Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
teściowa dziś była... i po jej wyjściu znów pożarłam się z M 😞

a młody chyba instynktownie wyczuwa złych ludzi... zaniósł się na jej widok, że go uspokoić nie mogłam, a akurat deserek miał dostać, więc odsuwam się z nim od niej, żeby jej nie widział i zaczął jeść, to ta kurna włazi w kadr co chwila i gada do niego 😠 😠 😠 😠, a co ona słowo, to on podkówka i płacz... 😞 😞 😞

nie byłam zbyt rozmowna, ale M zajmował się maluchem i swoją mamunią, a ja w tym czasie dokończyłam sprzątanie kuchni i prasownie... to pretensje do mnie, że dlaczego z jego mamunią nie gadałam... powiedziałam, żeby jej zadał to pytanie, nie mi... 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
U nas pogoda taka, że od soboty kisimy się w domu. Wieje jak na Uralu, zimno, śnieg. Ja chcę znowu wiosnę…

Oj ciężko Was nadrobić 😁 Udało mi się wyrywkowo przejrzeć co tam u Was od czasu jak rzadziej zaglądałam ostatnio 🙂 Ale i tak zostało mi jeszcze 20 stron 😁 😮

Marylu, fajny ten Wasz wózeczek 🙂 Wydaje mi się, przynajmniej tak na zdjęciach to wygląda, że Krzyś jest raczej w pozycji półleżącej, co nie powinno mu kręgosłupa obciążać. I dzięki za linki do knajp 🙂 Pokazałam mojemu M „Tłustą Kaczkę” i okazało się, że jesteśmy tam zaproszeni na imprezę urodzinową jego kumpla 😁 A co do karmienia, to moja dostaje cyca 5-6 razy na dobę (w tym raz w nocy) + deserek o 12 i o 15 obiadek jednoskładnikowy w postaci na razie ziemniaka 🙂
Dzonatalie, śpiąca Naisha po prostu boska z tą butelką w buzi 😁 😁 😁 Rozczuliłam się 😁
Mixi, ja też się zastanawiam nad pneumo. Ale wciąż mam obawy. Nie wiem, muszę chyba jeszcze pogadać z kimś kto na pneumo dziecko swoje szczepił. A podajesz Wiki to żółtko? Jak zareagowała? Bo u mnie pediatra powiedziała, że z uwagi na alergię Nata powinna dostać żółtko po raz pierwszy w 12 miesiącu 😮 A Wiki w wózeczku wygląda bosko 🙂 No i zdrówka dla malutkiej 😘
Doti, Lusia jest niesamowita!!! 😁 Jeszcze trochę a wszsytkie nasze maluchy będą nam biegać po pokojach 😁
Natalia, moja też uwielbia metki w zabawkach a ostatnio uwielbia bawić się paczką chusteczek higienicznych 😮 😁
Sandra, ściskam kciuki za Twoje nowe mieszkanie 🙂 A z Tituchy niezła agentka – na zdjęciu rozbraja 😁 My z warzyw mamy zamiar wprowadzić poza ziemniakiem dynię, marchewkę, pietruszkę, buraczki, kalafior, brokuły. Ziemniak się przyjął, więc będziemy kolejne warzywa mieszać z ziemniakiem. A nieco później brukselkę, fasolkę i zielony groszek. Część warzyw będzie z mrożonek. Np. brokuły już mam kupione z hortexu. A banan był u nas dzisiaj, ale na razie ze słoiczka.
Przykro mi z powodu syna Twojej kumpeli 😞 Te wszystkie objawy to skutek muko?
Inirtam, współczuję tych historii z teściową i M. Moja teściówka też potrafi mnie z równowagi wyprowadzić, ale na szczęście mój M ma do niej spory dystans. Mnie tak doprowadziła do szału jak próbowała ostatnio się gapić, jak cycem karmię. Myślałam, że ją na kopach wyniosę, bo Mała nie potrafi ssać cyca, jak ją ktokolwiek lub cokolwiek rozprasza.

Co do kolczyków to mam podobne podejście jak Karolka – najwcześniej po ukończeniu roczku. Teraz Mała chwyta wszystko w sposób nieskoordynowany, nawet ciągnie się za własne włosy, więc bałabym się jednak robić jej teraz kolczyki. Ja miałam przekłuwane uszy w pierwszej klasie podstawówki i też było dobrze 🙂

A my tego koła do siedzenia nie kupujemy 😞 Chociaż Wasze dzieciaczki super wyglądają w tym siedzisku 😁 Jesteśmy w tej chwili w małej dziurze finansowej i musimy zacisnąć pasa. A i tak trzeba będzie kupić nosidełko turystyczne na urlop, wózek-parasolkę, krzesełko do karmienia, bieżące wydatki, więc z wielu gadżetów musimy teraz zrezygnować. Ale poradziłam sobie w taki sposób, że wykorzystałam poduszkę-rogala ciążowego i wsadziłam go na matę pod pałąki i chyba Natce się podoba.

A to zdjęcie z dzisiaj. Rano jak ją wsadziłam do rogala to nawet z oparcia nie chciała korzystać. No ale na razie dozujemy jej atrakcje związane z siedzeniem, żeby nie przesadzić.


