Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ania, ja tez zagladam 🙂 napisz jak podroz i co to za niefajna przygoda z samolotem 🤨 My z Olga jedzimy- nawet dzis po pracy bylismy w Kaniowie na zwirowni- czysta woda i plaza jak nad morzem z piaskiem, super wszystko porobione za unijne srodki i na dodatek wstep free. Mamy jakie kolo dla bobasow z takimi jakby majtamio i wsadza sie cale dziecko i nie ma ryzyka wywrotki, odchyla sie do tylu i kopie nozkami i sama plywa 🤪 lekcje ze szkoly plywania nie poszly na marne hehe 🙂
Kurcze, ale Wasze dzieci zdolne 🤪 Olga dopiero pierwszy raz stanela sama trzymajac sie szczebelek, ale za to nadrabia gadaniem 😁 mama tata baba leci na okraglo, w sumie to ona listopadowa- czyli najmlodsza ze wszystkich dzieciakow tutaj wiec moze nie odbiega az tak strasznie do tylu 🤨
Anecia- pytalam tesciow i "ksiazkowo" trojki wychodza po 12 miesiacu, no ale wszystko jest mozliwe, jednym dzieciom szybciej wychodza innym pozniej.
Z nowosci to jednak kupujemy jednak mieszkanie bo zalapiemy sie na rzadowy program in vitro wiec wkoncu nas stac na cos 🤪 co prawda razem ze wszystkim to tylko 70 metrow ale w nowym budownictwie, bezczynszowe z ogrodkiem i w fajnym miejscu wiec nie jest zle, jakby co to zawsze mozna sprzedac i kupic cos wiekszego czy dom, ale jak sie nam nie uda i bedziemy miec tylko 1 czy dwoje dzieci nawet to spokojnie starczy to co jest. Umowa przedwstepna juz podpisana 🤪 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
http://www.smyk.com/intex-kolo-zamkniete-okragle-76-cm,p1052135085,zabawki-gry-dla-dzieci-p kolo takie tylko zółte 🙂 rewelacja. Dzis byla dosyc zimna woda -na poczatku przynajmniej takie wrazenie sie mialo a Olga od razu cala sie zanurzyla i az piszczala z radosci- to ma po tacie bo on tez uwielbia zimno 🙂 ja wrecz przeciwnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
Danusia buziaki dla Olgi 😘 😘 😘

U nas w nocy była taka burza, że 3h nie spadłam 🤢
Dzisiaj poranek minął na sprzątaniu a po obiadku długi spacerek 😁
Kupiliśmy wczoraj fotelik samochodowy dla Zuzki bo ten co ma niby jest do 13kg i się w nim mieści ale jest tylko pozycja półleżąca. Zuza jak jedzie to się podnosi na łokciach i jedzie w takiej pozycji wydając dźwięki, które nie są oznaką zadowolenia 😉 Kupiliśmy Maxi Cori Priori XP 9-18kg mam nadzieję, że będzie to trafiony zakup 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂)
Ale dawno mnie tu nie było, stęskniłam się już za Wami. Jest póżno więc tak na szybko mam prośbę:
napiszcie jakie macie foteliki samochodowe (Ani już widziałam 🙂) i dlaczego takie wybrałyście
my musimy szybko coś kupić i ja się nie mogę zdecydować czy 9-18kgczy 0-25 kg czy 9-36kg
ten ostatni ma mój szwagier, kusi to, że raz tylko się wywala kasę i starcza do ok 12 r.ż. a cenowo podobnie stoją takie foteliki jak te 9-18 kg
biorąc pod uwagę to, że Piotrek waży 10,230 to obawiam się, że z tego 9-18 kg wyrośnie nam w ciągu roku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer my mamy taki:
http://www.babydesign.eu/produkt/id/40

Ula poki co jechala w nim 2 razy i bardzo jej sie podoba...nie wiem jak bedzie podczas dluzej podrozy... Ula go dostala na chrzciny, wiec Ci nie powiem czym sie kierowalismy przy wyborze, bo nie my wybieralismy...no ale kupila go moja siostra, ktora ma dwojke dzieci, wiec chyba wiedziala na co zwracac uwage... 😉

