Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Isa, strasznie Ci współczuję takiej sytuacji w domu,
Twój mąż powinien się zastanowić co jest ważniejsze dla niego, rozumiem, że to jego mama, którą ma jedną i nie chce z nią być na ścieżce wojennej, ale w tej sytuacji niech sobie przemyśli jej postępowanie względem wnuka i najwyżej niech na spokojnie z nią pogada, bo tobie moze mniej trochę wypada a po drugie do Ciebie b edzie mieć pretensje wielkie, a jakby syn jej powiedział to inaczej trochę i może nie obraziłaby się
no tylko to Twój M musi pójść po rozum do głowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Iza..współczuję ;( ją też w sobotę miałam jazdy z teściowa, zwinelam manatki, zagrałam małego i pojechałam do siostry...m zostal,bo szedł do brata na urodziny i rozmawialiśmy dopiero wczoraj na spokojnie... Oczywiście bronił matki, ale powiedziałam, że sobie tego nie zycze i że następnym razem nie będę tolerować takiego zachowania ani jej ani jego....
Także nie daj się maleńka :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeszcze raz dziękujemy 🙂

Iza...współczuję, mam nadzieję, że się wszystko unormuje. Najważniejsze, że z Szymciem wszystko w porządku.

Aisza bo nie byłaś w moich znajomych, teraz musisz zatwierdzić i będziesz widzieć 🙂

Moja dziś 2 qpki strzeliła i zrobiłam sobie taki oto harmonogram jedzenia:
2.00 - cyc
6.00 - cyc /jak się obudzi wcześniej w nocy dostanie wody do picia i tyle/
9.00 - cyc
12.00 owoc ze słoiczka
14.00 cyc
17.00 obiadek ze słoiczka
20.00 cyc
23.00 kaszka manna + kaszka zwykła

Uwzględniam oczywiście małe obsuwy jak 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
September a nie chcesz jej trochę przesunąć z tym spaniem? powoli, powoli po 15 minut... bo za chwilę zmiana czasu i będzie Ci buszować prawie do 1 😮

ps. też Ci wysłałam zaproszenie, bo nie widzę fotek, a taki uśmiech jak w avatarku zachęca i chce się widzieć więcej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Isa, ja też miałam takie jazdy z teściową i mały u niej płakał w niebogłosy... Wielokrotnie rozmawiałam z mężem o tym i w końcu mnie zrozumiał, zwrócił jej parę razy uwagę i od razu lepiej. Wiadomo inaczej teściowe patrzą na nasze uwagi, a inaczej na syna.
Agn, życzę Majeczce smacznego! Kubie bardzo smakuje 🙂

U nas zazwyczaj nocka wygląda tak:
Synek zasypia o 20:30/21
Mleczko o 1/2
Kolejna pobudka o 5 na mleczko lub przytulenie
Pobudka o 6 lub max.7
Mógłby rano troszkę dłużej pospać, ale cóż nie wiem co zrobić,żeby tak się stało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Isa współczuję tych jazd z teściową aż mi się smutno zrobiło jak sobie o Szymku pomyślałam 😞 bo ja nienawidzę jak moje dziecko płacze i mimo że wiem ze jak chwilę popłacze to jej nic nie będzie to po prostu jak tylko zaczyna marudzić 9nawet na spanie) to staję na rzęsach żeby nie płakał. wiem matka histeryczka ze mnie 😮
Oby Ci się wszystko ułożyło. Może M sobie wszystko przemyśli i w końcu uzna ze wy jesteście teraz jego najbliższą rodziną a nie jego mamuśka...

