Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Jestem i ja, bo Olcia juz chrapie. Spała mi popołudniu 3 godziny do 19 prawie. A i tak ładnie zasneła bez marudzenia juz przed 21. Nie wiem czym sie dzis tak dziewczyna umęczyla 🙂 chyba gadaniem 🙂 na spiaco zrobiłam jej pedicure 🙂 Pierwszy raz obcinałam jej te pazurki z małych paluszków u stóp. Wczesniej bylo je ledwie widać. Ale terazjuz urosły tak ze prawie rajstopy przebijały 🙂 Ale to był zabieg nielada wyczyn - przez sen i tak wierzgała szkitkami 🙂 Mały rozrabiak mi rośnie.
Magda z ciekawosci zapytam ile w Kraku zyczą sobie w lokalu za taką uroczystość? Bo u nas ceny obłędne 80 zł od osoby! Szok... My za nasze wesele płacilismy 120 od osoby ale to impreza na całą noc i 5 dan goracych itp a tutaj chrzciny - gdzie tylko obiad dwa rodzaje sałatek i chyba szarlotka lub lody do wyboru. Oszaleli chyba... My tez myslelismy zeby zrobic obiad tam gdzie bylo nasze wesele ale tam na minimum 30 osob robia a ja nie chce az tyle spraszac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
thalia napisał(a):
Hej, dzis T po dniu pelnym wrazen, bylismy w odwiedzinach u K kuzyna zaprosic go na chrzciny, mialam wrazenie, ze byl zadowolony. Tymus byl bardzo grzeczny, ucial sobie 30min drzemke, druga moze 10 min, w sumie troche godzin tam spedzilismy. Na chrzestna poprosilismy bratanice, tez byla dumna, a najbardziej zadowolony byl moj brat 🙂
No i robimy chrzciny w drugi dzien swiat, na obiad i deser jedziemy do lokalu, gdzie mielismy wesele, a pozniej przenosimy sie do nas do domu, wiec nie bedzie az tak duzo roboty, jakies ciasta i zimna plyta. Dodatkowo jestem zadowolona, bo babka z racji tego, ze mielismy tam wesele zeszla nam troche z ceny.


super Magda ze sie all udało pozałatwiac. teraz tylko kreacja dla Ciebie i TYmka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
goska, chyba w więkosci miejsc taka ena w lokalach, chyba ze catering weźmiesz...

my po wizycie u wujków, było super. ost wszędzie tylko wesele mojej sis na tapecie. juz sie wszyscy ekscytujemy. dzieciaki nam padły przed 20tą wiec wyskoczyłąm na basen, a teraz zmiską owoców szykujemy sie na jakis film z neta

do jutra kochane moje!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiaczek nie robimy imprezy w Krakowie tylko blizej mojej wioski, z ktorej pochodze i placimy 45 zl/os. Ja sie stroic jakos nie wiem jak nie bede, zakiet i spodnie, tyle, gorzej z T, bo nie wiem jaka pogoda bedzie, podobaja mi sie strasznie takie welurowe garniturki, ale nie wiem czy nie bylby za ekko ubrany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co za weekend ! L wrócił w pt i posiedział do dziś i popołudniu znowu pojechał na 2 dni tym razem szkolenia we wrocławiu wrrr , wkurza mnie to strasznie, jak nie nadgodziny to jakieś szkolenia 😞 wykąpałam Sofii i już śpi a ja znowu czytam 🙂
Anulka wielki szacun za te weekendowe zjazdy, ja to na studiach ledwo od pon do czwartku mogłam wytrzymać i często gęsto na 8 nie docierałam eheh a co to dopiero w nd wstawać tak wcześnie :P
A dla męża oklaski, super tata że cały dzień się córeczką zajmuje ! I tak często jest, ze dziewczynki są podobne do tatusiów, np. ja jestem tego żywym przykaldem bo jestem identyczna jak mój tata 😁 nic kompletnie z mamy nie mam .
Thalia fajnie, ze udało się Wam wszystko załatwić, jak tak all zrobione to już kamień z serca spada, ze nie trzeba biegać za tymi wszystkimi załatwieniami ...
Edytko zawsze są takie dni ! Ja też często "gotuję" z byle powodu, ale ostatnio nauczyłam się wrzucac na luz, bo szkoda życia na stres i nerwy, ale odnośnie tej zimy to nawet nie będę się rozpisywać, brak mi słów. Depresja stopień zaawansowany !!!

