Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ja wzięłam urlop wychowawczy do końca roku. Zuzka od 1 października idzie do żłobka ale prywatnego bo w państwowym jesteśmy na 96 miejscu i może nawet na 2014r się nie uda załapać hehe... Więc ja dopiero pod koniec roku idę do pracy. Ale zobaczymy co to będzie bo jeszcze sporo czasu /chociaż zleci błyskawicznie 😮 /
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
kiniak85 napisał(a):
jak je kaszke wieczorem to przesypia cala noc? kiedy chodzi spac i kiedy wstaje??


Zuzka jak zje kaszkę wieczorem to prawie zawsze przesypia noce, czasami zdarzy się, że obudzi się w środku nocy bo głodna ale nie za często.
Chodzi spać ok 19 i wstaje ok 5-6 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja Asia własnie obudziła się po drzemce i dostała już cyca 🙂wcześniej pomogła mamie rozwieszać pranie, zjadła dynie i ziemniaka, zrobiła kupke a teraz się bawi 🙂
Kiniak moja mała je kaszkę tylko rano, dzis pierwszy raz butlą 🙂 po południu i na noc daję tylko cyca 🙂 Asia przysypia ok 19, budzi się ok 20 i kąpię ją, lub się bawimy i po 21 daję cyca i śpi do 7 rano 🙂 na razie na noc wystarcza jej jedzonko z 2 cycków bo teraz już wypija mi oba na noc 🙂 ja do pracy idę 22 kwietnia i zostaje z nią babcia 🙂
Aniu Zuzia wcina chrupki tak ja Asia dzisiaj 🙂 ja wrzuciłam zdjęcie na FB
Karolka ja dziś dla Asi też pierwszy raz dam śliwkę, zobaczymy jak zareaguje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale żeście się rozpisały 😁

Jaka Zuzia urocza dziewczynka 🙂 Zuzia, lalka nieduża 😁 Aniu, może ząbki zaczynają jej dokuczać?

Karolka, ślicznie Ulcia wygląda. No ale kiedy ona ślicznie nie wygląda? 😉 Na zdjęciu nie zauważyłam niezadowolenia 😉

Kiniak, witaj 🙂 Miło powitać kolejną paźdzernikową Mamuśkę 🙂 Ja to jestem taka „pomiędzy” 😁 Termin miałam na wrzesień a ostatecznie urodziłam w październiku, więc jestem lekko rozerwana pomiędzy mamuśki wrześniowe i październikowe 🙂
A tak w ogóle to dziś się dowiedziałam, że koleżanka w lipcu urodzi synka 🙂 Właśnie poznała płeć dzieciątka 😁
Ja warzywka sama gotuję. A owocki na razie kupuję w słoiczkach. A karmić piersią też chciałabym najdłużej jak się da, przynajmniej do skończenia przez Małą roku. W maju wracam do pracy, więc cycek będzie rano i po pracy. A Małą przynajmniej do września teście się zaopiekują. Potem pewnie żłobek, jak się Nati dostanie.
Kaszkę raz dałam jej przed snem, to przespała od 19.30 do 7 rano całą noc bez pobudki 😁 Dziś też dostanie, ale z butli. Trochę jej rozrzedzę, żeby nie była zbyt gęsta. A na samym cycu to niestety budzi się koło północy, koło 3-4 i potem o 6-7. Jak dla mnie to już za dużo. Ostatnio przez te pobudki czuję się rano zmasakrowana 🤢

Dziś w nocy podjęłam kolejną próbę karmienia na leżąco, bo do tej pory to tylko pozycja krzyżowa w grę wchodziła. No i się udało, Nati załapała jak złapać cyca, gdy ja i ona leżymy 🙂 Przynajmniej tak mi się udało dziś w nocy wypocząć.

Ajablonka, priva odebralam, jutro Ci odpowiem, bo teraz muszę już lecieć do mojego małego potworka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kiniak- witamy, ja mialam termin na pazdziernik ale urodzilam 2 tyg po terminie w listopadzie, ale jakos tak przez ciaze zzylam sie z dziewczynami i juz tu zostałam 😁 ja tez daje zazwyczaj mm raz dziennie zeby sie przyzwyczajala- mleko hipp combiotik 1 bo duzo mnie kosztowalo zeby przekonac ja do butli i szkoda mi to zmarnowac, karmic zamierzam jeszcze z 2 miesiace, do pracy wracam poczatkiem czerwca, Olga bedzie sie zajmowac tesciowa a jak nie da rady to zlobek albo opiekunka, widze ze jestesmy z tewgo samego rocznika, Olga tez ma dwa zabki- dolne jedynki wyszly jakos w 3 miesiacu, jeden a zaraz potem drugi. Ja narazie daje owoce i obiadki ze sloiczkow.