September wszystkiego naj dla Izuni 😘 nie wiedziałam że Ola ma koleżankę z tego samego dnia 😉

Mixi słodkiego króliczka masz w domu 🙂Byśmy mogły się słoiczkami zbędnymi powymieniać bo moja ma alergię na marchewkę za to dynię wcina ze hoho 😁

Jeśli chodzi o harmonogram dnia to Ola chodzi spać grubo po 22 i wstaje koło 11i nie mam już pomysłu jak ją przestawić.... Próbowaliśmy ją przetrzymywać bez spania po południu to nawet jak poszła wcześniej spać to i tak do 10-11 troliła a jak rano robimy hałas żeby się obudziła to jej to nie rusza 😮 chyba bym musiała z trąbką nad uchem jej stanąć 🙃

A ja mam jakiś zły dzień dzisiaj...nic mi nie wychodzi. Pojechałam do miasta to wszędzie w gigantycznych kolejkach stałam no i do Lidla też się dzisiaj wybrałam 😜 bo miały być rajtki i na zdjęciu fajny wzór był-białe w takie różyczki a tu lipa wszystko przebrane jakieś ciemne kolory zostały 😠 mam nadzieję że jutro będę miała lepszy humor bo dzisiaj od rana nic mi nie wychodzi...

Karolka piszesz o bobofruit (nie wiem czy dobrze piszę 😜) ja chciałam Oli kupić deserki z tego ale zobaczyłam w składzie cukier i zrezygnowałam bo skoro Oli smakują te bez cukru to po co ją czymś sztucznym raczyć 😮 nie wiem jakie ty masz zdanie bo ja cukru narazie staram się unikać bo uważam że do szczęścia nie jest potrzebny. W ogóle ja mam hopla na punkcie czytania etykietek i chciałam jej kupić brokuły z babydream w rosmanie a tam w składzie sól... tak się wkurzyłam że rzuciłam tym spowrotem na półkę. Stwierdziłam że nie po to ja nie doprawiam Oli jak gotuję żeby ktoś to robił za mnie 😠 no i w ogóle wczoraj jak otwarłam dynię z indykiem kupną to stwierdziłam ze te moje potrawy o niebo lepiej smakują i pachną niż te kupne 😮 a kiedyś myślałąm że te kupne taaakie dobre 😁

P.S. Latka dzisiaj sobie poczytasz 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Spetember, dzieki...Paczuszka doszla!!!
W weekend zawieziemy 🙂)

No rzeczywiscie pozno chodzi spac mala... Nie obraz sie.. 😁 a nie lepiej Wam zamienic owocek z obiadkiem??
Bo kieds wyczytalam, ze 17 to juz za pozno na obiadek dla takiego malucha.

Ehhh, proces Katarzyny W, sie zaczal...

Ja tez bede dawac jalowizne!!! 😁 A co do soli, to dzieci do roku nie powinny wogole jej miec w diecie, bo nerki obciaza..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolka84 napisał(a):
my gruszki nie uzywamy, tylko aspiratora frida ...Ulka uwielbia jak jej nim kozy wyciagam 😁 jak zakrapiam jej noska marimerem to juz sie cieszy, a jak widzi fride, to piszczy ze szczescia 😁 😁 😁 dziwne dziecko 😜


my tez nie uzywamy gruszki, tak samo aspiratorka Naishka jak widzi to odrazu otwiera buzie 😮 jakby cokolwiek dobrego to bylo 😁 a jak wyciagam gilki to zwykle gada "piiiii bebebe" 😁


a ta cala Katarzyne W powinni wsadzic za kratki na dozywocie i niech tam siedzi 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sandroos napisał(a):
Spetember, dzieki...Paczuszka doszla!!!
W weekend zawieziemy 🙂)

No rzeczywiscie pozno chodzi spac mala... Nie obraz sie.. 😁 a nie lepiej Wam zamienic owocek z obiadkiem??
Bo kieds wyczytalam, ze 17 to juz za pozno na obiadek dla takiego malucha.

Ehhh, proces Katarzyny W, sie zaczal...

Ja tez bede dawac jalowizne!!! 😁 A co do soli, to dzieci do roku nie powinny wogole jej miec w diecie, bo nerki obciaza..


