Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej dziewczyny 🙂
Dziękuję za miłe słowa 😘 Natalka faktycznie do taty podobna jak dwie krople wody 😁 M nie wyprze się ojcostwa za nic w świecie haha 😁

A wczoraj Natala na chwilę się zapomniała i stojąc przy chodziku zdjęła sobie taki telefon do zabawy i stanęła samodzielnie, niczego się nie trzymając 😁 Ale po sekundzie jak się zorientowała to od razu na dupkę siadła 😉 A przy meblach to już zaczyna nieźle śmigać na nóżkach 🙂

Gofer, mogłabym zostawić Małą z dziadkiem, ale ona ostatnio tak cierpi, że mnie aż serce boli, gdy wychodzę do pracy, a z pracy lecę jak wariatka do domu, żeby ją utulić. Męczę się razem z nią, ale jakoś nie mam serca jej zostawić i iść gdzieś się relaksować a ona bidula cierpiąca 😞 Ale w piątek mamy rocznicę ślubu cywilnego, więc może w trójkę gdzieś wyskoczymy, bo Natala jak jest poza domem, to jakoś zapomina o bólu, tak ją wszystko interesuje 🙂
A co do szwagierki, spróbowałabym jakoś dyplomatycznie dać jej znać, że też rodziłaś w tym szpitalu, ale nie miałaś takiego wsparcia od nikogo, jak ona będzie miała. A niech ma do myślenia...
A Piotruś w avatarku jaki przystojniak 😁 Ależ on urósł 🙂
Aniu, jaką Panią Wiosnę masz w avatrarku 😁
Nacudja, jeszcze troszkę a Igorek zacznie Ci uciekać po całym mieszkaniu 🙂 Ciesz się jeszcze chwilami, gdy nie musisz mieć oczu dookoła głowy 😉
A co do oczka, jak to nie jest jakieś bakteryjne zakażenie do sól powinna pomóc. Jeśli sytuacja nie poprawi się przez 3 dni, to skonsultuj z pediatrą.

Muszę kończyć, bo mnie już w pracy gonią 🤢 Spokojnego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Gofer faktycznie Piotrus sporo urosl 😁 juz taki chlopczykowaty jest nie bobasowaty .. 🙂 super wyglada w avatarku 🙂 Czas chyba odswiezyc nasz :P AA powiedz mi jeszcze na plazy , jak spedzaliscie czas z Piotrusiem? Mialas dla niego jakis stroj specjalny? Ja poszukuje teraz czegos dla niego ..

Wlasnie dlatego nie moge doczekac sie wyjazdu.. TO zawsze troche inaczej niz w domu , no i moja rodzinka nie widziala go juz 3 miesiace ponad , tyle co na skypie ale to nie to samo.. 🙂

Deira to uwazaj na Natke teraz .. Ja nie moge sie doczekac pierwszych kroczkow juz takich calkiem samodzielnych, ale moj jeszcze bardzo ostrozny .. 🙂 Ostatnio w koncu zajazyl jak pomachac papa i przy tym powiedziec papa , zrobil to jak zegnalismy sie z moimi rodzicami na skypie . Za kazdym razem jak sie zegnalismy to patrzyl i sie zawstydzal chowal glowe w moje ramie i koniec , a ostatnio spojrzal wyciagnal raczke i powiedzial papapa . 😁 mowie Wam przeslodkie to bylo , wiedzialam ze potrafi ale troche sie wstydzil 🙂 No i ciagle slysze mamamamama , raz kieruje to do mnie a czesciej jak jest glodny i domaga sie jedzenia.. Wasze maluchy swiadomie juz cos mowia??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
Deira, Gofer jak zobaczyłam Wasze avatarki to mi szczęka opadła!!! Ale dorosłe dzieci 🤪 Faktycznie już nie takie bobaski 😉 Oj rosną nam te pociechy 😁
Anetko Zuzia ma normalne stroje kąpielowe na ramiączkach i kupiłam też taki typowo ochronny, jak jesteśmy dłużej na basenie bo mimo smarowania kremem z filtrem to bardzo szybko Zuzkę chwyta słonko.
Taki tylko oczywiście w wersji dla dziewczynki 😉
http://allegro.pl/matalan-rekin-stroj-kombinezon-plaza-basen-6-9m-i3364747532.html
Wczoraj byliśmy u logopedy bo Zuzia ma lekko skrócone wędzidełko /pediatra jakiś czas temu zwróciła na to uwagę/ i teraz to w niczym nie przeszkadza ale jak wyrosną zęby stałe to 50/50 albo będą normalnie rosły albo może mieć szparę między zębami. I mamy się zastanowić czy chcemy żeby miała nacięte i wtedy pewność, że ząbki będą rosły normalnie albo ryzyk fizyk i okaże się za ok 6-7 lat czy nie będzie szpary... Bardzo fajna była ta wizyta bo dowiedziałam się bardzo dużo ciekawych rzeczy na temat podawania posiłków łyżeczką, niekapkiem, butlą ect. Ponadto jak na 9 miesięcy to ponoć Zuzia bardzo ładnie łączy już sylaby ze sobą i co mnie martwi jest bardzo szybka... 😮 😮 😮 Jak ta babeczka zobaczyła w jakim tempie Zuzik się przemieszcza i jak szybko wstaje to popatrzyła na mnie i zapytała jak z moją kondycją?? 🤢 Śmiała się, że będę miała niezły jogging za kilka tygodni 😉
Jeśli macie możliwość wizyty u logopedy to naprawdę polecam bo to fajna sprawa, nie wiedziałam że akurat u tego lekarza tylu rzeczy się dowiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurde Aniu no patrz moglam od razu pisac do Ciebie ! 😁 Wlasnie takiego czegos szukam dla malego ! Znalazlam u nas to i mialam juz w rekach zeby kupic ale 300kr (150zl) za stroj ktory ponosi tylko to lato to szkoda mi bylo , wiec odlozylam i stwierdzilam ze jesli do wyjazdu nie znajde nic to kupie ten.. Na polskich stronach tez szukalam ale wynajdowalo mi w cenach 150 zl wiec takich samych jak u nas.. a tu prosze, ..

