Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam popołudniowo.
Wróciliśmy niedawno do domku. Trzy pralki prania wyschły, my się wywietrzyliśmy. Fajne ciepełko jest. Byłam z Lusią i babcią M na cmentarzu, w tym samym czasie Starszy był z teściową na zakupach. Dzieci się wymęczyły i teraz śpią.
Laura dziś maruda straszna i nie wiem czemu. Kupki bardziej wodniste, kwaśne, tyłek odparzyły. W buzi opuchlizny brak a na prawej dolnej trójce czerwona kropka. Nie wiem czy się uderzyła czy co... No i nauczyłam ją zasypiać z kocykiem. Nie jest to do końca dobre rozwiązanie ale bez kocyka nie mogłam jej nawet odłozyć do łóżeczka (a tam sama już daaaawno nie zasypia bo lepiej się bawić).
Poza tym pomału wracamy do żywych. Ja dziś zjadłam jedną bułkę bez dodatków i popiłam słabą kawą. A w żołądku tak mi się przelewa że coś okropnego 😞 Starszy rano nic nie zjadł ale po zakupach pokusił się nawet na delikatną zupkę. Kupiłam mu orsalit (bananowy) ale takie niedobre to że wypił łyka i uciekł 😲
Do tego mam chyba najgorsze zajęcie pod słońcem - wybór projektu naszego domku.......

Efek ależ Wojtuś przystojniacha !!! Po cóż Ci tata do obniżania łóżeczka :P Ja sie mojego nie mogłam doprosić i sama zrobiłam. Poczuł sie niepotrzebny i potem sie przymilał hahaha
Buffy Marcinek też piękny chłopak!
Madzia a może daj Kubusiowi chlebka? 😉
Mixi musisz założyć suwaczek ząbkowy hahaha ile już macie w tej buziulce małej?
Nie wiem ile jest teraz wychowawczego. Wiem że było 3 lata jak szłam ze Starszym i kończę chyba na starych zasadach. Później przeskoczę sobie na Laurę na wychowawczy na chwilę 🙂
Kasia niedługo założysz ochraniacze spowrotem jak Ola zacznie stawać hahaha
Karolka ciężkie są takie rozstania. Ważne że nie płakała :*
Dzo spokojnego lotu i udanego pobytu w PL!!!
Latka myślę że bez problemu możesz dawać obiadki z kluseczkami.
Isa ja myślę że u Was z jedzeniem w miarę ok, choć ja bym zamieniła herbatkę tą po kąpielil na kaszkę i wtedy może pośpi dłużej i obędzie sie bez karmienia w środku nocy?
Sandra u nas kurczaczek i indyczek w obiadkach 🙂 A oprócz tych warzyw co podałaś to jeszcze zielony groszek, buraczki, selera, pora. Z owoców jabłuszko, gruszka, czasem banan. No i żółtko od czasu do czasu. Choć od 2 dni Mała ma focha na jedzenie i nawet porcji mleka nie wypija całej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Byłam w rossmanie i nakupowałam Kubusiowi słoików 🙂 Same pyszności.
Kuba je już kluseczki, ryż i makaron ze słoiczków, a co do mięsa to kurczaka, indyka, królika i rybki.
Mój sąsiad idiota któryś dzień z rzędu coś wierci i mi młodego obudził. a ten w histerię, było to o 12, spał wtedy 10 minut i do tej pory już mu się nie udało kimnąć. Czyli dzisiaj przez cały dzień spał nie całą godzinkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tez dzis kupilam ziemniaki, buraka, brokula i marchewke i bede na weekend gotowala obiadek dla Ulci. aaa no i oczywiscie mieskow w postaci piersi z indyka 😉 ciekawe czy jej zasmakuje...bo jesli chodzi o gotowe obiadki to zajada wszystkie oprocz dyni i obiadkow z jagniecina, bo cos jej nie podchodzi... a bardzo jej rybka podchodzi 😁 owoce wciaga wszystkie procz banana 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas jednak się przejaśniło, nie padało tylko troszkę wiało, ale w miare ciepło, słonko do teraz świeci... i cały dzień byliśmy na polku, dopiero co wróciliśmy 😉

