Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Karolka ja polecam sudocream... Szymek miał odparzoną pupcię i cały dzień po każdej zmianie pieluszki smarowałam właśnie tym kremem i na drugi dzień nie było śladu po odparzeniu 🙂

mój mały padł... ciekawe na jak długo?! 😉 ale ma taki sen że wszystko go budzi... drzwi, tv, nawet jak wstaje z łóżka ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Karolka, moja Gabi też miała odparzenie, mała ma bardzo wrażliwą skórę, pewnie po mamie niestety, ja przez cały dzień smarowałam maścią Bepanthen i zamiast używania chusteczek nawilżanych myłam pupę pod kranem (bo tak mi położna doradziła) i na drugi dzień śladu po odparzeniu nie było 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolka84 napisał(a):
dziewczyny mam kilka kremow na odparzona pupke i nie wiem ,kotry przymniesie malej najszybciej ulge...pomozcie, co mam zastosowac? mam bepanthen, sudokrem, alantan, linomag, mustele na odparzenia, j&j na odparzenia...

Ja polecam Alantan. U mnie się sprawdził lepiej niż Linomag i Sudokrem.
My byliśmy na godzinnym spacerze i mały śpi już 2,5 h - normalnie szok. 🙂 Ale już powoli zaczyna się budzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny.
Powiem Wam ,że moja mała to jak skończyła miesiąc to zaczęła więcej spać.
Teraz noce przesypia ładnie z jedna pobudka na cyca.
No i w dzień tylko cyc i spanie ja interesuje nic więcej 🙂
Ja puki co jestem zachwycona przemiana mojej córki ,zobaczymy na jak długo. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
🥴 ja nie wiem co dzis sie z nia dzieje, w lozeczku pospala 15minut i placz nic nie moge zrobic :P to na moim lozku tez nie pasowalo za dlugo, na rekach tez nie, na lezaczku 10minut i placz, no to na brzuszek polozylam posilowala sie , zaczela plakac i usnela 😁 i spi na brzuszku 😉 smieszna jest czasami 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karola... ja przy przewijaniu myję pupę wacikami zwilżonymi w ciepłej przegotowanej wodzie, żadnych odparzeń nie miał jak do tej pory, a bepanthenem smaruję dwa razy dziennie tylko profilaktycznie 😉
od mojego ostatniego posta, jak Tymek zaczął stękać, dopiero niedawno udało mi się go uspać... mniejsza z tym, ze nie spi, bo to juz od jakiegos czasu świat jest bardziej interesujący niż spanie, ale ciągle płacze 😞 jak przyśnie przy cycu staram się go odłożyć, ale najpierw musi być bek, bo inaczej to nawet nie odłożę, a za 5 minut znów płacze, bo bączek przechodzi... i tak w koło Macieju...
Pati.. mój miał w nocy identyczny rytm jak Gabrysia, te same godziny, z resztą w ciągu dnia też dopiero koło 13 zasypiał i wtedy na spacer chodziliśmy... ale ostatnio przestał sobie radzić z bąkami i kupami i jest całkiem rozregulowany 🥴 mam nadzieję, że szybko mu to minie i znów się unormuje...
Deira... moje piersi do tej pory jeszcze się nie zagoiły na dobre, ale nie ściągam już pokarmu, bo ból jest w miarę znośny (mozna się przyzwyczaić 😜 ). Jest zdecydowanie lepiej 🙂 i to mnie cieszy 🙂

a Tymek chyba wchodzi w drugi okres zwiększonego wzrastania, bo nie dość, że je zdecydowanie częściej niż co 3h, to opróżnia dwie piersi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Kochane. Jestem wymięta....spać mi się chce przez tą pogodę, M chrapie na naszym łóżku a ja z dziećmi... Normalnie ten deszcz za oknem to kara jakaś za wczorajszy piękny dzień czy co????
Mała dziś ma takie samo spanie jak Wasze maluchy - śpi 5 minut i zaraz się budzi... Starszy pospał ledwo 30 minut więc też cudownie..... ale jakoś dajemy radę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My po badaniu słuchu,więc Maja ma prawidłowy słuch i była grzeczna..Pani Nam powiedziala,że dzieci z zespolem downa nie mają tak dobrych wynikow jak dziecko zdrowe..takze znow jestem spokojniejsza...no i uszek nie mają takich normalnych...Dzoewczyny z dzieciaczkami ktore mają zaparcia i kolki..wiec Nam pomaga espumisan 🙂 jest super 🙂 Ok karmie Majke i moze zasnie,bo dzisiaj sie troche wyspala a ja musze ogarnac mieszkanie a ona jak narazie leży i gada po swojemu 🙂 aaa mam pytanie czy Wasze dzieci tez juz reaguja jak do nich mowicie i się śmieją?? Moja Majka jest taka słodka jak do niej mowie a ona się śmieje 😁 😁 wariatka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
natalia23ona napisał(a):
My po badaniu słuchu,więc Maja ma prawidłowy słuch i była grzeczna..Pani Nam powiedziala,że dzieci z zespolem downa nie mają tak dobrych wynikow jak dziecko zdrowe..takze znow jestem spokojniejsza...no i uszek nie mają takich normalnych...Dzoewczyny z dzieciaczkami ktore mają zaparcia i kolki..wiec Nam pomaga espumisan 🙂 jest super 🙂 Ok karmie Majke i moze zasnie,bo dzisiaj sie troche wyspala a ja musze ogarnac mieszkanie a ona jak narazie leży i gada po swojemu 🙂 aaa mam pytanie czy Wasze dzieci tez juz reaguja jak do nich mowicie i się śmieją?? Moja Majka jest taka słodka jak do niej mowie a ona się śmieje 😁 😁 wariatka 🙂