Co do wizyty u logopedy to skoro polecasz to tez sie wybierzemy , mojego L bardzo martwi duza przerwa miedzy jedynkami gornymi .. Sam tez ma i mowi ze malemu chce oszczedzic tego.. Chociaz powiem Wam ze moj mial nacinane , jakimis gumkami przytrzymywane jedynki,a jak przerwa byla - tak jest .. Chociaz moze to byly inne czasy ? Nie wiem , ale poradzic sie mozna, ja na weddzidelkach sie nie znam ale jak tak patrze w buzie malego to tez mam wrazenie ze ma krociutkie..

No nic moj maly wstal po drzemce z nowa dawka energi i rozmontowuje swoja mate puzzlowa.. 🙂 UCiekam podac obiadek .. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania mojej siostry córeczka na takie wędzidełko i mleczaki wyrosły jej ze szpara niestety 😞 moja siostra bala sie poddac mala temu zabiegowi jak byla bobasem a teraz ma prawie 3 latka i w koncu musi isc na ten zabieg a mojej siostrze sie serce kraje na sama mysl... 😞 moim zdaniem im szybciej tym lepiej, bo dziecko jest mniej swiadome...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer ale Piotruś wydoroślał 🙂 Przystojniak z niego 🙂 I jaki słodki blondasek 🙂 A co do tego, że na wakacjach się mniej z dziećmi cackamy to chyba prawda. Igor też wrócił inny 😉
Ania ja się nie znam na wędzidełkach i w sumie w rodzinie nie ma nikt szpary między zębami, ale ja bym chyba zdecydowała się na zabieg. Karolka ma rację im szybciej tym lepiej, bo dziecko szybciej zapomni.

Z oczkiem nadal walczymy. Wydaje się, że jest trochę lepiej, ale wolę jeszcze poczekać.
walczymy jeszcze z notorycznym ostatnio nazywaniem Igorka dziewczynką 😲 No kurde przecież on ani nie wygląda jak dziewucha ani nie jest tak ubierany! Dziś już od progu klatki słyszałam jaka ładna dziewczynka jedzie na spacer 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hehe- moja mimo ze dziewczynsko ubrana tez brana jest za chlopca, ale to chyba przez sladowe ilosci wlosow na glowie 😜 😁
Anecia- Olga jak macha to tez mowi papapa ale nie zawsze, pozatym mowi niewiele- mama albo meme na mnie, tata, dada, baba, bebe do psa i nieeee 😁 ostatnimi czasy nauczyla sie dawac buziaki i robic smieszne miny zeby mnie rozsmieszyc jak ja klade spac a ona nie chce. Ostatnio przez sen powiedziala tata, maz byl wniebowziety i az mnie obudzil z tej ekscytacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U mnie w rodzinie i w rodzinie M nikt szpary nie ma ale to chyba raczej nie jest dziedziczne. Mi też powiedziała logopeda, że lepiej to teraz zrobić bo to tylko jedno małe nacięcie i wędzidełko nie jest miejscem ukrwionym więc nawet nie boli za bardzo i robią to bez znieczulenia a gdy dziecko ma te 7 lat to już dają znieczulenie bo dzieci boją się jak słyszą, że będzie coś w buzi przecięte. Więc jednak się zdecydujemy na to, żeby Zuzia w przyszłości miała ząbki jak perełki haha 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu- ja na Twoim miejscu tez zdecydowalabym sie na zabieg, wiem ze serce peka na mysl o tym ze nasze malenstwo bedzie przytrzymywane przez obcych ludzi na sile i beda mu to robic no ale coz- szybko zapomni, a przeciez robimy to dla jego dobra.U nas to samo bylo z tym oczkiem- u malych dzieci bez znieczulenia a u wiekszych tez podaja. Ciesze sie jednak ze zdecydowalismy sie na zabieg mimo iz za pierwszym razem sie nie udal i trzeba bylo powtarzac, na szczesicie za drugim razem sie udalo i z oczkiem juz wszystko ok, a tak to codziennie i caly czas by sie jej tam to wszystko kisilo i zaklejalo oko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja też się zgadzam, że im szybciej z tym wędzidełkiem tym lepiej. Chwila strachu i stresu a następnego dnia nic już nikt nie będzie pamiętał. Będzie dobrze 🙂

