Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzien dobry 😉

Doti, najlepszego dla Mateusza 🙂 i duzoo zabawek 😁. No i oczywiście udanych urodzinek 🙂

U jakies wymyślania z mlekiem w nocy i rano, glodny ale nie weźmie w koncu cos pociągnął ale na spiochs oczywiście, nie wiem co mu sie porobilo.ale zaraz kaszka. 🙂
Poza tym raczej bez zmian, noce nieciekawe. ...odkad miesiac skonczyl spal ślicznie w lozeczku a teraz cuda wymysla eh...

Kobiety Najlepszego dla Was z okazji wielkiego święta hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzien dobry ! najlepszego kobietki!!! 😘 😘 😘

Na mojej ściadze, ktora dostalam w szpitalu jest napisane, ze przy karmieniu naturalnym wprowadza sie 1/2 żółtka co 2 dni dopiero w 7 miesiącu 😮 z reszta przy mm jest napisane tak samo...a o rybce jest napisane, zeby podawac tez od 7. m-ca 1-2 razy w tyg...
z Ulą czekamy na tesciow...bleee... M cwany poszedl do pracy, a ja bede biegac caly dzien przy Uli i przy nich 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Kuba oczywiście spał beznadziejnie, około 5 pobudek było i wstał o 5:30.
Wczoraj byliśmy ustalić menu na chrzciny... tak więc na obiad: zrazy, de volaile, półmisek ryb, dorsz i halibut, do tego warzywa z pary, surówki, ziemniaki gotowane i opiekane.
Później sernik i ciasto z galaretką i wiśniami i tort, zamówiłam z Sowy taki... http://www.carmelia.pl/pl/produkty/torty_okolicznosciowe.html
Później zimna płyta: łosoś w galarecie, schab ze śliwką w galarecie, półmisek mięs pieczonych: karkówka, schab, boczek+sosy, ryba po grecku, sałatka rosyjska, sałatka cezara. Soki, woda, kawa, herbata, udało mi się wynegocjować cenę 120 zł/os.
U nas musi być zimną płyta, bo w końcu to pierwszy dzień świąt a w święta każdy zajada i pewnie dłużej posiedzimy bo rodzinka M. ma do nas kawałek drogi.
Co myślicie o tym menu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry,

u nas dziś pada śnieg 🤢 aż mi się nie chce z domu wyłazić jak sobie pomyślę o tym zimnie brrr

Sandra, no moja też tylko chce cycka, już nie wiem co robić żeby jakoś ją nakłonić do jedzenia czegokolwiek innego, kaszki, ziemniaczka czy jabłka, no i do zaśnięcia to też tylko cyc, żadnego smoczka broń boże
No i butelko wstrętu ciąg dalszy.. wczoraj był histeryczny płacz jak podałam butelkę; nie wiem jak to będzie jak wrócę do pracy w maju 🤢

Marylu, ja właśnie kupiłam rumianek zwykły i też chcę jej dawać rozcieńczony… o ile przekona się do butelki ; ehh
A tak poza tym to nie wiem sama co jeszcze można, bo te herbatki dla dzieci granulowane jakoś mi się nie podobają, mają cukier albo substancje słodzące pod dziwnymi nazwami, trzeba się wczytywać dokładnie w skład – wkurza mnie to na Maksa; tak samo w niektórych soczkach, wielki napis „bez dodatku cukru”, a zawierają sztuczne słodziki!! 😠

Mixi, ja też ostatnio poprosiłam o receptę na te kropelki z wit. D i też byłam w szoku, że kosztują 3zł z groszami, 🤪a tam jest 10 ml, z czego 1 ml to 30 kropli, a dawkuje się 1 kropelkę na dzień; wniosek: 1 butelka za 3 złote starczy na 10 m-cy!! Szok, a za kapsułki wychodziło około 10zł/m-c, na te 10 m-cy dla porównania to już stówka by poszła

Mixi, a co do tego żywienia mięsem, żółtkami i rybami to mnie się wydaje, że ciut za wcześnie, dziwi mnie, że lekarka twierdzi, że już powinna dawno to jeść bo we wszystkich zaleceniach jakie czytałam każą wprowadzać to w okolicach 7/8 m-ca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pati moja tez nadal nie chce butli 😮 soczki wciaga bez problemu z niekapka, kaszke robie bardziej gesta i podaje lyzeczka, obiadki, deserki bez problemu z lyzeczki...ale jakbym chciala dac jej mm to nie wiem czym, z niekapka tak jakos dziwnie 😮 a dzis mi sie konczy macierzynski i za miesiac do pracy 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczynki MM też można z niekapka podawać 🙂 Moja tak pije. Mamy butlę z miękkim ustnikiem zamiast smoczka i tak pije. Niedługo może przestawimy sie na twardy niekapek...

