Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Doti napisał(a):
Sandra mój Starszy jak miał 2 lata to ważył 14 kg 😁 więc spokojnie przez rok mógłby jeździć w pierwszym foteliku hahaha

Agn ja też czasem oglądam...i np. fotelika z osłoną tułowia raczej nie kupię: http://fotelik.info/pl/news/najwieksza-wojna-fotelikowa-rozpoczeta,367.html



no własnie jakiś czas temu wybrałam się do sklepu, żeby na żywo obejrzeć kilka modeli Roemera, a Pani w sklepie bardzo chciała mnie przekonać do tych z tą osłoną.. bodajże firmy Kiddy, nie podobały mi się za bardzo, myślę, ze dziecko będzie denerwowała ta osłona;
Pani uparcie twierdziła, że one są w tej chwili najbezpieczniejsze i prawdopodobnie w przyszłości będą juz tylko takie
po tym filmie jednak nie sądzę, aby miały jakąś świetlaną przyszłość 😁
i nadal obstawiam przy tych z firmy Roemer jako najbezpieczniejsze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
kochane mam pytanie, moze ktoras z Was bedzie sie orientowala w temacie...chce w pracy zlozyc wniosek o przerwe na karmienie, tzn, bede godz szybciej wychodzic z pracy. I moje pytanie: czy musze koniecznie miec zaswiadczenie od lekarza, ze karmie piersia? i drugie pytanie: kiedy mam taki wniosek zlozyc? juz po powrocie do pracy czy jakos przed?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a tu strona dla Agn o urlopie wychowawczym
http://urlopy.wieszjak.pl/wychowawczy/87776,Jak-zlozyc-wniosek-o-urlop-wychowawczy.html

piszą tam, że można cofnąć złożony wniosek o u.wychowawczy - należy zrobić to nie później niż na 7 dni przed rozpoczęciem urlopu wychowawczego. Wycofanie w tym przypadku wniosku nie wymaga zgody pracodawcy.

ps. dogadałaś się już jakoś z tą swoją kadrową???
a powiedz jeszcze z jakiego tytułu należy się te 60 dni opieki na dziecko?? bo ja o czymś takim nie słyszałam 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolka84 napisał(a):
ja tez o tych 60ciu dniach nie slyszalam 😮

Pati a orientujesz sie moze z ta przerwą na karmienie? 😉


Żaden z przepisów prawa nie wymaga przedstawienia przez pracownicę zaświadczenia lekarskiego stwierdzającego, że karmi ona dziecko piersią . Udzielenie przerw (lub przerwy) na karmienie piersią powinno nastąpić na podstawie jej oświadczenia.
Choć moim zdaniem lepiej złożyć wniosek o ta przerwę i miec wszystko na papierze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolka84 napisał(a):
no no wniosek napisze, nie wiedzialam tylko, czy mogą zarządać ode mnie zaswiadczenia od lekarza...nawet bym nie wiedziala, do jakiego isc czy gina, pediatry a moze rodzinnego? 😮
Wniosek zloże przed powrotem do pracy, zeby sie nie czepiali 😉
Pati dzieki 😘


nie musisz załączać zaświadczenia, ale nie ma też przeszkód do tego, aby pracodawca zażądał przedstawienia przez pracownicę zaświadczenia lekarskiego choć, moim zdaniem, brak takiego zaświadczenia – ze względu na brak wyraźnego przepisu prawa nakazującego pracownicy legitymowania się zaświadczeniem - nie może stanowić podstawy do odmowy udzielenia pracownicy przerwy na karmienie piersią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka, ja uprzedzilam, ze bede z tego korzystac. Kazali mi przyniesc zaswiadeczenie.Zaswiadczenie takie wystawia pediatra.,

60 dni.. jest to opieka nad dzieckiem chorym.. do wykorzystania w ciagu roku. Tez wystawia opieke pediatra. Opieka platna jest 80%.
A oprocz tego sa dwa dni opieki nad dzieckiem ZDROWYM, platne 100%, jak urlop. Z tym, ze bezwzgledu na ilosc dzieci zawsze sa to dwa dni.

