Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
U nas podobnie Olek duzo dzis śpi.... Spała popołudniu ponad 2 godziny troche i ja sie zdrzemnełam z nią i teraz spi juz od 18... tez chwile z nia lezałam. Bo i mnie sen dziś coś naszedł 🙂 Moze to kwestia pogody... nie wiem. mnie to chyba jakies ogólne zmeczenie naszło. Fakt ze dzis wziełam sie za odkurzanie i mycie podłóg, zmiane poscieli, ugotowałam zupe na obiad wiec to sporo jak na mnie 😁 ale zmeczenie od rana mam jakies ogromne... nawet rano jak Ola sie obudziła po 7 to do meza mówilam zeby ją wział na chwile bo chce jeszcze pospać 30 min 🙂 Ale i tak wstałam... i tak cały dzien mnie muliło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
My dzisiaj cały dzień poza domem, ze względu na hałasy, najpierw spacer, a potem wbiłyśmy zHelą do mojej mamy aż do 16, kiedy to B nas odebrał. od godzinki Helcia spi, B poszedł się sportować. Helcia dziś cały dzień grzeczna, od jakiegoś czasu zaczęłam ją ze sobą zabierać, bo mi mały dzikusek rósł, tylko w domku i na spacerkach i jak przyszło co do czego to nie umiała usnąć w obcym miejscu. Więc teraz jeździmy po sklepach i w gości na dłuższe wizyty razem. I są postępy, dziś już ładnie spała u babci. Trzeba trenować, żeby można było ją podrzucić, kiedy my z B wreszcie się wyrwiemy gdzieś na dłużej 😉
Edytko super że Macius daje odpoczywać
Elmirka dużo sił życzę w opiece nad Kubikiem 😘 właśnie pomyśl, że ty masz ten przywilej przebuwania z nim 😉
Gosia masz kochaną córeczkę, że tak pięknie się zachowywała na przyjęciu, a swoją drogą ponoć około 3 miesiąca jest taki kryzys sił i mamy zaczynają czuć się zmęczone, bo poporodowy power mija 🙃
Meg uważam że twój pomysł jest bardzo dobry, po co macie się męczyć na imprezie
Karusia fajnie, że się wybawiłaś przez weekend, a zmęczenie po imprezowaniu to przyjemne zmęczenie 😉
Baiser, też się boję powrotu do pracy, a to już w czerwcu... tyle pierwszych razów Heli mnie ominie, a z drugiej strony tęsknię za pracą


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiu ja tez wczoraj miałam senny dzień ! Zasypiałam na stojąco :O a dziś już od 7 na nogach bo mojej pannie się zabaw zachciało 😁
Adzi to miałyście wczoraj intensywny dzień, ale masz rację zabierając Helcie ze sobą, bo przyzwyczajasz ją do nowego środowiska co jest moim zdaniem ważnym elementem !
Ada faktycznie drobniutka, ale wagowo to chyba idzie podobnie jak moj Sofcia, bo Ona jeszcze progu 6kg nie przekroczyła teraz pewnie coś ok 5700 albo może i mniej musze ją zważyć .
U mnie pranie już zrobione, zupa sie gotuje, pokoje odkurzone i zabieram sie teraz za pracę bo muszę uzupełnić kilka komentarzy do zrobionych bilansów.
Fajna dziś pogoda, pewnie na spacerek wyskoczymy

karusia powodzenia w sprzątaniu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale ja sie dzis wyspalam Lenka zasnela o 19 pobudka o 1 i 4 i o 8 i jestem mega wyspana.A co do wagi to mojachyba jest jednak najdrobniejsza bo 2 tygodnie temu wazyla 4630 wiec teraz pewnie z 4800 a ma spust do jedzenia wielki walnie butle mm120ml i cycusiami poprawia i dopiero zasypia nie ulewa tylko beka jak stara no ale najwazniejsze ze jest zdrowa taka jej natura spust po tatusiu duzo je malo tyje no ale sluchajac wiekszosci mam ze ich dzieci waza 6-7 kg to momentami az mi dziwnie bo tamte dzieci jedza 120ml i maja po 7 kg(jak wczoraj pod gabinetem spotkalam dziewczyne ma o 2 tygodnie starszego synka od Lenki i jej maly wazy juz 7,600 to moja przy nim kruszynka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry - u nas wkoncu piekne słonce ale mroźno podobno.
