Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
najchetniej to by sama jadla, wsadza mi rece do miski, kupiilam jej taka lyzeczke 6m+ do samodzielnego jedzenia, ona jest taka krzywa, ciekawe jak sobie bedzie radzic 🤨
Masz racje, dzieci daja tyle szczęścia, juz nie wyobrazam sobie zycia bez niej 🙂
Ewela, a jak Twoj porod? my na brzuszku jak jeszcze bylysmy to opowiadalysmy nasze porody i obstawialysmy ktora nastepna 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale tu dzis cisza byla dziewczyny ..nawet zdazylam Was nadrobic.. 🙂
U nas dzis maly postep moj lobuziak zaczyna raczkowac, do tej pory podnosil sama pupe, nie wiedzac co zrobic z rekoma, potem podnosil sie na rekach ale nie podnosil wtedy pupy a dzis pierwszy raz podniosl i pupe i raczki i nawet sie przesunal do przodu! Bylam taka dumna z niego a nawet moja maama przez skypa byla swiadkiem tego 🙂
Ewela Moze rzeczywiscie to maz powinien twojego synka usypiac..W kazdym razie gratulacje dla niego 🙂 Ja wiem ze mojego juz nie pochwale ze spaniem , albo to na zeby albo juz sama nie wiem dzis tez plakal godzine po polozeniu , posmarowalam dziaselka zelem i chwila moment zasnal..moze to jednak cos i u nas sie wykluwa..

Danusia Buziaki dla Olgi z okazji 5 miesiecy 🙂
Ja o swoim porodzie usilnie staram sie zapomniec ..

Karolka Ula jak zwykle piekna w avatarku.. 🙂 jest mega podobna do Ciebie ! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
DZIEN DOBRY 😉

KAROLKA Wielkie buziaki dla Twojej niuni z okazji miesiecznicy 😘 😘 😘
Anecia u nas z usypianiem malego raczej nie ma problemu,jesli sie go ponosi na rekach i poszumi mu sie nad uchem jak suszarka,moment zasypia,tylko ze ja probowalam malego nauczyc samego zasypiac w luczeku,ale maz nie wytrzymal tego placzu..wiec go ponosil,poszumial mu nad uchem,a gdy usnal wlozyl go do luzeczka.. Wielkie gratulacje dla Oliwierka,zuch chlopak 🙂
Ostatnio cos maly w nocy budzi sie z wielkim placzem,i niewiem dlaczego bo nigdy tak nie bylo..teraz nawet po cycu sie drze w srodku nocy 😮 niewiem o co chodzi..

A co do porodu to ja nie mam zlyc wspomnien 🙂
Bylam juz po terminie gdy poszlam na KTG i wyszlo na sprzecie ze z tetnem dziecka jest cos nie tak,no wiec dostalam skierowanie na patologie,na obserwacje. bylo to w piatek,3 razy dziennie podlaczali mnie do maszyny i sprawdzali tetno malego,no i przez caly weekend bylo wszystko ok. w poniedzialek zostalam zbadana,i nie bylo zadnego,ale to zadnego przygotowania do porodu,a bylo juz 8 dni po terminie..wiec podjeto decyzje o wywolaniu porodu,nastepnego dnia rano..9 dnia po terminie wzieli mnie na porodowke,podali kroplowke z oxytocyna,ale przez 5 h nie podzialo sie nic,doslownie nic...wiec podjeto decyzje o cesarce(zwlaszcza ze na USG dziecko wyszlo duze 4100g)...i tak oto o 12.45 po 10 minutach od decyzji maly pojawil sie na swiecie...lekarz powiedzial ze wcale na swiat sie nie spieszyl,i gdyby byl jeszcze w brzuchu to caly czas by rosl 🤪 wiec mysle ze jeszcze kilka dni i osiagnal by 5 kg 😁 zwlaszcza ze przez sam weekend przybral 200g 🙂 i ciesze sie ze nie rodzilam naturalnie,coc bardzo ccialam,ale urodzic takiego wielkoluda silami natury,byloby ciezko :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anecia- super 🙂 bardzo szybko raczkuje 🤪 dzielny chłopak.