Anetka, my nie kupowaliśmy Piotrusiowi stroju na plażę z tej prostej przyczyny, że nie mieliśmy pojęcia że są w ogóle takie rzeczy 🙂 Był cały czas w body z krótkim rękawkiem i czasem też w takich spodenkach luźnych, bardzo przewiewnych do połowy łydki.
Ale: mieliśmy namiot plażowy z decathlonu - BARDZO polecam. Jak wieje wiatr to tam jest cieplutko a jednak dziecko jest na powietrzu, jak świeci słonko - daje cień, jak Piotruś spał to miał tam cichy azyl. Mieliśmy 2 koce piknikowe, takie podbijane od spodu aluminium, bo piach był jeszcze dość zimny a one izolują od zimna i wilgoci, no i przede wszystkim parasol plażowy, bo ja mam fobię raka i Piotrek cały czas siedział w cieniu (tak go ustawialiśmy, żeby rzucał duży cień więc Piotruś mógł sobie bez przerwy pełzać po matach). No i parawan, ale to chyba rzecz oczywista.
Piotruś uwielbiał być na plaży więc spędzaliśmy tam prawie całe dni, pełzał sobie po macie, bawił się zabawkami (nauczył się tam siedzieć więc miał z tego nie lada radochę), bawił się z nami. Igor z kolei ma świra na punkcie czystości więc nie pozwalał Piotrusiowi dotykać się do piachu (on z resztą był jeszcze za mały i wkładał wszystko do buzi, a piach chyba nie jest zbyt smaczny 😉 ). No i Igor w kółko z nim latał nad morze pokazywać mu fale, bo strasznie go to fascynowało (Piotrusia, nie Igora 😉 ). Pożyczyliśmy też od znajomych nosidełko i bardzo nam zdało egzamin bo popołudniami/ wieczorami chodziliśmy na długie spacery plażą, a ciągnięcie wózka po piachu nie należy do przyjemności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer to mieliście niezły osprzęt na plaży. Przygotowaliście się w 100% na wyjazd 🙂 Ten namiot plażowy to rzeczywiście bardzo fajna sprawa 🙂 Oglądałam podobne tylko bardziej prymitywne za 49zł w sklepie dziecięcym ale stwierdziłam, że w tym roku nie ma sensu bo nad morze się nie wybieramy a tam gdzie jeździmy na basen są zrobione zadaszenia przy brodziku więc się tam zawsze rozkładamy a ja część koca dla siebie mam w słońcu 😉
Dzisiaj idę do pediatry po skierowanie na zabieg nacięcia wędzidełka. Czytałam opinie na temat zabiegu u takich małych dzieci i podobno więcej krzyku jest o to, że ktoś wkłada palce do buzi niż o sam ból przecięcia. No ale zobaczymy jak to będzie wyglądało w praktyce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam sie 🙂 pogoda wstretna brrrr...

