Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej 🙂

Najlepszego dla Wiki 😁

U nas noc dziwna, do 5 spał pięknie, potem zjadł, śpiewał 1,5 godziny, zasnął na godzinkę i od 8 bryka.... Teraz drzemka 🙂
My na spacer idziemy, daleko nie zajedziemy, ale co przewietrzymy głowę to przewietrzymy. Poza tym jak Wojtulę wywiozę na spacer to pięknie śpi w wózku, a w domu nam czasem usypianie nie wychodzi 😞 Więc wolę to jedno usypianie zastąpić spacerem 🙂 U nas też słonko momentami przebija - jest nadzieja na wiosnę 😎
Sandra a co wynika z takiego zapisywania? Liczysz kalorie? Mi też na początku skalpel nie wychodził, a teraz śmigam 😉

Co do tej aukcji na allegro to zwykłe oszustwo 😞 Facet tak skomponował aukcję, że wydaje Ci się, że kupujesz krzesełko w super stanie, po czym doczytałam, że zdjęcia są poglądowe, krzesełko przyszło brudne, rozklekotane i z resztkami marchewki. Zła jestem na siebie, że tak się dałam nabrać! 😠 Ale na szczęście można oddać, tylko koszty transportu trzeba pokryć 😞 No ale jak się człowiek daje nabierać takim naciągaczom to musi być kara 😞 Teraz będę 3 razy czytała aukcję zanim coś kupię... A jeszcze M pokazywałam, bo coś za fajne mi się to wydawało i też nie wychwycił oszustwa! 😜

http://allegro.pl/chicco-polly-safari-krzeselko-bardzo-zadbane-i3042692895.html Od tego kolesia nic nie kupujcie 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tylko weszłam napisać Dzień dobry.

Wszystkiego naj 😘 dla Wikuni 😘

Ostatnio nie mam czasu was nawet nadrobić.... Majka w nocy żle sypia, męczy się biedna 😞 Jak to przez zęby, to już niech wyjdą, żeby dziecko miało spokój.
W dzień potrzebuje więcej uwagi niż zwykle. Nie koniecznie chce na rączki ale trzeba z nią rozmawiać, bawić się bo inaczej się denerwuje nerwusek mój mały.

Co do szczepionek ja nie szczepiłam tymi dodatkowymi, idę programem 5w1 i zastanawiam się, czy nie zaszczepić, skoro mała ma iść do żłobka od września 🥴 Może zrobię tak jak Sandra w 23 miesiącu 🤨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej hej witam sie z Wami z Naisha na kolanach bo ona koniecznie chce wiedziec o czym dzis mowa na forum i sama krzyczy "babbaabab" do laptopa 😁
u nas nocka ok, pogoda niezla ale wiatr okropny 😞 wiec siedzimyw domu moze jak sie poprawi pojdziemy na spacerek wyprobowac spacerowke 😜
wstawilysmy pranie bo juz sie wysypywalo 🤔

latka moja zajada ta kaszke bobovity ale tylko ja jadla innej nie probowalam wiec nie powiem 🤨 chcem kupic ta na mleku mm i sprobowac, generalnie coraz lepiej nam idzie z jedzonkiem wczoraj policzylam ze wypila tylko 4 butle mleka 😉 wiec idziemy w dobra strone

Naisha tez byla szczepiona na pneumo

Sto lat dla Wiki ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka, mam chyba 4 herbatki. Mala nie chce zadnej.Pije wode wylacznie.