Doti ciągle próbuje zamiast picia dawać po kąpieli mleczko, ale on nie chce i koniec - zaśnie dopiero jak wypije minimum 100wody lub herbaty 😮
Deira współczuje zęba! oby ból Cię nie złapał w nocy !! a jak tam po wizytach z Natalcią? zdrowa?
Karolka ja jestem pełna podziwu dla Ciebie i Uli , ale w miare upływu czasu przyzwyczaicie się do takiej rozłąki - choć nie wątpię że jest Ci czasami przykro...
Sandra mój Szymek to już wszystko jadł, kurak, indyk, królik, itd... i wszystko mu idzie, oczywiście jak ma dobry dzień do jedzenia 😉
a czasami daje kupne a czasami daje swojskiej roboty - zależy jak mi się chce 😉
Dzonatalie powodzenia !! oby podróż minęła szybko i spokojnie 😉 i udanego pobytu w PL 🙂
Efek ale Wojtek jest super!! jaki duuuży chłopak 🙂 a u nas już chyba 2tyg temu M musiał obniżać bo Szymon nie dość że wspina się po szczebelkach to jak już stoi to przechyla się i chce wyjść 😮
Buffy Marcinek słodko wygląda z tymi dwoma ząbkami - taki dorosły 😉

uciekam zająć się moim łobuzem i dużym i małym... dużego złapał jakiś wirus bo jest zakatarzony, kaszla i ma stan podgorączkowy ;/ mam nadzieje że małego nie zarazi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Efek, Buffy cudne chłopaki!! 🙂 świetne foteczki 🙂
Doti, dobrze, że u Was już lepiej, teraz pewnie będziecie dłuuugo unikac frugo 😉 u Luśki może jednak się trójeczka wyżyna skoro apetyt osłabł 🤔
Isa, sporo ten Twój rozrabiaka mały wcina 😉
Buffy, może to przez te zęby Twój przystojniak nie ma ochoty jeść? u nas tez był problem, a jak tylko oba się na dobre wyrżnęły, to i cały słoiczek obiadku zje 🙂
Sandra, u nas tak samo uboga dieta, jak i u was z tym, że w tym tygodniu dałam mu pierwszy raz jarzynki z królikiem gerbera... chyba nieźle zniósł, bo kupy przyzwoite i bezproblemowe 😉
ja poza jabłkiem daję wszystko słoiczkowe i nie ukrywam, że mi wygodnie... nie mam czasu na gotowanie, no czasem marchewa z ziemniakiem jest produkcji własnej, poza tym mi do mięsa nie po drodze i jak mam robić, to mnie skręca... zdarza się, że zrobię dla M jakieś kotlety, ale to sporadycznie tylko, odrzuca mnie... 🤢

oczywiscie miałam coś jeszcze komus odpisac, ale nie pamietam.. 😜

my po spacerze, po obiedzie i deserze 🙂 mały drzemie, ale niebawem się zapewne sie obudzi, kąpiel kaszka jakies smiechy-chichy i spac... albo i nie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeeeeej nie mogę dojść do ładu z Małą! Drze się i drze cholera wie o co ... zasnęła mi dopiero w chuście.....
Boję się czy mi się Starszy nie odwodnił za bardzo tymi wymiotami. Bardzo mało moczu oddaje, ciągle jest senny, osowiały... Sama nie wiem co myśleć 😞 Niby pije wodę po 2-3 łyki..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
inirtam tak się może wydawać po rozpisce ale miarkowo to wcale nie dużo, bo kaszki to tak max 50ml 😉 tylko w nocy na spiocha potrafi zjeść raz porządnie 150ml 😉 cały obiadek i pół deserku 😉