Uff, my po bioderkach, wszystko dobrze, panewki juz pieknie wyksztalcone, pytalam ortopede o siadanie i mowil ze jak sama sie podciaga to absolutnie ja nie stopowac niech sobie cwiczy bo dziecko samo wie kiedy jest na to gotowe 🙂ale zeby na sile absolutnie nie sadzac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania coś wisi w powietrzu, bo Asia też przed południem aniołek, a teraz jak mały diabełek... Zasnęła teraz i może już do rana z krótką pobudką na cycka i przebranie.
Deira to Ty się wymęczyłaś z tym karmieniem, ja od pierwszego m-ca zaczęłam karmić na leżąco 🙂 Tylko w dzień oczywiście krzyżowo 🙂
Danusiu dobrze że z Olgą ok, z tym siadaniem to tak własnie jest a nas kusi tak sadzać na te kolanka czy w wózku hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
oh dzieciatko juz spi , chwila dla mamusi , ostatnio bardzo duzo zaczelo mi wypadac wlosow , wszedzie plataja sie moje wlosy , mam nadzieje ze za niedlugo przestana wypadac ...

chodzicie z bobasami na basen ?? ja zaczelam bylam 2razy i fajna sprawa Filipek wierzga nogami jak szalony i po basenie jest tak zmeczony ze spi z 3h, zabralam go bo w wanience jak sie kapie to wiekszosc wody laduje na podlodze heheh musimy sieprzenies pomalu do wanny , uwielbia sie pluskac,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jablonka sliwka to najlepszy deser wg Uli, dzisiejsza suszona tez jej podeszla wiec sie ciesze, bo problemow z kupkaniem nie bedzie miala przynajmniej 😜
Ja na poczatku karmilam tylko na lezaco, nie umialam inaczej, ale polozna mi pokazala jak to sie robi, pozniej tylko na siedzaco...nie lubie na lezaco i karmie tak tylko w ostatecznosci... 🙂

my na basen nie chodzimy, bo w zimie nie chialam narazac malej na jakies choróbska...ale ciagle z mezem myslimy nad tym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja karmilam na lezaco jak Filipek byl malutki chyba tak do 2miesiaca potem kawalek lozka zarezerwowalam tylko na karmienie , wylozylam poduchami i jak w nocy karmie to wtulam sie w poduszki i jest milo , karmnie trzymajac go na ramieniu a noga podczymuje reke bo juz coraz ciezszy ten szkrab, Jedyna wada poduszkowa to taka ze mniej miejsca do spania na nas, 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oj kochane, ja z tym karmieniem piersią to gehennę przechodziłam od porodu i wiele z Was zna tę moją historię. Byłam naprawdę bliska przejścia na butelkę. Jak nie brak pokarmu, to popękane do krwi sutki, a potem zapalenie piersi, zanik ssania u Małej, ropień. Prawie 3 miesiące walczyłam o karmienie cyckiem. Dlatego z Małą karmienie na leżąco wogóle w grę nie wchodziło. Dopiero teraz, gdy wszystko jest tak jak należy spróbowałam w pozycji leżącej. I dziś jak karmiłam na leżąco o 4 nad ranem to ja zasnęłam z cyckiem na wierzchu a Mała z cyckiem w buzi 🤪 Wniosek z tego taki, że i mi i jej było wygodnie 🤪 😜

My na basen się wybierzemy, ale dopiero jak Nati będzie miała w 100% wyleczoną skórę. Bo jeszcze od czasu do czasu ma problemy skórne.

Spokojnej nocki kochane 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My się w nocy tylko na leżąco karmimy, choć nie ukrywam, że na początku też nie wiedziałam jak to zrobić, bo Młody ginął mi gdzieś pod pachą 😁 Prawdę mówiąc nie wyobrażam sobie karmienia w nocy na siedząco, ale pamiętam, że zdarzało się nawet na stojąco na początku naszej drogi. A zasypianie z cyckiem na wierzchu, to u nas ostatnio norma 🙂 Dzięki temu przynajmniej trochę śpię, bo u nas 3 pobudki to nadal norma 😞
A na basen już dawno chciałam się wybrać, ale ciągle jest coś. Teraz po tym szpitalu, to ja tym bardziej poczekam do wiosny, bo nie chcę żebyśmy znów tam wylądowali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
danusia1985 napisał(a):
czytalam ze dziewczynki lepiej zabrac na basen po ukonczeniu 5 miesiaca ze wzgledu na latwosc zalapania infekcji drog moczowych. Aniu- nie orientujesz sie czy basen w Goczalkowicach by sie nadawal? tzn czy jest woda ozonowana? nie chce mi sie jezdzic do Bielska...


Danusia kiedyś ktoś mi mówił, że podobno jest ale na internecie nie znalazłam takiej informacji i my będziemy z Zuzką jeździli do Lipniku w BB bo tam jest ozonowana. Myślę, że tak w połowie kwietnia już zaczniemy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...