Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Czesc Mamuski 🙂

U Nas noce raczej bez zmian, a dziś postanowiłam być niedobra i przetrzymać z jedzeniem Tymka jak się da , żeby wrócić do naszego trybu, ktory jemu bardziej słuzył i mnie również 😜

było tak:
5-6 mleko
9-10 kaszka
13-14 obiadek
14-15 deserek ( w zależności ile i kiedy obiadek)
16-17 mleko
20-21 mleko
12-1 mleko

no i wszystko o 1-2 poszło do przodu, a a Tymek przy tym jakis bardziej rozdrażniony itd, więc postanowiłam, że postaram się do tego wrocić i dziś o 22 do 5 nie jadł , ale jakos bardzo sie nie domagał, tylko pić chciał. Teraz wstał z drzemki i 'czyta' bajkę. Apropo chce pokupić mu lub gdzieś zamówić rożne bajeczki, żeby móc mu czytać i sobie weźmiemy jak będziemy w Polsce.

Macie jakieś sklepy na internecie z bajkami, któraś może kupowała, zamawiała, lub jakieś sprawdzone , fajne bajki ?? 🙂

Pogoda masakra-raczej się znów kisimy 🤢 chyba że się coś zmieni.

ja tez od 4 dni jakoś podaję po trochę tej Nestle kaszki mannej, dla mnie ona cuchnie i jest okropna w smaku a Tymek ją uwielbia, no ale niestety na większą ilość musi poczekać. Ale za to jak póżniej chce mu dać już normalną ryżową to kręci nosem, bo tamta lepsza. Może zacznę mu wrzucać do miseczki z tą ryżową ?!?!

marylu - Krzyś przecudowny !! jaka kruszynka 🙂 sesja wspaniała- eh jak szkoda, że my nie mamy jak był taki malusi, ale teraz planujemy coś zrobić , może w końcu się za to weźmiemy, super sprawa 🙂

Mixi - jaka Wiki juz panna 🙂 słodka i te zębolki, jeszcze chwile i zacznie mamę z łazienki wyganiać 😜 😉

agn, no właśnie zanim doszłam do tego, że napisałaś, że to ta bluza, to się tak patrze czy mnie oczy nie mylą, właśnie się wtedy zastanawiałam, czy aby się w rozmiarze nie pomyliłaś przy zamówieniu, ale myślę pewnie nie 🙂 wtedy mój Tymek powoli na 6-9 przechodził 🙂 swoją drogą piękna bluza szkoda ze juz mała 😞.
Maja też słodka !!!, ale rośnieee 🙂

Madzia- Kuba jaki dużyy -ważniak kochany. Silny taki.
Ubranko fajniutkie 🙂

wogóle te wrześniowe bobasy śliczne , słodkie takie !!!!

Karolka- super tron , fajnie sie Wam udało z tym liskiem 🙂 Ula jak zwykle urocza i zadowolona z nowego prezentu 🙂

mój Tymol juz praktycznie sam siedzi, czasem się zachwieje, ale On nie ma czasu na siedzenie raptus jeden i juz chce na nogi i tylko na nogi
a łóżeczka też nie obniżyliśmy jeszcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka myślałam, że troszkę w niej pochodzi 😁 No cóż, dobrze, że pozostałe kupiłyśmy większe 😁

Mixi no proszę, jak Wiki sobie ślicznie siedzi w wanience 😁 Moja jeszcze nie siada 🤔

Karolka Fajne to krzesełko Ulci 😁

Ja nie wiem, co jest mojej Majce. W nocy bardzo ładnie spała a już ma drugą drzemkę, która trwa ponad godzinę 😮 Pierwsza ponad dwie czyli praktycznie bawiła się dzisiaj ok. 2 godzin 😮 W sumie nie bawiła, tylko marudziła 🤔 Zaczynam się tym stresować 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Łooooo ale jestem rozmemłana... pospałam godzinkę z Małą a Starszy grzecznie bawił się klockami i oglądał bajki. Teraz pora zabrać się za obiad a mi się taaaak nie chce. A Lusia jeszcze śpi...