Olka jak wczoraj zasneła o 18 to obudziła sie dopiero o 1 nocy wziełam ja do siebie do łózka pojadła i spała dalej do 4, a o 5.30 była juz wyspana 🙂 a ja ledwo na oczy jeszcze patrzyłam. I kimalam sobie a ona lezała i gadała sobie do sufitu 🙂 dopiero przed 7 jej sie znudziło i zaczeła pomiałkiwać wiec musiałam wstać.
Ja naszykowałam pranie zaraz wstawie, zmyłam gary i wypiłam kawke. Dzis jakos nie mam nic do roboty specjalnego - pewnie pójdziemy na chwile na spacerek. Szkoda tak ładnej pogody zeby przez okno patrzeć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anula najwazniejsze tak jak mówisz ze jest zdrowa i zadowolona - waga u dziecka to chyba wzgledne pojecie - kazde ma swoje tempo. U mnie Ola jest dośc duzajak na niecałe 3 mies. Ale tez jest w normach - je tylko cycusia i zazwyczaj jeden jej wystarcza.Ostatnio zrobiłam jej mm jak miałam to szkolenie i mąż dawał jej butle. I 120 ml nie wypiła a rosnie jak na drozdzach 🙂 Wczoraj ja mierzyłam miarka krawiecka tak pewnie małodokładnie ale wyszło mi ze ma 63 cm 🙂 Za tydzien mamy szczepienie - zobaczymy o ile sie pomyliłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej hej
dzis wreszcie była kupa wiec jest super
wychodzimy za chwile na spacer
potem lodowisko, potem basen
planujemy sie wybrac z kolezanką na jakis masaż 🙂 marzymy o tym...

czy pisząc ze mamm odpoczywac macie na mysli ze mam sie tu nie pojawiac????? 🙃 🙃 🙃 nie ma szans kochane moje 🙂 uzalezniona jestem od Was 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anulka różnie dzieci przybierają na wadze, ale koło roku ta waga się u większości stabilizuje 🙂 Choć Moja córcia też na 2 miesiace i 2 tygodnie ważyła poniżej 5kg, chyba 4900 jak dobrze pamietam, przybiera dobrze i mnie tez to cieszy, a butli obecnie zjada 120 a wiem że inne dzieci to już ok 150 ml w tym miesiącu zjadają 🙂
Gosia to Olcia ma dobre godziny do wstawania 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Własnie Edyta odpoczywaj jesli tylko możesz i nabieraj energii 🙂 I oczywiscie pisz do nas w wolnej chwili jak Wam mija pobyt - to pomarzymy troche o wczasch 🙂 Masazyk mhmmm marzenie moje 🙂
Jak Maciusia zabki? Pokazał sie już pierwszy? Wiesz moja mama mówi ze u niej było w rodznie tak ze kto pierwszy znalazł ząb to dostawał w prezencie sukienke - no chyba ze tatus pierwszy znalazł to spodnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!!!U nas nocka całkiem całkiem. Od 6:30 Wiktorek był już przebierany, bo przesikał pampersa. Nie pomieściło się;-( Po 8 znowu spał. ok. 10:30 wyszliśmy na spacer i Młody co się nigdy nie zdarzyło. Spał prawie 2 godzinki. Spotkałam kumpelę ze szkoły rodzenia i sobie pogadałyśmy Ehh fajnie było tak gadać na żywo,a nie przez tel. W przyszłym tygodniu mamy mieć spotkanie wszystkich lasek ze szkoły.
Poczytam teraz co u Was.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka,
u nas nocka piekna od 23 do 6.30 spanko 🙂 dzis sie wreszcie zebralam w sobie i odezwalam sie do kolezanki z podstawowki, ktora ma dzidzie z wrzesnia i razem bylysmy na spacerku, pogadalysmy, jutro idziemy znowu razem 🙂 Tymonek spi, a ja sie zabiore za zakupy przez neta kosmetykow dla niego i musze wieksze butelki dokupic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej, my dzisiaj już spokojny dzień, nocka spoko, jedzonko o 3 i 7 potem jeszcze Hela pospała do 10 😮 ale to pewno dlatego że o 3 tatuś ją przewijał i tak się rozgadali, że potem Hela usypiała do 4:30. o 14 zaliczyłysmy spacerek i teraz Hela jeszcze dosypia na balkonie. Obiad przygotowany, chatka ogarnięta, prasowanko czeka.
