Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Cześć,
ja się tylko melduję. Nie dam rady nadrobić wczorajszych i dzisiejszych wpisów. Wczoraj miałam słaby dzień, a dziś od rana do 16 latałam i załatwiałam różne rzeczy, w tym dokumenty do chrztu i ślubu, objechałam też kilka miejsc, które mogłyby się nadać na przyjęcie. Doszłam do wniosku, że nie chce mi się przygotowywać w domu. Nie wydam na knajpę dużo więcej niż na organizację przyjęcia w domu, a nie będę musiała przy garach od rana siedzieć i potem po przyjeżdzie z kościoła. A niestety musiałabym sama to wszystko robić, bo nie mam nikogo, kto by mi pomógł 😞

Jutro poczytam, co tam u Was ciekawego od wczoraj się wydarzyło 🙂
Buziaki i dobrej nocki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dużo nadrabiać nie musisz, bo dziś tu cisza jak mało kiedy 😉

Tym też już śpi, w zasadzie właśnie zasypia, mało spał w dzień, ale nie ma to znaczenia i tak pewnie będzie budził się milion razy... Z jedzeniem było dziś już trochę lepiej niż ostatnio 🙂 pół obiadku, pół deserku i prawie cała porcja kaszki, czyli jakieś 60-70ml gesciocha 😉 może idzie ku lepszemu, choć to pewnie moje złudne nadzieje... Czasem mam myśli, żeby go już odstawic od piersi, niekiedy żałuję, że nie zrobiłam tego wcześniej, jak był jeszcze ptasi mozdzek... Ale za chwilę sobie myślę, że jestem wstretna egoistka, bo jedynym powodem odstawienia byłaby chęć przesypiania nocy, ale przecież nie jest powiedziane, że na mm nie będzie się budził...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Heyka, ale sie nasmialam jak Karolka na fotce miala to zdjecie z butla i lyzeczka 🙂)
Ja przy Nadii zastanawialam sie , co za glupolki z tegko korzystaja 🙂) bo ja stwierdzilam,ze to beznadziejne 🙃 hehe 😁

Tituszka tez sie budzi po kilka-kilkanascie razy dziennie. Udalo mi sie nagrac jak pelza, chcecie ?? :L)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wszystkiego naj dla Tymka 😘
Agn ja zamowilam u innego sprzedawcy bo ten ma urlop ale tez przy okazji zamowilam pianinko ze zwierztkami i autko zdalne dla chrzesniaka M ... a co jak szalec to szalec hehe

A ja prawko tez od 2,5 roku. mam do wymiany a tez mi sie jakos nie spieszy

Pati mam takiego samego szczypiorka w domu hihi 6.8 i 69 cm 🙂

A ja tam sie ciesze ze taki tu spokuj przynajmniej was nadrobiebo zawsze w poniedzialek gwarno tu bylo 😜
Latka dasz rade :*
Marylu zdrowka dla Krzysia:* kiedy lecicie do Pl? Latka i Natalie chyba tez sie wybieracie do Polski niedlugo jak dobrze kojarze?

Sandra pewnie ze chcemy filmik !tylko ja obejrze jutro bo w tel zadne linki tu nie chca mi sie otwierac a Olka spi siec nie bede juz wlazic jej do pokoju na kompa

No to chyba nadrobilam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sandra dawaj filmik.
mój też już fajnie pełza. Glista mała.

Kasia my lecimy 12 kwietnia

właśnie siedzę i wciąż rozmyślam o tych chrzcinach. Bo już nie raz pisałam, że mamy wszystko na wariata. Ksiądz powiedział, że ok, ale szczegóły mamy omówić na miejscu. Więc przylecimy 12-tego i na następny dzień od razu pędzimy do NIego, ustalić wszystko, a później do restauracji zamówić poczęstunek. Mam nadzieję, że będzie miejsce tam. Na szczęście mieszkamy w małej miejscowości więc raczej się uda-gdzieś na pewno. Podejrzewam że będzie to w sobotę na wieczornej mszy, no chyba, że już całkiem Mu odbije i zrobi w tygodniu-bo w niedzielę nie, no ale ok.
Więc w restauracji pewnie będziemy 19 lub po 19-tej. Tymek wtedy już śpi( niestety nie da się chłopak przestawić) nieźle pewnie będzie dawał czadu. Długo siedzieć nie będziemy.
No i myślę co by tu zamówić. Ciasto i torta pewnie, lub któreś z tych, jeśli tak to będziemy mieć swoje, bo moja siostra piecze. Sałatki, zimne i ciepłe napoje, ale jakieś ciepłe danie? macie jakies pomysły?
pewnie dodatkowo liczą za wynajem sali, bo całej restauracji nie będziemy zajmować tylko jedną z salek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira u nas tak samo na chrzcie bylo i zaplacilismy pewnie mniej niz w domu bysmy robili...restauracja,ładny wystroj i sie nie męczysz,tak jak na ślubie...fakt mama nam za to placila,ale mowi ze nie bedzie robila w domu bo caly dzien przy garach stac i w ogole nie byc w gosciach to troche nie halo...a tym bardziej bylo gooorrrco..jak to ona mowi lepiej isc,najesc sie i wytrzec buzke niz robic w chacie i zaplacic to samo w sumie. My chrzest placilismy 800zl chyba nie cale za 18 osob to wcale nie duzo a 600 za ślub 12osob wiec spoko..dobre restauracje ale bardzo tanie tak samo jak w Śremie i we Wrzesni.

