Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Wanilka dwie narzutki asymetryczne i kamizelke pikowaną 🙂 Wszystko w idealnym stanie a po 5 zł sztuka. Była też wypasiona sukienka kopertowa ale miałam w niej całe cyce na wierzhu 🤢
Coś w tym stylu: http://img.szafa.pl/uploads/clothes/c1/d3/d547/3706317/1287514095.jpg , tylko czarna a druga brązowa włóczkowa: http://allegro.pl/atmosphere-sweterkowa-asymetryczna-narzutka-l-i3056579969.html
No i kusiły mniedziecięce ubranka... 🤨 ale sie nie dałam 🤪
Zasady korzystania z fotelików są takie że dziecku nie powinna głowa wystawać i wagowo nie może przekraczać. U mnie Starszy jak przyszła pierwsza zima był za "gruby" w kombinezonie i sie nie mieścil na szerokość - kupiliśmy fotelik 9-25 odchylany i montowany przodem do jazdy.. Są foteliki 9-25 które można montować tyłem do kierunku jazdy ale są drogie. Wszystko zależy naco kogo stać. Może spróbuj go wsadzać bez kombinezonu, w ubranku w domu i zawiesić jakąś zabawkę żeby odwrócić uwagę? moze się przyzwyczai. A może po prostu woli być na rączkach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Doti napisał(a):
Wanilka dwie narzutki asymetryczne i kamizelke pikowaną 🙂 Wszystko w idealnym stanie a po 5 zł sztuka. Była też wypasiona sukienka kopertowa ale miałam w niej całe cyce na wierzhu 🤢
Coś w tym stylu: http://img.szafa.pl/uploads/clothes/c1/d3/d547/3706317/1287514095.jpg , tylko czarna a druga brązowa włóczkowa: http://allegro.pl/atmosphere-sweterkowa-asymetryczna-narzutka-l-i3056579969.html
No i kusiły mniedziecięce ubranka... 🤨 ale sie nie dałam 🤪


a cos w stylu ponczo fajowe 🙃 jej jak ja juz chce wiosny i trych wiosennych ubrań i zrzucenia kurtek i płaszczów !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tzn moje dziecko ogolnie jest duze teraz wazy z 8600 😁 no i ten nasz fotelik jest tak głeboko usadzony ze barki mu sie nie mieszcza, moze popatrze po komisach dzieciecych i mu cos kupie ale teraz nie wiem czy przodem czy tylem on jeszcze dobrze nie siedzi.... 🤢

no a jeszcze w tym kombinezonie to w ogole jestr masakra 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ciezki, jest ten okres fotelikowy, jesli jest zima, bo on smialo by jeszcze mogl jezdzic w tym malym... bo na ten wyzszy fotelik dziecko powinno siedziec stabilnie...

My mamy Chicco Xkay, jestem bardzo zadowolona... teraz musze Nadii wymienic na Graco 🙂 a Tatianka dostanie ten w spadku... Mloda tez sie wscieka jak oszalal w tym foteliku malym..;//

Ale super, mama mi przywiozla ciuchy dla Tituszki, ile lumpkow 🙂 Sukienek, sopdenek, teraz nic tylko czekac na porzadne slonce 🙂 Moje ulubione czapeczki, kapelusze 🙂 Az niemozliwe ze Nadia byla taka malutka :PP

Mloda dzisiaj druga dluga drzemke strzela...az niemozliwe.. kupe zrobila rano dwa razy, taka, ze wszystko wyplynelo :/ wiec widocznie nic jej nie jest, brzuch nie boli to spi jak opetana..
Dzis na obiadek szpinak po raz pierwszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lusia najlepszego z okazji 7msc!!! 😘 😘 😘
moj Krzyś jest mały i drobny ale w barkach też się nie mieści. Ale już nie długo pożegnam się z kombinezonem więc myślę że my spokoinie i do roczku w tym foteliku będziemy. Chociaż Krzyś go nie lubi, jazdy samochodem też nie bardzo 🤢
z kolejnym fotelikiem to bedzie ciezka sprawa, na youtube jest tyle filmikow co sie z dziecmi dzieje podczas wypadku ze moj chyba bedzie siedzial tylem do 15 roku zycia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wanilka ale macie fajne siedzonko do kąpieli 🤪

Deira 😘
Bidulko, moja Majka w nocy też mi daje ostatnio popalić ale za to w dzień dużo śpi, aż zaczynam się znowu niepokoić, czy nie za dużo 🤢 Rano miała 2,5 godz. drzemkę po której pobawiła się i pomarudziła dwie godzinki i teraz znowu od dwóch godzin śpi 🤢

Sandra myślisz, że to normalne, że dziecko tyle śpi 🤔 Wiesz, że ja jestem przewrażliwiona i już zaczyna mnie to męczyć 😞 A ona na pewno jeszcze utnie sobie dzisiaj drzemkę 🤢

Wanilka ja mam zamontowany fotelik na przednim siedzeniu tyłem do kierunku jazdy. Majka w kombinezonie się nie mieściła i zawsze był krzyk. Zaczęłam więc do auta, tak jak pisze Doti lżej ją ubierać (kurteczka zamiast kombinezonu) i przykrywam ją kocykiem, jak w aucie jeszcze zbyt zimno. I od razu lepiej 😁 A latem, jak już nie będzie miała tylu warstw na sobie będzie jeszcze więcej miejsca miała 😁