Dziewczyny czy któraś uzywa chusty do noszenia dzieciaczka? bo przymierzam się do kupna i nie wiem na co zwrócić uwagę.
My się wybieramy w weekend 23-24 na jakis wyjazd we trójkę. Powiedzmy, że to będzie celebracja rocznicy poczęcia Helki 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Adzi wiem, ze Elmirka kupowała chustę dla Kubusia więc jej podpytaj ;-)
Co do celebracji, to my rocznicę "poczęcia" mamy dokładnie za dwa dni 14 lutego 😁 więc idziemy w trójkę na kolację 😁 hihi tym razem bez planów na robienie dzidzi 😁

Ja sie zasiedziałam u kuzynek całe popołudnie, a od ciotki dostałam dwie siaty ubranek bo kuzynki mimo , że są w moim wieku to mają mlodszą czteroletnią siostrę 🙂

Mała śpi, idę doczytać książkę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my z zasady nie świętujemy walentynek, bo jakos tak nie lubimy przymusu okazywania sobie big love...poza tym wszedzie tłumy, w knajpach, kinach... świętujemy jak mamy ochotę 😉 choć nie ukrywam, że z kwiatka bym się ucieszyła, a tak rzadko dostaję...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Mamuski
Pisze z Kuba pijawka przy cycku 😁.
Adzi rzeczywiscie kupowalam chuste dla malego. Na poczatku zastanawialam sie nad plucienna ale w rezultacie mam elastyczna i jestem zadowolona, Bardzo latwo i szybko sie wiaze (choc na poczatku mozna sie zaplatac bo to 5 metrow materialu) na you tub mozna znalezs mnustwo filmow instruktarzowych. Dziecko wklada i wyjmuje sie z chusty blyskawicznie bez rozwiazywania jej. Minusem jest sprezynowanie materialu.
Gosia wiem ze to nie olci chrzciny byly z czytaniem to ja jestem na bierzaco tylko mam problem z pisaniem bo moj maly potworek odrazu wyczowa ze mama ma rece zajete czym innym i dopomina sie o swoje 😁 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a u nas walentynki bez planow. O 12 biegne zwazyc malego i umowic sie na kurs masazu dla niemowlat bo dostalam darmowe zaproszenie. Wczesniej jeszcze musze z moim P podskoczyc do znajomego podpisac papiery w sprawie paszportu dla Kuby bo trzeba by bylo w koncu zakonczyc ta sprawe, zwlaszcza jesli chcemy przyjechac do pl w kwietniu. P~otem troche bieganiny po sklepach bo mama P zazyczyla sobie nowy tel (wzrok jej sie pogorszyl po tych przejsciach szpitalnych i potrzebuje czegos z duzym wyswietlaczem i przyciskami).
A wieczorem sie okaze na co Jakub pozwoli 😉 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i mam za swoje nie bylo mnie tu caly dzien i mialam 3 a moze nawet 4 steony nadrabaliania.Edyta-wymasuj sie za nas wszystkie-ale ci super az mozna sie rozmarzyc 🙂 My jutro idziemy sie zwazyc wiec sie okaze ile moja panienka przybiera na tydzien a 27-02 kolejnr szczepienie oj oj juz na sama mysl robi mi sie zle ostatnio byl ryk a teraz to bedzie jeszcze gorzej bo Lenka robi sie wrazliwa na byle pierdole-walnie sie reka w nos csy oko caly dom od placzu sie trzesie ostatnio przy zakladaniu bodziakow napy byly zimne-jak to metal dotknely jej ramienia i ryk w pol ubierania to co to bedzie na szczepieniu oj oj A dzien u nas super spanie jedzenie spacerek sprzatniete poprasowane ale od jutra zaczynam powoli sprzatac dokladniej bo i na weekend przyjezdzaja znajomi-no i kandydat na chrzestnego-ponoc jest regula ze dla dziecka sie nie odmawia a on jeszcze nic nie wie wiec mam nadzieje ze zgodzi sie.No to na tyle-czas odlozyc zwloczki do lozeczka bo padla Lenka na cycusiach mamusi a grzeje jak najlepszy grzejniczek 🙂 teraz fajnie bo malutka ale zaczelam sie zastanawiac jak ona bedzie zasypiac jak bedzie wieksza bo jakos nie wyobrazam sobie rocznego brzdaca w takiej pozycji 🙂)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ufff... wkoncu odciagnełam ssawke od cyców. Ponad godzine nie chciała odpuscic. I niby spi ale jak wyciagam jej cycka z buźki to oczy otwarte i sie wierci szuka dalej. Cwaniarka mała. Juz myslałam ze cały wieczór bede musiała z nia lezeć 🙂
My rocznicę poczęcia mamy dokładnie 1 marca. Choc date ciązy liczoną miałam przez lekarza od 14 lutego wiec to tez walentynkowe dziecko 🙂 Pewnie nie bedzie swietowania bo nigdy tego nie robimy - faktycznie troche sztuczne to swieto... Wszedzie pełno ludzi i zero atmosfery romantycznej tak naprawdę. Moze przygotuje jakas kolacyjke w domu i poprostu bedziemy razem 🙂 Zobaczymy jeszcze.
