Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej 🙂
U nas 1 drzemka 🙂 Noc ok, małemu humorek się poprawił, mam nadzieję, że będzie dziś ok 😁
Pogoda nas uziemiła w domu, bo sypie śnieg i wieje 😞 Już mi się śnieg przejadł, gdzie ta wiosna?!

Madziu dzieci śpią tyle ile im potrzeba, jeśli nie budzisz dziecka na siłę sama, to wypoczywa tyle ile potrzebuje 🙂 Widać taka jego uroda, że ma dużo energii, a nie jest śpiącą królewną 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
dzień dobry,

Marylu, no niestety leki kosztują i to sporo jak sama widzisz, taka to oto polska rzeczywistość!
w UK opieka medyczna może i faktycznie nieciekawa, ale plus, że przynajmniej leki dla dzieci za darmo

Doti, rozumiem Cię bo mnie też byłoby przykro jakbym była zmuszona odstawić od piersi, ale i tak już długo była na Twoim mleczku i dostała mnóstwo cennych przeciwciał 🙂

a ja muszę wreszcie się zorganizować i wybrać się do lekarza medycyny pracy bo już niedługo kończy mi się macierzyński i przed pójściem na urlop wypoczynkowy muszę wysłać do firmy listem zaśw. od lekarza, muszę wyrobić się do końca lutego z tymi badaniami 🤢
najgorzej to zerwać się tak wcześnie rano i zmusić do wyjścia... nie chce mi się 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam.
Mały jak spał do 8-9 to dzisiaj wstał o 6 😮. Szok dla mojego organizmu. Na szczęście dałam mu zabawkę, niestety grającą i się bawił a ja kimałam. Masakra jakaś a zasnął o 22 🤢 i budził się z płaczem kilka razy w nocy na smoka.
Doti nie zazdroszczę, mi też by było szkoda jeszcze małego odstawiać.
Isa daj znać co u Ciebie. Ciągle myślę jak tam się u Was poukładało bidulko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry,
M wrócił późnym wieczorem.... z 4 książkami, różą i winem...
wino wypite, jedna książka przeczytana do połowy i samopoczucie jakieś takie lepsze...
może ja jestem przewrażliwiona ? nieważne... postanowiliśmy mieć wszystko w d... i żyć po swojemu, nie przejmować się rodziną i znajomymi... tak więc zawarliśmy pakt, kto następny spowoduje kłótnie kupuje wino...

od 5 na nogach, ale jakoś tak jestem pozytywnie nastawiona do życia i nawet nie narzekam... Czytam książkę "Radość do szpiku kości - Pamiętnik chorej matki" i zryczałam się jak bóbr... a to dopiero połowa książki... eh, ludzie mają problemy - w porównaniu do moich to pikuś i cieszę się że mogę wstawać do małego (nawet te kilkanaście razy w nocy i rozpoczynać dzień o 5) cieszę się że jest obok i nikt mi go nie zabierze... aż polecam wam tą książkę! napewno przestaniecie narzekać na wszystkie problemy jakie macie... 😉

uciekam do lektury i kawy...

M wie jak mnie rozpieścić... dobra książka czyni cuda!! 🙂

aa i dziękuje za miłe słowa!! 🙂 dziękuje że jesteście, jakoś tak z wami raźniej ! oklask dla każdej !!

a tu moje pocieszenie:
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/404/imag0109i.jpg/][IMG]http://img404.imageshack.us/img404/8265/imag0109i.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Szkoda Doti ,ale jak mus to mus .
Ja chcę jak najdłużej karmić cycem ,ale też nie wiadomo jak to będzie bo muszę się wybrać do gina .Coś mi się przypałetało i mam upławy 😠
A sama to nie wiem czy mogę coś zastosować .
My dzisiaj idziemy pierwszy raz z małą do kościoła bo zamówiłam msze za mamę i babcię ciekawa jestem jak mała będzie się zachowywać .
Najgorsze to to ,że na 18 ,a ona już wtedy marudna jak cholera ,najwyżej szybciej uciekniemy do domku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
isa super ze wszystko sie dobrze potoczylo , teraz juz bedzie tylko lepiej 😉

