyslalam, że może być dobre 😉 trzeba sprawdzić
Rowerek właśnie-ale jaki? Taki z rączka do pchania, czy juz dla starszego?
Hustawka jaka? Podajcie jakies linki jak mozecie 😉
Piaskownice tez mamy, żółwia pod domem..

Dziewczyny powiedzcie mi bo sie zastanawiam, jak to jest z takim maluchem jak nasze z wyjsciem nad wode kiedy jest bardzo gorąco, tzn lepiej zeby byl w jakieś koszulce czy moze byc na golasa, w pampersie czy bez? Zeby sobie dreptal? Ja jestem raczej za tym zeby w pampku chyba..... dlugo pewnie nie mozna z nim siedziec? Na co uwazac jakies wskazówki Proszę jak pojedziemy 😉 heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka, nam pediatra mówiła, że nic się nie stanie jeśli dziecko lekko słoneczko muśnie. Ale nie dłużej niż 10 minut na bezpośrednim słońcu. Ale oczywiście czapka na głowę obowiązkowo i krem z filtrem 50, i dużo wody do picia. Ja niedawno kupiłam na plażę taki namiot plażowy LINK, żeby Natę chować przed nadmiernym słońcem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej.
Wiki spała dziś do 8.30 i tatuś niechcący obudził.
Zaczyna się jej wydłużać sen.
Dzięki Doti za linka na allegro będę musiała zamówić . 🙂
A ja Wam nie opowiadałam ,chyba ,że tego rowerka co dostaliśmy to już nie mamy.
Dostaliśmy go rano ,a popołudniu nam go zabrali. 😁 😁 😁 😲
Facet kiedyś dawno temu kupił go dla wnuka ,ale młodzi kupili jakiś inny i ten zalegał mu w garażu ,podczas sprzątania pomyślał ,ze da go nam.
W momecie jak tamci się dowiedzieli ,ze rowerek który kupił ich dziecku ,oddal obcym to zrobili awanturę i kazali go oddać 😮 😮
Wariaci jacyś i ten starszy Pan z podkulonym ogonem ,ze wstydem poprosił o oddanie.A ja go umyłam ,poprałam wszystkie elementy i dostali czysty ,pachnący rowerek z powrotem. 😠

Agn śliczna Majunia ,jako biedroneczka 🙂
U nas też idą zęby ,ale nie wiem ile (myślę ,że 4 ) bo ciężko zajrzeć do buźki .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂 a ja mam dzis wolne, bo z samego rana bylam na rozmowie w sprawie pracy 😉 poszlo mi niezle, pogadalam po polski i po niemiecku, podalam ile chce zarabiac i jesli im wszystko podpasuje to jeszcze dwa etapy rekrutacji przede mna: tłumaczenia pisemne i redagowanie pism no i spotkanie i rozmowa z zarządem firmy... trzymajcie kciuki 😉 jedyne czego sie obawiam, to moj 3-miesieczny okres wypowiedzenia - nie wiem czy ktokolwiek bedzie na mnie tyle czekal :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tylko na chwilkę bo nie mam czasu.

Po pierwsze dzięki dziewczyny za wsparcie 😘 😘 😘 już mi trochę lepiej:-) byliśmy u lekarki. Powiedziała że na jej oko jest wszytko ok, kazała kategorycznie zejść z łózka na podłogę z dzieckiem tylko i wyłącznie podłoga także będę miała czysto w domu 😁 stwierdziła że w swojej karierze (a jeszcze mnie od urodzenia prowadzi) raz tylko się pomyliła w diagnozowaniu jeśli chodzi o tego typu rzeczy ale dziecko cierpiało na zanik mięśni czy jakoś tak i dlatego ale właśnie dla tego jednego przypadku dała mi skierowanie do neurologa żeby mnie uspokoił:-) i w ogóle spoko zrozumiała moje wątpliwości choć mówi że nie mam powodu do obaw i że Ola ma bardzo silny charakter i ciężko ją do czegoś namówić o ile ona nie zechce;-) aha jedyne co to mówiła że trochę słabo staje na wyprostowanych nóżkach jak się ją postawi a że w tym wieku powinna już ładnie stać... a poza tym moje maleństwo dopadł grzyb jakiś nie wiadomo od czego i z tym głównie byłam u lekarza biedna aż całą pipcię ma opuchniętą 🤨