Agn nie przejmuj się że Maja nie siada. Podejrzewam że nie ma tu jeszcze maluszka który siada samodzielnie. Siadanie to bardzo trudna sztuka, trudniejsza niż wstawanie. Posadzone dzieci mogą już siedzieć sztywno, ale nie koniecznie. Moja nie ma czasu na siedzenie hahaha

Fajna Titulka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Titucha wiekszosc dnia spedza na podlodze 🙂 wiec kombinuje jak kon pod gorke 🙂

Wiecie co?? We wtorek radni beda debatowac czy nie zmniejszyc kaucji za lokale komunalne, jesli zaglosuja na tak, to zamiast 12x wartosc czynszu, bedzie sie placic kaucje 3x czynsz. czyli w naszym wypadku to zamiast 12 000 byloby 3 000 🙂
Przepisy maja wejsc w razie czego juz w maju 🙂 wiec poki co fajnie by bylo, gdyby dopiero w maju doszlo do tej calej zamiany 😉 Bedziemy probowac 🙂
Musze we wtorek ogladac debate 😁

Trzymajcie kciuki, bo za 30 minut maja przyjechac po wozek 😉 Mam nadzieje, ze uda sie go sprzedac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Dziewczyny, kilka razy dałam małemu po 1 łyżece manny. A dziś rano jak spałam mój M chciał dać kaszkę małemu i dał mu całą mieseczkę manny ok40ml. czy coś może mu się stać o dtego? czy to moze byc powod ze ulewa od rana? i ostatnio maly miewa czerwone kropki na brzuszku, czy to moze byc od glutenu?
Doti 😉 no wwiem wiem że ni emogę patrzec ile wasze dzieci jedzą. Ale mój jak zje kaszki+obiadku+kaszki ogółem 90ml to nawet mleka nie chce cały dzień 😞 No a może i nie raczkuje, nie siada, ale rusza się też cały czas 😁 Fajny ten konik ale od roczku :{
Mixi to chyba jednak Wiki musi spalać wszystko co zjada 😁 i dobrze., pewnie ma super przemianę materi:P Wiki jakie ma atrakcje przy swoim krzesełk 😉 w ogole wyglada na dużą Panne 😉
latka brzechwe i tuwima- dobrze sie czyta. Mój Krzyś poleca- najbardziej lubi Koziołeczka:P aa juz widze ze czytacie tez brzechwe 😜
sandros super Titi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się
Dziś przez prawie pół godziny moje dziecię turlało się w jedną i drugą stronę na macie 🤪 Nie wiem, co jej się stało, ale bardzo jej się podobało jak turlając się wychodziła poza matę na parkiet i ciągle się chichrała 😁 No i wczoraj sama siedziała mi na kolanach. Była w pozycji półleżącej u mnie i nagle rączki w przód i usiadła bez podparcia 🤪 Ale na twardym podłożu nadal nie daje rady, chyba, że jej nóżki podtrzymam. A do stania to jeszcze daleka droga 😉

W nocy spała od 20 do 5 rano. Chyba dziś znowu podam jej więcej kaszki i cycek na dopchanie o 23 🙂

No i za nami dziś wizyta u księdza. Ksiądz super. Nie było żadnego problemu ze zorganizowaniem ślubu i chrztu poza grafikiem chrztów ustalonym przez kościół. Nauki przedmałżeńskie też mamy z głowy w zasadzie. 4 kwietnia mamy się tylko stawić i pogadać z prowadzącą nauki pół godzinki, a po tym spotkaniu spiszemy z księdzem odpowiedni protokół. Na początu żeśmy chceili tylko z nim pogadać i ewentualnie przemyśleć sprawę, a on tak nami zamotał, że już mamy termin 😮 🤪 Dość odległy, ale nam w sumie z różnych przyczyn najbardziej obecnie pasował - 22 czerwca. Problemem są wciąż rodzice chrzestni. Tu ksiądz nie chciał przymknąć oka na papierologię 🤢 Okazało się jednak, że mamy jeszcze kilka opcji i być może uda się nam do 22 czerwca mieć fajnych chrzestnych 🙂 Teraz trzeba zastanowić się czy przyjęcie w domu, czy w knajpie, czy wysłać zaproszenia, czy po prostu zawiadomić osobiście. Eh, znowu będzie teyle załatwiania... 😉