u nas dzis dzien zaczal sie o 7:30, dopiero teraz ma drzemke , posprzatalam troche-czeka mnie pranie dzis lub jutro-duuuzo prania 🥴 , dzis umowilam sie na odebranie kurtki pikowanej piekny kolor bedzie idealnie pasowala do tych kozaczkow ktore Wam wczoraj pokazalam 🤪... tak mi marudzila ze poszlam zrobic jej kaszki ryzowej z HIPP , ktora wyslali jako probke, wiec zrobilam, wchodze do sypialni a ona chrapie 😮 😁 tak wiec mam chwile spokoju

jestem zlaaa, od tygodnia szukam takiego baby ring seat taka poducha okragla kolorowa z zabawkami gdzie Naisha moglaby siedziec sobie bez mojej pomocy i jak na zlosc nikt nie ma na sprzedaz teraz , ale jak ja nie potrzebowalam to co chwile widzialam takowe na sprzedaz 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mixi my już z małym byliśmy kilka razy na mszy, jak wózek buja, kościół śpiewa a ksiądz gada tym usypiającym głosem to mały śpi jak mało kiedy 😁 Już się śmiałam, że jak kiedyś nie będę w stanie go uśpić to go do kościoła zabiorę 😉
Isa super, ze lepsze nastawienie 🙂 No i że M się tak zachował 😁
Boszeee... Wy macie fajnie - Was ci wasi mężowie przepraszają, my jak się pokłócimy to M siedzi cicho i się boczy aż nam przejdzie, w życiu za nic nie przeprosił, a jak próbujemy dojść o co nam chodzi to tylko nową kłótnie zaczynamy 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamuski 🙂

isa, super, ze tak sie ulozylo, ciesze sie bardzo, od razu widac radosc po Tobie i o to chodzilo, od razu Szymcio bedzie sie lepiej czuł:*

Dzonatalie, ale bedzie naisha znow wystrojona czekamy na fotki 😁

Mam pytanie
Tymek mi pokaszluje i mam pytanie , bo dopiero w czwartek ide z Nim do lekarza, czy do tej pory moge mu podac sama syrop na kaszel z firmy z calpolu tylko calcough od 3mc ale tam pisze ze na suchy kaszel a ja juz nie wiem w sumie jaki to ten kaszel On ma 😮 nie kaszle duzo, mam wrazenie ze jak mu cos tam zaleci , slinka czy cos, ale jednak jest roznica , nigdy do tej pory tak nie kaszal, goraczki nie ma ...no i do smarowania cos w stylu vicks tylko dla dzieci od 3mc???????? bo nie chce za bardzo czekac i tak trwa to moze z 3 dni ze tak pokasluje, a jak sie rozwinie badziej to sami wiecie jak to z tymi lekarzami jest, podejrzewam ze jak pojde to sam jak juz to kaze mi podawac wlasnie takie rzeczy dostepne bez recepty 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka, a nie lepiej zaczekać z tymi lekami? Moze kaszle od śliny albo za suche jest powietrze w domu? Mój czasem kaszle bo za dużo się nakrzyczy w ciągu dnia i go gardło drapie. Może to nie infekcja? Szczególnie, ze jak mówisz gorączki nie ma.
Kaszel zazwyczaj zaczyna się od suchego i później przechodzi w mokry, a do smarowania na klatkę piersiową jest Pulmex Baby, tylko nie pamiętam od jakiego wieku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Isa, właśnie to jest m.in. podstawą udanego małżeństwa, trzeba razem trzymać sztamę, my tak już na początku małżeństwa sobie ustaliliśmy, że przed rodzicami i innymi trzymamy sztamę, jeden stoi za drugim, a między sobą w domu to możemy się pospierać i przedyskutować tematy, no i nie możemy sobie dać, żeby inny nami dyrygowali i mówili nam co i jak mamy robić, mamy swój rozum i sami podejmujemy decyzje, a nie żeby wszyscy się wtrącali itd.

