Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
u mnie wlasnie byla wydelegowana z miasta gdzie mieszkamy pani udzielajaca informacji rodzicom...odnosnie wszystkiego przedszkoli zlobkow rozwoju mowy ruchu karmienia itd... w sumie to juz dosc dobrze poinformowana jestem ale jak juz przyszla to wysluchalam raz jeszcze i podpytalam o to czego nie wiedzialam. w sumie przedszkola mamy pod nosem i szkole tez doslownie 5min przez droge..tylko jeden problem u nas jest w okolicy - duzo tureckich dzieciakow i zeby zmniejszyc kontakt dziecka z tureckim jezykiem i kultura musialabym mala wozic duzo dalej do przedszkola a to i tak bez sensu bo wczesniej czy pozniej ten kontakt bedzie bo tu jest mase Turkow...chocby samych naszych sasiadow.
wiec jeszcze nie wiem co zrobimy w tym temacie... a jaka pogoda u was wogole? czuc juz wiosne w polsce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
No to jestem i ja.
Nocka super mimo ze wstawalam do K 3x. Maly zasnal o 20 i po kazdym karmieniu bez marudzenia spal dalej. Teraz zmykamy na spacerek bo pogoda super (u mnie czuc juz wiosne) 😁. Napisze cos wiecej jak wrocimy o ile Buba nie bedzie sie buntowal i mi pozwoli. Buziaki dla wszystkich dzieciaczkow i tych duzych i tych malych 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja jestem mega zmęczona...w nocy Kari znów z gorączką, z godzinę marudziła między 2 a3, piciu, siku, za gorąco, spocona był ajk mysz... ledwo ona zasnęła to sie M obudził... masakra jakaś

wk..mnie to bo w sumie K od srody wieczora cały czas gorączkuje, zbijam jej to nurofenem a za 6h znów 38,5'C...i tak w kółko
wczoraj wylądowałam na POZ gdzie rzekomo jakaś pediratra (pożal sie Boze chyba z drogi pierwsza lepsza baba zeby tlyko ktoś tam siedział) stwierdziłą ze jak dziecko chore to gorączka musi byc... no i dzis z rana poszłysmy na badanie moczu (all ok) krwi (all OK) tylko CRP cholernie przekroczony 🥴 no i zonk, bo nie wiadomo skąd... na szczęscie moje czarnowidztwo wykluczone...uffff
mam obserwować Małą, serio oprócz katarku i tej gorączki to jej nic nie dolega...
w czw do kontroli

M o 15.30 miał wizyte połączoną ze szczepieniem (2 dawka penta + rotarix), all ok. idziemy go teraz kąpać, bo Kari po poludniu pospała i siedzi na dole u mojej babci