Gosia z tymi paznokietkami u stópek to masz rację hehe ja też miałam nie lada wyczyn, zeby je obciąć 😁

U Nas w zasadzie normalny weekend , w domu . . wkurza mnie to, że nie można nawet wyjść na spacer bo jak nie wiatr to śnieg :/ . Kupiliśmy bilety lotnicze do włoch, lecimy na święta i tutaj zaczynają się "schody" ! Jak pomyślę, ze mam spędzić 10 dni w domu u mojego L to nei wiem jak ja to przezyję ! Teściu jest całkiem ok, zawsze pomocny, ale jego partnerka to chodzący koszmar! Zadzwoniła dziś do mojego L z tekstem "Jak tam dajesz radę z dwójką dzieciaków" ?? . Gorsza jest niż teściowa, która zmarła a była wspaniałą osobą... Ta jędza zawsze znajdzie jakiś problem żeby mi dogryźć, teraz na topie jest to, że przylatujemy i ONA oczywiście juz mówiła, ze będzie gotować dla Sofi włoskie obiadki ! No jak to usłyszałam, to jej mowie, że nie ma mowy, ja biorę mleczko i jakieś pare gerberków a nie włoskie makarony dziecku, a to do mnie że ja jestem małolatą i się nie znam i i to ONA zadba o dziecko wrrr jak przeżyję święta to będzie cud 😁
Lecę do czytania 🙂
Dobrej nocy dziewczyny !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kamila, sama sie zagotowałam jak przeytałam o tej babie i jej wymysłach... ja bym chyba jej w gębę przyłozyła jakby mnie małolatą nazwała (no ale ja to stara jeste hahaha) i jeszcze sie wymądrzała w sprawach MOJEGO dziecka... bedziesz miała fajny wypoczynek...a Twoj L co na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
edithd napisał(a):
Kamila, sama sie zagotowałam jak przeytałam o tej babie i jej wymysłach... ja bym chyba jej w gębę przyłozyła jakby mnie małolatą nazwała (no ale ja to stara jeste hahaha) i jeszcze sie wymądrzała w sprawach MOJEGO dziecka... bedziesz miała fajny wypoczynek...a Twoj L co na to?


Hehe no mi 26 leci w tym roku, więc już nastolatką nie jestem hehe 🙂 ! Ale tez zagotowałam! A no mój L mówi oczywiście, żebym się nie przejmowała, że Ona nie ma nic do gadania i obstaje po mojej stronie, ALE jak zawsze coś się dzieje i ja się wkur**** to raczej nie interweniuje, tylko mi mówi, żebym się nie odzywała :/ ! Ja już zapowiedziałam, że jeśli tylko coś spróbuje mi powiedzieć, to odpowiem raz dwa, bo jest to dla mnie OBCA osoba i swoje rady niech sobie wsadzi wiecie gdzie 🙂 ! Przykro mi sie jedynie robi, bo lubie święta wielkanocne a wiem , ze nie będa za fajne, ale może jakoś przeżyje ! Zwłaszcza, że ja naprawdę nie zrobiłam tej kobiecie NIC. Po prostu nie lubi mnie z zasady, bo mąż jej córeczki zostawił ją dla innej Polki, co mnie nie dziwi zresztą bo córeczka taka sama jak Ona, więc dopiero tamta mnie nie cierpi heheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to tydzien czas zaczac-czlowoek sie nie obejrzy a tu znow poniedzialek ale ten czas zachrzania niby ten sam zegarwk te same wskazowki a ja odkad jest Lenka mam wrazenie ze zyje na innym zegarku.Coreczka wstala o 5:30 no bo trzeba bylo tatusiowi pogadac na odprawe do pracy i zaraz po tym gadaniu xycus i padla znow no malutki cudak 🙂 my odnosnie chrzcin to tez mam cene od 50-80 ale dokladnie to jeszcze nie ustalilismy i raczej beda po swietach niz w swieta z racji tego ze chrzestny to znajomy i nie chcemy go odciagac w swieta od swojej rodziny a tydzien w to czy w tamto nie robi roznicy.Co do ciuszkow chrzcinowych u nas jest taka tradycja ze chcrzestna ubiera w calosci dziecko ze niby aby dziecku w zyciu niczego nie brakowalo its i moze w tym troche czegos jest bo zeby nie moja mama dmuchala na zimne jak mjie trzeba bylo ochrzcic i nie odkupila ciuszkow od ciotki to bym z golym tylkiem byla ochrzczona bo moja xhrzestna zapomniala o chrzcinach i ze trzeba ubrac dziecko i przyszla w sniu chrzcin bez niczego no i ja tak cale zycie mam ze jak sama czegos nie osiagne to nic mi latwo nie przychodzi fartem jak np innym aj no cos jeden musi miec gorzej zeby inny mial lzej.Wiec z racjo tego ze chrzestna Lenki bedzie moja siostra to juz mamy obgadane i jak ustalimy wszystko to wtedy tylko po sukieneczke dla Lenki-ja mam juz sukienke bo na jeden raz nie chce kupowac bo w szafie i tak pelen wypas wiec tylko musze dokupic jassny zakiecik i wszystko.Kamila-pelen szacun ja to bym sie zbuntowala i noe pojechala jak miala bym cale silwieta sie meczyc juz bym wolala sama siedziec w swieta niz znosic takie babsko.Wiec podziwiam cie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej hej

