Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Mixi gratulacje 🙂 Mądra dziewczyna 🙂
Dzo koniecznie weź tą książeczkę 🙂 Jesteśmy w Unii i w razie W Polscy lekarze taką książeczkę też powinni respektować, no i są w niej ważne informacje - szczepienia itp 🙂

A to mój przystojniak siedzi
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/838/p40911011024x768.jpg/][IMG]http://img838.imageshack.us/img838/6681/p40911011024x768.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

I nowa zabawa - ściągnąć skarpetkę podczas przewijania i zjeść...
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/694/p40810921024x768.jpg/][IMG]http://img694.imageshack.us/img694/5109/p40810921024x768.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Efek, śliczny Wojtuś 🙂 jak pięknie siedzi!
Dzo, miłej podróży, myślę,że książeczkę lepiej zabrać w razie czego.

Kuba dzisiaj tak marudzi,że zaraz padnę :/ Zrobiłam sobie kanapkę na śniadanie, a ten krzyczy 'am...am' i patrzy litościwie na moje jedzenie, no to mu zrobiłam jedzenie, a ten w płacz,że nie chce 😞 Nic mu się nie podoba, skoczek, zabawa na macie, po prostu nic!!! masakra jakaś...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Efek , Ty masz jeszcze łózeczko tak wysoko 😮
Nie wypadnie Ci ten przystojniak 😉

A jeszcze wczoraj kupiłam Wiki szczoteczke prawdziwa do zebow i paste elmex 0-3.
Bo tyle zębów już jest ,że czas się nimi zająć ,a ta szczoteczka na palca była fajna na początku ,ale potem już Wiki mnie gryzła w palca -masakra ,bolało jak cholera 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzo udanej podrozy tez uwazam ze ta ksiazeczke powinnas zabrac lepiej dmuchac na zimne ...
Mixi z tym wychowawczym to nie mam pojecia ale z urlopem to niezle wyszlas hehe. Mi kiedys na koniec roku kadrowa naliczyla ze zostalo mi 12 dni a faktycznie mialam 5 no i oczywiscie chcialam byc dobra i poszlam to wyjasnic to chyba poczula sie uraxona i jak mi przeliczyla jeszcze raz to wyszedl jej jeden dzien i znowu musialam wyjasniac masakra jakas powiedzialam ze wiecej ponylek na moja korzysc nie wyjasniam...
Latka za duzo rzeczy na raz ci sie zlozylo i przez stresa nie potrzebnie dodatkowo. sie nakrecasz zobaczysz przyjedziesz do polski to stres ci odpusci glowa do gory mamuska:*
Efek Wojtus cudny kawal chlopa z niego:p tez pierwsze co pomyslalam ze lozeczkp masx jeszcze tak wysoko... my opuscilismy w tym tygodniu chpciaz Ola sama jeszcze nie siedzi ale strasznie kombinuje no i dzisiaj zlikwidowalam ochraniacze bo wlazi jakos za nie i wydostac sie nie potrafi i jeszcze mi sie udusi dzisiaj juz purpurowa rano byla

Teraz mamy drzemke a pozniej chyba tez na spacer smigniemy.
Tak czytam ze srednio po trzy karmienia piersia macie to myslicie ze na mm to jak Ola trzy razy dziennie srednio po 100 ml pije plus kaszka na mm to wystarczajaca porcja bo ja to sie ciagle schizuje ze za malo mleka pije i stad ta anemia...

A i musialam narazie odstawic zelazo daje tylko kwas foliowy bo takie zatwardzenie miala ze kupy zrobic nie mogla no i przez to jesc tez nie chciala bo nie miala miejsca

Inritam mi tez dzisiaj rano Ola raz zwymiotowala taka flegma jakby wiec dziaj jest chyba taki zygajacy dzien 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry.
Ale mieliśmy wczoraj masakryczne popłudnie - jeden wielki ryk o wszystko 😞 a już największa masakra to jak mnie tracił w pola widzenia-wcześniej jak tak było to coś tam marudził, czasem płakał, ale wczoraj to dosłownie mega histeria-gorzej jak na szczepieniu 😞 nocka niby nie taka zła, ale o 5 pobudka i do 11 nie spał...także średnio się wyspałam 😞 o 11 drzemka i teraz się bawi-drapie sobie puzzle 😜
dziś 3 dzień bez kupy...może to przez to taka maruda :/ ale brzuszek ma miekki...no i ogólnie brzuszkowo to nie wygląda, ale kto wie...

