Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
To moja chyba najmniej 🙂)
Kaszki- 60-80maks.
Obiadek- Raz zjadl 100.. a dzisiaj jakos ciezko
Deserek- zazwyczaj taki sloiczek wciagnie ( bo jak przygotuje wkladam do sloiczka, zeby miec wizje)

Ja dzis kupilam w biedrze warzywa.. bo juz mi sie dostep skonczyl 😞(
Szpinak i brokul z mrozonki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
ja za to mm nie daje w ogole, dlatego te kaszki rano i wiecfzorem, oczywiscie lyzeczką. ja juz sama nie wiem czy dobrze ja karmie, moze musialabym cos zmienic? Poradźcie mi:

7 rano cyce
9 kaszka 150 ml
kolo 11 jakies chrupki lub 50 ml rzadkiej kaszki w niekapku (dzis w tym miejscu byl cyc, bo zrobila lament)
13.30 obiadek - je ok 60 ml
15.30 - 16 deserek caly sloiczek
kolo 17.30 cyc
19 150 ml kaszki i jeden cyc i mala odlatuje 🙂

tak sie teraz zastanawiam, ze moze po prostu po porannej kaszce do obiadu ja przetrzymam bez niczego, ewentualnie z soczkiem to moze bedzie bardziej glodna...moze za duzo jej po prostu daje amu amu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hmmm, mozliwe po prostu zawsze kaszki byly tzn przewaznie nawet moja mama ciagle o tych kaszkach mam ta bobovite bananowa ale jak raz zrobilam i dalam lyzeczka to ona nawet nie chciala jej jesc, przelalam do butli to pojadla ale poje i zostawia zwykle, za to deserki obiadki itp wciaga 😁

wlasnie wciagnela caly sloiczek mixed vegetables z hippa, doslownie wyrywala mi miseczke i piszczala ze szczescia 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
madzia1988 napisał(a):
Mam pytanko do dziewczyn które dają kaszkę na noc... Jak ją robicie? Jaka to kaszka? I z jakiego smoczka? bo jak daję z 2 to za ciężko leci a z 3 do kaszki za mocno i nie nadąża... :/


ja mam te podluzne butle z tommee tippee one sa od 3mc+ i z nich daje kaszke tylko i leci w normalnym tepie 😉 o takie:
http://direct.asda.com/tommee-tippee-essentials-2-Standard-Neck-Bottles/002656628,default,pd.html?cgid=6023
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja teraz robię niecałe 100 ml - łyżka kaszki manny + tej Nestle jabłkowej też łyżka. Zjada, choć na początku jabłkowa mu nie smakowała. Dostaje to przed kąpielą łyżeczką (znika w mgnieniu oka), a po kąpieli cyc i spać.
A do kaszki nie mam butelki ani smoka i nie pomogę 😞 A są takie smoczki, że zależnie jak ułożysz butelkę tak leci - trójprzepływowe chyba czy coś - nie nadawały by się? Jak coś pomyliłam to mnie poprawcie 😁

Madziu a długo dajesz Kubie tak kaszkę? Bo Wojtula na początku też się krztusił soczkiem/herbatką przez smoka 2, a po tygodniu spokój - nauczył się i ciągnie super 🙂 Może Twój potrzebuję troszkę czasu i nie warto butli zmieniać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
madzia1988 napisał(a):
Dzo, ja mam TT ale te 0+ 150 ml,antykolkowe i zwykłe, czy jest jakaś róźnica w butelce?


Madzia, ja rowniez uzywam butelek TT zwyklych (260ml) smoczki mam juz wymienione na 6mc+ fast flow ,
ale tych podluznych butelek TT smoczkow nie wymieniam one sa po 3mc+ maja nieco wieksza dziurke i kaszka leci ale nie za szybko. ale wiem ze mozesz dostac specjalne smoczki do kaszek TT moze wyprobuj je ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mixi ja mam i fridę i taki podobny aspirator marimer i chyba ten lepiej mi pasuje, bo łatwiej wyczyścić i fluki lepiej schodzą 😉

u nas jedzenie wygląda tak:
8 cyc
11 cyc
ok 13.30 obiadek (zdarza się, że zje cały słoiczek)
16.30 deserek (raz zje cały a raz nie)
19.30 kaszka max jakieś 80ml + cyc do popicia
oczywiście w nocy to wedle upodobań cyc i pomiędzy posiłkami w ramach picia też jest cycol 😉 ale na dniach wprowadzę wodę z niekapka
a kaszkę wcinamy z łyżeczki, butla to największe zło wg mojego dziecka 😉

właśnie się Tymol wkurza, bo w lezeniu na brzuchu staje na proste nogi, pupa przy suficie i nie wie, co z rękami zrobić 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
polecam fride !! 🙂

mówicie o jedzeniu...

dzisiaj Szymon od rana wypił zaledwie 100ml mm , 50 ml kaszki i 50ml startego sucharka z mm do tego zjadł cały słoiczek obiadku i kilka łyżeczek deserku i tyleee ;/

w sumie to on dużo nie je... tylko często... a dzisiaj to wyjątkowo nic nie chce ruszyć! 😮

maruda nie z tej ziemi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mam różne smoczki z TT i specjalne do kaszki i takie z krzyżykiem, którymi niby samo dziecko sobie reguluje przepływ ale i tak są za duże a z 2 nie chce kasza lecieć... No nic nie ważne, może spróbuję z łyżeczki, tylko on za kaszą z łyżeczki za bardzo nie przepada 🙂
Zjedliśmy obiadek, zmywarka zapakowana, M.siedzi z młodym a ja mam zamiar chwilę się zrelaksować do 19:30, bo wtedy kąpiel 🙂
Ja też polecam fridę, ale młody szału dostaje jak mu ściągam katar, to samo z wodą morską, całe szczęście,że miał tylko raz katar.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...