my od 6,30 na nogach. K w przedszkolu, M rano zaliczył dr, troszke mu swiszczy wiec do inhalowania mam mucosolvan dod do sali fizjolog 1ml : 1ml, bedzie dobrze koło srody 🙂

jak preczytałam anka Twoj post pomyslałam ze zgadzam się z Toba...chyba bym nie poleciała tylko po to zeby sie denerwować i siedzieć jak na szpilkach czekając na przytyk...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania u Nas też taki zwyczaj z tą chrzestną 🙂! Dobrze, że ja mam to za sobą, a co do cen w krakowie to sa mega wysokie, bo za chrzciny życzą sobie od 90 do 120 zł :/ . Ja osobiście uważam, że jednak w życiu niektórzy ludzie naprawdę są w czepku urodzeniu a inni to musze zapieprzać żeby coś osiągnąć ..
Ja dziś od rana mam gorącą linię z moim L, bo sobie to przemyślalam i tak jak piszecie postawiłam sprawę jasno, ja nie zamierzam się męczyć w święta bo nie zasłużyłam na takie traktowanie. Więc mój L powiedział, ze to załatwi nie wiem co to ma oznaczać, ale mam nadzieje że cos wykombinuje. Juz wolę spać w hotelu niż z NIĄ w domu. wrrrr
Sofcia pieknie mi spała od 21 do 8 rano 🙂 teraz marudzi na macie i pewnie zaraz pójdzie spać 😁
JA dostałam w sb nowe żelazko od L hehe nie wiem co to ma oznaczac, może sterty prania zalegajace w garderobie :P biorę się za prasowanie 😁
Jutro idę pierwszy raz po rocznej przerwie na mojego kochane VACUM, jestem taka szczęśliwa, nie mogę się wręcz doczekać 🤪 godzinka vacum i od razu będzie mi lepiej !
Edytka ekspercie medyczny ja tez postanowiłam zakupic inhalator, bo widzę że u Ciebie to w ciąglym obiegu 😁 ! Maciejek szybko wydobrzeje ! Moja Sofcia o dziwo zero chorób przez te 4 m-ce, ostatnio lekko katarek ale niewielki
Ps. PASKUDNA POGODA 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam sie i ja 🙂
no ale nie lecac nie unikniesz problemu..bo jesli twoj tesciu planuje z nia nadal byc to bedziesz w jakis sposob narazona na jej obecnosc..wiec lepiej zwalczyc problem! ja bym podeszla do tego tak, ze bylabym wrecz przeciwnie mila i taktowna..jakby mi cos dogryzala to bym jej dyplomatycznie i milo odpowiadala po pewnym czasie sam ja szlag by trafil i nie wiedziala by co sie dzieje.... moim zdaniem ...fakt ciezko tak sie uzbroic w cierpliwosc ale moze warto?
kurde ja chciec wiosne juz mam doscccccccccccc zimy! my dzis wyspane - wczoraj przetrymalam Ade bez snu od 16 do 20 i jak padla po kapieli tak spala do polnocy..co jej sie nie zdarza 🙂 zaraz ide ja ululac znowu bo w godzinach porannych jednak sypia troche dluzej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tez racka Karinka...choc moze najlepiej tescia zastraszyc ze jak z babą porządku nie zrobi to go wnuczka nie będzie odwiedzać hahhaha

