Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
ja jakoś kaszki z bobovity, jedną mamy nestle.. reszta też z hippa albo gerbera... jedynie złociste jabłuszka z bobovity młody najlepiej wcinał... teraz sama mu przygotowuję jabłuszko i noszę się z zamiarem kupna tarki szklanej, żeby surowe mógł sobie memłać 😉 i powoli przekonuję się do tych siateczek nuby na owoce, tylko ja nie mam zmywary i boję się, że zwyczajnie nie będzie się to dobrze domywać 😮

a cwiczę, jak mi wyjdzie 😉 i zawsze z maluchem, bo jak śpi, to szkoda mi czasu, zawsze znajdzie się coś do zrobienia w domu, głupia jestem, bo nie umiem usiąść i odpocząć 😜 a tak w ciągu dnia zazwyczaj radio mam włączone, więc jak jakaś lepsza muza leci, to tanczę z Tymosławem na rękach - to jest moje cardio 😉 😜 i potem jakieś przysiady, brzuszki, pompki, podpory, aż zacznie boleć.. i tak po dwie, trzy serie... chyba, że Tym szybciej zacznie się nudzić 😉 hehe... czasem robię przysiady myjąc zęby w łazience albo robię kołyskę na łóżku, trzymając młodego i w ten sposób kilka brzuszków zaliczam... ale to zależy od dnia i mojej wyobraźni 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my juz po spacerze, to bylo ekspresowe tempo, zimno jak nie wiem co,a wiatr taki silny ze bieglam z tym wozkiem doslownie 🤢 zmarzlam ze nie wiem co, ale mala usnela i udalo mi sie ja przeniesc do lozka i spi sobie a ja mam czas na rozlozenie prania

ja nie mam motywacji do diet i cwiczen, chodze i podjadam czekoladki 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Właśnie skończyłam ćwiczyć. Mała zasnęła, ale tak mniej więcej przy 20 minucie ćwiczeń usłyszałam jak już marudzi, więc wzięłam ją na bujaczek, postawiłam koło maty i dalej ćwiczyłam 🙂 Na szczęście była spokojna, więc mogłam dokończyć 🙂

Sandra, a Ty myślisz, że ja wiem, o co chodzi Chodakowskiej z tym napinaniem mięśni brzucha? 😁 Ja to robię na zasadzie wciągania mięśni brzucha na maksa 😁

No i po ćwiczeniach naszła mnie ochota na ptasie mleczko 🤪 Jezu ale mam ssanie w żołądku na myśl o smaku waniliowym 🤪

Idę pod prysznic a potem ziemniaka Małej gotować na obiad 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a u nas krok w tył... 😞 Ulka przestala lubic obiadki. ciagle szuka cyca 😞 dziwne, bo wczesniej zajadala sie obiadkami, a od paru dni nie chce i koniec, nawet jak dodaje do nich swoje mleko to jej nie przekonuje...dzis mi wyla pol godziny, ale to wyla i sie darla i sie zapowietrzala, az w koncu skapitulowalam i dalam jej cyca, no i zasnela... nie wiem co mam robic, zlobek coraz blizej, Ulka powinna juz wytrzymywac do 17 bez cyca... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja ćwiczę jak mały ma drzemkę poobiadkową, około 16, po nocy też mi się nie chce 😜 I w weekend jak M pilnuje Wojtulę 🙂 Jak te ćwiczenia oglądałam to też mi się wydawały nie za bardzo, ale jak spróbowałam to już zostałam 🙂 Jakoś mi pasują, przede wszystkim pasuje mi jak cm ubywa 😁

Karolka no koleś bezczelnie oszukuje :/ Jeszcze wydaje mi się, że to krzesełko, które nam przysłał widziałam wcześniej na jakiejś aukcji (te same przetarcia i rozerwania tapicerki), więc koleś najpewniej skupuje krzesełka za małe pieniądze na aukcjach i sprzedaje tym, którzy się nabiorą za 300 zł 🤔 Biznes pierwsza klasa 😠

Sandra pytanie - Tobie jak mrozisz zupki to po rozmrożeniu też zmieniają konsystencję? Ja mrożę dość gęste i po rozmrożeniu jest taka grudkowata ta zupka i oddziela się woda :/ Musze jeszcze raz blendować na gładko 😁

Sopelka nie polecam - albo nie umiem używać albo jest kiepski :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja mam Fride i polecam!! Do katarka raz nie mam odkurzacza, a dwa nie chcialoby mi sie wyciagac go przy kazdym sciaganiu z nosa, a wsciekam sie jak takie duze klunkry stoja na wierzchu 🙂)

Tak , tez sie tak robi, ale najczesciej jak wrzuce do garnuszka sie laczy 🙂)
Ja dzis nakupowalam warzyw i zamierzam porobic.
Ziemniak plus szpinak, ziemniak plus brokukl, marchew ziemniak pietrucha...

Titi cos nie chce obiadu, bo kupsko strzela, a cyba nie umie polaczyc tyh czynnosci. Ide ja przewinac moze zje dalej..

Karolka, jakas masakra.. moja dzis od 9 bez cyca... i na razie dajemy rade... juz 120 odciagnelam... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja tez polecam fride - ula uwielbia miec nia kozy wyciagane 😁 chichra sie jak szalona!