Oj tam Sandra dawaj filmik a nie gadasz..:P
Karola kupilam tez tą łyzeczkę u nas w Smykach dzieciecym wiec jestem zadowolona tylko z ceny bo zaplacilam 6,90 a jutro zobaczymy jak Maja bedzie jesc.A powiedz mi czy potrzebna jest ta butelka miękka lovi,ktora naduszasz? czy moze byc normala??? jesli potrzebna to spoko kupi sie bo u nas 14zł kosztuje ona 🙂 🙂 🙂

Maja śpi juz od 19 zasnela momentalnie po kąpieli i piciu mleczka 🙂 jednak jest dobrze ją przetrzymać te 2-3 godzinki i spanie do 6 🙂 🙂 bardzo mnie to cieswzy,bo juz wiem jak sobie ustawic dzien..tylko sie boje świat bo bedzie takie latanie z nią ale niestety...Bo od czwartku we Wrzesni w sob, nidz, poniedzialek w Śremie u mamy bo we wtorek po leki potem spowrotem do Wrzesni oby jej sie to nie poprzestawialo:-/
Jutro ide do okulisty juz zamowilam kolezanke zeby szla z Nami i sie zaopiekowala wrazie czego Majką albo z nia pojezdzila jak bede na badaniu mysle ze te 20-30 minut wytrzyma,a moze zasnie...oby.
życze Wam juz dobrej nocki Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To chyba ja tylko jade już na święta do polski, lecimy w ten czwartek, wracamy 8kwietnia. Nie jestem w stanie opisać jak bardzo żałuje że teraz lecimy na tak długo. Myślałam że już ładnie będzie i spacerki na alejkach molo fiu fiu... a tu nic z tego 😠 Więc wykorzystamy cenne! wolne mojego m, a później jak będzie ładnie to będę ewentualnie sama przylatywać 😞
latka kobieto weź się wygrzej w końcu! 😉niech Ci M podaje do łóżka herbatkę z miodem i cytrynką. dużo witaminy C i może w końcu staniesz na nogi 😉 najgorsze to takie ciągnące się przeziębienie 🤨
isa jak to usg bioderek?
initram ja przewiduje że Tymek nawet na MM będzie się w nocy budził 😜 ten typ tak ma 😉

A ja się dziś znów zastanawiałam co z dziewczynami, pestka, emaleth, edith mamusiak...? tusia i emi czasem zaglądają. za rzadko :P

ah i na bank idzie nam ząbek, dolny jakiś. Dziś był ciągły wrzask, wrażliwe dziąsła i tonyy śliny 🤢 biedne moje maleństwo 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej u mnie szpital w domu .
Starsza już nie poszła do szkoły bo się obudziła i 39,5 stopni gorączki 😮
Najlepsze jest to ,że żadnych innych objawów poza bólem głowy nie ma ,więc podejrzewam grypę .
Mnie też od wczoraj boli łeb jak cholera ,obym tylko się nie zaraziła.
Zobaczymy jaka temperatura będzie dzisiaj jak wysoka to muszę jutro z nią iść do lekarza ,bo przez święta by się pod kurowała .
Mała na razie ok ,ale jest ryk jak idę do starszej i ją zostawiam samą w łóżeczku ,ach te dzieci 😁 😁
Normalnie to bym pomyślała ,że to ta trzydniówka ,ale to jest chyba u małych dzieci 😮 😮
Więc mam ograniczony dostęp do neta bo mi małpa zabiera i siedzi całymi dniami. 😠 😠
Ale widzę ,że nie szalejecie z pisaniem więc jest ok.
Spóźnione buziaki dla wczorajszego solenizanta 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
U nas kolejnarewelacyjna noc po okropnym dniu. Dzieciom sie w tyłkach poprzewracało i wrzeszczały na zmianę. Okropność...Za to w nocy każdespało u siebiecałą noc. Mała obudzia sie o 5 na mleczko i pospała jeszczedo 6:30 🙂
Mixi trzydniówka to u dzieci do 3 roku życia raczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas pobudka standardowo o 5, dałam małemu jeść przez sen o 22:30, obudził się kolejny raz dopiero o 3 na jedzenie, później jeszcze raz na smoka, więc 2 pobudki to dla mnie rewelacja 🙂

Straszny żarłok się z tego mojego synka zrobił, mimo tego,że je dodatkowo obiadki i deserki, to wcina jeszcze tyle mleka ... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu, też tak właśnie obstawiam, ech....

