Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hello 🙂
Ale intensywny dzień dzisiaj mam... dopiero teraz mam wolną chwilkę bo Zuzka ma drzemkę 😉
Noc znowu super. Zasnęła wczoraj ok 18:30 i obudziła się o 4:30 na mleczko i zasnęła. Pospałyśmy jeszcze do 7:30 😁
Zajrzę później a póki śpi to idę wypić kawę i poczytać troszkę książkę bo mam zaległość ponad tygodniową a powoli zbliża się termin oddania do biblioteki 🥴
Miłego popołudnia życzę 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Nacudja, super, że Igorek dobrze zniósł szczepienia. A z tą kluską to nie przesadzaj 😁 Moja waży też około 7500 g a to w końcu dziewczynka i trochę młodsza od Igorka 😁

Co do samych szczepień, to ja jestem zwolenniczką szczepienia wg kalendarza, ale szanuję, że ktoś może chcieć zrobić inaczej, że ma inne poglądy. Dlatego dziwię się, że w przychodniach nie są przygotowani też i na takie sytuacje że ktoś chce robić szczepienia z dużym opóźnieniem. Poza tym przecież jak dziecko choruje, to szczepienia z automatu się przesuwa i jak wtedy ustalają terminy panie pielęgniarki? 😮

Mam podobne zdanie jak Danusia i Ania. Uważam, że powikłania po szczepionkach to po prostu czysty przypadek, nieszczęśliwy zbieg okoliczności, czasem powikłanie związane jest z tym, że dziecko ma już jakąś wadę czy chorobę, którą szczepionka być może potęguje. Jak się czasem słucha wiadomości, to i od lekko skaleczonego palca można umrzeć. Więc uważam, że nie ma co popadać w skrajności. My wzięliśmy skojarzoną 5 w 1, ale tylko dlatego, że też chcieliśmy Młodej ograniczyć przeżycia związane z wkłuciami, a nie ze względu na jakieś teorie, że sanepidowskie są szkodliwe.
I zdecydowaliśmy się jednak na pneumokoki. W maju chyba będziemy szczepić. Ale na ospę szczepić nie będziemy. Bo chorowanie na ospę jak się jest dorosłym może powodować poważne powikłania, więc jak ma chorować, to niech moja choruje jako dziecko. Ja ospę przeszłam jako dziecko, mój M też, tak samo siostra i jej córka, więc jak moja ma chorować, to lepiej, żeby miała to za sobą w dzieciństwie.

Karolka, Aniu, strasznie drogie u Was te skojarzone 😮 U nas 5 w 1 kosztuje 125 zł 🙂

Ania, a Zuzka widzę to aż się trzęsie tak jej banan smakuje 😁 Dzieci są cudowne jak tak same szeroko buzie otwierają na widok łyżeczki 😁 Moja ma to samo 😉 Wczoraj wcinała już banana z jabłuszkiem 🙂 A jak skończymy eksperyment z brokułem to za 2 dni spróbujemy podać jabłuszko z suszoną śliwką, bo coś ostatnio ma problem z kupką 😮 Robi raz na 3 dni i to takie śmierdzące plasteliny wychodzą 😁
Odpisałam na priv 🙂

Karolka, a aureola się pojawiła? 😁 😉 Ulcia super zajada nóżki 😁 Takie pulchniutkie, to aż się schrupać chce 😁

Moja dziś będzie debiutować za chwilę na obiad z brokułem wymieszanym z ziemniakiem 😁 Ziemniak bardzo jej podchodzi, więc mam nadzieję, że z brokułem też jej zasmakuje 🙂 Tym bardziej, że ja w ciąży non stop brokuły wcinałam, więc smak być może nie będzie jej obcy 😁

Wiecie co, a my mamy problem z chrzestnymi dla Małej 😮 Chciałam zaproponować mojej siostrze i jej mężowi, ale oni mają tylko ślub cywilny. Jej mąż nie chce kościelnego, choć ona jest gotowa wziąć. Siostra gadała więc z proboszczem, bo on ich kojarzy i wie, że nie mają kościelnego, czy ewentualnie dla niej chociaż wystawi zaświadczenie, bo przecież nie jej wina, że mąż specjalnie religijny nie jest to usłyszała opieprz i tekst w stylu „Jak Pani sobie w ogóle to wyobraża???”. No i jest dupa, bo nie wiemy, komu zaproponować. Mamy sporo bliskich znajomych, ale ci których bralibyśmy pod uwagę są niewierzący… 😮 Trochę jesteśmy w kropce…
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my juz po marchewce z ziemniakiem 🙂 bardzo smakowalo, az byl ryk jak sie skonczylo 😁 dzis wybieram sie na zakupy to kupie dla Olgi jakies nowe sloiczki po 4 miesiacu, zrobie tak jak dziewczyny pisaly- po jednym sloiczku z roznymi smakami 🙂 😁
Wiecie moze czy sa jakies ciasteczka po 4 miesiacu?? moznaby dodawac do deserku jak tego chrupka i moze wtedy by bardziej smakowalo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia nie ma takich ciasteczek, są dopiero po 6 albo 7 miesiacau, tez szukalam...,Uli wujek przywiozl takie z Anglii, ale one z glutenem są...

