Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
karolka84 napisał(a):
baiser88 napisał(a):
O tak! Jestem przerażona jak myśle, ze mam tam wrócić :/!

Dziewczyny pisały Wam się skurcze na KTG ?? Bo mi brzuch twardnieje, skurcze też się piszą i tak się zastanawiam kiedy to będzie.. śluz podbarwiony krwią też jest i tak czekam i czekam 🙂

A mocne te skurcze sie pisza? No i jak z rozwarciem? Moim zdaniem skoro sluz juz podbarwiony krwia to porod bedzie lada moment... 😉


Takie słupeczki były wczoraj co jakiś czas, coś tam nie pobolewa. Ale właśnie ten śluz to nie wiem czy ta krew nie jest spowodowana przez tą kroplówkę z OCT, taki cały czop krwii wypadł mi w nd własnie po tych przejściach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
baiser- prawdopodobnie to czop sluzowy, moim zdaniem urodzisz na dniach 🙂 choc zdarza sie tez ze po odejsciu czopa porod jest 2 tyg pozniej, ale Ty masz tez inne objawy wiec temu tak mysle. Zreszta dziewczyny tu po odejsciu czopa rodzily w ten sam lub na drugi dzien wiec szykuj sie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Baiser, fakt, wygląda jakbyś była tuż tuż 😆

Ja wg usg powinnam urodzić dziś, wg wyliczeń lekarza 29.10 ale szyjka twarda, zwarta i długa jak żyrafa a czopa ani widu ani słychu 🤔
Doszłam do wniosku, że nie będę jednak rodzić u mojego lekarza w szpitalu, bo tam nie ma oiomu dla noworodków (a ryzyko, że będę mi małego przewozić karetką na drugi koniec miasta nie brzmi zachęcająco), tylko w szpitalu, który mam pod nosem. Poszłam tam na zwiady i okazało się, że oni wcale niekoniecznie będą czekać do akcji porodowej (będę miała cc bo młody leży w poprzek) tylko we wtorek mam się zjawić na wizycie u pani ordynator i ona zdecyduje czy nie mówić się na cesarkę na konkretny termin. Już sama nie wiem co lepsze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gofer76 napisał(a):
Znalazłam straszny (ale i bardzo wiarygodny niestety) artykuł nt szczepionek (ciągle jak widać mnie ten temat trapi:unsure 🙂. Nie mogę tu zamieścić linka,bo mi pokazuje, że jestem nowym użytkownikiem forum, ale gdyby ktoś chciał to mogę podesłać mejlem ([email protected])

ja chce! 🙂
maila napisze Ci na priv 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Właśnie wróciłam od lekarza troszkę to potrwało bo jeszcze rundkę po mieście zrobiłam 🙂 z małą wszystko dobrze waży 2500g ale jest strasznie leniwa bo nawet ruszyć się nie chciała,dopiero wtedy zaczęła otwierać bużkę jak p.doktor poszturchała ją tą' gałką' od usg(nie wiem jak to się nazywa)Stwierdziła też,że już część porodu mam za sobą,szyjka jest już na 0,5cm i mam 3cm rozwarcia.Nadal kazała leżeć ale szczerze to ja nie mam na to chęci i czasu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Baiser ja urodziłam tego samego dnia, którego odszedł mi czop 🙂 Także bądź w gotowości 🙂
Kasia miło słyszeć, że z Malutką wszystko dobrze. Może jednak poleż troszkę jeszcze dla jej dobra 🙂

Co do szczepionek to ja już mam taki mętlik w głowie i tyle wątpliwości, że rozważamy nawet opcję nie szczepienia Młodego wcale. Zwłaszcza po programie, w którym wypowiadała się pani profesor prowadząca badania nad wpływem szczepionek na układ nerwowy. W sumie jestem chwilowo w takim stanie ducha, że boję się go i szczepić i zrezygnować, bo mam wrażenie, że którakolwiek decyzja będzie zła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka czasami jednak okazuje się, że lepsza jest niewiedza. Te wszystkie artykuly, opinie rodziców i mądrych głów tylko mieszają w głowie. Choć muszę przyznać, że ta pani profesor mądrze mówiła (jak chcecie link to mówcie). Chciałabym, żeby ktoś dał mi gwarancję, że mojemu dziecku nic po szczepionkach nie będzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja, ja chcę linka
Ja przyznam szczerze też mam mętlik piekielny, dziś byłam u lekarza po receptę na engerix (WZW b), którym się szczepi w pierwszej dobie. Lekarka (lek.rodzinny) najpierw kręciła nosem ale potem sama powiedziała, że ta szczepionka lepsza niż ta z nfz-tu. Doradzała, żeby szczepić na to, co obowiązkowe (ale jedyny argument, który usłyszałam to "niech pani nie czyta nic na ten temat tylko zaufa lekarzom") ale przy szczepieniach dodatkowych - pneumo-, meningokoki u rota, powiedziała, że już sama też by się zastanawiała nad nimi...
Pytałam u mnie w szpitalu na neonatologii i lekarka nawet się nie zdziwiła, że nie chcę euvaxu i powiedziała, że sporo rodziców przynosi z apteki swoją szczepionkę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A! I jeszcze dowiedziałam się na tej neonatologii (a to jeden z 4 szpitali w Warszawie o najwyższym stopniu referencyjności czyli teoretycznie najbardziej specjalistyczny), że owszem, powikłania po szczepieniach u noworodków się zdarzają ale nie potrafią powiedzieć mi jak często bo w tym szpitalu nikt tego nie rejestruje!!! Rozumiem, że wynika to z faktu, że maluchy spędzają w szpitalu 2-3 doby zwykle ale szczerze mówiąc nie wiem czy w ogóle w naszym kraju ktoś prowadzi takie statystyki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beiser- podaj linka, chetnie poczytam, wiesiolka biore 6 tab/ dobe od 36 czy 35 tyg tak jak zalecaja. Jak mi minie termin to pierdziele to -pije olej rycynowy 😁 najwyzej dostane straczki na porodowce.

Nacudia- Ciebie tez prosze o link.


W temacie szczepien to my juz podjelismy decyzje- tylko podstawowe ale nie nfztowskie tylko skojarzone, ewentualnie pneumo jak mala bedzie miala 3 latka dostanie 1 dawke.
Ja uwazam ze jednak nie szczepiac dziecko mozna wyrzadzic mu wieksza krzywde, a niestety co do wplywu na uklad nerwowy to mam pelna swiadomosc przez miejsce w ktorym pracuje i przez zawod ktory wykonuje, przez te 5 lat z hakiem juz sie tyle napatrzylam ze szok..... Niestety gwarancji nikt nam nie da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja, Gofer, ja poproszę o linki 🙂 Wysłałam Wam mojego maila na priv 🙂 Z góry dzięki, dziewczyny 🙂
A my dziś konsultowaliśy jeszcze kwestie szczepień z zaznajomionym pediatrą. On nam radzi szczepionkę skojarzoną i rota. A pnemo też mówił by ewentualnie robić, ale dużo później. Mamy znów mętlik w głowi 🤢. Na szczęście mamy czas na zastanawianie się do 13 listopada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka ciezko stwierdzic- moze gdybys nie pila przy porodzie jeszcze dluzej i bardziej bys sie meczyla. Ja tez powatpiewam w dzialanie- jem wiesiolka i pije to zielsko juz ladnych pare tyg a jeszcze nawet skurczy nie czuje ani nic. W sumie młoda jeszcze ma troche czasu jeszcze do terminu... sama nie wiem juz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...