to tyle
ja padam na pysk
wiosny nie czuję...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!!
Wczoraj nie miałam czasu.
Co do szczepienia to Wiktorek płakał tylko po wkłuciu igły. Potem już było ok. Po chwili usnął w foteliku. Mam nadzieję,że dobrze to zniesie. Pediatra pochwaliła synka,że ma śliczną kształtną głowkę,że ruchliwy i śliczny. Wszystko z nim ok. 31.01 ważył równe 5 kg,a dziś 18.01 5420. Czyli w niecałe 3 tygodnie tylko na moim mleku przybrał 420 gram.
Wiktorek po szczepieniu bardzo dobrze w nocy spał. Dwa razy po pond 5 h, rano zrobił zieloną kupkę - chyba wyszła z niego szczepionka i teraz śpi. Więc obyło się bez problemów
Ja wczoraj wyrwałam górną 8. Ehh wyrywanie wogóle nie bolało, założono mi szwy i za 2 tyg do zdjęcia. Wieczorem nie obyło się bez przeciwbóli. Dziś już jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
super Megan ze z Wiktorkeim all OK
u nas szczepienie tez ok, tez był tylko miałczek przy wkłuciu. Maciek ma 6850gr, co oznacza ze przez 10dni przybrał jakos 150gr. wiec ok. M stał sie bardzo kontaktowy, non stop gada, spiewa, dr śmiał sie z noego ze taki rozmowny
K od wczora od 16 bez gorączki, noc ok.
czekamy teraz na kolezankę K z przedszkola, ma przyjsc sie pobawic a my z jej mamą pokawkujemy
G mi jutro jedzie na 3 dni w delegację...juz sie 'ciesze' wrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my dzis do 10 pospalysmy... bo w nocy cos nie bardzo dzis lulala, a do tego moj m przyszedl z nocki po 3 i zaczol mi jeszcze chrapac za uchem... z jednej strony rozrabiajaca ada a z drugiej chrapiacy m no super opcja do spania!a tak wogole czasem mam wrazenie ze Ada moze spac tak dlugo jak ja spie i leze obok...masakra normalnie..w dzien spi mi bardzo malo moze ze trzy razy przysnie po 30 min max. wiec daje mi popalic doslownie... krzykacz z niej niesamowity..jak cos jej nie pasuje to potrafi tak sie rozkrzyczec i plakac ze az sie boje ze sasiedzi z pomoca nadciagna!
czy wy macie gryzaki dla maluchow? ja chyba musze zapodac malej bo wklada juz do buzki wszystko co sie da...mam taki platikowy stojak z wiszacymi zabawkami i stawiam jej to nad nosidelkiem ..tam polezy nawet 20 min a tylko dlatego ze juz potrafi sobie zalapac takie cos platikowego i trafic do buzki! mnie pierwszy zab pojawil sie jak mialam 4 m-ce....
ale mysle ze lepszy gryzak od calej piesci i wszystkiego innego....
u mnie znowu snieg pada 😞 porazka;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam po długiej nieobecności. Goście wyjechali godzinę temu. mała śpi, a ja mam czas na forumowe zaległości.
Przede wszystkim , Edyta zdrówka dla Kari, Meg super że Wiktorek zniósł szczepienie dobrze i obyło się bez powikłań.
A teraz opowiem wam jaka moja Mała dzielna była na chrzcie. Połowę mszy pieknie przespała, a potem jak sie obudziła to nawet nie kwęknęła tylko się wgapiała w księdza, a jak ją polewł wodą to mu głęboko w oczy spojrzała 😉 Potem w knajpce pierwsze co to zjadła, ale miałam ściągnięte mleczko więc ona piła a ja też mogłam spokojnie przy stole sobie skubnąć. Potem się zdrzemnęła, ale 30 minut dosłownie, bo musiała z gośćmi być i spacwerować 😉 Jewdyne co to wieczorem nie mogła usnąć i padła dopiero o 22, ale ja się nie dziwię, tyle emocji 🙂 a od dziś wracamy do normalności same w domu, dzień jak co dzień, jedzenie, zabawa, spanie, spacer.... do potem dziewczyny, korzystam z okazji i też się położe, bo ze mnie emocje dopiero teraz schodzą, jak rodzinka pojechała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,
ja jestem od wczoraj jakas taka snieta, na nic nie mam sily. Dzis zaliczylismy juz spacer, ale pogoda srednia, wieje i pruszy snieg. Od dwoch dni T zasypia mi wczesniej, bo przed 21, ale za to ma w nocy 2 pobudki, dzis o 6.30 koniec spania, moze przez to nie mam sily, bo wczesniej potrafil z przerwami porannymi spac nawet do 9. Jutro mamy szczepienie, ciekawe ile wazy. Zdrowia dla wszystkich i duuuzo sil 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestem i ja!Kurcze i mnie cos lapie zaczelo mnie bolec gardlo wiec juz zakup apteczny jest i bede pila DROSETUX oby pomogl meza tez cos lapie oj zeby Lenki nie ruszylo bo w srode za tydzien szczepienie a nie chce zadnego swinstwa w postaci grypu czy czegos tam.
Lenka dzisiaj wyjatkowo robi sobie reseciki na 40min i oczy jak 5 zl wiec malo co moge zrobic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc Mamy i Maluchy, wczoraj przeczytałam Was ale jakos nie miałam silnosci zeby pisać. Ciagle mnie kaszel meczy. Gardło juz lepiej. Ale zeszło mi chyba na oskrzela bo mam straszliwy kaszel. Rano masakra mokry - wieczorem duszacy suchy - meczarnia. Dzis mielismy planowane szczepienie, ale zostało przełozone na przyszły tydzien. Jesli mała bedzie zdrowa oczywiscie. Dzis było wazenie, mierzenie - ale pediatra stwierdziła ze lepiej nie ryzykowac i nie szczepic skoro ja chora to i Ola mogla cos załapac - bo pokasłuje wieczorem, i ciegle furczy w nosku.
Wazy 6200, mierzy 62 cm. Wiec przystopowała troche z waga 🙂 Przez 6 tyg. tylko 800 g. 🙂 Ostatnio miała 90 centyli wagowo teraz 75 wiec troche wolniej przybiera. Ale to zauwazyłam ze troche mniej teraz je. albo ja mam mniej mleczka juz. Bo potrafi i godzine wieczorem lezec przy cycku. Wczesniej lulała juz po 20 min. Pozatym nie budzi sie juz tak czesto w nocy na jedzenie. Teraz przesypia ciagiem jakies 8 godzin wczesniej była pobudka co 3,5 🙂
Karusia moja Olcia tez drzemie mało w dzien - 2 razy po 30 mn doslownie jak z zegarkiem. Około 10 i później kolo 14-15. Nastepny sen dopiero na noc. Wiec tez nie mam za duzo luzu. Ale nie narzekam bo generalnie Olek jest grzecznym dzieciaczkiem tyle ze ciagle trzeba przy niej byc 🙂 Tz musze z nia siedziec i gadac do niej patrzac w oczy 🙂 Wtedy jest happy. Jak siedzi sama dłuzej to sie zaczyna denerwowac.
Gryzaki mam dla niej ale narazie jeszcze nie bardzo kuma do czego słuzą 🙂 Niby bierze w reke i pcha w strone buzi - ale zdecydowanie woli swje łapki. A dzis np tak sie z nia bawiłam ze smoczkiem jej masowałam po dziasłach i była zadowolona bardzo 🙂

