Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Witam 🙂
u nas coraz lepiej chyba, nocka przespana ciagiem od 18.45 do 6.30 🙂 apetyt wrócil, humor tez, tylko charkanie jest bo ta flegma sie odkleja, ale Ula nie potrafi jej odkaszlnac i jak oddycha to slychac jak jej zalega 😞 teraz zasnela a jak sie obudzi to dostanie prezenty, bo dzis doszly - nie bede czekac na dzien dziecka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Karolka, to dobrze,że już lepiej 🙂 zazdroszczę nocy... Ja tak jak Sandra, na ten temat wolę się nie wypowiadać... Gargamel daje nieźle popalic w nocy :/
Pogoda do bani,łeb mnie boli i nie chce mi się na spacer, ale pewnie koło 12 się wybiorę o ile padać nie będzie,ech...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🙂

ostatnio tylko czytam i nigdy nie zdążę napisać bo moje dziecko mi przeszkodzi, teraz ma nareszcie drzemkę to mam chwilę

Gabrysi wybił się 4 ząbek, pierwszy wyszedł jak miała 5,5 m-ca a potem 2 m-ce ciszy a teraz jeden po drugim i ma już 2 na dole i 2 do gory - taki królik z niej, wygląda zabawnie

a co do zabawek to naj bardziej interesuje ją butelka wody, jakaś zwykła puszka ale wygrywają wszelkiego rodzaju kable i wtyczki 😁 😁 😁 no jak tylko zaczęła się czołgać czyli gdzieś od prawie 2 m-cy to ja tylko zobaczy ładowarkę od lapka, czy kabel od odkurzacza na podłodze to wystarcza jej 3 sekundy i już ssie wtyczkę 😮 😮 nie wiem co ona w nich widzi

od jakiś 2 tygodni sama podciąga się i staje na nogi trzymając się ławy czy kanapy, no i zaczyna mi ściągać rzeczy z ławy albo z szafki pod TV więc co nieco trzeba było pochować...

dzis pogoda kiepska więc nie wiem czy uda nam się wyjść, mam nadzieję, że nie będzie padało to chociaż na godzinkę wyskoczymy popołudniu

czy Wasze dzieciaczki też zrobiły się nerwowe? bo moja jak jej sie coś zabierze albo zabroni to strasznie już protestuje i krzyczy 🤢 jakiś mały buntownik się w niej odezwał a taka grzeczna była....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a i postanowiałam ją odstawić od piersi, moje dziecko w wielu 8 m-cy nauczyło się pić z butelki 🤪 😁 😁

mąż jej dał jak poszłam do pracy i normalnie wypiła mleczko z butli 😮
byłam w szoku jak mi pokazał jak pije,
więc teraz robimy jej mleko modyfikowane rano i wieczorem, a od czasu do czasu possie mi z piersi w ciągu dnia, ale chce juz definitywnie zakończyć karmienie, tylko jakoś muszę zmniejszyć laktację, cały czas mi się guzy robią w piersiach i boli

ponoć szałwia pomaga w zatrzymaniu laktacji, kupiłam sobie i będę sobie robić napar

myślę, że i tak długo była karmiona, bo całe 8 m-cy tylko moim mlekiem, nie była dokarmiana sztucznym wcale, więc nie mam żadnych wyrzutów sumienia, choć troszkę przykro jest, że pewien etap się już zakończy i nie wróci...
no ale boję się, że im później tym gorzej będzie ją odstawić, a skoro nauczyła się do butelki, to muszę wykorzystać ten moment
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka,
a u nas gorzej zamiast lepiej. Mały w nocy tak sie dusił kaszlem i charkał że nie spalam przez to do 2 w nocy. Jak go karmiłam w nocy to tez charkal i musiałam go klepać no i strtasznie wrzeszcał - chyba sie wystraszył bo nie wiedział co się dzieje ehh moje biedactwo 😞 Więc dzis z samego rana pojechaliśmy na kontrole no ale pani dr powiedziała że na oskrzelach nic nie ma to kamień spadl mi z serca bio juz sie bałam ż e pojdziemu na na oskrzela albi na płuca. Dostaliśmy flegamine w kropelkach i nasivin soft.

