Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam wieczornie.
Ja ze słoiczka podam najwyżej deserki i to tylko dopóki nie dojrzeją nasze owoce.
Kupcie kiedyś obiadek w słoiczku i zróbcie same to samo danie, oczywiście bez przypraw. Ciekawe co wybierzecie. Dla mnie słoiczkowe jedzenie jest OBRZYDLIWE. A co zdrowsze... w każdym mieście jest targ. Przy odrobinie wysiłku możecie mieć zdrowe warzywa...
No i myślę, że nie ma konieczności miksować jedzenia całkiem na papkę. Ok. 6 miesiąca spokojnie można podawać ugotowane warzywa przegniecione widelcem. Jabłuszko też można oskrobać tylko łyżeczką.

Dzieciaczki moje śpią, oboje chrapią 🤢 Na szczęście Małej przeszło ropienie oczek po 3 dawkach antybiotyku.
A ja tracę głos...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzieki Karolka, cmok 🙂)

Ja bede na poczatku blenderem robic, no chyba, ze mlodziez moja bedzie miala juz zebole 🙂)

Mam mega zjebany nastroj 😞(U sasiadki coruni, potwierdzil sie zespol Downa 😞(((((( Jest mi niesamowicie przykro...

Dzis sie wkurzylam i stw ze robie renament w ciuchach Tituchy nie sa jej potrzebne 43 pary spodni.. zostawilam 10 ulubionych... jak macie jakas kolezanke zainteresowana to wystawiam cuszki na allegro, za smieszna kase..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny uważajcie teraz na dzieciaki! Maja jest ściśle izolowana od dzisiaj bo złapała wirusa rsv i niestety wyjście do domu jest odległa sprawa. Nie wiadomo skąd i dlaczego ten wirus. Ten bezdechco miała to jest właśnie jego objawem oczywiście kaszel i katar. Maja ma ujemny crp więc jest to o tyle dobrze. Może ten wirus znika bo od wczoraj ma wilczy apetyt;-) Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczór 😉 pewnie już wszyscy się zwineli z forum a ja dopiero teraz mam moment żeby coś poczytać 😮
Myślałam że zakupy na wyjazd już zrobione, a w domu mi się przypomniało o paru drobiazgach, więc znów muszę się wybrać do centrum 🤢 kiedyś to lubiłam a teraz to jakaś katorga dla mnie 🤢
Najgorsze że Krzysiowi wrócił mokry kaszel. nie mam pojęcia skąd. Boje się że to może być krztuusiec, bo tu w uk bardzo dużo osób na to choruje.... pewnie uda mi się cokolwiek sprawdzić dopiero w polsce. Bo tutaj znów lekarze mnie zbyli i stwierdzili że wszytsko z małym ok 🤨 Z dobrych wiadomości to KRzyś dziś zaczął się z plecków na brzuszek przewracać. Zobaczymy czy jutro powtórzy 😉
Mi też kiedyś zdarzyło się spróbować dania ze słoiczka i nie było to nic dobrego 😮 oczywiście w ostateczności podam słoiczek ale będę wolała sama przygotowywać. Tak jak Pati pisze to jest moment zagotować i zblendować warzywka. Zresztą ja nie przepadam za kupnym jedzeniem, wszelkimi formami "instant". Nawet kostek miesnych/warzywnych nie uzywam. *ale jak każdy żarłoczek czasem skuszę się na coś nie zdrowego 😉
Jesli chodzi o ciąże to ja byłam gapa i dowiedziałam się jakoś po 20stycznia. A cały czas myślałam że okres się spóźnia bo źle mi euthyrox na tarczycę dobrali.
isa initram to Krzyś tak samo jak wasze chłopaki, nie daje mi odpocząć. Ciągle muszę gadać i być przy nim, bo inaczej ryk. A jak coś mu nie pasuję to już tak się zanosi że tylko na rękach się uspokaja 😮
Natalia oby Majeczka szybko zwalczyła wszystkie choróbska i jak najszybciej wróciła do domku. A ten wirus to ostatnio złapał synek mojej siostry- nie wiadomo skąd bo z dziecmi kontaktu nie miał 😮 więc chyba nie ma jak uchronić naszych maleństw 🥴