My tez dla Uli mamy taki namiot, ale nie wiem z jakiego sklepu - moi rodzice nam przywiezli 😉 Ula stroj kąpielowy ma jednoęściowy, ale pewnie bede jej zakladac czasem zwykla koszulke albo bodziaka 🙂 tylko ciekawe, czy pogoda nam dopisze... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer , faktycznie mieliscie wszystkie plazowe rzeczy potrzebne do fajnego pobytu z malym na plazy 😁 tez chce kupci taki namiocik zeby maly mial swoje czyste , suche , wolne miejsce od piasku gdzie moglby zjesc i odpoczac.. Chcialam tez jakis malutki basenik z okryciem no i parasol z parawanem.. Kurde jedno wyjscie na plaze a bnedzie godzine rozkladania wszystkiego hehe 🙂 No ale nikt nie mowil ze plazowanie z dzieckiem bedzie latwe.. 🙂
My w koncu zamowilismy dzis wozek 😁 Po wielkich bojach, zastanawianiu sie , czytaniu opini , ogladaniu filmikow i ogolnie zmienianiu decyzji w koncu zamowilismy Xlandera XQ z 2012 roku kolor australia 🙂 Juz nie moge doczekac sie az maly przesiadzie sie do swojej nowej fury 😁

Co do mylenia chlopcow z dziewczynkami i na odwrot to mysle ze ludzie sa albo slepi ,albo gadaja bo gadaja ..Dziewczynka w sukieneczce ma byc chlopcem ? No halo to chyba cos nie tak .. U nas nie bylo jeszcze takiego rpzypadku zeby ktos sie pomylil no ale wszystko przed nami , czeka nas wyjazd do POlski haha 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my mamy namiot plazowy samorozkladajacy z biedronki i kosztowal chyba 24,99 albo 34,99 juz dokladnie nie pamietam bo to bylo jakis czas temu, tez zakladamy kostiumy kapielowe jednoczesciowe. Po plazy czesto dzieciaki ganiaja calkiem na golasa a takie male to notorycznie, ale mi jakos sie nie widzi zeby ktos obcy ja nago ogladal 😮
Anecia- hehe 🙂 w Polsce wszystko jest mozliwe wiec wszyustko przed Toba 🙂 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam, witam 😁
Wczoraj byliśmy po to skierowanie na nacięcie wędzidełka i pediatra nam je dała ale powiedziała, że najprawdopodobniej laryngolog nie zrobi tego zabiegu bo jet ono tylko minimalnie skrócone i zabieg nie będzie miał najmniejszego sensu, bo wykonuje się go, gdy wędzidełko jest o wiele bardziej skrócone. No ale jak się zapiszemy i lekarz zajrzy do paszczy Zuzika to wtedy się okaże to i jak 😉
U nas dzisiaj pogoda do bani 😞 Od rana pada z 10 minutowymi przerwami na słoneczko. I tylko jak wyjdzie to zaraz znowu chmury i deszczyk :/
A najgorsze, że na weekend to samo zapowiadają i my tak fajnie niedzielę zaplanowaliśmy i nic z tego nie wyjdzie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas pogoda też do bani. Udało się wyjść ledwie na króciutki spacer.

Testowałam ostatnio pieluchy z lidla. Powiem Wam, że nawet fajne. Największą ich zaletą jest to, że są naprawdę cieniutkie. Może są trochę szersze, ale myślę, że można się skusić gdybyście akurat były w tym sklepie i miały braki pieluchowe 😉

Dowiedziałam się dziś, że Igorek wreszcie będzie miał kolegę. Bo wszystkie do tej pory zaciążone po mnie koleżanki będą miały córki. Już się bałam, że będzie miał harem, ale wreszcie rośnie ktoś do kopania piłki i dyskutowania o tych wszystkich pannach 😉

Ania no to w sumie dobra wiadomość. Może uda się uniknąć zabiegu 🙂 Trzymam kciuki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja tez kupilam ostatnio 4 paczki pieluch z lidla toujours czy jakos tak sie pisze, bo u nas jest przez miesiac remont i wyprzedawali caly asortyment taniej o 25 procent a pamietalam ze kolezanka zachwalala. Dla mnie tez sa super i prawie wogole nie czuc moczu 🤪 nawet z pampersow bardziej czuć, a jestyem basrdzo zadowolona bo za paczke zaplacilam 20 zl z malym groszem dzieki tej wyprzedarzy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
Z oczkiem już ok, także wizyta u lekarza nas ominie 🙂
Danusia jak odstawianie od cyca? Jak tego dokonałaś? Ja dojrzewam do tej decyzji, bo zamiast budującej więź bliskości karmienie stało się dla mnie nocnym, bolesnym koszmarem. Nawet wspólne spanie nie pomaga, bo najchętniej by leżał z cyckiem w buzi, a jak go zabieram to jest ryk. Trzeba działać, bo zaraz do pracy wracam i muszę jakoś funkcjonować. Poza tym on chyba jest na tyle duży, że da sobie radę bez nocnego cyckania. Nie wiem tylko jak się do tego zabrać, ale podejrzewam, że najzwyczajniej w świecie czeka mnie kilka nocy wrzasku 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...