Tak więc pojechalismy wczoraj do domu a dzis z rana z nowu do moich rodziców a jak Gabryś zobaczył babcie to odrazu humor mu się polepszył 🙂

Agn zajebiaszczy ten basenik 🙃
Pati ja też juz bym chciała nie karmić piersią ale moje dziecko daleko jest do picia z butelki... 😜
Karolka dobrze ze z Ula już lepiej 😉

Ostatnio czuje sie jak wrak..
- katar mam juz półtora roku bez przerwy...a nie moge się wyleczyć bo karmie piersia i męczy mnie to dziadostwo dzień w dzień ;/ i do tego mam katar w uszach
- zle widze czuje jakbym miala tak such oczy ze gałka nie moge ruszyc a dotego mam chyba zle dobrane okulary...
- po trzecie znowu sie mnie czepia dziadostwo typu zapalenie pęcherza i nie tylko...
- i ogólonie choruje na nerwice lękową i mnie dopada chorubsko znów... i dalej nie bede wytmieniac hehe

Tak troche chciałam się pożalić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale muszę się wam pochwalić ,że Wiki zasówk tym pchaczem po całym mieszkaniu.
Mój M założył jej dwie gumki na kółka i już się tak nie ślizga.
Najlepiej jak wjedzie w przeszkode to wycofuje i skreca omijajac ja.
Jestem bardzo zadowolona z tego zakupu 🙂
Oczywiście upadki tez się zdarzaja ,ale sporadycznie . 😁 😁

Jajku Wy już po mału przestajecie karmić piersią ,a u nas jest teraz cyckowy szał .
Wiki cały czas ciagnie cyca po kaszce po obiadku po deserku mogła by tak bez przerwy ,a cycki szaleja z produkcja.
Z jednej strony sie ciesze ,że jeszcze pije bo nawet dzisiaj w aucie jej dałam cyca ,żeby ja uspokoić bo nic nie pomagało . 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mi nawet ulzylo jak przestalam cycem karmic i znalazlam na mleko zastepstwo, bo ciagle sie stresowalam co ja jej dam jak mi pokarm zaniknie, a wczesniej to ciagle jakies guzki, zastoje itd...

Wlasnie sie dowiedzialam, ze jedna z mam pazdziernikowych znow jest w ciazy 🙂 czy ktoras z Wam juz tez sie nad kolejnym potomstwem zastanawia? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂
Kubaś z babcią kolejny dzień, podobno dzisiaj bardzo grzeczny 🙂
Nocka w miarę 2 pobudki były i pospał dłużej bo do 6:30.

Sandra, pensjonaty nazywają się "Riwiera" i "Monika" musiałabyś posprawdzać. W "Riwierze" otworzyli w tym roku nowy pensjonat, pięknie urządzony, więc jak zadzwonisz, to może udało by się wam tam złapać miejsce 🙂 Jak ci się będzie tam podobać i cena będzie odpowiednia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka chyba bym była przerażona........ teraz przynajmniej... jakbym Lusia byla moim pierwszym dzieckiem to moooooże bym się nawet cieszyła.
Mixi gratulacje dla Wiki 🙂 pokażesz jeszcze raz jaki to pchaczyk?
Wanilka zdrówka dla Gabrysia :* Twój katar nie jest czasem alergiczny? Do suchych oczu wkrapiaj kropelki. Wybierz się po okulary, może na terapię jakąś. Sama walczę z nawrotami depresji więc wiem jak to jest. ZADBAJ O SIEBIE!!!!
Pati nie wiem czy szałwia i inne herbatki pomagają, nie testowałam. Najbardziej chyba pomaga nastawienie psychiczne... A z zabawkami to tak jest że najlepsze to czego nie wolno. Moja też obstawiona zabawkami a leci do klocków lego Mateusza, kabli, kontaktów, szuflad itp. Dzieci nie robią sie nerwowe - po prostu zauważają jaką moc ma ich krzyk 😁 Mali cwani wymuszacze hahahaha
Karolka i jak Ulcia na ośmiorniczkę zareagowała?