Anecia kto sie urlopuje ten sie urlopuje... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
Gofer ja wzięłam fotelik 9-18kg z tego względu, że one starczają do ok 3 roku życia więc wolę na 2 lata kupić fotelik i później kolejny. Początkowo chciałam właśnie do 25 lub 36kg ale sporo osób mi doradziło właśnie do 18kg 🙂 Teraz nasze maluszki nie będą już tak dużo przybierały na wadze więc nie obawiaj się, że Piotruś w ciągu roku przytyje 8kg. Zacznie raczkować, chodzić i waga nie będzie szybko leciała w górę 🙂
A podczas wybierania kierowaliśmy się testami bezpieczeństwa i właśnie braliśmy pod uwagę Maxi Cosi i Romer. No i dla mnie bardzo ważną rzeczą było, żeby fotelik miał kilka stopni regulacji oparcia bo niektóre mają tylko 2 pozycje.
Ogólnie jak czytałam opinie w internecie to ten model co my mamy miał dużo zwolenników i tak jakoś padło na niego 🙂
No i najważniejsza opcja to kolor... musiał być czerwony hahaha 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej, kochane.
Jestem wypluta, ledwo zipię, jestem niewyspana i mam dość... 😞 Zamknęłam się właśnie w pracy w pokoju i udaję, że mnie nie ma. Muszę posiedzieć w ciszy i chwilę odetchnąć, bo zaraz wybuchnę... Miniony tydzień wariacki, ale weekend był wręcz koszmarny... 😞 Małej wyrzynają się jednocześnie 3 zęby. Nie byliśmy w stanie jej uspokoić. Non stop płacz. Żaden żel czy paracetamol nie pomagały 😞 A dziś nie chce jeść 😞 Niech to się już skończy, bo ja sobie w łeb strzelę...

Miałam wrzucić zdjęcia bardziej wyraźne z chrztu i ślubu. Nie są jakieś super, ale zawsze jakaś tam pamiątka:




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira, współczuję. A masz możliwość zostawienia małej z kimś bliskim i zrobienia sobie z mężem wolnego popołudnia?
A zdjęcia fajne 🙂 Bardzo mi się podoba to bolerko, które miałaś na sobie. Ale... I tak Natalka robiła Wam niezłą konkurencję bo wygląda na tych zdjęciach przesłodko 😉

Karolka, Ania, dzięki za info w sprawie fotelików 🙂
Pozostałe dziewczyny - a Wy jakie macie i czym się kierowałyście?

Tak na szybko napiszę jeszcze co u nas 🙂
Piotrek nauczył się w zeszłym tygodniu sam siadać. Tak go to kręci, że teraz każda inna pozycja jest nieciekawa, chce siedzieć cały czas. Strasznie to śmiesznie wygląda bo nawet jak zasypia, to co chwilę się podnosi z łóżeczka, oczy mu się kleją ale twardo siada, zasypia na siedząco, traci równowagę, przewraca się, budzi się i znowu siada i znowu zasypia. Kolebie się przy tym jak pijak 😉 No i nie ma mowy, żeby go po prostu położyć. Musi siedzieć i już! 😉
Potrafi też pełzać ale zupełnie jeszcze nie rozkminił, że jak dołączy nogi to będzie mu łatwiej się poruszać 😉

Dostał ostatnio od moich koleżanek samochodzik, który wygrywa różne melodyjki. Naciska sobie guziczki i tańczy w rytm 😉 🤪