Karolka powodzenia 😘
Deira podobno sucharki są dobre przy ząbkowaniu ale ja osobiście nie podaję Oli bo się boję że ugryzie i się zadławi bo to twarde...Buziaki dla Natalki 😘
Agn powodzenia 🙂 rampers świetny 🤪 a Majeczka przesłodka 😘

Aha problem z moimi kolanami-to prawdopodobnie konsekwencje ciąży i jakieś zwyrodnienia się porobiły... no cóż ciążę miałam idealną to teraz musi wyjść 😜

Latka fragments jest świetny bo ma więcej zielonego a ja bardzo lu8bię ten kolorek 🙃 właśnie chyba w zeszłym tygodniu oglądałam te wózki z edycji limitowanej w jakiejś gazecie i bardzo mi się spodobały te kółka fajne 😉

Nie wiem pewnie jeszcze coś miałam popisać ale zapomniałam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny, mam wolną chwile to napiszę. W domu rzadko włączam kompa a jak jestem u mamy to ona narzeka że jak tylko na kompie siedzę 🤢

Trochę podczytuję co tam u was 😉

Karolka powodzenia oby się udało 🙃

Agn biedroneczka jest boska !! 🤪

Deira mój Gabryś też ma bolesne ząbkowanie i tez się bidulek męczy 😞 już mamy 6 zębów 4 na górze i 2 na dole, wcina wszytko co ma pod ręka 😜

Latka mnie też podoba się bardziej ten zielony sami mamy zieloną spacerówkę 😉

A ja dzisiaj ominełam jednom przed drzemkowe karmienie cycem i jestem dumna !! 🙂 oczywiscie moja mama twierdzi ze jestem wyrodna matką 😮 a ja juz mam dośc karmienia piersią.. 🤨
Jakoś ostatnio nie mogę sobie poradzić z Gabrysiem taki jest niespokojny...to chyba przez te ząbki. Herbatki nie chce pic z butelki tylko jak ma humor, raczkkuje i tak szybko zasuwa że tzreba go gonić. W wózku nie chce jeździć tak się wigina na wszytkie strony muszę go zagadywać że idzie piesek albo ptaszki no masakra...taka jestem umęczona nim i nawet nie mam czasu o siebie zadbac... 🤨 Jak się spotkam z kolezankami ( które też maja małe dzieci) to one taki zadbane...paznokcie pomalowane na czerwono...a ja bidna nawet chwili nie mam zeby w ogole pomalować, ubieram się na szybko w co popadnie bo nie mam na nic czasu...nie wiem kiedy ja dojde do ładu.... 😞

Pozdrawiam was i ściskam buziaki :*

Ps. sorki za błędy ale chciałam szybko napisać bo krucho u mnie z czasem 😉 Paa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wanilka TY się nic nie przejmuj bo ja też rzadko kiedy nakładam na paznokcie cokolwiek poza odżywką. Ile razy zachcę pomalować kolorem to zanim zaschnie to któroś z dzieci się obudzi albo cóś.... w domu siedzę w "roboczych" ciuchach żeby spokojnie bawić się z dziećmi bez obaw o zaplamienie. Maluję się tylko na wyjścia i to ograniczyłam się do brwi i rzęs. Z tym że o spotkaniach z koleżankami zapomniałam już daaaaaawno temu...

Karolka trzymamy kciuki 🙂

Agn biedroneczka CUDO!!!!

Kasiu super że wszystko w porządku. A grzybek... wyleczy sie 🙂

Latka też uważam że zielony lepszy.

Lusia własnie przyniosła mi nocnik i wołała si 🙂 posadziłam i zrobiła pięknie siku.... 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karoka, trzymam kciuki!! 🙂

Kasia,i dobrze, ze o wszystko wypytalas i dobrze, ze dala ci mozliwosc konsutacji z neurologiem. Bedziesz spokojniejsza!!!