Edyta dobrze ze Kari i Macius ok. Megan - Wiktorek dzielny chłopiec, ciesze sie ze zdrowy i ładnie sie rozwija. Anula - Lenka to slicznotka - a w porównaniu z moja Olcia to kruszynka na buźce 🙂 Tak juz zostanie ze moja to kluseczka i pulpecik mały 🙂
Adzi grtualcje z okazji chrzcin 🙂 fajnie ze wszystko sie udało i Hela była grzeczna w kościele.
A tak wogole to zazdroszcze Wam pogody na spacerki - u nas znów snieg dowala nieźle. pozatym i takmusze siedziec w domu bo ja chora a nie chce zeby i mała sie rozchorowala. Cholercia... jakiegos pecha mam z tymi spacerami.
Magda powodzenia jutro na szczepieniu.
zmykam bo juz mi sie dziecie ocknelo... Wyczuła ze sobie poszłam i radar zareagował 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny to ogolne zmeczenie to moze przez ta pogode, bo ja tez juz wisiadam . prawie codzienne rehabiltacje daja nam w kosc.
Edytka ciesze sie, ze z Kari juz lepiej. Moze wiosna bedzie soon to i dzieciaki lepiej sie poczuja ! Zdrowka dla Was !
KArusia ja tez uzywam gryzaczkow, bo Sofcie juz bardzo dziaselka swedza i sie mega slini hi hi
Anulka sliczna Lenka, i tutaj oczywiscie zgadzam sie z dziewczynami, rosnie Ci corunia tatusia hehe

Edytka my chyba mamy podobnie, bo moj L tez znowu w delegacji, w wawie wrrr wkurza mnie to strasznie, no ale to w koncu praca..

Robie obiad i chyba pojde spac, bo naprawde mega zmeczenie wychodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anula4ever napisał(a):
Jestem i ja!Kurcze i mnie cos lapie zaczelo mnie bolec gardlo wiec juz zakup apteczny jest i bede pila DROSETUX oby pomogl meza tez cos lapie oj zeby Lenki nie ruszylo bo w srode za tydzien szczepienie a nie chce zadnego swinstwa w postaci grypu czy czegos tam.
Lenka dzisiaj wyjatkowo robi sobie reseciki na 40min i oczy jak 5 zl wiec malo co moge zrobic


Anulka mi najbardzej teraz chyba pomógł oscillococinum te kuleczki. W sumie juz po 2 dawkach było mi nieco lepiej z gardłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiaczek83 napisał(a):
anula4ever napisał(a):
Jestem i ja!Kurcze i mnie cos lapie zaczelo mnie bolec gardlo wiec juz zakup apteczny jest i bede pila DROSETUX oby pomogl meza tez cos lapie oj zeby Lenki nie ruszylo bo w srode za tydzien szczepienie a nie chce zadnego swinstwa w postaci grypu czy czegos tam.
Lenka dzisiaj wyjatkowo robi sobie reseciki na 40min i oczy jak 5 zl wiec malo co moge zrobic


Anulka mi najbardzej teraz chyba pomógł oscillococinum te kuleczki. W sumie juz po 2 dawkach było mi nieco lepiej z gardłem.