W sobotę byliśmy na 1 urodzinach mojego chrześniaka. I trochę się przeraziłam. Kubuś jest dokładnie tego samego wzrostu i wagi co Piotrek ale jest 4 miesiące starszy!!! Potrafi już chodzić. I w ogóle wiele rzeczy potrafi. I nie jest wcale jakiś malutkim dzieckiem bo jest w 50 centylu. Dziwnie przy nim wyglądał Piotrek, taki sam na wielkość a jeszcze dzidziuś... Martwię się, czy jak Piotrek tak szybko nam rośnie to nie będzie miał jakiś zbyt słabych kości. Albo czy nie będzie jakimś strasznym grubasem jako dorosły. Nie wiem po kim on taki duży. My z Igorem jesteśmy dość wysocy (170 i 180 cm) ale oboje raczej szczupli i drobnokościści...
Chciałam Wa wkleić fotkę obu chłopaków ale nie wie jak się to robi 😞
https://mail.google.com/mail/u/0/?ui=2&ik=6593fd05ea&view=att&th=13fb808c4678d095&attid=0.1&disp=inline&safe=1&zw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira pieknie wygladaliscie 🙂 Najwazniejsze ze chociaz kilka zdjec jest 🙂

Gofer - kazde dziecko rozwija sie w swoim tempie, Piotrus zacznie sie ruszac wiecej , raczkowac , chodzic to nie bedzie tak duzo przybieral juz na wadze , bo bedzie spalal .. Moj ma 73 cm i 9 kg wagi , i tez mi mowili oo ale duzy, jak widzieli go, ale w dwa miesiace przybral tylko 0,5 kg to nie jest duzo zdaje mi sie.. Wiec nie martw sie na zapas 🙂!

My mamy fotelik jak Karolka tylko inny model ,baby design bento 9-36kg ale nie widze go juz na stronie.. Maly dostal go na chrzciny od moich rodzicow , moge polecic bo jest wygodny , moj Olis lubi w nim jezdzic a przejechalismy juz naprawde sporo km , sam fakt ze co dwa tyg robimy ok 800km w weekend i maly nie narzeka, cala droge albo smacznie spi albo bawi sie . Poki co jestesmy zadowoleni z niego , chociaz ja na poczatku uparlam sie na Maxi Cosi Tobi, jednak cena troche juz inna.. wiec odpuscilismy narazie ..

Aniu - Zuzia to faktycznie kruszynka, w porownaniu do mojego to ho ho.. a dzieli ich kilka dni.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira tak ze zdjęć wnioskuję, że Natalka bardzo do tatusia podobna 😉 Bardzo fajne foteczki, pamiątka jest a to najważniejsze 🙂
Gofer tak się martwiłaś, że Piotruś do tyłu z umiejętnościami a tu tak szybko nadrabia wszystko 😁 W wolnej chwili Ci napiszę na priv jak fotki dodać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry Mamusie 🙂
Bałam się, że przez tydzień nieobecności będę miała milion stron do nadrobienia a tu takie pustki...
Urlop z dziadkami udał się o wiele bardziej niż pierwszy. Może dlatego, że już wiedziałam mniej więcej co mnie czeka, a może bo moi rodzice dużo zajmowali się Małym i miałam chwilę oddechu. na dodatek trafiliśmy na fantastyczną pogodę, więc byliśmy cały czas na powietrzu.
Igorek ma już 5 zębów (dolne i górne jedynki i dolną dwójkę). Posmakował nowych rzeczy, bo babcia się nie certoliła jak my - zwłaszcza arbuza polubił. Nauczył się wreszcie pić. Co prawda nie są to jakieś wielkie ilości, ale już przynajmniej wie co trzeba robić, żeby leciało. Zaczyna podnosić tyłek jakby szykował się do raczkowania, więc może lada dzień mnie zaskoczy. No i bije brawo i ma przy tym wielki zaciesz 😁
Miałam problemy z jedzeniem, ale to żadna nowość. Poza tym myslę, że to kwestia upału. Najlepiej idzie mu kaszka (każda 😮 ) i deserki. Obiadki to nadal walka. Ładnie zjadał tylko to co z pomidorem. Nie było większych problemów ze spaniem, czyli normalnie budził się kilka razy w nocy i spał w swoim nowym łóżeczku turystycznym.
Dziś mam trochę z nim problem, bo przez ponad tydzień przyzwyczaił się do większej ilości ludzi i do tego, że ciągle ktoś koło niego jest. teraz płacze i nie jestem w stanie wyjść nawet na sekundę. uspokaja się najlepiej na spacerze, bo tam się najeździł, że hej 😁 mam nadzieję, że kilka dni w domu i wrócimy do starych zwyczajów 🙂
No i wreszcie po 16 miesiącach alkoholu spróbowałam - piwo wypiłam i jak mi się w głowie kręciło 😁 🤪 bardzo ekonomiczna jestem teraz 😉 no bo co lepiej chłodzi na takie upały? 😜