Buffy, Agnieszka, dzięki dziewczyny za opinie tego krzesełka. Zamówiłam 🙂 W kolorze zielonym, pod kolor ścian w pokoju mojej Laleczki 😁

Marylu, wiadomość dostałam, w wolnej chwili odpiszę 🙂 A Krzyś cudny 🙂 Ale te dzieciaczki nam rosną 🤪 A od glutenu, jak dziecko jest uczulone, to raczej są rewolucje żołądkowe typu ból brzucha, biegunka. Raczej nie wysypka.
Natalia, z Majeczki taki sam informatyk jak z mojej 😁 😘
Madziu, ale super Kubuś pozuje do zdjęcia 😁 I jak dzielnie stoi 🙂
Mixi, a Wiki prześliczna 😁
Sandra, ale się uśmiałam z Titi 😁 Jak ona zawzięcie walczy z przciwnościami losu 😜 😉 Pupa chce do przodu, a ręce hamują 😁 A jakie zdziwienie na koniec 😜 No i trzymam kciuki za to Wasze mieszkanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira to ciekawa jestem czy dzis beda problemy z brzuszkiem. Mój m to sie chyba z choinki urwał 😮 zreszta sie dziwie ze z wszystkich kaszek smakowych jakie mamy w szafce to akurat ta wybrał 😉
Madzia my niby tez kaske dostajemy ale wszysty od razu chcą zobaczyć co za to kupiliśmy :O AAA Kubuś stoi- co za silny chłopiec!
karolka tak sesje robił mąż emaleth 😉 super wszysly wszystkie zdjęcia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂

Ale wasze dzieciaczki słodkie 🤪
Madzia Kubuś jak dumnie stoi przystojniak z niego 😉
Mixi te zębolce Wiki ma cudne 🙂
Karolka krzesełko fajne 🙂 Takie z herbem rodowym 😜
Sandra ale z Titi mała kombinatorka 😆
Marylu Krzyś przesłodki po prostu do schrupania. Ja już nie pamiętam jak Ola była taka malutka 😲 ale usta ma całuśne chłopak od dziewczyn się nie opędzi 😜
Agn ja daję płaską łyżkę tej kaszki z nestle na 30 ml wody. Od takiej porcji jest napisane żeby zacząć wprowadzać gluten i tego się trzymamy 🙂

Moja Olka też nawet nie wygląda na taką co by chciała kombinować z raczkowaniem... Nawet na brzuchu nie leży bo od razu się przekręca. Chociaż dzisiaj w poszukiwaniu telewizora przekręciła się w ciągu kilku minut o 360 stopni wokół własnej osi szkoda tylko że na tyłku a nie na brzuchu ale wyglądało to dość zabawnie 😁 jakby twista tańczyła 😁 no i mostki potrafi wysoko robić 🙂 a w poszukiwaniu za aparatem po raz pierwszy przekręciła się dzisiaj z plecków na brzuszek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka nawet nie pamiętam, gdzie byliśmy z M i Majką na kawie 😁

Sandra mam nadzieję, że to nie sprzyjająca aura 😁 Majka właśnie wstała z trzeciej drzemki 😁 A Titi niesamowita, jakie postępy robią dzieciaczki 😮
No moja to marudzi dzisiaj jak nie ona 🤢 Oczywiście trzymam kciuki za mieszkanko.

Doti hehe, jeszcze trochę a będziemy wspominać, jak to było fajnie gdy dzieci jeszcze nie chodziły 😁

Marylu tak to jest z tatusiami 😁 Mój kiedyś ze wszystkich herbatek jakie miałam w szafce dla Mai zrobił zwykłą z cytryną 😮 Na szczęście Mai nic nie było 😁
A gdzie pokazywałaś zdjęcia Krzysia, bo ja nie widziałam ? 🤔

Kasia ja też mam tę kaszkę ale jak ją rozrobię (1 łyżka na 30 ml) to z tego daję łyżeczkę 🤔 To może ja coś nie tak robię 🤨

Deira ja też chciałam zielone pod kolor ścian w pokoiku Mai ale doszłam do wniosku, że będę ją karmić w jadalni a tam już mi ten kolor nie pasował 😁
No i super, że udało się wszystko załatwić u księdza 😁


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...