dobre widomośći 🙂 przynajmniej jakaś normalna lekarka, anie ta wariatka co Was nastraszyła..
a i mój Oskar też się już uśmiecha 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aisza fajnie macie, ze bioderka sie unormowaly i nie musicie juz pieluszkowac. Ja Ule tez pieluszkuje, bardzo tego nie lubi, ale co zrobic...mam nadzieje, ze jak pojdziemy na usg 30.10 to tez lekarz powie, ze jest ok...
Ula sie usmiecha tylko jak lezy przy cycu 🙂 kilka razy nawet zdarzylo sie, ze smiala sie na glos 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka, ja używam sudocremu. Smaruję w zasadzie przy każdym przewijaniu i jak narazie nie ma problemu z odparzeniami.
Natalia - cieszę się, że dostaliście dobre wiadomości. Dobrze, że ta lekarka nie należy do kategorii tych co na zaś straszą, a podchodzi do tego z dużym taktem i rozsądkiem.

A my dziś po pierwszej wizycie u pediatry 🙂 Mała była grzeczniutka do momentu jak pani doktor zaczęła nam wyjaśniać wszystko co dotyczy szczepień. Niestety musiałam cyca wyciągnąć, bo Nata przekrzykiwała panią doktor 😁 Szczepienia ma mieć 13 listopada i wtedy dostaniemy też skierowanie na usg bioderek. Narazie wszystko jest w porządku. Nawet ładnie główkę podnosiła w czasie badania 🙂 No i waży 4006 g 😁 Moja mała Buba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczór 🙂
Mała pospała od 17 do 20:30 i teraz zasypia przy cycu.... ciekawe na jak długo.
Deira super że z Natusią w porządku 🙂 mnie pediatra mówiła że skierowanie na usg dają tylko jak w badaniu fizykalnym dzidzia nie odwodzi bioder prawidłowo wiec dla spokoju zrobiłam prywatnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurczę, dziewczyny poradźcie - masuję dziś cały czas tę chorą pierś, odciągam mleko, bo Mała nie chce ssać, polewam ciepłym prysznicem, a ona cały czas miejscami twarda. Nie boli, ale nie moge rozbić tego zastoju. Czy to może długo potrwać? Może macie jeszcze jakieś sposoby na ruszenie tego zastoju? 🤢

Doti, no właśnie nasza pediatra też coś wspomniała o skierowaniu po jakimś badaniu, ale byłam tak zaaferowana wizytą, że nie do końca zakodowałam o co jej chodziło 🙃 🙃

Tussiiaa napisał(a):
chyba Wam nie pisałam po tym jak wróciłam ze szpitala - ordynator powiedział mi, że nie powinnam decydować się na drugie dziecko... 😞

A dlaczego ? Są jakieś medyczne przeciwskazania? 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira napisał(a):
Tussiiaa napisał(a):
chyba Wam nie pisałam po tym jak wróciłam ze szpitala - ordynator powiedział mi, że nie powinnam decydować się na drugie dziecko... 😞

A dlaczego ? Są jakieś medyczne przeciwskazania? 😞


Lekarze na usg mówili mi, że mam taśmę owodniową. Przy cc okazało się, że to przegroda w macicy. Ona uniemożliwiała obrócenie się Leny główką w dół. `Ciąża u kobiet z przegrodą jest ciążą wysokiego ryzyka` dlatego do samego końca występowało ryzyko poronienia... Mogą zrobić korektę przy cc, ale no cały czas myślałam, że to taśma i nie mieli odpowiedniego sprzętu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tusia a nie może ginekolog wysłać Cię na zabieg żeby to skorygować?

Sandra o co chodzi???

Deira jednym ze skuteczniejszych sposobów jest mąż 🙂 a dokładniej wykorzystanie go żeby porządnie wyssał pokarm właśnie po to żeby zastój ruszyć. Dziecko może nie mieć siły zassać odpowiednio mocno. Więc najpierw ciepły okład albo okłady z kapusty a po 15 minutach dostawić męża do cycka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do kolek ja bylam w aptece i pani stwierdzila ze te wszystkie saby espomisany bobotici i inne maja taki sam skladnik zwany symetykon wiec nie ma roznicy 🙂 i polecila colinox poniewaz zawiera tez inne skladniki poza symektonem i powinien byc skuteczniejszy 🙂 i polecilay wentylatorki do pupci zamiast szprycowania kroplami 🙂
natalia super ze lekarka stwierdzila ze uszka ok i nie wygladaja jak u dziecka z zespolem 🙂
moja mala dzisiaj cos placzliwa i nie spala prawie wcale w dzien ciekawe co bedze w nocy bo poki co nadal nie spi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
doti tego juz nie powiedziala a ja nawet nie pomyslalam 😁 ale ogolnie polozna tez mi mowila ze colinox jest dobry bo jedna mama jej chwalila bardzo wiec moze warto wyprobowac 🙂 a znowu sab jest dobry bo podobno na bazie alkoholu ktory rozgrzewa brzuszek a ze u nas jestt zakaz robienia lekow na bazie alkoholu dla dzieci to mozna je dostac za granica 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...