Karolka gratulacje przyjęcia do żłobka. Fajnie, że plany się realizują 🙂
Danusia przyjęłaś propozycję pracy czy jednak zrezygnowałaś? Fajnie, że kupujecie mieszkanie. Widziałam zdjęcia Olgi na fb - prawdziwa mała pływaczka 🙂 No i super, że udało Ci się odstawić Olgę od cyca. Też już bym chciała, ale zupełnie nie wiem jak mam przetrwać noce 😞
Deira wyglądaliście bardzo elegancko 🙂 Dobrze, że jednak jakieś zdjęcia są - to zawsze pamiątka. Gratki dla Naty, że wstaje 🙂
Ania gratulacje dla Zuzi, że już tak śmiga i sama wstaje 🙂 U nas to pewnie jeszcze trochę potrwa, bo Igor to leniuch straszny.
Aneciia jeśli chodzi o usypianie, to robiłam dokładnie jak Twój L. Jak zaczynał wyć, to podnosiłam, uspokajałam i odkładałam do łóżeczka. Tyle tylko, że ja przy nim siedzę dopóki nie zaśnie. No a noce, to nadal ciągłe wstawanie.
Gofer gratuluję postępów Piotrusia 🙂 A jak z alergią? Wcina już więcej?

No i spóźnione buziaki dla wszystkich jubilatów, którzy kończyli kolejne miesiące 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olga juz wazy 9,500, dl 76 a jest najmlodsza tutaj 🤢 na szczescie nie wyglada n a gruba, moim zdaniem jest w sam raz i ma szykowne dlugie nogi 😁
Nacudia- przyjelam propozycje, nie mam raczej wyjscia bo raz ze planujemy szybko kolejne dziecko( co wyjdzie z planow zobaczymy) bo tak jak pisalam zakwalifikowali nas na rzadowy program wiec nie ma co czekac, tylko nadal okresu nie mam a musze dostac porobic badania i doczekac ze 2 cykle, a dwa ze to mieszkanie- oczywiscie na kredyt wiec mile widziane zebym pracowala, a trzy ze teraz mam laby na calego i praktycznie zero odpowiedzialnosci- dzis bylam z kilkoma podopiecznymi w gorach, a jutro jedziemy nad wode, moge tez wychodzic na miasto z nimi i generalnie zabierac ich gdzie chce 🙂 wiec mam odopczynek bo w domu po prwrocie juz trzeba gonic- dziecko, zakupy, obiady, gotowanie prasowanie bleeeeeeeeeeee
My tez przy wyborze fotelika kierowalismy sie testami bezpieczenstwa, mamy 0-25, ale moim zdaniem dla noworodka sie nie nadaje bo pozycja jest zbyt siedzaca, ma wiele pozycji, mozna rozlozyc do spania, kolor wazny bo pod kolor tapicerki 😁.
Olga od paru dni ladnie spi-nie chce zapeszac ale chyba juz wiem o co chodzi 🙂 teraz na noc nie dajemy jej kaszki bo raz ze o 18 podjada chlebek z masełkiem bo widzi ze my jemy i tez cos chce, a dwa ze tak znajoma mi doradzila - dajemy jej samo mleko i nie 300 ml jak jadla wczesniej kleiku tylko 240 mleka i koniec, a dwa ze spi w spiworku bo ciagle sie wykopywala i spala gola i sie budzila. Puki co od tego czasu w nocy nie budzi sie wogole i spi do 5-6 a nie jak wczesniej do 4