A co do Bobovity, jak je za dnia nic jej nie jest.. Ale jak dam jej na noc to wydaje mi sie ze jest troszke za ciezka... ale byc moze to nie wina firmy, tylko poprostu.
Dodalam dzisiaj do kaszki , kaszy mannej... zobaczymy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzonatalie ale ten nasz hipp a polski to mi sie wydaje ze spora różnica niestety na plus dla polskiego. ..ale moze sie mylę 🙂

A ja przezywam znow koszmar z jedzeniem mam dosc ! Moje dziecko chyba przechodzi jakies fazy je ladnie 2 tyg i znow grymasy zobaczymy czy sie poprawi, w nocy ciagle placz wiercenie dwa razy robilam mleko i dwie csle butle poszly do zlewu, o 4 znow marudzenie, ale dalam z kartonika gotowe (mam wrazenie ze smakuje inaczej mimo ze to samo mleko) j uż to zjadl ale co chwile musiałam znow zapraszac do jedzenia ale zjadl 180 . No i o 9 dalawam kaszke z butli tzn 180 mleka i dwie lyzki kaszkk zjadl 60ml i spi, ktos wie o co moze chodzic? Kolejng zab? Jakis skok wzrostowy czy taka jego uroda 🤢 ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
latka napisał(a):
Dzonatalie ale ten nasz hipp a polski to mi sie wydaje ze spora różnica niestety na plus dla polskiego. ..ale moze sie mylę 🙂


latka niestety nie mam porownania, w moich polskich sklepach nie ma zadnych sloiczkow dla dzieci z hipp'a , w ogole nie ma sloiczkow zacznijmy od tego, jest tylko kaszka nestle i bobovita, i herbatki z hipp'a mialam okazje kupic Naishy hipp'a malina z dzika roza i popija ja czasami sobie, tak to soczki jak jestem w tesco kupuje te z hipp ktore polecilas, reszta soczkow jest z heinz. a sloiczki kupuje tylko z hipp'a i czasem z heinz i ella's kitchen innych nie tykam 😁

teraz czekam na paczke sloiczkow,kaszek i soczkow z Polski bo prawdopodobnie mama juz wyslala o ile sie nie myle, wiec przetestujemy polskie zarelko 😉

denerwuje mnie to ze nie ma zupek jak jarzynowa , albo takich nektarow, ktore sa dostepne w Polsce, herbatek tez zero 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzonatalie napisał(a):
latka napisał(a):
Dzonatalie ale ten nasz hipp a polski to mi sie wydaje ze spora różnica niestety na plus dla polskiego. ..ale moze sie mylę 🙂


latka niestety nie mam porownania, w moich polskich sklepach nie ma zadnych sloiczkow dla dzieci z hipp'a , w ogole nie ma sloiczkow zacznijmy od tego, jest tylko kaszka nestle i bobovita, i herbatki z hipp'a mialam okazje kupic Naishy hipp'a malina z dzika roza i popija ja czasami sobie, tak to soczki jak jestem w tesco kupuje te z hipp ktore polecilas, reszta soczkow jest z heinz. a sloiczki kupuje tylko z hipp'a i czasem z heinz i ella's kitchen innych nie tykam 😁

teraz czekam na paczke sloiczkow,kaszek i soczkow z Polski bo prawdopodobnie mama juz wyslala o ile sie nie myle, wiec przetestujemy polskie zarelko 😉

denerwuje mnie to ze nie ma zupek jak jarzynowa , albo takich nektarow, ktore sa dostepne w Polsce, herbatek tez zero 🤨


