Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam
Isa- Szymuś Boski- w swoim imieniu dziękuję 😉
Dziś idę na imprezę z okazji dnia kobiet, gdzie będzie występ chippendalesów- ale jakoś mi się nie chce- najchętniej to bym nie poszła. Jakoś nie chce zostawiać Tymka samego z z mężem. Niby wiem ,że sobie poradzi a jednak... Boję się, że będzie płakać, nie wiem jak M poradzi sobie z podaniem kaszki i nie wiem jak go uśpi- bo do tej pory robiłam to tylko ja 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Miał do nas przyjechać kolega Kubusia, ale oczywiście moja koleżanka przyjedzie sama i małego zostawi z mamą, bo jej synek jest zmęczony i nie usnął by u mnie, bo zasypia tylko z suszarka!!! Czemu ludzie robią za swoich dzieci kaleki?? Ona przystawia go do piersi jak tylko jęknie, w nocy karmi go co godzinę, bo jak twierdzi on po prostu potrzebuje miłości... Wózek osłania folią przeciwdeszczową jak jest nawet mały wiaterek, bo go przewieje.
To skoro moje dziecko jest traktowane inaczej to znaczy że ja go nie kocham??
Ale mnie wkurza!!! :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madziu buhahahaha 🤪 No takie pomysły jak Twojej koleżanki to masakra 🤪 Ja wychodzę z założenia, że lekko chłodny chów jest zdrowszy 😉 Nie mówię o tym, że np. dziecko się drze a ja go na ręce nie wezmę, ale pobawić się sam musi umieć, zasypiać sam też by wypadało. Cyc jak jest głodny, spacer prawie co dzień, wiatr czy lekki deszcz nie zaszkodzi, w końcu po to jest jeszcze w gondoli, żeby był osłonięty. Dziś też wyszliśmy, choć pogoda podła, starsze babki na osiedlu patrzyły na mnie jak na walniętą 😉

Szkoda dziecka Twojej koleżanki, bo mamuśka mu krzywdę zrobi nadmiarem swojej miłości 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny 🙂
Ale mam dziś zalatany dzień 🙂 Muszę coś jeszcze upichcić na dzisiejszy wieczór, bo oprócz dnia kobitek, dziś mam imieniny i spodziewam sie paru gości.
Dlatego pewnie wczorajsze wszystkie posty nadrobię dopiero jutro 🙂

A tak wogóle WSZYSTKIEGO NAJPIĘKNIEJSZEGO Z OKAZJI DNIA KOBITEK 🙂 I DLA PIĘKNYCH MAMUŚ I PIĘKNYCH CÓRECZEK 😘

Szymuś, jaki Ty słodki i kochany jesteś 😘 Dziękujemy z Natalką i ślemy wielkiego buziaka 😘

A co mówili na DDTVN o tym karmieniu, bo ja nie oglądałam?

Moja pediatra też mówi co innego niż zalecenia. Wogóle to stwierdziła, że już dawno temu firmy produkujące jedzenie dla maluszków powinny wypuścić na rynek takie małe dzienne saszetki glutenu, np. czystej kaszki manny albo innej formy glutenu, ale w formie do błyskawicznego przygotowania i podania w tym okresie przyzwyczajania do glutenu. Ja gotuję mojej łyżeczkę kaszki manny i podaję pół do jabłuszka.

Moja wcina już 30 ml jabłuszka i bardziej jej smakuje z Bobovity niż z Gerbera. Nie wiem czemu, bo te z BB sa kwaśniejsze 😮 A dziś debiut z ziemniakiem. Już gotowy, o 14 podam 🙂

Dziś już jabłuszko zjadła i w pewnym momencie jak miała jeszcze w buzi to kichnęła 😁 Jabłko miałam na sobie wszędzie 😁 Nawet we włosach 🤪

Dziewczyny, jak Wasze dzieciaczki ząbkowały na początku, to ślina też miała taki strasznie kwaśny zapach? 😮 Bo mojej w buzi pachnie takim samym kwasiorem jak kupka 😮 🤢

Doti, jestem pod wrażeniem Lusi 😁 Jaka ona silna i dzielna kobietka 🤪 Normalnie szok jak szybko chce poznawać świat z pozycji pionowej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂

Jeszcze raz dziękujemy z Mają za życzenia 😘

Sandra no właśnie zastanawiałam się, czy podczas gotowania woda ta nie traci na wartości 🤔
Ja jestem z tych osób, które izolują się od tak dziwnych ludzi 🤔

Latka w poniedziałek Maja ważyła 8 kg 😁 Z mięs je już cielęcinę, jagnięcinę, królika, kurczaka nie wiem, czy czegoś nie przeoczyłam 🤔 Ale nie wprowadzam jej jedzenia po łyżeczce. Tylko daję pół słoiczka zmieszanego z tym, co już wcześniej jadła i na drugi dzień to samo a póżniej już idziemy na całość 😁 Maja jadła chyba wszystkie obiadki po 4,5 miesiącu a dzisiaj jadę jej zrobić zapas po 6 miesiącu. Jak widzę, że coś jest za gęste to tak jak Kasia dolewam wody.

