Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
anula4ever napisał(a):
Hihihi Ola w parze z Mackiem i Lenka w parze z Mackiem-tzn miedzy Ola a Mackiem Marty miesiac i miedzy Lenka a Mackiem Edyty miesiac 😉


Maciuś to jedne z naszych ulubionych imion 🙂
Kurcze miesiac róznicy miedzy naszymi dziecmi. Mi sie ciagle wydaje ze to duzo 🙂 A jednak ciagle to nasze "listopadowe"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Zainspirowala mnie stronka Anula, przy nastepnym szczepieniu dokladnie wypytam o zywienie i moze juz za 2 tyg wprowadzimy kasze manne.
T dopiero zasnal, a wczesniej wstal tuz po 8, juz mocno marudzil.
Sto lat dla Oli i Maciusia! Juz 4/5 m-cy minelo, alez ten czas zapierdziela.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
thalia napisał(a):
Zainspirowala mnie stronka Anula, przy nastepnym szczepieniu dokladnie wypytam o zywienie i moze juz za 2 tyg wprowadzimy kasze manne.
T dopiero zasnal, a wczesniej wstal tuz po 8, juz mocno marudzil.
Sto lat dla Oli i Maciusia! Juz 4/5 m-cy minelo, alez ten czas zapierdziela.

Ja przeczytalam chyba kazda zakladke z tej stronki i sie napalilam na pichcenie dla Lenki.My robimy sobie swieto 4 miesiaca i oblejemy z Lenka toast soczkiem z jabluszka 😉 łyżeczka mala to mala ale toast bedzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jesteśmy !

Sto latek dla Maciusia i Olci !!! 😘
U Nas nocka ok, ale od rana Sofii coś marudzi i wyje w niebogłosy 😁 a mi ręce odpadają ufff
Anulka fajna stronka, tez poczytam wieczorem i może skorzystam 🙂. U Nas dziś już jarzynowa ugotowana, zaraz będziemy jeśc. Deserek też był, a na noc będe zagęszczać kleikiem kukurydzianym..
Kurcze co za pogoda, śnieg 😞((( załamka ! dobrze że w next środe lecimy do włoch !!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wow!!!Lenka zasnela bez "wózkowania"od razu po kapieli butla cycek i odlozylam ja od razu do lozeczka i spi 🙂)) mialam od pojiedzialku wprowadzic nowa taktyke zasypiania na dobranoc ale sama zadecydowala ze po co czekac do poniedzialku-ale super moze sie uda bez lulania bo niby w wozku lzej ululac niz na recach ale odlozyc bez niczego jeszcze lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anula4ever napisał(a):
Wow!!!Lenka zasnela bez "wózkowania"od razu po kapieli butla cycek i odlozylam ja od razu do lozeczka i spi 🙂)) mialam od pojiedzialku wprowadzic nowa taktyke zasypiania na dobranoc ale sama zadecydowala ze po co czekac do poniedzialku-ale super moze sie uda bez lulania bo niby w wozku lzej ululac niz na recach ale odlozyc bez niczego jeszcze lepiej.