ja tu w polskim tylko gerber jedzenie, i dwa sloiczki bobovita, desery bobofrut, ale jest duzy wybor jak na uk w polskim sklepie, duzo kaszek, ale wszystko bobovita, kilka nestle, herbatki granulowane, bobofrut sok, i ostatnio kupilam w butelce z bobovity soczki takie bardziej napoje z rumiankiem winogronem , drugi z melisa jablkiem cos takiego, smakowaly jak nic, ale zwyklej jarzynowej nie ma tylko np z krolikiem , cielecinka, ale teraz juz ok mozemy jesc:P. a z angielskiech tez kupuje hipp i ella's kitchen tylko te i do picia hipp, czasem heinz 🙂
ale wiem ze jak moj siostrzeniec zajadal sloiczki hipp to naprawde smaczne sie wydawaly, calkkiem niedawno wiec pamietam:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się 🙂
Moja ostatnio ma jakąś fazę na zabawy w nocy 😁 Co ją nakarmię, to ona zamiast zasnąć, jak do tej pory, to oczy jak 5 zł, szeroki banan na twarzy i walenie rączką w karuzelę, aby ją włączyć 😮 I jedyny sposób, by zasnęła to załadowanie jej do nas do łóżka…
My na spacerek pójdziemy, ale dopiero jak M z pracy wróci czyli pewnie po 15. Chociaż tez w taką pogodę to tak średnio mam ochotę wychodzić, ale to głównie dlatego, że ja mieszkam na szczycie takiej koszmarnej górki i pchać wózek te 200 metrów w zaspach to mi się tak średnio uśmiecha 😉 A teraz muszę przejrzeć znowu ubranka Małej i odłożyć za małe, poćwiczyć, obiad wstawić.
Dzonatalie, Naisha ma prześliczne te kolczyki 🙂 A jaki bujny włos 😁
Pati, a może wymieszaj najpierw jedzonko z własnym mlekiem. Może to ją zachęci do spróbowania. A co do okresu, to chyba nie ma reguły. Ja przed ciążą miałam koszmarnie bolesne miesiączki, aż wymiotowałam z bólu czasem. I były raczej średnio obfite przez 3 dni
A ta którą dostałam ostatnio jako pierwsza po ciąży nie dość, że brzuch bolał przeciętnie, ale do wytrzymania, to krwawienie było dokładnie takie samo jak przed ciążą.
Marylu, i jak Krzysiu zniósł te pneumo? Kiedy żeście mu podali pierwszą dawkę? I teraz jak będzie miał dawkowane kolejne ? A ja też od 2 dni cisnę skalpel 🙂 Znudziła mi się 6Weidera, bo jest taka monotonna 😉 Ale po skalpelu w ogóle nie mam zakwasów, co mnie dziwi, bo niektórych partii mięśni od czasu ciąży w ogóle nie trenowałam, a ćwiczę z Chodakowską sumiennie tak jak ona, nie obijam się 😉 I życzenia dla M z okazji urodzin 🙂 Oby ciasto się udało 🙂
Mixi, całuski dla Wiki, kolejnego półroczniaka 😁 😁 😁 Oj czas leci, co po dzieciach widać najlepiej 🙂 Oby Wiki już takie spanie zostało 🙂 Swoją drogą zazdroszczę 😉 Może mojej na 6 miesięcy też tak się zrobi, bo na razie cyc raz lub dwa razy w nocy być musi.
No ja poważnie rozważam pneumo, bo nam pediatra też rozsądnie to wszystko tłumaczyła. Szczerze mówiła, że powikłania mogą być, ale tak samo powikłania mogą być po każdej szczepionce. I to są naprawdę sporadyczne przypadki, o których ona jedynie czytała, a nawet sama nie miała takiego przypadku ani żaden z jej znajomych pediatrów. O gorączce po szczepieniu wspomniała, ale ona nie traktuje tego jako powikłanie, a po prostu to jest reakcja organizmu, która może się pojawić przy każdej szczepionce. Za to opowiadała nam o powikłaniach po chorobach wywołanych pneumokokami i to jest przerażające. A że Nati dobrze zniosła do tej pory wszystkie szczepienia, w tym rota, więc skłaniam się jednak ku zrobieniu jej i pneumo.
A myślała już któraś z Was o szczepieniach na meningokoki? Bo nam pediatra o tym na razie tylko wspomniała, że takie szczepienia są, ale nie rozmawiałyśmy więcej na ten temat.
Sandra, jak skalpela nie umiesz? 😮 😁 Bo nie zrozumiałam, co masz na myśli 😉
Efek, kurczę ja bym się też dała nabrać, bo na zdjęciach w ogóle nie widać, że krzesełko jest brudne i zniszczone 😮 Te zdjęcia to chyba były robione od razu jak sam krzesełko kupił, bo jeszcze z tyłu karton stoi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
latka wydaje mi sie ze asortyment polskich sklepow w UK napewno zalezy od tego ilu polakow tam mieszka, u nas wiekszosc do angole, typowo angielska miescina , baaardzo malo polakow, hindusow itp. generalnie sami angole wiec i sklep nie jest tak zaopatrzony, jeden sklep mam z 20min piechota od domu, a drugi w centrum i oby dwa takie same maluskie i niby zaopatrzone ale nie tak bardzo jak by sie chcialo, zawsze jest cos czego nie ma gdy potrzebujesz.. a jak bylam w odwiedzinach u kolezanki z Wellingborough (kolo Bedford) to na jednej ulicy bylo 5 duzych polskich sklepow, a co sklep to nizsza cena a asortyment jakbym byla w Polsce, pozatym gdzie nie poszlysmy to tylko slychac bylo polakow, wiec to robi swoje, zauwazylam ze w okolicy Bedford jest baaardzo duzo polakow i co ulica to conajmniej 2 polskie sklepy, jak rozmawialam z kolezanka ktora mieszka w Peterborough o cene kaszek to u niej kaszka bobovity £1.80 a u mnie taka sama £3.70 wiec zobacz jaka roznica .. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzonatalie napisał(a):
latka wydaje mi sie ze asortyment polskich sklepow w UK napewno zalezy od tego ilu polakow tam mieszka, u nas wiekszosc do angole, typowo angielska miescina , baaardzo malo polakow, hindusow itp. generalnie sami angole wiec i sklep nie jest tak zaopatrzony, jeden sklep mam z 20min piechota od domu, a drugi w centrum i oby dwa takie same maluskie i niby zaopatrzone ale nie tak bardzo jak by sie chcialo, zawsze jest cos czego nie ma gdy potrzebujesz.. a jak bylam w odwiedzinach u kolezanki z Wellingborough (kolo Bedford) to na jednej ulicy bylo 5 duzych polskich sklepow, a co sklep to nizsza cena a asortyment jakbym byla w Polsce, pozatym gdzie nie poszlysmy to tylko slychac bylo polakow, wiec to robi swoje, zauwazylam ze w okolicy Bedford jest baaardzo duzo polakow i co ulica to conajmniej 2 polskie sklepy, jak rozmawialam z kolezanka ktora mieszka w Peterborough o cene kaszek to u niej kaszka bobovity £1.80 a u mnie taka sama £3.70 wiec zobacz jaka roznica .. 🤢