U mnie tez z gardlem lepiej, i tak jak gosia biore oscillococinum , jest super 😉

Wszystkiego Najlepszego dla Olci !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dlacsego mnie nie dziwi ze wszyscy mowia ze Lenka to czysty tatus 🙂 ale podobno jak dziewczynka do taty posobna to bedzie miala powodzenie-moze po mamusi rozumek ma bo tatus to nerwus i uparciuch wiec czas pokaze 🙂 Lenka usnela przy cycusiu odlozylam ja i kimnelam aie razem z nia ale tylko z 10min i od razu mi lepiej niezly reset ale gardlo boli i mam lenia wiec Lenka jeszcze spi a ja sobie obok niej lenia trenuje 🙂 My gryzakow mamy chyba z 5szt-wszystkie z prezentow ale jakos Lence nie pasuja najlepsze lapki-ostatnio siedziala w bujaczku ja sie krecilam obok i w pewnej chwili kurcze co ona tak cicho siedzi a twn maly brzdac wepchala sobie cala piastke w buzie i doslownie siw gryzla ale chyba jej to pasowalo-mi nie szczegolnie bo oslinila sie po sam pepek i byla mokra jak po prysznicu 🙂 no i jak pomacam jej dziaselka to bardzo jej sie to podoba i ma takie w jednym miejscu twarde i biale wiec pewnie cos tam sie dzieje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiaczek-pamietam jak w ciazy Ola z Lenka wagowo szly leb w leb do czasu pozniej Ola przescignela Lenke no ale 6200 to juz spora roznica teraz z Lena bo pewnie my mamy dopiero 5kg-i jestesmy na wspomagaczu mm na dobranoc- i wielkiego wpw wagowego nie ma-ale wzrostowo to Lenka juz 3tyg temu miala 60cm a juz ciuszki 62 to poszly w odstawke i teraz kroluje 68 a tak sie zastanawialam kurcze takie to duze kiedy Lenka urosnie a tu szybciej przyszlo niz myslalam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas 62 tez małe i juz nosi 3-6 m. czyli 68. Ostatnio na szczepieniu 6 tyg temu miała 59 cm. Wiec 3 cm przez 6 tyg. urosła. Ale róznica miedzy nimi na buzce jest ogromna 🙂 Moja Olcia to ma 2 podbródki i pucki na polikach 🙂 A tylko piersia karmie. Pyza bedzie po mamusi cóż 🙂 Ale smiechowa jest za to 🙂 Mam tylko nadzieje ze nie bedzie jej ciezko dupki podniesc do chodzenia 🙂 jak przyrasta w takim tempie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cudowna jest Twoja lenka Anula 🙂 ja też muszę się pochwalić moim skarbem też ostro gada 🙂
a mój Maciej dzisiaj skończył 4 m-ce ... jak ten czas szybko leci 🙂
nadal nam pokasłuje ale to chyba od katarku lekkiego bo byliśmy dzisiaj u naszej pani doktor i wszystko czyściutkie 🙂
mój szkrab śpi od 18 pewnie obudzi się o 23 na mliko i później gdzieś o 6 ...
ja z mężusiem się relaksujemy i popijamy winko 🙂 u nas już nie długo zaczną się przygotowania do chrzcin ...
znalazłam taki nawilżacz do powietrz tani ale nie wem czy będzie dobry jak sądzicie??http://allegro.pl/bk444-nawilzacz-powietrza-swinka-wysylka-0-i3040542140.html
i taki aspirator do noska ale zastanawiam się czy będzie dobrze ściągał giluski tak jak frida czy tak jak zwykła gruszka bo ja niestety nie potrafię ściągać tą frida małemu glutków...poprostu duszę się hehe 🙂http://allegro.pl/aspirator-do-nosa-zestaw-cleanoz-easy-wklady-i2987286662.html
i taki inhalator http://allegro.pl/inhalator-nebulizator-care-life-gratis-smoczek-i3002342290.html
a tak w ogóle to licytuję skromną sukienkę na chrzciny jeszcze tylko marynareczka i buty...http://allegro.pl/show_item.php?item=3026627361 zobaczymy czy się uda wygrać
zmykam posiedzieć z mężusiem
milego wieczorku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...