ps. widzę, ze dostałaś m.in. Klinikę śmierci Harlana Cobena, czytałam w sierpniu jak byłam 3 dni w szpitalu, gruba, ale tak mnie pochłonęła, że wciągnęłam ją raz, dwa, zresztą w szpitalu nudyi nic lepszego do roboty nie ma 😁
a w ogóle jestem fanką jego kryminałów!!! przeczytałam już całkiem sporo jego książek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti ja też tak uważam .
Dziecko ma przeciwciała ,ale my wygode .
Ja z pierwszą córką bawiłam się w butelki to była masakra mycie ,wypażanie ,podgrzewanie wody itp.
Tylko ,że ona w nocy nie jadła to o tyle dobrze miałam.
Wygoda wygodą ,ale też i oszczędnosc kasiory 😜 zawsze za te pieniądze można coś innego kupić .
Ale i tak długo karmiłaś . 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No w sumie to sama nie wiem czy czekać czy nie boje sie czy przez te dwa dni czekania mu to nie zaszkodzi 😞 . Wiem wiem pulmex podobno dobry ale ja go nie mam zanim mi przejdzie poczta to co sadzicie czy moge sprobowxc choc posmarowac mu ta inna masciaw stylu "vicks" na bazie olejkow itd czy nic i czekac do czwartku? ??? Nie raz tez odkaszliwal jak sie nakrzyczal albo zadlawil slina ale jakos inaczej mi to brzmialo mniej stresująco...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka myśle że możesz 😉

Mixi starszego karmiłam miesiecy i też miałam problem z odstawieniem...
A teraz ryczeć mi sie chce 😞 A jeszcze od dwóch nocy Lusi sie coś porobiło i całą noc przy cycu. Nie da sie odłożyć 🥴
No nic do końca lutego sie powoli odstawimy a od marca zaczne leczenie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka nie za bardzo, dzieciom olejki eteryczne nie służą, są za silne, chyba, że na maści napisali, że można u takiego malucha stosować, to ok. Z tego co pamietam to olejek miętowy moze powodować u niemowlaka bezdech, więc ja bym ostrożnie stosowała takie maści

Doti bo przy odstawianiu dziecka od piersi spada poziom hormonów i znów jest baby blues 😞 A u Ciebie dodatkowo nerwy pewnie 😞 Może Lusia coś przeczuwa albo przez ząbki taka cycowa się zrobiła?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
inritam..chciałabym jej przesunąć spanie, ale ona tak mi się budzi.

sandroos..super że doszła.

Doti...i tak długo ją karmiłaś...to co najważniejsze dostała od Ciebie i nie miej poczucia winy.

Kasia ...wszystkiego naj dla Oleńki 🙂

A dziś to wogóle Izunię w "konia" zrobiłam, zupełnie niechcący. Obudziła się o 5.00 i zaczęła kwękać na jedzonko, a ja popatrzyłam na zegarek która godzina i nieprzytomna odwróciłam się i najnormalniej w świecie zasnęłam. Po pół godzinie znowu zaczęła kwękać, znowu się obudziłam popatrzyłam na nią, powiedziałam do niej: przecież Cię dopiero karmiłam" i wtedy się na dobre rozbudziłam uświadamiając sobie, że jej nie pokarmiłam i dałam jej cyca...biedne dziecko chciałam oszukać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Efek pulmex też jest niby powyżej 6 miesiąca. Ja Małej olejkiem kropiłam jak miała katar żeby się nie męczyła. Nawet nie wiedziałam że to może zaszkodzić....
Choć przy kaszlu to nie wiem czy jakiekolwiek olejki pomogą... najwyżej rozgrzanie. A rozgrzać można też starym sposobem - wysmarować oliwką, zakryć folią (np woreczkiem foliowym), opatulić i niech się grzeje 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
September ,ale chciałaś oszukać dziecko.
Ja też nieraz tak mam ,ale mi się wydaje ,że przed chwilą karmiłam Wiki ,patrze na zegarek ,a tu już 3 godzinki mineły ,od razu się budzę i cyca daje.
Doti ile karmiłaś małego bo chyba nie dopisałaś 😉
Ja chce jak najdłużej się da ,zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tez kropilam olbasem olejkiem pizamke jak mial katarek to jest od 3mc teraz tez kropie, bo tez ma katar, ale mi chodzi o masc do smarowania ktora ma w sobie olejki i sklad podobny od vicks vapour rub tylko innej firmy od 3mc no nic zobacze ...oczka ma takie zaczerwienione i lzawia pewnie od kataru ale tez caly czas go nie ma 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...