Świetna Titulinka 🙂 spryciula mała 🙂

U nas kataru ciąg dalszy... Niestety w nocy scieka mu wszystko i powoduje kaszel... nie chce iść do lekarza, bo bez sensu go tam ciągnąć... Myślałam, żeby ten syrop ze slazu mu kupić, co myślicie? katar już gestnieje, więc mam nadzieję, że niedługo się go pozbędziemy... Dziś nie śpimy od 5...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Inirtam, ja na kaszel, który był spowodowany spływaniem kataru stosowałam Sinecod i Flegaminę.
Flegamina- 2x dziennie 8 kropel do 17
Sinecod- na noc 10 kropli
Do noska Nasivin przeplatany z wodą morską, maść majerankowa i krople do inhalacji na moką pieluchę na grzejnik, nawet w czasie dziennych drzemek.
Po kilku dniach pomogło. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry ,

Sandra świetna Titi !!

mój Szymek zrobił się wygodny i nie pełza ! cały czas by siedział... a siedzi już pięknie i sztywno i się nie przewraca, no i lubi stać na nóżkach i skakać... może należy do tych co nie będą raczkować?! 😉 zobaczymy.

u nas bo bioderkach coś kiepsko, tzn lekarz powiedział że niby wszystko ok i nie trzeba się zabardzo przejmować, ale ma mało mazi kostniejącej w bioderkach czy coś takiego, a w lewym bioderku bardzo mała ilość i kazał ciągle dawać podwójną dawkę wit D ... i za 2 miesiące znów kontrola... troche mnie to niepokoi 😮

wczoraj o 20 wykąpany już spał, o 22 dostał na śpiocha 50ml kaszki i 100ml mm i spał do 5 z kilkoma pobudkami na smoka... o 5 - 100ml mm i spał do 7. i teraz świruje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
My od 6 na nogach. Padła mi prawie w ramionach o 19.30 i pierwszy cyc o 4. Niestety po drodze 2 razy się budziła na smoczka.
Teraz ma pierwszą drzemkę.
Ja mam dzisiaj takiego lenia, że postanowiłam nic nie robić. Nic nie sprzątam, nic nie gotuję wykwintnego 😉 Na obiad będą warzywa z patelni i do tego kasza jęczmienna. Taki zdrowy posiłek, a co 😜 Od kilku dni jestem kompletnie niewyspana. A do tego znowu odnawia mi się ganglion w nadgarstku. Wczoraj ortopeda powiedział mi, że mam pękniętą torebkę stawową i mi się ten płyn sączy i tworzy takiego guza. W tym stanie nie powinnam wogóle nadwyrężać tej ręki, ale przy dziecku to się niestety nie uda, więc jest błędne koło... 😞

Latka, Małgosiu zaległe życzonka dla Waszych szkrbaów! 😘
Małgosiu, dobrze, że się sytuacja poprawiła z M 🙂 U nas też zdecydowanie lepiej 🙂
Isa, śliczne robisz zdjęcia 🙂 Masz świetne oko 😁 Tak z ciekawości, jakiego szkła używasz, aby uzyskać tak ładnie rozmyte tło? Bo ja miałam jedną stałkę, ale ona dawała słabe efekty, więc ją sprzedałam. Teraz mam jedynie obiektyw zmiennoogniskowy, taki uniwersalny, ale on do zdjęć portretowych kompletnie się nie nadaje i przymierzam się, aby coś porządnego kupić. A body mam Canona.

Wracam do nadrabiania zaległych postów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny, które robiły chrzciny w knajpie - natchnijcie mnie 🙂. Jakie miałyście menu? Bo ja będę musiała się w końcu na coś zdecydować, a nie mam pojęcia w jakim kierunku iść. Czy brać jakiś drób, czy może wieprzowinę, czy zamawiać jakieś przystawki, co do picia, czy jakieś wino zamówić... 🤨 Bo alkohol wysokoprocentowy absolutnie odpada.

A wczoraj Młodej ubrałam spodnie w rozmiarze 80 i były dobre 🤪

Agnieszka, ale super furę żeś wynalazła dla Mai 😁 U nas za mało miejsca na takie samochody, a niestety mieszkamy do tego w bloku 😞 A wiesz, że podobnie jak Kasia, zgapiłam od Ciebie tę zabawkę Mai z filmiku i zamówiłam 🙂 Mała dostała już drobnego pienięznego zająca, to zaczęłam jej uzupełniać kolekcję zabawek 😁
Doti, zdjęcie z popołudniowej siesty rodzinnej - boskie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzien dobry 🙂
Ula spi a ja popijam kawke 🙂
Gosia ciesze sie, ze z m sie dogadaliscie w koncu 🙂
A ja wczoraj mialam maly wypadek przy demakujazu...jakis kawalek czegos wbil mi sie w powieke od wewnetrznej strony i podraznial mi galke ...bolalo jak cholera, juz myslalam, ze skonczy sie w szpitalu...ale M cos tam pokombinowal, powywijal mi powieke i po 3 godzinach mi przeszlo, ale wieczor zjebany...oko spuchniete, obolałe, czerwone 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...