Ewela- ja urodzilam 2 tyg po terminie 3.950, chcieli mi zrobic cc bo 3 razy wywolywali i nic i dopiero po przebiciu pecherza sie ruszylo. No fakt przy duzym dziecku ciezko jest na koncowce, wczesniej bylo nie najgorzej bo mialam znieczulenie zewnatrzoponoe, ale bez pewnie by mozno bolalo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no KAROLKA trzymamy kciuki,badz dzielna 😉
to DANUSIU tez mialas co rodzic 😉 ja sie ciesze,ze jednak skonczylo sie cesarka..10 min i po sprawie,bez bolu..gorzej bylo jak znieczulenie zeszlo 😲 wtedy byl bol...do dzis pamietam pierwszy krzyk mojego malego synusia,jak odchylili mi plandeke i moglam zobaczyc jego pupe hehe odrazu lzy,a jak go przyniesli,zeby sie z nim przywitac,to rozbeczalam sie na dobre 🙂 niestey nie mialam tej mozliwosci,polozenia na piersi po porodzie,kangurowania,a na tym mi zalezalo tak naprawde,dlatego wybralam ten szpital w ktorym rodzilam,bo tym sie szczycili,no ale coz...siare dostal i to jest najwazniejsze..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja się witam i uciekam bo dzisiaj mam imprezę w domu. Znajomi się wczoraj zapowiedzieli, że wpadną no to zwołałam resztę naszej ekipy i będzie nas ponad 10 osób a sama w domu jestem do 18 i muszę wszystko przygotować: 2sałatki muszę zrobić, iść do sklepu i coś na zimną płytę kupić, jakieś napoje i jeszcze poodkurzać i pomyć podłogi... Dobrze, że koleżanka zaoferowała się, że ciasto upiecze 😉 I to wszystko muszę robić jak Zuza będzie miała drzemki bo zapewne akurat jak jest taka potrzeba to się sama sobą nie zajmie, tak jest zawsze 😠
Na zakupy pójdę z nią to przynajmniej jeszcze spacerek zaliczymy 😁
Życzę miłego dnia Wam i dzieciaczkom 🙂 Może mi się uda zajrzeć jeszcze jak się ze wszystkim uporam 😉
Karolka powodzenia u teściów 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to się wczoraj nie porelaksowałam 😞 Od kąpieli do 00:30 karmiłam Igora 4 razy, a potem już był wyspany 😮 Bujałam na rękach i w bujaczku, śpiewałam, bawiliśmy się zabawkami do 3, potem Młodego przejął mój mąż. Ululał go w wózku, przeniósł do łóżeczka i niby o 3:30 spał. Po 5 minutach ryk. No to wzięliśmy go do łóżka. Po 30 minutach nie dało rady leżeć z płaczącym i bijącym rękami dzieckiem. No to znowu poszedł z tatą do wózka. skończyło się, że mąż spał w pokoju na kanapie, Igorek w wózku, a ja w sypialni. Ale i tak o 8 była pobudka. Podejrzewam, że czeka nas ciężki dzień, bo nie tylko my jesteśmy niewyspani. Tak sobie myślę, że z dwojga złego już wolę go bujać zaraz po kąpieli, a potem mieć w miarę normalną noc niż coś takiego...

Danusia buziaczki dla Olgi 😘 😘 😘
Karolka powodzenia u teściów 🙂
Ania udanej zabawy 🙂 Ja mam imprezę za tydzień - wydaję swoje urodziny. Ostatnie przed 40 😁
Aneciia gratulacje dla Olivera 🙂 Przegonił chyba nasze najzdolniejsze forumowe panienki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olga dziekuje wszystkim za buziaki i tez caluje 😘
Karolka badz dzielna i nie daj sie, a i nie zapomnij zrobic mezowi obciach przy tesciach tak jak planowalas 😁 ciekawe czy bedzie mu milo.
Ewela- mi tez zalezalo na kangurowaniu, wybralam tzw szpital przyjazny dziecku... ale kangurowania tez nie bylo bo dostalam po urodzeniu lozyska krwotok. Tak to jest jak czlowiekowi na czyms zalezy, ehh 😞

Olga chyba mnie zarazila jak odciagalam jej gile frida bo dzis od rana boli mnie gardlo bardziej, mam megakatar i glowa boli jak po imprezie 😞 na dodatek jestem sama bo maz pojechal do krakowa na delegacje i wraca dopiero poznym wieczorem 😠 😠 ten to zawsze wie kiedy gdzies jechac.