Ja malo pisze bo codziennie po pracy jezdzimy nad zalew posiedziec na plazy i popływać 🙂 Olga uwielbia, a im zimniejsza woda tym lepsza- caly tatus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamy problem z oczkiem. Zaczęło łzawić i zbiera się taka zielona wydzielina. Myślicie, że domowe sposoby, czyli okłady z rumianku i herbaty pomogą czy powinnam lecieć do lekarza? nie wygląda to na zapalenie spojówek, bo gałki nie są przekrwione, a takie miał przy poprzedniej infekcji w szpitalu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
danusia1985 napisał(a):
ja tez bym sprobowala sola fizjologiczna, rumianku nie polecam bo wysusza spojowki i moze powodowac reakcje alergiczna. Nacudia- i co z Twoja praca? wracasz wczesniej zeby bratowa mogla tam zostac?

Niestety wracam. Dokładnie 5 sierpnia. I coraz bardziej żałuję, bo nawet dziękuję nie usłyszałam...

Dzięki za rady. Jutro kupię sól i będziemy walczyć 🙂 Mam nadzieję tylko, że przez noc nie uzbiera się tej ropy tyle, że zaklei mu oczko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja my uzywalismy soli, rumianku ale nic nie pomagalo, zbieralo sie tyle ropy ze zaklejalo malemu oczy , wiec musielismy miec antybiotyk w kremie do oczka.. Dwa dni i nie bylo sladu .. Co do spania to troche sie poprawilo, moj L go kladl i z dnia na dzien plakal mniej.. wczoraj juz tylko 2 minuty, obrocil sie i poszedl spac.. dzis troche jeszcze powalczyl ,ale tez spi juz ladnie godzine ..

U nas takie upaly ostatnimi dniami , ze idzie sie udusic , parno w cholere,slonce, zero wiatru.. jeszcze na nasze okna centrealnie slonce wali, to po poludniu mam juz saune lekka .. Zostalo nam 10 dni do wyjazdu i nie moge sie doczekac...Pierwsze wakacje z malym, moze byc ciekawie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anecia, na pewno będzie ciekawie 😉 Nasz Piotrek jakoś niesamowicie urósł przez ten miesiąc wakacyjny - oglądałam teraz zdjęcia sprzed wyjazdu, wyjechaliśmy z bobaskiem a wróciliśmy z chłopcem 🙂 Wrzuciliśmy na luz jeśli chodzi o dbanie o higienę i o jedzenie (no, w granicach rozsądku! 😉) i w efekcie udało się nam wprowadzić masę nowości a Piotrek wrócił z nowymi umiejętnościami 🙂

Ania, fajoską kieckę ma Zuzka w awatarku 🤪 Wylaszczyła Ci się młoda 😉 😁

Nacudja, jeśli chodzi o pracę - tak to zwykle bywa, człek się stara i zero docenienia 😞 Ale pamiętaj, dobro wraca wtedy, gdy się tego najmniej spodziewasz 🙂

Moja szwagierka rodzi w tym samym szpitalu, w którym ja rodziłam i też będzie mieć cesarkę. Na pytanie czym się kierowała wybierając szpital usłyszałam, że jej mama tam pracuje (to w sumie wiedziałam, ale jest pracownikiem biurowym a nie medycznym) i jest najlepszą przyjaciółką szefowej położnych na porodówce. Może jestem dziwna ale trochę mi się zrobiło przykro, że jak ja rodziłam nawet się nie spytała czy mi w związku z tym jakoś nie trzeba pomóc... Zwłaszcza, że miałam jakieś masakryczne problemy z karmieniem a położne mnie totalnie olały...
Minął rok, może się niepotrzebnie czepiam ale zastanawiam się czy tej szwagierce jakoś delikatnie nie zwrócić na to uwagi, bo ona żyje w głębokiej nieświadomości, że mam jakiś żal... Czy olać?
Ech, życie... Człek wyłazi ze skóry, żeby innym pomóc ale ciebie to mają wszyscy głęboko gdzieś 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...