No to super 🙂 Powiem Ci Anula że jak sie przyzwyczai do usypiania po odłozeniu do łózeczka to później bez problemu bo juz bedzie wiedziała. Tak jak u nas było. Wczesniej tez tylko w wózku albo na raczkach ale juz ponad miesiac wogole wieczorem do wózka jej nie wkladam. Po karmieniu jak widze ze juz przysypia do łózeczka i dosłownie 5 min i spi w swoim łozu. Zdarza sie ze zasnie mi przy cycku ze mną w łózku to wtedy ja przekładam ale to juz rzadko... W ciagu dnia tylko zasypia mi jeszcze w wozie 🙂 Ale widze ze coraz mniej nam wozek potrzebny w domu wiec chyba jak polepszy sie pogoda na stałe zniose go na dół - zeby nie nosic po schodach jak wychodzimy na spacer. bo to cholerstwo ciezkie jest 🙂 dwa razy znosic i wciagac go na góre to mozna sie umęczyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziendoberek...
nadal w polsce taka zima? edithd ty jestes najblizej czestochowy powiedz mi jaka u was pogoda? strach sie bac jak widzialam wczoraj w wiadomosciach co sie dzieje..jak tu jechac wogole?
poza tym sama nie wiem co zrobic bo Adzie zaczelo ropiec oczko...i teraz nie wiem czy to po szczepieniu? czy sobie cos zrobila palcem? paznokietki ma krotkie no ale oko ropieje od wczoraj... nie wiem czy sa juz jakies kropelki dla tak malych dzieci...jak byla noworodkiem to polozna mi mowila ze mozna wlasne mleko do oka wkropic a terza to co? nawet do lekarza nie mam sie jak ruszyc...masakra jakas.
pozazdrosic ze mozecie po karmieniu wieczorem maluszki do lozeczka odlozyc.... ja juz probowalam kilka dni tk robic ale to nie ma zupelnie sensu bo po 2 h mala i tak sie budzi i musze piekne 6kg dziwgac i dokarmiac cycem....dzis w nocy 3 pobudki...i jakbym ja odkladala do lozeczka za kazdym razem to bym wogole nie spala..bo mi sie wybudza i tyle 😞 mam zamiar ja oduczyc spania z nami jak tylko zacznie wiecej i dluzej sypiac w nocy...mam nadzieje ze potrwa to jej masakryczne budzenie sie nie dluzej niz kolejne 2 m-ce.
poza tym wylukalam kilka dni temu aukcje na allegro z ciuszkami od 6 mca angielskimi czesc nowych czesc uzywanych, ale w super stanie... i nie wiem czy nie przeplacilam..dogadalm sie z facetem w sumie- bo za 58 ubranek chcial 549 zlotych- napisalam mu ze 500 kupuje odrazu- stanelo na tym ze za 549 zeta dorzuci mi jeszcze jakis ciuszek i przesylke mam gratis..wiec chyba spoko? kurde sama nie wiem...nie kupuje za czesto na allegro..i nie wiem jakie sa ceny w pl...
cos mnie stres dopada przed podroza i to oczko malej nie daje mi spokoju 😞(((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestemy my.O ja co za pogoda sniegu nasypalo ze mozna big balwana lepic a podobno miala dzis byc juz wisna jakos nie widac a z soboty na niedziele ma u mnie byc nawe -18-porazka totalna.
Nocka u nas super o 5 juz Lenka po cycusiowaniu chciala gadac ale zatkalam jej buzke cyckiem i usnela 😉
Pozniej wrzuce filmik co moja panienka wczoraj zrobila jak ja poszlam robic mleczko-normalnie jak to zobaczylam zrobilo mi sie cieplo od czubka glowy po piety-ale nie zdradzam tajemnicy podesle filmik to zobacycie same 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karina-masakryczna cena wiec no nie chce cie zalamac ale chyba przeplacilas bo ja mam swojego stalego ze tak nazwe dostawce ciuszkow i nowych u uzywanych z Anglii i za sztuke wychodzi mi 5 zł za bezrekawnik jedyne co wyszlo to 9 zl.nawet udalo mi sie od niego wychaczyc 3 spodnie dzinsowe 68-74 sztuka po 1,50 i sa idealne a niby uzywane.Fakt faktem super sprzedajacy i ja tylko u niego kupuje bo sobie policytuje kilka rzeczy ugadalam sie z nim ze do 100 zl zawsze zbieram i raz place za przesylke i przelew za jednym razem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
edithd napisał(a):
karinka, przemyj Adzie oko rumiankiem. u nas działało zawsze. herbatka rumiankowa i wacik 🙂
i przybywajcie, wiosnę juz czu c!