Ulka w koncu wciagnela troche obiadku, no ale i tak cyca musialam wyciagnac...porazka...zaczynam zalowac, ze w ogole piersia karmie - co chwile mam zatory, cyce bolą, to jeszcze Ulka butli nie umie pic, z jedzeniem wybrzydza, spokojnie na rece nie moge jej wziac bo od razu przysysa sie do szyi jak glonojad w poszukiwaniu cycka 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolka84 napisał(a):
ja tez polecam fride - ula uwielbia miec nia kozy wyciagane 😁 chichra sie jak szalona!

Ulka w koncu wciagnela troche obiadku, no ale i tak cyca musialam wyciagnac...porazka...zaczynam zalowac, ze w ogole piersia karmie - co chwile mam zatory, cyce bolą, to jeszcze Ulka butli nie umie pic, z jedzeniem wybrzydza, spokojnie na rece nie moge jej wziac bo od razu przysysa sie do szyi jak glonojad w poszukiwaniu cycka 😮


Glonojad 🤪 🤪 🤪

Nie żałuj, nie żałuj 🙂 Cycem dobrze 😉 Myślisz, że dzieci na MM mają łatwo przestawić się na inne pokarmy? Cudują jak każde... Cierpliwości trzeba. A może w żłóbku jak będą karmiły panie, nie mama to będzie właśnie jedzonko ciągnęła?
Wojtula robi sobie przerwy w jedzonku bo musi palca possać 😮 Possie chwile i otwiera buzię do łyżeczki - jakby nie umiał rozdzielić jedzenia od ssania. Radzi sobie chłopak jak umie najlepiej 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My mamy katarek. Rewelacyjnie wyciąga wszstko 🙂
Mixi laktacja sama się unormuje. Ja miałam 2 dni problem po odstawieniu Małej a teraz nawet nie odciągam. Piersi są jeszcze napełnione ale produkcja chyba ustała 😉 Tylko nie można odciągać za dużo.

Mamy cyrki z jedzeniem ostatnio. Mleko, kaszkę, zupkę - wciągnie z butli bez problemu ale łyżeczką to już ble...Za to dziś jadła ze mną łyżeczką zupę pomidorową zrobioną z rosołu, z makaronem i było pycha. Aż się trzęsła. Nie chcę jej dawać przyprawianych rzeczy ale jak ją przekonać do jedzenia? Bo ja już nie wiem czy to smak, konsystencja czy sposób podania jej nie pasuje?

Karolka ciesz się że to lubi bo u mnie jest wrzask jak czyścimy nos. Obydwoje tego nie lubią. Nawet wytarcie chusteczką powoduje rzucanie głową na wszystkie strony.

To dla mniej zaawansowanych/mniej ambitnych: https://www.youtube.com/watch?v=DXLA9GfAR9c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry.
My po szczepieniu - było znośnie-chwila płaczu przy wkłuciu i potem już luzik 🙂 Klusek waży 8 410 🙂 i chyba mamy 3 ząb-w końcu...bo taka meczarnia z nim była, ze głowa mała. No i jeszcze 3 zębole kolejne się pchają...
efek masakra z tym krzesełkiem...też bym je kupiła po takim opisie...
a my kupiliśmy to co agn ma i polecała:
http://allegro.pl/maxx-wypas-krzeselka-materialowa-tapicerka-podnoze-i3062351143.html
i jesteśmy zadowoleni.

Mixi buziaki dla Wikuni! No i zdrówka dużo! my mamy sopelka, ale używamy go bez tej rurki bo tak to nic nie chciało sie wyciągnąć, a teraz gile wychodzą bardzo łądnie i nawet Marcinek zadowolony jak mu się nosek czyści.

My też sami gotujemy jedzonko-na razie była marchew, pietruszka, ziemniaka i jabłko. I ze słoiczków dostał dynie, śliwki, gruszkę i dziś próbujemy szpinak... ogólnie muszę się zebrać w sobie i znowu pogotować, ale czekam na świeże warzywa, bo mąż od kolegi załatwia 😉 no a ostatnio czasu na wszystko brak, to się od niedzieli słoikami ratuję. U nas mrożone rzeczy raczej się nie rozwarstwiają, chociaż ja robię dość gęste i dopiero po odmrożeniu dodaję wodę no i może dlatego 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzielny duzy chlopak z Marcinka 🙂

ja wlasnie tez nie wiem na jakie krzeselko sie zdecydowac 🤔 a tescie juz chca kupic, no i mi tez bedzie Ulke w nim karmic, bo na razie to w lezaczku dzialamy 😮 strasznie mi niewygodnie...


Dziewczyny a ile mniej wiecej ml obiadku zajadaja Wasze maluchy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas mleko 180ml zwykle,
deserek- pol sloiczka daje, mus-cale malutkie opakowanie(jak danonki mniejwiecej wyglada)
a obiadek daje juz praktycznie caly sloiczek 😉
jakos kaszek jej nie daje bo nie kupuje ich zbytnio 🤔 moze powinnam ,mam hipp baby rice dostala kilka razy to cos pomemlala, a kaszke jak jej dosypuje do mleka to 150ml to wypije z 90ml -100ml i zwykle zostawia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...