biser-inhalator jest extra. nawilża pieknie nosek, poprawia oddychanie, wiele syropów a nawet antybiotyków jest w formie wziewnej wiec duzo mniej mają skutków ubocznych niz tabletki lub zastrzyki. my mamy philipsa z maską dla niemowląt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny, dołączam i ja po weekendzie. Wyjazd super się udał, Helcia zdała egzamin z podróżowania. Wyspacerowalismy się za całą zimę. Jedyny problem to było oczywiście wieczorne usypianie, ale po salwach płaczu wzięłam ją na cyca i sobie słodziutko usnęła 🙂
Gosia podziwiam za zimną krew przy tak "miłej" wizycie. Nie ma to jak dobre rady i porównywania dzieciaczków. A co do Helci to właśnie ja cały czas nie mogę zrozumieć jak ona tak szybko rośnie, bo jak się urodziła to miała niby 56cm... ale widać po niej, że była bardzo skulona i dosyć szybko się poprostowała bo po miesiącu już miała 62.
Amia fajnie, że robicie łazienkę, fakt, teraz wybór taki, że można oczopląsu dostać.
Kamila szkoda, że jakieś babsko będzie wam święta psuło.... Ja tam nie wiem co Ci doradzić, ja bym na takie gadki odpowiedziała co myślę, no ale ja to pyskata jestem bardzo.
Edytko oby Maciejko pozbył się kaszelku jak najszybciej. A co do gotowania się, to faktycznie czasem chciałoby się mieć chwilę świętego spokoju. Ja ogólnie stwierdzam, że nie miałam pojęcia co to znaczy być mamą. Razem z B myslelismy że Hela nie zmieni naszego życia tak bardzo, że nie damy się zwariować, planowaliśmy wyjazdy tu i tam... A tu co? daliśmy się zwariować, skaczemy nad naszą Helaszką na każde jej miałknięcie, ja sie stałam taką kwoką, co tylko ja moge przy niej wszystko zrobić 😉 Ech musimy wrzucić na luz (Kamila jak Ty to robisz?) czeka mnie wielki sprawdzian, bo cały marzec mam kurs przygotowujący do egzaminu i nie będzie mnie w piątki od 15 do 21 a soboty i niedziele od 7 do 17 😮
Magda, super że na chrzest juz macie wszystko załatwione, a szykanie ubranka dla Tymka to sama przyjemnośc 🙂
Karusia u mnie jest to samo, w dzień muszę Helcia wozić w jej koszyczku, sama nie uśnie, a wieczorem, jak padnie po cycu, to moment, a w nocy to już w ogóle odkładamy ją i usypia w 5 sekund.
Megan jak tam po imprezce urodzinowej?
Nie wiem czy jakiegoś wątku nie pominęłam, ale nie dałam rady zapamietac tego wszystkiego co naskrobałyście 😉
Zmykam, bo moja panna, zrobiła jakis prezencik w pieluchę i muszę go ogarnąć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tez mam dosc zimy tego ubierania sie czapka szlaik kozaki oj jak ja chce wiosny i lzej z dzieckiem a nie te kombinezony tona kocykow opaltulic oj oj.Wkurzylam sie z rana mega wielce od 2 tygodni czekam na paczke z ciuszkami dla Lenki i pisze do nich co sie dzieje itp a oni co a oni mi nr przesylki wyslali i zebym sie nie osmieszala-doslownie tak napisali bo przesylka jest od tygodnia awizowana-hello!!awizowana? wiec ja pyk sprawdzam a tam co sie okazuje ze adres nie moj tylko ruda slaska drugi koniec polski-debile wiec jak zlapalam za telefon jak im na wrzucalam i powiedzialam im ze juz nie chce tych ciuszkow chce zwrot kasy bo skoro oni twierdza ze ja sie osmieszam to ciekawe co oni robia-jednak na swiecie jeszcze troche debilizmu jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no u mnie niestety M łapie dużo swinstw od Kari 😞
waży 6900 czyli znów do przodu jakies 100gr w tydzien. musimy tylko pilnować zeby juz kciuka nie ściskał pod palcami w piąstkę, bo juz za duży na to jest, nie jest to przykurcz tylko przyzwyczjenie, wiec musimy z tym walczyć