No zalezy do ilu fotelik 🙂 bo ja mam chyba do 9 🙂 tak wiec do roczku na pewno by nie wystarczyl 😁
A ta oslona dla mnie w momencie zdedrzenia kiepsko wypada jesli chodzi o organy wewnetrzne jamy brzusznej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sandra dzięki 😘 Uspokoiłaś mamę panikarę 😁 😁

Doti ja nie wiem, o co chodzi z tą osłoną tułowia 😮 Chciałam jak najbardziej bezpieczny fotelik dla Mai i mam taki:

http://graco.strefamarek.allegro.pl/fotelik-graco-logico-s-hp-moon.html

Dzonatalie ale Naisha słodko wygląda 😁

Pati dzięki 🙂

http://www.blizniaki.net/kacik_porad_prawo.html

Jak mam siedzieć cztery m-ce na bezpłatnym wychowawczym, to wolę to zamienić na dwa bezpłatne a dwa płatne 80%
Mam 18 lat przepracowanych, leczę się prywatnie, odprowadzam składki i nigdy nic od Państwa nie brałam, żadnej kuroniówki czy zasiłków, często pracowałam po kilkanaście godzin. Więc teraz jak przez dwa miesiące zus zapłaci mi opiekuńczy to nic MU się nie stanie 😠

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moje dziecko znowu śpi.... od 40 minut 🤢

A jak mi Majka będzie chorować, jak wrócę do pracy to M będzie brał urlop a jak go wykorzysta to mi zostanie bezpłatny 🤢

Ech, co za durny kraj. Żłobek u nas od roku a macierzyński 5 m-cy(dopiero teraz coś wykombinowali i pozmieniali) ale co z mamami, które urodziły wcześniej 😠 I teraz albo wrócić do pracy i swoją pensję oddać opiekunce do dziecka albo siedzieć w domu i zęby w ścianę 😠 Przecież z dzieckiem do pracy nie pojadę a nie mam nikogo ani z bliższej, ani z dalszej rodziny by mi się Mają zajął 😠
I jak tu nie kombinować 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiki już wystają nogi z fotelika tego pierwszego.
Więc jak tylko zbierzemy kase po chrzcinach to kupimy już ten drugi .
Ja mam za to urwanie głowy ze spaniem ,jak za śnie to na 15 minut i pobudka .
Więc ubrałam ją w kombinezon i uśpiłam na balkonie.Spała 40 minut 😮 szaleństwo.
Chyba to przez te dwa zęby niby już się przebiły ,ale jeszcze nie całe i na dole chyba coś idzie 🤪 zwarjuje z tymi zebami. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jeśli chodzi o rodzeństwo dla Szymka to każdy mi mówi żeby zbyt dużej różnicy nie robić... i w sumie się z tym zgadzam (bo widzę po swoim rodzeństwie) ... M już by chciał (wnioskuje po jego gadce) ale ja jeszcze nie jestem gotowa (trauma poporodowa jeszcze trzyma)
myślę że zrobimy z 3-4 lata różnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agn, tak to jest w tym naszym chorym państwie, sami nas zmuszają do kombinowania :/
u mnie lipa, bo okazuje się, że raczej nie damy rady wymieniać się z M, a co za tym idzie mój wrześniowy powrót do pracy stoi pod wielkim znakiem zapytania 🤢 nie będę miała z kim Tymka zostawić, o państwowym żłobku mogę zapomnieć, bo samotną matką nie jestem :/ a na prywatny mnie nie stać.. u nas to koszt od 1000zł + wyżywienie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzonatalie fajny kombinezon a jak ładnie Naisha sie w nim prezentuje. 🙂 gratulacje ząbka... a Ty tak szybko kąpiesz małą i usypiasz??
inirtam to może pomyślisz o rodzeństwie dla Tymka? 🙂)

mój o 17:45 wstał dopiero z drzemki godzinnej więc kąpiel pewnie przesunie się do 20:30 w sumie cieszę się bo chce powoli przestawić małego żeby chodził spać koło 21 bo nadejdzie lato - dni dłuuugie więc pewnie będziemy szaleć wieczorami na dworze... i tak udało mi się go w krótkim czasie przestawić z 19 na 20 🙂 zjadł 50ml kaszki na dobranoc i bawi się z M na macie...

dobrze że poruszałyście temat fotelików bo też zamierzam jakiś zakupić bo w tym foteliku-nosidełku długo nie pojeździ... w sumie to moja waga pokazuje że Szymon waży 7,4 a nosidełko jest do 13... ale zobaczymy jaka waga pokaże na szczepieniu u doktorki 2.04 🙂


a u nas zapadła decyzja - Szymon kończy roczek i wyjeżdzamy do Francji 🤨 w sumie to M zadecydował a ja próbuję o tym nie myśleć i się nie wypowiadać... jestem zła, zdołowana i płakać mi się chce 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...