Madzia uczta szykuje się świetna i torcik śliczny 😁

Isa Szymon przesłodki 😘

Ja wróciłam ze szpitala, w którym leży pierwsza teścowa. Zrobiłyśmy z córką zakupy, żeby urozmaicić jej szpitalną dietę. Nie wygląda to dobrze. Córcia ciągle płakała wtulona w babcię 😞 Jutro jedzie do niej sama ze swoim chłopakiem 🤔
Mój m wziął wolne i pracuje od rana w ogrodzie (zostawiłam z nim Maję i świetnie sobie poradził, tylko nie chciała przy nim jeść).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurcze co lakarz to opinia z tym jedzeniem. Mi lekarka kazała wprowadzać na razie mięsko z indyka a żółtko za 2 miesiące dopiero. 😮 Także już nie wiem.
A tak w ogóle to dzień dobry.
Synek śpi. Byliśmy po jedzenie dla niego w Rossmanie i po ciuszki w Pepko. Trochę przecen jest więc się obkupiliśmy. Tzn. Borys 😁. I był bardzo grzeczny nawet nie zastękał co u niego ostatnio jest nowością. Tak piszczy że bębenki pękają. Wczoraj jak piszczał na korytarzu żeby go matka nosiła to lekarka w gabinecie słyszała i się mnie później pytała czy to mój taki piszczek 🤔 bo oczywiście była powtórka przy ubieraniu. Ja ogłuchnę kiedyś.
U nas szaro i ponuro a do tego deszcz pada. Cholera i tyle było wiosny. 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
isa8 napisał(a):
SZYMUŚ WSZYSTKIM KOBIETOM !! 🙂

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/685/desktop9.jpg/][IMG]http://img685.imageshack.us/img685/840/desktop9.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Ależ on jest przesłodki. Dziękujemy. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agn, to mój pewnie będzie ważył też jakos 8kg, bo 11.02 ważył trochę ponad 7, a w poniedziałek idziemy sprawdzic. Ja tez tak wprowadzam jak Ty, że mieszam nowy obiadek z połówką, którego juz jadł, na drugi dzień reszte, a póżniej cały juz 🙂. Codziennie Maja je obiadek z jakimś rodzajem mięsa?
I chodzi mi o to, czy jak wprowadzalaś jakis rodzaj miesa to, za jaki czas wprowadzalas inny rodzaj? 😜 😉 Bo jadł, indyka, królika, a mam też obiadki z rybą , schabem, cielęcinką, szynką, kurczakiem...
No i jak u Was idzie z tym glutenem? 🙂

Deira, wszystkiego Naj z okazji imienin !! 🙂 🙂 🙂, Ja niestety dziś nie świetuję 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka, moja nawet nie zauważa glutenu, bo ja jej jedną płaską łyżeczkę ugotowanej kaszki manny dodaję do 30 ml jabłuszka 🙂

Dziecko mi właśnie zasnęło na kolanach 😮 😁 Idę ją odłożyć do łóżeczka i może w końcu w spokoju dokończę sprzątanie pokoju gościnnego 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 😉
Najlepsze życzenia dla wszystkich od Krzysia i marylu:*
Deira i dodatekowo dla Ciebie imieninowe:*
sandros to my po nurofenie spalismy podobnie 😁 nie ma nadzieji..
Doti buziaczki dla Synka 🙂

na mojej rozpisce zoltko, rybka i miesko jest miedzy 7-9msc wprowadzane przy karmieniu piersia. Z tym że ja traktuje 7 msc od momentu skończenia tego miesiąca, i tak tutaj w uk też robią. Widać wszędzie inaczej.
karolku życze dużo spokoju w trakcie wizyty!
madziumysle ze bardzo duzo jedzenia masz w tej cenie 🙂 my tez bierzemy tort z sowy, ale nie wiem czy taki typowo chrzcinowy czy zwykły z napisem. Ja szaleje za truflowym, i będzie walka z m bo on uwielbia ciasteczkowy 😁 my robimy w knajpie w orłowie, i chyba będziemy mieć tylko przystawkę, zupę i danie do wyboru (z takich co my wczesniej wybierzemy) i tort. I teraz jak przeczytałam twoje menu to mi się mało wydaje 😁
pati własnie mnie też wkurza że piszą że bez cukru a poprostu czuć że słodzone 😞 mały jeszcze słodyczy dużo w życiu zje i nie muszę mu ich już teraz podawać.
Szymuś dzięki za życzenia:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nie mogę!! Tym oszalał!! W ogóle nie mogę go dziś odłożyć 😞 zasypia tylko na rękach,ale jak próbuje go odłożyć, to krzyk i ryk i spazmy,a oczy zamknięte... :/:/:/ dobrze, że przynajmniej łaskawie nie robi awantury, gdy siadam 😉
Deira, wszystkiego najlepszego 🙂
U nas dziś zima, nowe i w domu zamulamy, bo u siorki jestem i nie mam ciepłego kombinezonu dla młodego :/ wiosna miała być, no!!