Ja wlasnie wiem ze nie wolno takim brzdącom wsadzac palcow w oczy-czyt. sytuacja gdy chcemy cos wyciagnac z okolicy oka typu paproch lub spioszek.Lenka czesto po porannym snie ma spiochy pozalepiane w okolicy oka ale ja jej przemywac rumiankiem wlasnie albo sola fizjologiczna przewaznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
http://www.youtube.com/watch?v=Ot3LlDp6sUI&feature=youtu.be
A to obiecany filmik- tak sie przestraszylam jak to zobaczylam no malutki gówniarzyk 😉 zeby nie te pasy cale w lezaczku nie chcialabym wogole myslec co by mogla byc-siup i przez glowe.Ja jej zabraniam a ta na sile nawet juz nie pomaga zrobienie lezaczka w pozycji lezaczej bo to samo robi-skad ona ma tyle sily.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anula powiem ci jak myslalam.... wiec w paczce tam jest 58 ubranek w tym duzo sukienek..ja tu w niemczech za jedna sukienke najmniej zaplacilam 15 euro i to w jednym z tanszych sklepow..wiec chcac kupic kilka wyjdzie mi minimum sto euro... a za cala paczke przeliczajac na euro zaplace 140 euro..wiec wyjdzie mi i tak tanio...takie bylo moje rozumowanie...no napewno jestes bardziej obcykana na allegro i potrafisz upolowac cacka...ja sie na tym zupelnie nie znam...moze w pl jak bede miec wiecej czasu to poszperam na allegro i bede polowac na perelki...
to jest ta moja aukcja...
http://allegro.pl/74-80-cm-bajeczna-paka-dla-coreczki-wiosna-lato-i3100574860.html

a wogole dziekuje za rade z rumiankiem zaraz bede robic..poki co zadzwonilam do poloznej ma zajrzec i mi powie co dalej poki co kazala mi to z mlekiem robic..juz jej zakropilam i czekam czy bedzie lepiej... anula niestety u mnie cos jest nie tak i nie moge filmika obejrzec 😞 musze pokombinowac a taka jestem ciekawa co Lenka zrobila....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karinka tez mi sie wydaje ze przepłaciłaś 🙂 Na allegro widzialam super duze zestawy z pieknymi ciuszkami za 200-300 zł max. Ja w zestawach nie kupuje bo zwykle maja tam powrzucane rózne mało praktyczne tez ciuszki a ja wole sama sobie podobierac wiec kupuje albo sztukami albo sama szperam w "łaszkach" 🙂 i biore tylko to co mi potrzebne i co bedziemy nosić 🙂 Ostatnio kupiłam sliczny komplecik na wiosne - lato za 15zł. Suknia, bolerko i balerinki 🙂 Płaszczyk na wiosne na polarku za 9 zł. I kiecke na wesele za 9 zł. Narazie wiecej nie kupuje bo mamy kilka slicznych zestawów tunik z leginsami od kolezanki ze stanów. Juz sie nie moge doczekac kiedy jej bede to zakładać.

Anula super bezrekawnik 🙂 Ale ja unikam takich ciuszków bo pewnie nawet bym go nie zakładała. Tz mysle ze w polsce pogoda jest tak zmienna ze albo max zimno albo bardzo ciepło wiec na wiosne albo kurta z rekawami albo bez kurtki 🙂 Zobaczymy jak bedzie w tym roku. Ja na wiosne mam kurteczke cienką no i ten płaszczyk pewnie wystarczy a latem to juz wiadomo ze bez 🙂
O nocy u nas nie pisze bo standard. Spanie od 19.30 do 4 rano. cyc i spanie dalej do 7. Teraz juz Olka druga drzemke ucina 🙂
Pogoda u mnie podobnie jak u Edytki - słoneczko swieci. Sniegu po kolana ale piekne słonce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anula4ever napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?v=Ot3LlDp6sUI&feature=youtu.be
A to obiecany filmik- tak sie przestraszylam jak to zobaczylam no malutki gówniarzyk 😉 zeby nie te pasy cale w lezaczku nie chcialabym wogole myslec co by mogla byc-siup i przez glowe.Ja jej zabraniam a ta na sile nawet juz nie pomaga zrobienie lezaczka w pozycji lezaczej bo to samo robi-skad ona ma tyle sily.