Oczywiście ze to ma duze znaczenie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas piekne slonce sie pokazalo ale wiatr jest okropny 🤨
mimo wszystko chyba musze zabrac moje dziecko na przejzadzke spacerowka bo konczy mi sie zel do prania a musze zrobic pranie moich ciuchow 🤔
marudna dzis jest niesmowicie, sama nie wie czego chce, bawic sie byc na rekach czy spac ,spacer moze jej dobrze zrobi i pospi 😜
uciekam do sklepu 😘 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mixi, zawsze możesz sobie wybrać z tego zestawu jakąś część ćwiczeń. Bo tu masz ćwiczenia na różne partie ciała - ręce, nogi, brzuch i ćwiczyć 15-20 minut dziennie 🙂 Ja narazie korzystam z drzemek Małej i jak tylko zaśnie, lecę wyciągać matę do ćwiczeń 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Buziaki dla Wiki 😘
ja to leniwa jestem 🤨 za nic nie chce mi sie karimaty wyciagnac a co dopiero cwiczyc 😜 za dnia ulka malo spi, wiec nawet nie mam kiedy sie za to zabrac, a wieczorem wole sobie w spokoju posiedziec z M 🙂

Efek tez bym sie nabrala na to krzeselko... 😲 koles ma niezly tupet, zeby tak ludzi oklamywac...

Ja jakos jestem do bobovity uprzedzona, bo po kaszkach bolal małą brzuch, a owocki jej nie smakowamy, wiec juz nie kupuje, tylko hipp i gerber...a kaszki to z nestle - wszystkie smaki jej podchodzą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...