Mnie się macierzyński już skończył dawno 😞 teraz jeszcze jestem na wychowawczym na Starszego a potem przeskakuję na wychowawczy na Małą. Przynajmniej będę miała ubezpieczenie. A w międzyczasie może jakieś zajęcia dorywcze sie znajdą. Z tym że ja mam to szczęście że pracować nie muszę, bo pieniądze M nam wystarczają dzięki temu że mieszkamy z teściami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zamieszczone przez sylwia78

Witam
moja córka 2.03 skończyła sześć miesięcy.
karmię Ją piersią. podaję Jej także marchew, ziemniaka, pietruszkę w postaci zupy. dostaje także kaszkę zawierającą gluten.
zastanawiam się kiedy i w jakiej ilości podawać mięso. kiedy podaje się żółtko, czy pierwsze jogurty? moja córka je gotowe posiłki ze słoików, a także przygotowaną przeze mnie zupę. czy do neij powinnam doawać oliwę, olej rzepakowy czy inny tłuszcz? jeśli tak to w jakiej ilości?
z góry dziękuję za odpowiedź


A tu odpowiedz eksperta z Hippa .

Witam, po skończonym 6. miesiącu do diety dziecka można już wprowadzić wszystkie składniki, o które Pani pyta. Jednak oczywiście każdą nowość wprowadzamy stopniowo i pojedynczo. Na początek może Pani do samodzielnie gotowanych zupek jarzynowych dodać 1 łyżeczkę masła, oliwy z oliwek lub oleju rzepakowego. Po kilku dniach zupkę tę można wzbogacić, dodając do niej osobno ugotowane mięsko w ilości ok. 10 g. Proponuję również skorzystać z Pierwszych dań HiPP (z zaleceniem po 5. miesiącu). Zawierają one ekologiczne, surowo kontrolowane składniki i są już odpowiednio zbilansowane tj. ich skład jest dopasowany do potrzeb młodszych niemowląt. Gdy przekona się Pani, że maluch dobrze toleruje takie danie warzywno-mięsne, kolejnym nowym składnikiem może być żółtko w ilości 1/2 co drugi dzień. A następnie, po pewnym czasie od ostatniej nowości - jogurty, ale wyłącznie te które są środkami spożywczymi specjalnego przeznaczenia żywieniowego np. z serii Owoce & Jogurt HiPP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry,

tak piszecie o posiłkach itp...
nasze menu składa się z:
MM, MM+starty sucharek,
kaszki (najczęściej waniliowa i malinowa),
codziennie obiadki (królik z warzywami, indyk z warzywami, warzywka, ziemniak ze szpinakiem, itp) wszystkie obiadki smakują i jest ok.
po obiadku owoce (najczęściej jabłko, śliwka, brzoskwinia no i daje od kilku dni daje mu surowe jabłuszko w siatkę i sobie memla)
2x w tygodniu moja mama gotuje mu grysik
zawsze w niedziele na obiad ma przygotowaną kaszkę manną na rosole z dodatkiem marchwi, a na drugie danie ziemniaczek z masełkiem lub marchewką i oczywiście później owoc.
dostaje zawsze piętkę z chlebka i prawie całą sobie wymamla,
między posiłkami herbatka (różne smaki) i chrupki na przegryzkę.

u nas drugi dzień z rzędu pada... więc kolejny dzień zamulamy w domu...
dzisiaj robię naleśniki z serem i cynamonem...

sandra olać sprawę... szkoda nerwów ;/
karolka powodzenia z teściami 🙂

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO KOBIETKI W DNIU NASZEGO ŚWIĘTA!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja się zbulwersowałam jak moja mama zaczęła gotować małemu grysik, albo kaszkę manna na rosole (tym co jemy) no i po zaciętej walce posłuchałam jej i Szymon wcina jak najęty, a miał takie problemy z jedzeniem...
można podpatrzeć na te wszystkie 'regułki' no ale bez przesady żeby dokładnie co do dnia czegoś nia dawać bo ktoś tak sobie wymyślił...

u mnie też wszystkie porady ekspertów są całkiem inne niż mówi moja pediatra... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Isa a ja mam zamrożone ruskie (swoje 😉 ) i chciałam dziś ugotować na obiad, ale mi smaka na naleśniki narobiłaś 😁

Sandra, głupia guła, tak jest jak ktoś nie ma co robić. A jak jej mąż zarabia 1500 to czemu księżniczka tyłka do roboty nie ruszy? Tak im to starcza? 😜

Isa no manna na rosołku... Faktycznie sprzeczne to z zaleceniami, ale jak służy Szymkowi to niech je, on już się dość namęczył 🙂 Widocznie jest wybitnym wyjątkiem od żywieniowych reguł 🤪

U nas nocka do d..., pogoda do d... Ech 😞 Uciekam, bo mały się nudzi i marudzi 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...