Ja dalej mieszam obiadki z lyzeczka jablka i mala wcina 😁 a na deser sliwke - chyba lubi ja najbardziej 😁
Dzis wazylam Ule na wadze domowej - najpierw ja stanelam, pozniej wzielam Ulcie na golaska i wyszlo, ze ok 7 kg wazy, czyli przez miesiac przytyla 1 kg 😁 klucha mala 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a to szkoda ze nie ma, ja jeszcze glutenu nie podaje, jak bede na szczepieniu zapytam kiedy dac. Chrupki kukurydziane to tylko maka kukurydzy i woda wiec spoko bo kleik kukurydziany juz po 4 mozna.Olga cos chyba malo ostatnio przybrala bo jak te zeby szly to malutko jadla a teraz cyca co 4-5godzin tylko 🥴 nie wiem co sie jej stalo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oj i tyle co się położyłam w sypialni z książką, otworzyłam ją i usłyszałam guganie.... 🤢 Tyle było z tego mojego lenistwa 😠 Teraz panna Zuzanna raczyła zająć się sama sobą w bujaczku bo od rana jest nienaturalnie marudna jak na nią przystało.... 🤔

Karolka ja też ostatnio kupiłam 2 paczki dady bo wychodzą chyba jakoś ok 42gr za sztukę czyli taniej niż pampersy nawet w promocji a są wg mnie takie same albo i lepsze. Pomarańczowych mam jeszcze jedną paczkę ale u nas się sprawdzają tylko w dzień a w nocy nie bardzo... No ale Zuzka pije 2 razy dziennie po 100ml herbatki a czasami nawet więcej to w nocy wszystko w pieluchę chyba idzie 😜
A chusteczki z pampersa kupiłam ostatnio w rossmannie w promocji 6paczek za 24,99 były więc wzięłam 2 opakowania to mi jeszcze na długo starczy 🙂
Kurcze znowu śnieg pruszy 😞 Gdzie ta wiosna i słoneczko ja się pytam??? 😎 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My też na Dady żeśmy już całkowicie przeszły. Została nam paczka pomarańczowych Pampersów, ale 4, więc jeszcze ich nie używamy.

A brokuł smakował 😁

Nacudja, oby jak najszybciej ten ząbek wyszedł, jeśli to faktycznie ząbek, bo u nas wychodził prawie miesiąc, a ostatnie 2 tygodnie przed pojawieniem się były nie do zniesienia 😮 Trzymaj się 😘 W końcu Igor się uspokoi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira napisał(a):
Aniu, ma już dwa ząbki 😁 Dwie dolne jedynki jej wylazly, teraz czekamy na kolejną parkę 😁 Może górne jedynki... 🙂


Deira to chyba się nie obnosiłaś z tą informacją na forum bo z całą pewnością bym zapamiętała 😁 Pamiętam tylko, że narzekałaś, że po nocach nie sypiasz ale nie wiedziałam, że to przez ząbki 😁 No to musi Natalka słodko wyglądać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira teraz teoretycznie powinny isc dolne dwojki, gorne jedynki teoretycznie dopiero od 8 miesiaca.... Deira chwalila sie na forum- najpierw jednym a potem po wizycie u pediatry pisala ze jest i drugi 😆
Nacudia- u nas zly nastroj Olgi trwal okolo 3 tyg ale jej praktycznie rownoczesnie wychodszily obie jedynki wiec pewnie temu.
Karolka- dzieki za info o tym sucharku, jak tylko pediatra powie ze czas na gluten to wlasnie tak podam 🤪

a co do pieluch to ja kupilam babydream trojki i wydaja mi sie lepsze niz dady 🤔 ale od dady jednak wole zielone pampersy bo dady jakos mi smierdza zwlaszcza jak sie posika 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu, tak jak wspomniała Danusia - pisałam , pisałam o ząbkach 😜 Musiało Ci umknąć 🙂
Danusia, wszystko jedno które wyjdą, byleby już tak nie marudziła jak przy tych pierwszych dwóch 😉 Córeczce jednej z wrześniówek po jedynkach dolnych w bardzo krótkim czasie wyszły górne jedynki, więc tym się sugerowałam, że teraz czas na górne jedynki 🙂

A tak wogóle to dziś przy wieczornym karmieniu tak mnie ugryzła tymi dwoma szpilkami, że gwiazdy zobaczyłam 🤢

Oj, jak ja czekam na wiosnę, tę prawdziwą, w powietrzu 😁 Nie tylko w kalendarzu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...