Ale mi taka jałowizna o dziwo nawet smakuje a co dopiero dziecku które nie wie co to ostre przyprawy 😉 to po co je truć... jeszcze dosyć się w życiu niedrowych potraw naje 😜

Ja jakoś bardzo osobiście przeżywam ten proce bo cały czas mam to dziecko przed oczami i jak to się zaczęło to byłam na początku ciąży i tak to już wtedy przeżywałam i do teraz mi zostało... tym bardziej teraz gdy jest Ola i patrzę na nią i sobie myślę że jak osoba najbliższa takiemu dziecku-własna matka może zrobić taką krzywdę... czym takie dziecko zawiniło że się uśmiechnęło do niej? czy że zapłakało? 😞 😞 ech...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia ja tez czytam wszelkie etykiety i tez cukru i innych "ulepszaczy" smaku w jedzonkach dla dzieci nie toleruje...skoro bobofruit ma to w srodku to oczywiscie nie kupie...nie widzialam jeszcze nigdy w sklepie tych deserkow, wiec ich etykieta jest mi obca 😉 Uli bardzo smakuje hipp i gerber i raczej to staram sie Uli podawac 🙂 tez mam taki plan, zeby malej gotowac, ale poki co boje sie uzywac tych wszystkich sztucznych warzyw i owocow...jabluszko chcialam potrzec, bo nawet tarke plastikowa M kupil, ale kazdy mi tu odradza podawac malej kupne jablka, no to zostalam przy sloiczkach...

A ja bym ta katarzyne w potraktowala tak samo jak ona swoje dziecko - o podloge, poddusic i zostawic na mrozie do zamarzniecia, najlepiej na golasa 😠 dla mnie to jest smieszne, ze ta sprawa juz sie rok toczy i nic z tego nie wynika a ona paradowala jak jakas wielka celebrytka w blasku fleszy 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia26 napisał(a):
Isa współczuję tych jazd z teściową aż mi się smutno zrobiło jak sobie o Szymku pomyślałam 😞 bo ja nienawidzę jak moje dziecko płacze i mimo że wiem ze jak chwilę popłacze to jej nic nie będzie to po prostu jak tylko zaczyna marudzić 9nawet na spanie) to staję na rzęsach żeby nie płakał. wiem matka histeryczka ze mnie 😮
Oby Ci się wszystko ułożyło. Może M sobie wszystko przemyśli i w końcu uzna ze wy jesteście teraz jego najbliższą rodziną a nie jego mamuśka...

September wszystkiego naj dla Izuni 😘 nie wiedziałam że Ola ma koleżankę z tego samego dnia 😉

Mixi słodkiego króliczka masz w domu 🙂Byśmy mogły się słoiczkami zbędnymi powymieniać bo moja ma alergię na marchewkę za to dynię wcina ze hoho 😁

Jeśli chodzi o harmonogram dnia to Ola chodzi spać grubo po 22 i wstaje koło 11i nie mam już pomysłu jak ją przestawić.... Próbowaliśmy ją przetrzymywać bez spania po południu to nawet jak poszła wcześniej spać to i tak do 10-11 troliła a jak rano robimy hałas żeby się obudziła to jej to nie rusza 😮 chyba bym musiała z trąbką nad uchem jej stanąć 🙃

A ja mam jakiś zły dzień dzisiaj...nic mi nie wychodzi. Pojechałam do miasta to wszędzie w gigantycznych kolejkach stałam no i do Lidla też się dzisiaj wybrałam 😜 bo miały być rajtki i na zdjęciu fajny wzór był-białe w takie różyczki a tu lipa wszystko przebrane jakieś ciemne kolory zostały 😠 mam nadzieję że jutro będę miała lepszy humor bo dzisiaj od rana nic mi nie wychodzi...