Anula faktycznie mała cwaniarka 🙂 Bryka na lezaku 🙂 Widocznie mocno chce juz siedziec.
U nas Olka nie siada w lezaku bo nie ma takiej opcji. Ma maksymalnie na lezaco ustawiony a do tego jest dosc głeboki pod dupą wiec musiałaby złozyc sie jak scyzoryk zeby usiasc w nim. A mamy podobny lezak do Twojego z brigt starts. Tylko bez tej wkładki w srodku. Wiec moze dlatego 🙂 Jest głeboko usadowiona jak taka fasolka. Wiec jak narazie nawet jej nie zapinam "tymi majtami"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karinka mi też położna mowiła, że oczka można przemywac rumiankiem, i tak robię..
Anulka haha Lenka mały siłacz !!! 🙂 Pięknie , zaraz będzie chciała już siedziec. Ja już mam ten problem, Zosia nie chce już leżeć ale cały cza ją stopuje, bo za wcześnie jeszcze.
U Nas słońce, 10 stopni, full śniegu ale ruszamy na spacer ..
Wczoraj byłam wieczorem na vacum i solarium, ale było super, taki relax 🙂
śmigamy na spacerek !

Ps. ja nie znam się aż tak super, ale fakt dużo jest tych ubranek i są piękne !!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka,
o jaka Lenka mocna, normalnie szok 🙂
Karinka, tez wydaje mi sie, ze to dosc drogo, zastanow sie, zreszta bardzo duzo tych ubranek, nie wiem czy wszystkie wykorzystasz, jednak dzieci szybko rosna. Co do oczka nie wiem, bo nie mielismy takiej sytuacji.
Ja dzis bylam w pracy, musialam cos podpisac i wzielam T, moi go widzieli i sie bardzo podobal, nawet sie smiali, ze trzeba bedzie taki maly spadochronek przygotowac 🙂 A przed chwila moj zolnierz do mnie dzwonil i powiedzial, ze ma dla mnie fotelik wiekszy, bo jego synek juz wyrosl, a nam sie przyda, no sa porzadni ludzie na tym swiecie.
Bylam tez w naszym mieszkaniu, syf jak cholera, nie poniszczone ale brudno jak nie wiem, mam nadzieje, ze wkrotce sie to zmieni 😠
A i okazalo sie, ze sasiedzi z tego samego pietra tez maja synka i tez z listopada 😁 wiec o samotnych spacerach moge zapomniec :P
oj piekna pogoda dzis, jaki mam dobry humor, mam nadzieje, ze Wy tez 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja dzis spiaca strasznie jestem... Nie wiem czy to na zmiane pogody tak reaguje czy o co chodzi... Olka tez cos marudzi troszke, podsypia chyba juz 3 czy 4 raz - ale na krótko. I mam mega glód 🙂 to straszne bo waga mi juz ostatecznie staneła w miejscu nawet mimo dietetycznego jedzenia. Wiec moje plany gubienia kg staneły w martwym punkcie. I nawet karmienie piersia nie pomaga 🙂 Trudno. Trzeba sie mobilizowac na cwiczenia w takim razie. Mam w planie kupic sobie obciazone hula-hop. Ponoc działa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To chyba ta pogoda-Lenka popoludniu spala 3,5 godziny rano tylko 40 min i ja delikatnie obudzilam no bo gdzie mi kurcze sie wyspi i ok torej pojdzie spac chodzilam i tylko sprawdzalam czy ok u niej bo taki walnela czas spania ze szok
Wogole ona mnie zadziwia kazdego dnia-dzis przyszly kartki swiateczne dalam jej do raczki i mowie "Bozia zobacz Bozia" a ta buzki-pewnie nie zrobila tego swiadomie ale fajnie to wygladalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ufff oczko juz lepiej..polozna byla..nie kazala mi zadnym rumiankiem bo mowi zze jak to stan zapalny a nie wiemy tego to rumianek tylko podrazni.... jade po 18 do znajomego doktora aptekarza najwyzej kupie gyntamycyne w kroplach jakby sie cos jutro dzialo to bede miec...
poza tym wyjezdzamy wieczorem 🙂 yupi! wiekszosc rzeczy spakowalam ale jeszcze wszystko porozrzucane po calym domu..... takze odezwe sie z polski pewnie gdzies kolo weekandu jak ogarne sytuacje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...