a ja własnie oglądam bilety na ABBA SHOW w spodku w katowicach...zamarzyło mi sie. zawsze mi muzyka abby poprawiała nastrój..cena nawet ok (99zl za 1 bilet - opca najtansza ale miejsca ok) ale niestety moi rodzice jadą do Włoch na narty i nie mam z kim dzieciaków zostawic. tesciowie totalnie odpadają.

moja tesciowa i jej najnowszy hit: zbulwersowała sie wczoraj jak sie dowiedziałą ze moi rodzice na 2,5 miesiąca przed weselem mojej sis jadą na tydzien na narty...bo ona jedzie w piątek na rozdanie dyplomów do szwagra na uczelnię (200km od domu) i cały tydzien ma poodwoływnae wszystkie sprawy i do nas tez nie zajrzy, bo ona sie musi na piatek psychicznie przygotowac.... jak ona mnie rozwala...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Heheh Edyta super zdjecia 🙂 Macius rozbrajający 🙂 rece do góry 🙂 Szczesliwe dziecko 🙂 A Ty dziewczyno z czego chcesz jeszcze chudnac jak ty szczuplutka jak ta lala 🙂
Ach te tesciwe 🙂 ja nie wiem z jakiej one planety przyleciały 🙂 Az dziw bierze ze to matki naszych chłopaków...Ja to sie dziwie do tej pory mojemu G jak on z matka wytrzymuje 🙂 Obiecałam sobie kiedys ze nigdy nie bede wredna tesciową i ze bede na "ty" ze swoimi zieciami lub synowymi. I ze bede starała sie (przynajmniej) byc na luzie 🙂
Ale duzo naskrobałyscie rano.
Adzi super ze wyjazd sie udał i ze Hela dobrze zniosła podróze. Kamila popieram dziewczyny w 100% najlepiej albo jak powiesz wprost co myslisz albo faktycznie lepiej nie denerwowac sie i nocowac gdzie indziej moze wtedy tez cos do niej dotrze. Albo moze tesciu zareaguje i cos z tym zrobi. W sumie masz racje - ona nie jest Wasza rodzina - jest tylko partnerka ojca. I nie ma prawa sie wymądrzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania, ale pajace z siebie durni zrobili z ta wysyłka. Jakies nieodpowiedzialne typki. Ale bym sie wpieniła na Twoim miejscu.
A z tym ubieraniem w zimie to racja. Ja to szału dostaje - bo Olka to nieznosi poporstu sie ubierac w kombinezon. Drze sie w niebo głosy jakby ja ktos obdzieraj ze skóry. Poci sie w tym jak mysz - wczoraj pojechalismy z nia do sklepu to pod czapka była normalnie mokra - włosy jak po kapieli. I tym sposobem to nigdy mi nie wydobrzeje bo w taka pogode to moment - spocona bo goraco w kombinezonie wyjsc na chwile i przeziebienie gotowe. Tylko czekam az bedzie cieplo i bedzie mozna wychodzic w normalnych ciuchach z nią.
Wiecie co zauwazyłam ostatnio... Olka juz mi sie ledwo miesci w gondoli 🙂 brakuje jej moze 10 cm zeby byc na styk. w długosci wozka. Specerówke trzeba szykować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...