Widzę że rezygnujecie z karmienia piersią. No cóż, to na dłuższą metę bywa dość męczące 🙂
Moja Mała zasnęła i mam nadzieję że pośpi dłużej niż 10 minut. Starszy poszedł z babcią polować na sarenkę tą co zjada nam jarzynki więc chwilę go nie będzie. Ja popijam napój energetyczny bo czuję że ciśnienie mi leci i spać mi się chce a kawa nie działa... Powinnam kieliszek wina się napić...
Oglądnęłam właśnie "Nie mówcie pannie młodej" i sie poryczałam... ciekawe czy mój M byłby w stanie spełnić tak moje marzenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ula ośmiorniczką zachwycona i nie chce sie z nia rozstawac 😁

Kurde co to za czasy, co slysze to ktos na depresje cierpi...moj tata tez od ponad roku sie leczy na ta chorobę, juz bylo super a od stycznia nawrot i leczenie na nowo 😞 skad to sie bierze? nic mu nie brakuje, ma kochajaca rodzine, zero dlugow, problemow, wszyscy zdrowi a mu sie zyc nie chce 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc 🙂
Ja dziś znów późno, bo od rana szybkie karmienie i na zakupy trzebs było jechać i kilka spraw załatwić.
Później obiad , zabawy i właśnie usnal moj szkrabek 🙂. Dzisiaj zasnął na zakupach jak juz byl padniety ale tylkl na chwilę w domu sie obudzil, spak jakieś 30min od rana i teraz drugi raz.

My tez mamy lwa z FP 🙂

Karolka ogladalam dzis ta osmiornice a zabieram.sie za jej kupno juz kilka mies tzn M meczy zeby kupic, myslisz ze to taka unisex prawda? 😉

Ja bym chciała mieć córeczkę 🙂. W naszej rodzinie rodzą sie same chłopaki, w sensie ze mojej mamy wnuki, ona by wyskoczyła z siebie jakby w końcu się doczekała wnuczki , teraz tylko chodzi i sukienki oglada
Heh 🙂. Trochę sie mniej boję niz jeszcze jakiś czas temu, nie ze porodu tylkl ogólnie ze juz dwojka dzieci jak to ogarnę itd 🙂. No ale jak narazie nie mamy warunkow mieszkaniowych, no i myślę ze Tymcio potrzebuje jeszczze duzo mnie , ale jakbym zaszla w ciążę pewnje byłabym przerażona na początku ale jakby emocje opadly to myślę ze bym sie cieszyla 🙂. M obiecal ze będzie corka hehehehe a ja jakos nie moge uwierzyc ze w końcu byla by kobitka w rodzinie ale czula bym sie zaszczycona ze to ja hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka u mnie to dłuuuuuga historia choroby - teraz jest naprawdę dobrze. Po pierwsze kiedyś się nie mówiło o chorobach i zaburzeniach psychicznych, wizyta u psychiatry czy psychologa od razu wsadzała człowieka do szufladki "wariat" - więc ludzie po prostu byli smutni i mieli zły nastrój.... A poza tym mamy coraz słabsze psychicznie społeczeństwo, nie potrafimy radzić sobie z trudnymi emocjami a dodatkowo wiele osób nie ma wsparcia w zabieganej za pieniędzmi rodzinie. Rodzice nie uczą swoich dzieci rozmowy o problemach i uczuciach... U mnie samej wszystkiemu winne było "zaniedbanie" w dzieciństwie, bo choć wspominam ten czas jako cudowny, to nigdy nie czułam że mogę z rodzicami porozmawiać, wyżalić się, szukać u nich wsparcia. Czułam się samotna a stres związany z egzaminami gimnazjalnymi i wyborem liceum to była iskra która wywołała prawdziwy pożar... Na szczęście te czasy już minęły, choć blizny na ciele i duszy nigdy nie znikną.

Chyba musze się zastanowić nad takim pchaczem ale może wybierzemy coś co będzie od razu jeździkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...