Co do wyjsc powinno sie ponoc unikac wyjsc na pelne slonce pomiedzy 12 a 16. Nigdy sie do tego nie stosowalam, bo z dziewczynkami jak mam wolne jestesmy od rana do wieczora na powietrzu. Titi przedewszystkim czapka na glowie, bo ona nie owlosiona.
Jak dla mnie maluch powinien miec ZAWSZE pieluszke,abo majtki. Nie moge patrzec na te biednne maluchy, ktore z gola pupa biegaja po plazy. Raz,ze to niewygodne, a dwa bardzo malo higieniczne!!!
Mozna kupic sobie wlasnie taki namiot choniacy od slonca, chocby jak maluch sobie drzemke ucina, abo rozkladac parasol nad kocem/ recznikiem.
Tituszka jak upal, to tylko pieluche ma na sobie i chusteczke na glowie, koszulki nie ubieram. I nie smaruje poki co, kremik kupiony stoi, ale jakby nie patrzec nie wiadomo jakiego slonca w tym roku jeszcze nie bylo. Ja mam 30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 🙂

Dziś Dzień pełen wrażeń :P Kubuś bawił ładnie się z Kolegą który był 🙂 .teraz bawi się jeszcze w łóżeczku 🙂
Macie zdjęcia z Zabawy :P




Zaraz spać 🙂 Kubuś idzie . Byliśmy z wynikami krwi i ma niedobór żelaza przepisali nam syropek kazała dawać dużo warzyw typu szpinak brokuły i wibowit kazała kupić a po 5 tygodniach powtórzyć badanie . Mam nadzieje że się unormuje .

Tak w ogóle dziś doznałam SZOKU termicznego :P . wysyłałam CV do ogłoszeń w sprawie pracy na weekendy obecnie bo nie mam z Kim Małego zostawić a w weekendy M by się opiekował te 8 godzin 2 razy dziennie da radę :P . Wysłałam do kilku ogłoszeń po 20 minutach dzwoni telefon i pytają czy ogłoszenie które zawiesiłam jest nadal aktualne a Ja że tak i jutro idę na rozmowę o pracy 🙂 . Dziwnie tak po tak długiej przerwie wrócić do pracy :P . Jutro się wszystkiego dowiem . Najlepsze jest to że jadę tam z Małym ale Brat z Nim zostanie w aucie :P

Kubuś już śpi . A Ja czekam na M aż wróci z pracy .. dziś mija mam 3 rocznica jak jesteśmy razem :P .

Dobrego i Spokojnego Wieczoru :* . Odezwę sie jeszcze dziś :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka powodzenia z pracą 🙂
A my dzisiaj cały dzień na dworze ,najpierw jeziorko ,potem plac zabaw .
Wiki zachwycona kąpielą w jeziorze ,woda chłodna ,ale jej się podobało.
Jutro powtórka z rozrywki cały dzień nad jeziorem już nawet podpytałam gdzie można podgrzać obiadek dla małej . 🙂
Jednak cyc ,to cyc. Wiki chce pic cyc ,jeść cyc.
A dzisiaj teściowa powiedziała ,żebyśmy tyle dziecka nie karmili bo grubasek 😁 😁 😁
Ona je trzy główne posiłki kaszka ,obiad i kaszka ,a tak to cyc ,owoc ,jogurt i nieraz kanapka nie wiem czy to za dużo 🥴
Co prawda 10 kg już mamy nawet 10.5 ale co zabronię dziecku jeść. 😁 😁
Uciekam miłego wieczorku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jak dobrze ze juz wieczór, ostatnio cos jestem bardzo zmeczona, raz ze upały a dwa ze dziecko co raz więcej potrzebuje uwagi 😉

Kurcze kazda osoba mi mowi, ze fragments, a my z M ze signature 🙂 ten fragments jak dla mnie nie jest zielony tylko bardziej taki ecru czy jak to sie pisze 😁 moze delikatniejszy jest ale ta calkiem jasna buda mnie przeraza ze będzie zaraz czarna od rąk.
Hmm trzebs będzie sie zdecydowac ale nie wiem czy dopiero w Polsce go nie zamówię on line.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry 🙂

Kubuś wstał jak zawsze już o 6:30 :P .
Dostał witaminkę D teraz siedzi w łóżeczku 🙂 zaraz śniadanko trzeba zrobić . 😁

Napiszcie mi co Wy podajecie na śniadanko i na kolacje ?;>

Nie wiem co się stało Kubusiowi ech ... Od 2 dni budzi się znów w nocy i drze sie na cąłe mieszkanie "AM i AM " a jak poszedł spać to była 20:00 o niej jadał potem dałam mu jak szłam spać o 23:00 a ten o 2:30 i zaś tak się darł jakby nie jadał nie wiadomo ile . Znacie jakieś sposoby ?;> . Dlatego pytam co dajecie :P


Miłego Dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...