Ja szczepienie mam za tydzien - dokładnie w 3 mies. od urodzenia Oli. Ale ona szybko rosnie... jeszcze niedawno lezałam z nia w szpitalu i taka kuleczka malenka była. A teraz paniusia duza... wszyscy mówia ze wyglada jakby miała pół roku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
adzi napisał(a):
my z zasady nie świętujemy walentynek, bo jakos tak nie lubimy przymusu okazywania sobie big love...poza tym wszedzie tłumy, w knajpach, kinach... świętujemy jak mamy ochotę 😉 choć nie ukrywam, że z kwiatka bym się ucieszyła, a tak rzadko dostaję...


ja tez 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziendoberek 🙂
my w tym roku tez nie swietujemy hucznie walentynek..zrobimy sobie tlko romatyczny obiad- zjemy slimaki z france..ktore moje kumpele nam przywiozyly i tyle bo moj m musi od 17 pracowac niestety....a my date poczecia mamy 5 lub 6 marca, bylismy w grecji wtedy na urlopie - mamy tam mieszkanie i tam zostala poczeta Adunia-dlatego ma na drugie Atena od nazwy miasta w ktorym sie poczela hehheh 🙂 teraz zaluje troche ze tak na pierwsze imie jej nie dalismy...
elmirka daj znac co i jak odnosnie tego masazu dla Kuby..bardzo by mnie to interesowalo 🙂 ze wzgledu ze sama chce sie nauczyc masazu dla maluszkow...
Edithd kiedy wracacie? jaka macie pogode i jak tam Macius sie sprawuje?
u was tez tak mrozno jak u mnie? wstretna zima 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My walentynrk nie pbchodzimy-oboje uwazamy ze to swieto na przymus milosc i kochanie ponad wszystko powinno okazywac sie caly rok cala dobe a nie tylko jednego dnia w roku robic z tego wielkie halo.My poczecie Lenki mamy 3 marca i nawet wiemy o ktorej godzinie-no taczej przedzial czasowy od poczatku baraszkowania do konca 🙂 U nas juz druga nocka rewelacja Lenka budzi sie po kapaniu najpierw o 1 pozniej o 4 i o 8 jestemy na chodzie wiec jestem przeszczesliwa i mala chyba tez bo z rana to pani dyskutantka taka z niej ze az mozna sie poplakac ze smiechu.Wychodza jej przerozne slowa hej gej nie miau wlej no usmiac sie mozna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pogoda u nas kiepska wiec siedzimy w domu Lenka zaraz idzie spac a ja zabieram aie na impregnacje sciany kamiennej bo wreszcie tato skonczyl ukladac kamien i moge impregnowac i zabietac sie za sprzatanie.Jak ja chce juz wiosne az pala mi sie rece do roboty w ogrodzie posiac warzywka pograbic i patrzec jak wszystko sie zieleni-sama przyjemnosc o porannej herbatce na tarasie juz nie wspomne-a pijecie dziewczyny kawe normalna albo rozpuszczalna?Bo ja jak sie odzwyczailam w ciazy to jakos teraz mnie tez nie ciagnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...