Doti twarda z ciebie kobita, że nie skusiłaś się na nic dla dzieci.
Ja, żeby dotrzymać obietnicy, że przez najbliższy czas nie kupię nic dla Majki nie chodzę do sklepów ani nie zaglądam na allegro z dziecięcymi rzeczami 😁

I oczywiście najlepszego dla Laurki
😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
na temat kombineznow sie nie wyrazam 🤢 moje dziecko rosnie jak na drozdzach, jak sie urodzila dostala w prezencie kombinezon na jesien na wczesniaki, wyrosla z niego kupilismy na 0-3 w polowie grudnia byl juz maly wiec kupilam na 3-6 .. ale mala z niego znow wyrosla..ledwo prostuje w nim nogi,a tu zima zamiast wiosny, musialam szukac kombinezonu na 6-9 , udalo mi sie znalesc na ebayu i wylicytowalam go za grosze a fajny z odpinanymi bucikami , taki wyglada jak kurtka puchowa, bardzo mi sie podoba czekam az babka przysle, bo przeciez lecimy do Polski a kto wie jaka pogoda bedzie bo tutaj w Uk zimno i mala musze kilka dni przenosic w tym malym kombinezonie, nie spodziewalam sie ze beda az 4 kombinezony! 🤨 a pokupywalam jej fajne kurtki na wiosne, zanim wiosna sie pojawi to ona z nich wyrosnie 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu, do roczku to sadze, ze albo bedzie mu glowa wystawac, albo bedzie za duzo wazyl... no chyba, ze taki drobiazg z niego bedzie..

Agn, nie martw sie... Mala najwidoczniej lubi byc spiochem i nie ma powodow do niepokoju.
Kumpela ma core w wieku Nadii i ona jej w weekend potrafi spac w dzien 4-5h.. 😮 toj jest dopiero nienormalne..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my mamy fotelik o taki fioletowy:
http://www.babydesign.eu/produkt/id/40

ale ulka jest jeszcze za mala...mielismy maxi cosi, ale juz jej bylo w nim niewygodnie, bo byl waski i gleboki, no wiec jakis inny moja siostra nam dala, bardziej jajowaty i plytki 🙂

Dzo wydje Ci sie, ze Ulka taka mala jest 🙂 pokaźna z niej juz kobietka, moze na zdjeciach wychodzi jak pulpetowy bobo 😁 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🙂

Efek, też mi zostało 1,5 m-ca do powrotu do pracy i też mam teraz ambitne zadanie aby nauczyć moje dziecko jedzenia czego innego niż cyc za dnia, choć w jej przypadku jest to trudne zadanie 🤢
cały czas walczę, żeby nauczyła się jeść z łyżeczki cokolwiek, a o butelce i piciu mleka czy kaszki z niej mogę zapomnieć
no i jak wrócę do pracy to chciałabym jeszcze karmić piersią rano/wieczorem i ewentualnie w nocy, jeśli laktacja się utrzyma oczywiście

isa, ja tam chyba nie będę za długo zwlekać z drugim dzieckiem, ale to chyba przez to, że Gabrycha nie dała mi póki co jakoś mocno w kość, więc jestem pozytywie nastawiona do tego, no ale to też zależy jak tam się ułożą sprawy w mojej pracy itd. Jak mnie wkurzą to na zimę, najdalej wiosnę będziemy się starać o bobasa drugiego, różnica wieku będzie 2-3 lata, więc w sam raz
w sumie im później tym pewnie gorzej będzie się znów zdecydować, więc nie ma co za dużo odwlekać, jak się człowiek odzwyczai od pieluch to potem ciężko przekonać się z powrotem do tego
no a poza tym latka lecą nie ma co ukrywać…

Mixi, Ty akurat o wagę to chyba najmniej musisz się martwic
A i jeśli chodzi o bigos to ja już na Boże Narodzenie jadłam, więc luz

Wanilka, ja temat fotelików już przerabiam od kilku tygodni, w sensie czytam o nich opinie itd.
jeszcze nie wybrałam ostatecznie, cały czas się zastanawiam na który się zdecydować, ale myślę o jakimś modelu firmy Romer - mają bardzo dobre oceny w testach zderzeniowych i w porównaniu z innymi z tej półki przystępną cenę
Tu jest strona z wynikami testów zderzeniowych http://fotelik.info/pl/testy/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No właśnie tak jak mówisz Karolka nasz fotelik z Delti emu jest beznadziejny i bardzo głęboki nie wiem czy opłaca mi sie teraz kupować płytszy...a ten nowy bardzo fajny 🙂 tylko od 9 kg
a ja znalazlam cos takiego od 0- do 25 z mozliwością tyłem i przodem do kierunku jazdy.
http://allegro.pl/fotelik-coto-baby-bolero-0-25kg-gratis-6kol-k-ow-i3100556400.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sandra mój Starszy jak miał 2 lata to ważył 14 kg 😁 więc spokojnie przez rok mógłby jeździć w pierwszym foteliku hahaha

Agn ja też czasem oglądam...i np. fotelika z osłoną tułowia raczej nie kupię: http://fotelik.info/pl/news/najwieksza-wojna-fotelikowa-rozpoczeta,367.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...