my też mamy łóżeczko jeszcze wysoko, ale Marcinek o dziwo wszedzie się mega kręci, chce siadać, wstawać, tylko nie w nim - nawet jeszcze ani razu się w nim nie przekręcił-po prostu nic...więc na razie jakoś się nie boję...

a Wojtuś przystojniacha 🙂

Karolka współczuję takiego rozstania 😞 esz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No my juz po zakupach, z tego tempa przeszybkiego ostatnio zwariuję:P, nakupiłam słodyczy i Tymek załapał sie na zabawkę 🥴 i tak sie od ciuchów dla niego mocno trzymalam 🙃 o taka : http://www.calineczka.pl/sklep/nuby-gryzak-kolorowe-robaczki-p-9964.html?cPath=124_455

Agn, nie ma problemu , jak juz kiedys mowiłam ze jak bedziesz chciała to wal jak w dym 😁. Własnie wiem ze na allegro sa niezle przebitki cenowe, no ale tak zarabiaja po prostu 🙂 . Szykuj zamówienie a ja zrealizuje jak wroce 🙂
NO i własnie Ty dajesz Mai obiadki z klusseczkami czyli z glutenem ja tez bym chciała podawac Tymkowi a nie tylko te papki, ale on dostaje chyba stosunkowo krotko gluten rano po 30ml , myslisz ze moge poodac mu juz takie obiadki z makaronem?

Dzo, udanego lotu! i pobytu w Polsce:* daj znac co i jak 🙂 ja tez biorę książeczkę 🙂

Efek, Wojtulek przystojniak i duuuzy chlop 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
😠 zerwał się wiatr, zrobiło się pochmurno i zapowiada się na deszcz... na szczęście zaliczyliśmy dwa spacerki po godzinie 😉
teraz Szymon śpi po obiadku (szpinak z ziemniaczkami)

a co do karmienia to nasz rozkład jedzonka się unormował i już od kilku tygodni wygląda tak:
8 - kaszki te robione na wodzie (różne smaki różne firmy) albo czasami: mm+suchar z łyżeczki
12 - obiadek
15 - deserek
17:30 - kaszka robiona na mm (Kaszka 7 zbóż z jabłkami i śliwkami 'dla małego brzuszka' poprawiająca trawienie z bobovity )
20/21 ( po kąpieli ) - 100ml wody/herbatki (uspokajająca lub na trawienie)
24 - 120ml mm+kaszka ryżowa (jabłkowa)
4/5 zależy czy zrobi sobie pobudkę czy nie ( czasami chce tylko wody a czasami daje mu mm+kleik kukurydziany albo kaszkę robioną na mm) zależy jak mocno ciągnie smoka 😁

i pomiędzy tymi posiłkami (w dzień) zjada chrupki, mamla jabłuszko/banana z siateczki, i pije dużo wody/herbatki zazwyczaj musi popić kaszki, obiadki i dserki.

myślicie że z tym jego jedzeniem ok ?

idę was nadrobić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Póżniej was nadrobie, bo mi Majka żyć nie daje 🤢

Latka jak byłam ostatnio u pediatry to właśnie ona mi powiedziała, że wystarczy miesiąc ekspozycji na gluten. I ja daję jej rano z dwie łyżeczki kaszki Nestle z glutenem bo więcej nie chce (ona jest anty kaszka) i do tego zupki z klusuczkami lub są też z kaszką manną. Myślę, że już możesz spokojnie podać, bo Tymek już miesiąc jest na glutenie. No i pół żółtka co drugi dzień do obiadku dodaję. A i ryby dwa razy w tygodniu, bo pediatra też kazała. Majka cierpi w nocy jak nawcina się deserków owocowych - u mnie to sprawdzone. Zresztą wszędzie piszą, że nie powinno się przekraczać 150 ml soków i przecierów na dobę. Ja teraz daję maksymalnie 100 ml i albo sok, albo owoce.