Karolka piszesz o bobofruit (nie wiem czy dobrze piszę 😜) ja chciałam Oli kupić deserki z tego ale zobaczyłam w składzie cukier i zrezygnowałam bo skoro Oli smakują te bez cukru to po co ją czymś sztucznym raczyć 😮 nie wiem jakie ty masz zdanie bo ja cukru narazie staram się unikać bo uważam że do szczęścia nie jest potrzebny. W ogóle ja mam hopla na punkcie czytania etykietek i chciałam jej kupić brokuły z babydream w rosmanie a tam w składzie sól... tak się wkurzyłam że rzuciłam tym spowrotem na półkę. Stwierdziłam że nie po to ja nie doprawiam Oli jak gotuję żeby ktoś to robił za mnie 😠 no i w ogóle wczoraj jak otwarłam dynię z indykiem kupną to stwierdziłam ze te moje potrawy o niebo lepiej smakują i pachną niż te kupne 😮 a kiedyś myślałąm że te kupne taaakie dobre 😁

P.S. Latka dzisiaj sobie poczytasz 😜


a ja dostalam te rajtki aż dwie pary:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Natalia to pewnie rzut tych ladnych byl u ciebie bo u mnie lipa byla do wyboru:/

Ja daje Oli owoce ze sloiczka raz dalam skrobane jabluszko-pierwsza mina-bezcenna 😁 tak sie skwasila ale zaraz ku mojemu zdziwieniu otwarla buzke pi jeszcze. no i zjadla tak mniejsze pol cwiartki jablka a na drugi dzien kupa ze sluzem wiec spasowalam na jakis czas...

Aha wczorajszy indyczek sie przyjal 🙂 na szczescie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Najlepszego dla Olenki i Izuni;*

Kasia dzieki za pamiec "o ksiazce na dobranoc":P

Isa, biednas Ty 😞 eh...dosc ze z Szymonkiem masz zmartwienia to jeszcze maz by mogl odpuścić a wrecz wspierac Cie i Szymka :* nie daj sie za duzo serca w to wszystko wkladasz 🙂

Hmm co tam jeszcze pisalyscie...nie pamietam....

U Nas droga minela dobrze , w ambasadzie gladko i bezproblemowo 😉 paszport dostaniemy poczta za 4tyg 😉

Tyko Tymcio cos pokaszluje 😞(((((((( nieeee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Buziaki dla Oli i Izy:*
Isa nie wiem jak możesz przemówić do swojego m. Mam wrazenie ze jakbysmy mieszkali w polsce to moj by miał podobne akcje. Już kilka razy dziwnie sie zachowywał,to sie wkurzylam i powiedziałam my zeby sie zastanowił nad sobą bo sie z malym wyprowadze. Sąd przyzna mi opieke a on małego będzie widział raz na dwa tygodnie. I wtedy będzie mógł decydować czy te 4 dni w miesiącu będzie sie dzielił dzieckiem ze swoją matka.... Wiem ze masakryczne to brzmi, ale chyba tylko tak da sie dotrzec fo niektorych facetów. 😞(( trzymaj sie i nie daj sie im. To Twój syn, bądź silna:* mixi ostatnio pisała ze jej rodzina sie pyta czy może mała brać na raczki i ja mam zamiar zrobić tak samo z malym. Już nie mogę patrzeć jak każdy sobie go bierze kiedy chce:/

U mnie w domu wszyscy rozlozeni jakimś wirusem. Chyba ja pozarazalam:/ poszlam z receptami do apteki i siedem stow poszło. Kurde już zapomniałam jakie drogie są leki. U nas w uk dzieci mają za free, i ja też do roku po porodzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej my już na nogach .
Dzisiaj nocka fajna cyc o 0 i 4 .
A o 7 pobudka ,ale to ja ją obudziłam bo wstawałam do starszej.
Tak jak piszesz Marylu u nas trzeba spytać ,zanim ktokolwiek wezmie Wiki , a mój mąż to nikomu by nie dał bo to jego szczęscie, ale on to ma w głowie poprzewracane ,starsza też by zamknął w złotej klatce. 😮
Piszecie o harmonogramie dzieci to i my coś od siebie dodamy.

7-POBUDKA
10-KASZKA
11-CYC (SPANIE)
13-CYC(SPANIE)
14-OBIADEK
15-CYC (SPANIE)
17-DESEREK
19-KAPIEL
20-CYC (SEN NOCNY)
21-CYC
22-CYC
0-CYC
4-CYC
7-8 -POBUDKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...