Dziś kupiłam trzy różne kubeczki niekapki dl aKrzysia. Czy któraś z was korzystała z takich?
http://www.tommeetippee.co.uk/product/tip-it-up-cup/
http://www.tommeetippee.co.uk/product/first-sips-cup/
http://www.philips.co.uk/c/avent-baby-toddler-feeding/125-ml-4-oz-scf625_01/prd/
Może będzie pił z któregoś bo butli nie chwyta 🤢 tylko nie wiem czy mogę mu próbować podawać w nich moje mleko?!
a mieszankę z glutenem to na pewno będę podawać na łyżece. Sab simplex zawsze na łyżece dostawał i jest nauczony 😜
A tu jeszcze ciekawy post o wprowadzaniu jedzenia już dla starszych dzieci ok6miesięcy:
http://prebabyblog.com/2012/09/introduction-of-solids-baby-led-weaning/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i swietnie... Moja spi, a ja cierpie dzis na bezsennosc... 😞
Ogolnie to jakos ostatnio nie mam weny do niczego. Czuje sie non stop zmeczona. I pewnie tez i przez to ta bezsennosc.
Zajrzalam na brzuszek.net do wrzesniowek tegorocznych. Alez mnie ogarnal sentyment 🙂 Ja po poronieniu bylam przekonana, ze z tego powodu mi sie miesiaczka opoznia, dlatego test i beta hcg zrobilam sobie dopiero na koniec stycznia i przezylam lekki szok, jak wyszly mi dwie krechy i beta powyzej 8000 😁

Marylu, ja mam taki kubek z aventa, ale nie mam pojecia jak sie bedzie sprawowal, bo jeszcze stoi schowany w szafce. Ale mysle, ze Natalia sobie z nim poradzi, bo szybko nauczyla sie pic z lyzeczki, z kieliszka i ladnie ssie butle, wiec i z niekapkiem pewnie nie bedzie klopotu 🙂 tym bardziej, ze jak podaje jej syropek w kieliszku, to probuje oboma raczkami kieliszek chwycic i przyciska sobie do buzi 😁
A tak wogole to buziaki dla Krzysia z okazji 4 msc 😘

Ide sprobowac przytulic glowe do poduszki, moze sie uda w koncu kimnac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam jestem mega niewyspana.
Wiki zasnęła o 20 i było by super gdyby starsza nie zrobiła paniki ,że boli ją brzuch ma rozwolnienie i na koniec jeszcze wymiotowała. 😞
A jak już jej się polepszyło i zasnęła tak ja już nie mogłam zasnąć , jak mi się w końcu udało to Wiki na cycka wstała. 😮
I od 7 nie śpimy oczy jak 5 zł. masakra. 🙃
Jeżeli chodzi o to kiedy się dowiedziałam o ciąży to było to 31.12. nie byłam pewna czy mogę coś pic ,a wcześniejsze testy pokazywały jedna kreskę , a tu taka niespodzianka była 😁
Ostatnio mi się śniło ,ze miałam Darie,Wiki i jeszcze rodziłam M powiedział ,że oszalałam. 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry 🙂
Właśnie jem śniadanko, małego uspałam za pomoca suszarki bo inaczej sie nie da 😮
Jutro nas czeka to pobieranie krwi z żyły 😞

Ja dowiedzialam sie o ciąży pod koniec stycznia, byłam wtedy chora i brałam polopiryne i okres mi się spoźniał...oczywiscie myslalam że to przez chorobę...zrobilam test i nic nie wykazało...dopiero za tydzień drugi test i wyszły 2 kreseczki 🤪

Jej jak ten czas leci !!! 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry 😉
u nas noc w miare, mały zasnął po kąpieli i jedzonku o 21 i budził się na jedzonko o 1 i o 5 😉 o 6 się przebudził ale strasznie mi się nie chciało wstawać tylko nasłuchiwałam i mały pomamrolił i ponownie zasnął sam w kołysce 🤪 a o 7:30 zaczęliśmy dzień więc mogę powiedzieć że jestem w miare wyspana...

pobawił się, zjdał i drzemie od 9 🙂 a ja zabieram się za ogarnianie mieszkania.

marylu najlepszego dla Krzysia ! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 😁

Latka prawda, u dzieci nie wiadowmo kiedy widać postępy 😁

Marylu wszystkiego naj dla Krzysia 😁

Deira ja ostatnio wciąż zmagam się z bólem głowy, nie wiadomo od czego 🤨 a przy tym problemy ze spaniem 🤨

Tak piszecie, która kiedy się dowiedziała, ech......mnie też obleciał sentyment... W ciągu ostatnich 6-7 lat starań po wszystkich przejściach (a historia jest na kilka stron) zwątpiłam, że będę miała maluszka. Już nawet mój M nie chciał pójść ze mną do laboratorium, żeby nie widzieć łez z rozpaczy... Robiłam betę 7 dni po transferze, weszłam roztrzęsiona a Pani w laboratorium - gratulacje 🤪 Łzy jeszcze teraz z radości płyną, jak sobie to przypomnę i taka zapłakana wybiegłam do M, on jak mnie zobaczył rozpłakał się, bo myślał, że znowu nie wyszło a ja pokazałam mu wynik 🤪 Wziął mnie na ręce i zaczął całować i płakaliśmy razem z radości a ludzie obracali się i śmiali razem z nami 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam dziewczyny 🙂