Doti też tak próbowaliśmy to jednak wolał iść spać o głodzie niż z pełnym brzuszkiem... 😮
a jeśli chodzi o odwodnienie synusia to może przez tą chorobę jest troszkę osłabiony i dlatego tak się zachowuje, jeśli jutro dalej tak będzie radzę odwiedzić pediatrę.
a Lusi pewnie ząbki dokuczają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ale Ula jest wydygana po tym zlobku, nie mozemy jej przetrzymac do 19 i o 18.30 musimy ja juz na półśpiąco kapac, pozniej kaszka i cyc i spi do rana 😁 😁 😁 codziennie dostaje w zlobku rozpiske dnia Uli, kiedy co jadla, o ktorej spala i kiedy kupa i juz 3 dzien z rzedu spala tylko 30 min przez caly pobyt 😮 po zlobku tak sie cieszy, ze ze mna jest, ze tez jej szkoda czasu na sen...bidulka moja... panie mowia, ze ogolnie jest ok, mala sie cieszy, chichra na glos, robi postepy w przemieszczaniu sie, tylko strasznie boi sie krzyku dzieci - jest tam taka jedna 2,5letnia pannica(córka włascicielki), ktora ciagle drze pape, przez co Ulcia jest troche zestresowana 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mixi, ale Wiki się rozszalała z tymi zębami, a u nas ani widu ani słychu, nadal '0'
Karolka, to strasznie mało Ulcia śpi, ale to pewnie z wrażenia, to w jej życiu prawdziwa rewolucja 🙂 Ale Panie super się spisują, że nawet rozpiskę dostajesz...

Kubuś śpi od 20, mam nadzieję,że nocka lepiej dzisiaj minie, marzę,żeby chociaż 3 pobudki były 🙂
Czas na dr.Housa, obejrzę, dam młodemu jeść o 22:30 i mykam spać.
Dobrej nocki kochane!!! :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorkiem.
Majka śpi od 20, mam nadzieję, że da dziś odpocząć mamie.

Madzia chodzi o sklep w UK 🙂
Kochana forumowiczka pomaga mi robić zakupy 🙂
I u nas też na razie zębów brak 🤔

Mixi ja też mam tak wysoko łóżeczko jak Efek a Majka na razie niestety nie ma pojęcia o wstawaniu 🤔

Dzonatalie mam nadzieję, że podróż udana i niepotrzebnie się stresowałaś 🙂

Karolka serce mi pęka jak sobie pomyślę, że będę przechodziła przez to samo co ty 😞 Ech, musimy być dzielne, w końcu dzieci i my przyzwyczaimy się do nowej sytuacji...

Deira współczuję bólu zęba 🤢

Latka ok 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziękujemy za miłe słowa.
mój mały terrorysta zasnął...ciekawe na jak długo-wczoraj nie zdążyłam sie nawet wykąpać :/ tak sobie myślę, że przez to że je praktycznie samo mleko to jest częściej też głodny :/ eszzz... jutro kolejna próba zjedzenia czegoś poza mlekiem... dziś pomemlał troszeczkę jabłka (ale bardzo mało) i mam takie wafle ryżowo-marchwiowo-dyniowe no to też troszkę zmemlał, no i soczek wypił -to na tyle, reszta mleko i kaszka... jutro jak nie bedzie jadł obiadku zrobię mu sok marchwiowy-niech chociaż tyle z warzyw ma skoro dziś smak na soczek mu powrócił - no zobaczymy.
mąż będzie za jakąś godzinę w domu, więc już na niego poczekam-rozwieszę pranie (bo wcześniej terrorysta nie pozwolił) i popracuję trochę w czasie oczekiwania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Efek z ryb to najlepszy jest losos no i dorsza tez mozna dawac 🙂
Sandra my na diecie miesnekj 🙂 byl kurak indyk krolik zawsze pokupie mieska i ryby pokroje w duze kostki i pozniej wyciagam z zamrazalki i paruje razem z warzywkami 🙂

Mixi to ja juz wiem gdzie sa zeby przeznaczone dla Oli poszly do Szczecina 😁 a u nas pusto w buzce hehe


Kupilam na pierwsze gotowy sloiczek z ryzem ale nie zauwazylam ze w skladzie jest sol chokera jasna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tymek spi juz dwie godziny, a ja siedze i mysle jak to jutro zgrac przedpoludnie zeby bylo wszystko ok, a przede wszystkim Tymek najedzony, wyjdziemy na szczęście po obiadku to moze nie bedzie tak źle na lotnisku, z tym jego jedzeniem mleka to mam cyrki zeby mu normalnie dac więc zobaczymy, na szczęście sama nie lecę 🙂.

Czekam na M, ciekawe za ile będzie. ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...