Madzia, to że dziecko Ci śpi i że nie jesteś na każde jego zawołanie, nie znaczy, że go nie kochasz... Myślę,se koleżanka nie miała tego na myśli, więc nie bierz tego do siebie 😉
Ps.ją tez czasem karmie w nocy co godzinę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Małgosia, idź i się nie stresuj, dziś mamy święto, więc się zrelaksuj i dobrze się baw wieczorem, mąż na pewno sobie świetnie poradzi, a nawet jak Tymek da mu w kość, to mąż zrozumie, że macierzyństwo to nie taka bułka z masłem i jeszcze bardziej doceni Ciebiei Twój wysiłek w to wkładany 🙂

Isa, razem z Gabrysią dziękujemy Szymkowi, naprawdę dżentelmen z niego od małego!

Deira, wszystkiego najlepszego z okazji imienin, samych pogodnych dni!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny, dzięki za życzenia 😘

Marylu, a w której dokładnie knajpie w Orłowie? Bo my też szukamy jakiegoś fajnego miejsca.
A tak wogóle to mamy problem, bo okazało się, że osoby, któe chcieliśmy wziąć na chrzestnych, nie mają ślubu kościelnego i nie ma szans, aby zostali chrzestnymi 🤢 I trochę nam to plany burzy, bo tak do końca nie wiemy komu zaproponować... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira napisał(a):
Dziewczyny, dzięki za życzenia 😘

Marylu, a w której dokładnie knajpie w Orłowie? Bo my też szukamy jakiegoś fajnego miejsca.
A tak wogóle to mamy problem, bo okazało się, że osoby, któe chcieliśmy wziąć na chrzestnych, nie mają ślubu kościelnego i nie ma szans, aby zostali chrzestnymi 🤢 I trochę nam to plany burzy, bo tak do końca nie wiemy komu zaproponować... 🤢


ale jak nie są z Twojej parafii to skąd Twój ksiądz ma wiedzieć czy mają ślub kościelny czy nie?
idą do swojej parafii, tam też ksiądz nie musi wiedzieć, że dana osoba z kimś żyje bez ślubu, jak się ktoś sam nie przyzna to ksiądz się nie dowie i karteczkę wyda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzien dobry!

WSZYSTKIEGO NALEJPSZEGO Z OKAZJI DNIA KOBIET 😘 tych maluskich tez! 😘

u nas od rana pada,
wybralismy sie z M na zakupy, a w drodze powrotnej zaczelo tak lac ze szok! 🤢
teraz to juz nie wspomne, ulewa na maxa, a mielismy jeszcze isc na poczte i do Lidla 🤢
ale moj M sie upiera ze on rowerem pojedzie 🤔 jak tam sobie chce ja z domu sie nie wynurzam 😁
dzis mam zamiar ugotowac danie Karolki ten kurczak z mascarpone 😉
kupilam mojej kobietce dzis nowe ubranko z minnie bo nie moglam sie powstrzymac ☺️
i znalazlam jogurcik od 6mc i dzis jej dalam i tak sie zajadala ze sie z M usmialismy 🙃
no i od dzis tez jestesmy na mleku nastepnym Aptamil 6mc bo to pierwsze mleko nam sie skonczylo a mialam juz zamowione nastepne 😉

generalnie to padam, wysprzatalam cala sypialnie, poodkurzalam i wstawilam pranie, dopiero co usiadlam i pije herbatke, a Naisha uciela sobie drzemke, M oglada TV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pati1984 napisał(a):
Deira napisał(a):
Dziewczyny, dzięki za życzenia 😘

Marylu, a w której dokładnie knajpie w Orłowie? Bo my też szukamy jakiegoś fajnego miejsca.
A tak wogóle to mamy problem, bo okazało się, że osoby, któe chcieliśmy wziąć na chrzestnych, nie mają ślubu kościelnego i nie ma szans, aby zostali chrzestnymi 🤢 I trochę nam to plany burzy, bo tak do końca nie wiemy komu zaproponować... 🤢


ale jak nie są z Twojej parafii to skąd Twój ksiądz ma wiedzieć czy mają ślub kościelny czy nie?
idą do swojej parafii, tam też ksiądz nie musi wiedzieć, że dana osoba z kimś żyje bez ślubu, jak się ktoś sam nie przyzna to ksiądz się nie dowie i karteczkę wyda 🙂

właśnie tak 😉 dzięki temu moja siostra może być Matką Chrzestną Krzysia :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira wszystkiego najlepszego 😁

Sandra dziękuję 😘

Latka robię odstęp ok. dwudniowy i wprowadzam następne mięsko, póżniej przez kilka dni Maja jest na jednym mięsie i kolejne... Chyba namieszałam 🤔 A co do glutenu to ja poszłam na łatwiznę, kupiłam kaszkę manne na mm Hipp i robię najmniejszą porcję (15 ml wody i łyżeczka mieszanki) mieszam i podaję Mai jedną łyżeczkę. I tak codziennie przed poranna kaszką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...