Na wspomnienia wam się zebrało widzę 🙂 ale ja też z sentymentem myślę o tym czasie rok temu 🙂 🙂 ja 2 dni po terminie okresu robiłam test bo zawsze miałam regularnie albo wcześniej nigdy się nie spóźniał a był to piątek 13 😁 ale dla nas szczęśliwy 🙂 no i nam przy pierwszej próbie się udało aż sami się dziwiliśmy i nie wierzyliśmy 🙂

A ja wczoraj I dzień w pracy i muszę wam powiedzieć że mój M to chyba lepiej radzi sobie w domu niż ja 😮 rano zrobił mi śniadanie do łóżka uszykował śniadanko do pracy wieczorem uszykował kolację przy świecach do tego posprzątał w mieszkaniu i Olę położył wieczorem w łóżeczku i sama po ciemku zasnęłą 🤪 normalnie w szoku byłam a on przeszczęśliwy 🙂 tylko ja nie mogę się jakoś narazie odnaleźć w tym wszystkim ale w ciąży i po porodzie też ciężko było mi się na początku przyzwyczaić a się udało nawet nie wiem kiedy 😁 tylko teraz mam rzadziej czas żeby do was zaglądać więc nie skrobcie tu za dużo 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry 😉 albo i nie... 🤢
właśnie się dowiedziałam, że w ZUSie "zaginęły" moje dokumenty do macierzyńskiego!! nosz kur..wa mać!! muszę teraz jeździć i wszystko od początku załatwiać!! i w pracy i potem w ZUSie!!a przed Świętami jak dzwoniłam, to mówili, że wszystko jest ok!!

Natalia trzymam kciuki, aby to wszystko się jak najszybciej skończyło 🤨 i szczerze życzę rychłego powrotu wreszcie do domu, bez żadnych dodatkowych przygód, dosyć już przeszłyście obie!! Buziaki dla Majuni i oczywiście dla Ciebie duże uznanie, jesteś w tym wszystkim mega dzielna 😘 😘 😘

Marylu Wam życzę spokojnej podróży i też zdrówka dla Krzysia, no i oczywiście miesięcznicowe buziaki 😉

Tymulek pospał dziś do 8.55 (pierwszy raz w swoim życiu 😉 ) i ja razem z nim 😁 😁 😁 w międzyczasie nie spał od 3-5, ale przynajmniej zaoszczędził mi pobudki na dobre od 6 czy 7 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
My zaraz na spacerek idziemy, wyjątkowo ładna pogoda dziś 🙂 Krzyś w nocy nic mi pospać nie dał 😞
Deira Initram Latka Isa Agn dziękujemy za życzenia 😉
Sandros ja już zgupiałam, sobie wymyśliłam że z niekapka mleka nie może pić 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agn - Majunia teraz odwdzieczy Twoje czekanie, przewspaniały prezent 🙂wzruszające...
Sandra- uwierz mi nie tylko w Polsce , tu w UK również potrafią mieć sajgon..
Marylu- jeszcze raz udanego lotu i milego pobytu 🙂
U nas tez super pogoda dzis, az nie wierze, nie czesto sie to zdarza;D własnie wróciliśmy chwile temu ze spaceru, Tymon zjadł i dalej spi, a ja robie sobie jajko na parze z ziemniakiem i salata ze smietana, a jutro musze kupic wag,e bo ta co mam, to przezytek i chyba, a raczej na pewno zle pokazuje moja wage 😁 heh , 'na oko' mojej mamuski od swiat schudłam dwa kilo a na wadze wciaz te same cyferki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mała wpieprza deserki jak szalona 🙂 jadła już jabłko, jabłko z bananem, gruszkę i obiadek marchewkę.Myślałam że nie bedzie jej smakowała ta marchewka bo jakies to bez smaku ani slodkie ani słone a ona była zachwycona. Kaszki też zajada ale chyba konsystencja ich nie przekonuje ją tak bardzo jak te papki ze słoika.Muszę zrobić ciut rzadszą tą kaszkę.Wczoraj jej zrobiłam kaszkę malinową ale nie dałam łyzeczka tylko zrobilam rzadka i z butli.Jak się napiła to miała taki brzuch że ze śmiechu nie mogłam.
Przyszły mi jedzonka pocztą z gerbera,hipp i bobovity 🙂 łyżeczki i herbatki.W ciąży się logowałam na kilku stronach i chyba przez to. Nawet dostałam zniżki na produkty hipp w rossmanie i bon,po okazaniu go dostane nastepna paczkę za friko 🙂

Jak tam dziewczyny dieta? Miałyśmy się spierać, taka była w ciąży umowa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...