A z ubrankami poczekam, bo teraz i tak większość już oczywiście wykupiona 🤢 Poczekam na dostawę 😁 Kurczę, a u nas w Polsce takie drogie ciuchy dla maluchów i materiał byle jaki 🤢 Nawet mój M powiedział, że lepiej kupić więcej i zapłacić za przesyłkę bo i tak wyjdzie taniej. Teraz wzięłabym minimum 6 różnych kompletów 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a u nas leje i to mocno 😞 nie wiem czy spacerek dziś będzie 😞

a z jedzienie u nas nadal lipa...nic nie chce jeść poza cycem i kaszkami ;(( już 3 tydzień-próbowałam na wszystkie sposoby ;((( poczekam aż mu te dwa zęby wyjdą co teraz idą i jak nie zacznie czegoś innego jeść to chyba się do lekarza przejdziemy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Spoko latka 🙂) Wyrzutu tam nie bylo 😉) hehe, tylko wlasnie, ze ciezko mi kupic teraz cokolwiek innego..Titcka rez buraka wcinala 😁

A wlasnie gdzies czytam ze szpinak i buraki,po 9miesiucu, b duzo azotanow zawieraja.. pierdzielenie.. 😉

Buffy, lekarz tu chyba malo co pomoze. Jestem na forum z czerwocwkami, i tam jest cycowa Juleczka, ma teraz 9 miesiecy i jedynie polize kaszke, maks dwie lyzki zje, dwie lyzki deseru i koniec.. tylko cyc..!!!
Nawet kaszki nie ruszy ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się.
Nadrobię Was jak zrobię porządek z zębem. Od wczorajszego wieczoru tak mnie napierdziela, że już paracetamol przestaje działać. Dziś nie mogłam się wybrać do stomatologa, bo od rana z Małą jak nie u pediatry na kontroli, to na usg. Na jutro mam umówioną wizytę u zębologa. Mam nadzieję, że w nocy nie umrę z bólu 🤢
Miłego dzionka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wojtek dziękuje za miłe słowa 😉

A łóżeczko wysoko, bo tata potrzebny do obniżenia, a tata "ma czas" :p Wojtek SAM nie siądzie, więc na razie M łba nie suszę, pewnie w weekend sam obniży, bo widział że Wojtek coraz więcej bryka 😉

Buffy super avatar 🙂 A z dietką może być ciężko, są dzieci, które dłuuugo tylko cyc akceptują. Mleko mamy zaspokaja potrzeby żywieniowe w dużym stopniu, tylko gorzej jeśli chodzi o pracę i zostawienie komuś dziecka pod opieką 😞 Może po ząbkach mu apetyt przyjdzie na nowe, w końcu coś ząbkami będzie chciał pochrupać 😉

Sandra a co nie ma azotanów? Np. moja teściowa twierdzi, że przy brokułach się masę chemii sypie (mają uprawę warzyw na dość dużą skalę), a przecież brokuł się dość wcześnie wprowadza... I bądź tu mądry.
Ja podawałam małemu zupkę z królikiem (króliki w Lidlu są cały czas dostępne), a dziś kupiłam "polędwiczkę" z indyka i jutro mu ugotuję kolejną partię i pomrożę, zrobię też zupkę z brokułem 😉 Wojtek też je dość mało - ziemniak, marchew, pietrucha, burak i koperek, królik i żółtko jaj. Myślę nad rybami - jakie będą dobre i gdzie dostać świeże... Tu u nas nawet dobrze zaopatrzonego rybnego nie ma :/ No i myślałam o tym ryżu, ale dziś doszłam do wniosku, że za wcześnie na to - on się wszystkim większym krztusi. A kuraka muszę załatwić swojskiego, bo fermowego nie chcę mu dawać. Zobaczymy co po indorze będzie, bo to też fermowe 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a to nie wiem z tymi burakami...nam lekarz pozwolił, ale może ze względu na to że Marcinek miał problemy z żelazem 😉

kurcze-no to nie wim co z tym Jego jedzeniem, no ale dla mnie to dziwne bo wcześniej wszystko pięknie jadł i niektóre rzeczy widać było, że Mu mega smakują - a teraz pluje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...