A wysypka na twarzy i szyi okazała się jednak wysypką od ząbkowej śliny, która musi mieć kwaśne ph.

Ja jeszcze jestem na macierzyńskim, ale od czwartku już na urlopie wypoczynkowym. Dziewczyny, jestem przerażona jak ten czas leci!!! 😮 Przecież ja niedawno w ciąży byłam! 😁

Ale się rozpisałam 🤪 A jeszcze 20 stron z ostatniego weekendu muszę nadrobić 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira swietny pomysl z tym rogalem + mata 🤪 😉
a Natka jest przeslodka!

moja pyza wykapana ,wypila 180ml mleka i odplynela.
a ja usypiam razem z nia, nie wiem co dzis za dzien ale strasznie spiaca jestem, 🤔

u nas najlepsze zabawki to chusteczki nawilzajace, sudokrem i pampersy 😉 chociaz ostatnio zaczela bawic sie ksiazka -taka plastikowa i spiewajaca i swoja lalka "baby first doll" z fisher price 😮


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka, super wieści! 🙂 Pozdrowienia dla siostry 🙂 Dzielna dziewczyna 😁
Dzonatalie, fakt, pampersy są też świetne do zabawy 😁 😜 Moja oprócz tego bardzo lubi ostatnio w czasie przewijania wcinać podkład na którym leży 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Natalia ,moja Ola też najbardziej uwielbia metki z całej zabawki 😁

Efek krzesełko ogólnie świetne miałam je kupować bo chciałam żeby posłużyło na dłużej ale jak obejrzałam w sklepie to stwierdziłam że ten blat stoliczka jest mały w porównaniu z gabarytami całego stolika i powierzchnią jaką zajmuje... no a że mieszkam w bloku to ostatecznie kupiłam takie http://allegro.pl/baby-ono-krzeselko-do-karmienia-new-design-osiolek-i3062093639.html i to od babki z Jarocina 😁

Inritam to ale teraz zaszalejesz tyle się naczekałaś za tą kaską 🤪

Sandra biedny chłopiec... ja odkąd urodziłam to stałam się mega wrażliwa na takie historie 🤨
A z warzyw podaję Oli oczywiści dynię 😜 ziemniaka, brokuła mrożonego , buraka, pietruszkę i ostatnio kupiłam cukinię i jej dałam:-)

Z owoców to w słoiczkach jadła chyba praktycznie wszystkie które są dostępne a tak z "normalnych" owoców to właśnie je banana bo jabłuszko jej nie służy takie surowe... A banana to wpierdziela tak całego jak jej trzy mię nie wiem jak ona to robi bez zębów 🙃 🙃

Tak samo jak widzi chleb to się trzęsię tylko później kury bym musiała do pokoju wpuścić.

Któraś pisała że dziecko nie chce pić mleczka. No moja Olka właśnie też już by chciała chyba wszystko jak dorosły tylko łyżeczką i tak się zastanawiam czy jak bym do mleka dorzuciła kleiku ryżowego i dawała łyżeczką? co mówicie???

A Olka mi dzisiaj stracha napędziła bo wpierdzielała sobie kromkę chleba to poszłam szybko wstawić jej obiadek na jutro żeby się gotował a ta taki kawał udziabała i przychodzę a Ola oczy czerwone jak królik ale banan na twarzy i udaje że nic się nie dzieje... No ale coś mi się za cicha wydawała i ją wzięłam na ręce a ta zaczęła kaszleć to ja ją buch samolot do góry i jak wywaliła kawał to normalnie wielkości otworu gębowego... I w ten sposób moje dziecko dostało pierwszy szlaban w swoim życiu-na chleb 🥴

Ale się znowu rozpisałam 🙃 ale Deiry nie pobiłam chyba 😉 A Natalka śliczna i jak już siedzi ładnie 🙂

A z tym kołem to się cały czas waham bo wiem że za długo to ono nie posłuży i nie wiem czy warto kasę wydawać 🤔

Karolka a ja dobrze kojarzę że ślub już tuż tuż?? 😜 jak tam przygotowania obu Pań 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mały wykąpany, śpi właśnie.
Dałam mu na noc te czopki Viburcol, zobaczymy czy coś pomogą i będzie spał trochę lepiej, jutro dam znać, to może którejś z was z problemem pomogą...
marylu, jak Kubuś ma problem z kupką, chociaż rzadko to się zdarza, to wkładam mu delikatnie końcóweczkę termometru do pupy poruszam kilka razy, później zginam nóżki do brzuszka i zawsze jest mega kupa, aż się czasami zastanawiam gdzie mu się to mieści 🙂
Ja z takich normalnych owoców, nie słoikowych to daje banana i czasami jabłuszko, a co do warzyw to ziemniak,marchewka, pietruszka, seler, cukinia a mięsko to kurczaka albo indyka i łososia od czasu do czasu.
A propos królika, to mój tata kupił na niedzielę w biedronce.
sandross, biedny maluszek, szkoda mi go...oby się udało go wyleczyć!
karolka, gratuluję siostrze powrotu do zdrówka!
deira, pomysłowa z ciebie dziewczyna, z niczego coś przydatnego zrobiłaś 🙂
kasia, mój synuś też uwielbia chlebek albo bułeczkę, aż sam mnie ciągnie za rękę żeby mu szybciej dawać, ale nie daję mu żeby jadł sam, tylko dozuję.

No to się rozpisałam 🙂 Miłej nocki kochane :* Do jutra! Trzymajcie kciuki,żeby nocka u nas była lepsza.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sandroos napisał(a):
To kiedy ten dzien Karolka, w te czy nastepna sobote??

No. trzeba mocno uwazac na chleb.. najlepiej dupke dawac i zabierac jak zaczyna rozmakac, bo pozniej w przelyku sie zlazy w calosc i tragedia gotowa..:/


Z tego co kojarzę to chyba w tę a Karolka nic się nie chwali 😜

No a tym chlebem to już teraz mądrzejsza będę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No fakt, post wyszedł mi długaśny 😜 No ale co zrobić - podsumowanie Waszych 30 stron 😁 A i tak jeszcze nie wszystko przejrzałam z postów weekendowych 😁

Sandra, kurczę, takie historie naprawdę chwytają mnie za serce 😞 W takich chwilach tak bardzo doceniam, że moja córka jest zdrowa... Biedne te wszystkie chore dzieciaczki, które przeżywają w swoim krótkim życiu więcej cierpienia niż niejden dorosły 😞 Oby jak najszybciej znalazł sie dawca, jeśli przeszczep będzie konieczny.

Dzonatalie, nie próbowałam jeszcze podkładu, więc nie jestem pewna jak smakuje, ale skoro Natalce smakuje, to pewnie smaczny, haha 😁 A co do zmiany pieluchy, to wierz mi, u mnie też jest niezły cyrk ostatnio z przewijaniem 😁

Kasiu, skoro Ola tak chętnie wkłada sobie do buzi tak duże kęsy, uważaj na nią, a najlepiej to nie zostawiaj jej samej jak coś je z pokarmów stałych. Albo dawaj jej do pociumciania w takiej siatce-gryzaku. Chyba NUBY coś takiego produkuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka czekam z niecierpliwością na zdjęcia z uroczystości i relację 😁

Moj synek niestety jest wybredny, żadnego niekapka, właśnie tego gryzaka siateczke z NUBY tez nie, kaszka lyzeczka nie, obiadek nie, mleko nieeee , nie wiem co mu sie porobilo;/ sle mam dość, musze mu wpychac na sile dosłownie, dzis juz mu dalam z butli kaszke wciagnal prawie 180 , i o 13 zjadl obiadek(srednio) o 15 deserek banana i dopiero o 20 mleko gdzie oczywiście zalapal po czasie bojow i wciagnal 210 🤢

Jest taki niecierpliwy i chyba az nadto ruchliwy ze nie moze wysiedzieć w miejscu a gdyby byl spokojniejszy siedział by ladnie sam... no i na nogi i na nogi wciaz sie prezy, dzis trzymałam go w powietrzu dotykal troche paluszkami podlogi i dreptal jak baletnica, no ale Jemu cos pokazac to jeszcze więcej wrzasku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moje dziecko szaleje jeszcze ale niedlugo mleko i spac 😉
m konczy o 22 wiec jeszcze 1,5h :/
marzy mi sie prysznic 😁

mysle nad kolczykami dla malej -ktore kupic, srebrne czy zlote? mama chce mi dac 2 pary zlotych kolczykow po mnie bo zachowala je 😉 fajna pamiatka Naisha bedzie miala moje kolczyki, dlatego teraz stoje przed wyborem kupic zlote znow czy srebrne. maja fajne zestawy (kuleczki + delfinki + serduszka ) 🤔

no i chyba musze zmienic zel do prania bo ten, ktorego uzywam zostawia plamy na ubrankach Naiszy 😠 ubralam wlasnie malej spiochy i cale w plamach fioletowych , a na bialych zostawia niebieskie plamy 😠 bo ten zel koloru niebieskiego, normalnie nie wkurzylabym sie tak ale zafarbowal piekne spioszki 😠 😠 😠 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
latka napisał(a):
Dzonatalie, ktory to taki 😁?


zel non-bio z Asdy 😠 normalnie sie wkurzylam na maxa, to juz ktorys raz widze plamy niektore zeszly przy nastepnym praniu ale niektore nie chca zejsc, a boje zmienic zeby malej nie zaszkodzilo to 🤔

latka ogladalam te zabawki z lamaze jej sliczne sa ale ceny tez maja niezle, chociaz w asda maja 2 za £20 i maja lalke Emily, i chyba motylka 🤨 fajowe!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Przeczytałam wszystkie dzisiejsze zaległości i dalej nic nie wiem. Znaczy nie dotarło nic do mnie. Chyba jutro przeczytam jeszcze raz hahaha Dziś juz śpiąca jestem nieprzeciętnie...
Jak się uda to jutro idziemy na szczepienie a później przebić uszka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...