Ania- udanej zabawy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witamy;-) u nas nocka spokojna w miare ;-) Oliver tak rozbrykal sie z umiejetnosciami ze od rana kula sie z jednej strony nawdruga a nawet przypomnial sobie jak przekrecic sie samemu na brzuszek
Mi skurcze zaczely sie w piatek a maly urodzil sie w niedziele. Do szpitala moglam jechac jak byly co 4 minuty. Maly mial vaccum , podwojnie okrecony pepowina i tracil puls. To tak w wielkim skrocie. Wspominam to traumatycznie. Ale odkad dostalam go na brzuch tak mialam go caly czas , na wazenie i mierzenie wziely go ale byl w mojej sali to go widzialam a potem juz znowu u mnie w ramionach. Z chwila gdy sie urodzil robilam przy nim wszystko sama dlatego wyszlam do domu juz w poniedzialek .


Milego dnia, Danusia zdrowka, Karolka - cierpliwosci u tesciow;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia, całuski dlaOlgi 😘 😘 😘

Kochane, HEEEELP!
Jutro mam zostać matką chrzestną. Do tej pory jakoś to wypierałam. Nie mam pojęcia co robi matka chrzestna podczas chrztu w kościele. Jakieś rady?????? Wskazówki?????
bo czuję się totalnie zagubiona a nie chcę wyjść na ostatniego łosia 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i już większość porobiłam w domu i nawet na spacerku byłyśmy 😁

Gofer matka chrzestna tak naprawdę nic nie robi 😉 Tylko tak jak rodzice i rodzice chrzestni znak krzyża na czole ale to ksiądz mówi w którym momencie. No i Twoim obowiązkiem /teoretycznie/ jest kupienie i założenie szatki dziecku. Ale teraz zawsze każda matka sama kupuje szatkę a w kościele to ksiądz też mówi kiedy ją założyć 🙂 Więc nie stresuj się 🙂 No i obowiązkiem matki chrzestnej jest spowiedź i przystąpienie do komunii świętej.
aha no i jeszcze jak ksiądz zapyta "o co rodzice i rodzice chrzestni proszą Kościół" to wszyscy odpowiadacie wspólnie "o chrzest"
Później coś tam było związane z tym, czy rodzice chrzestni są świadomi tego obowiązku to trzeba powiedzieć " jesteśmy świadomi" 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ANIU milej imprezy 🙂
Gofer ja Ci niestety nie pomoge ,bo moj chrzesniak mial chrzest 5 lat temu,a chrzest malego dopiero przede mna,ale Ania Ci wszystko dokladnie opisala,wiec powinno byc bezstresowo 😁
A moj maly zjadl dzis sniadanie o 8.30 i dopiero obiad o 14 😮 bylismy poza domem,na zakupach i nie bardzo bylo gdzie wyciagnac cyca,a butli nie chcial..szkoda z w nocy tak dlugo nie spi 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ewela lezalas na patologii tak jak ja, jeszcze sie okaze ze w tej samej sali , co prawda nr nie pamietam ale na sali byly 4lozka i ja bylam trzecia ktora dolaczyla 23.10, i nie dostalam obiadu 😁 a o 4rano zabierali mnie na porodowke , to rodzilysly w tym samym czasie tylko twoj pierwszy wyszedl hhehe,
aj pomylilam sie dzieli nas jeden dzien ,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kiniak85 napisał(a):
ewela lezalas na patologii tak jak ja, jeszcze sie okaze ze w tej samej sali , co prawda nr nie pamietam ale na sali byly 4lozka i ja bylam trzecia ktora dolaczyla 23.10, i nie dostalam obiadu 😁 a o 4rano zabierali mnie na porodowke , to rodzilysly w tym samym czasie tylko twoj pierwszy wyszedl hhehe,
aj pomylilam sie dzieli nas jeden dzien ,


To chyba raczej nie w tej samej,bo Ja 23.10 o 7 rano poszłam na porodówke,i na patologie juz nie wróciłam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny dzieciaczkow ktore maja juz zabki, jak wygladaja takie dziaselka w ktorych przebijaja sie zebole?? ja dzis u mojego dojrzalam takie dwie cieniutkie biale kreseczki na dolnych jedynkach ale juz sama nie wiem czy sobie nie wmawiam, a tam nic nie ma .. Dzisiaj maly odmawial mi jedzenia doslownie jak Zuzia na twoim filmiku Aniu, zaciskal usta i koniec chyba wszystkiego probowalismy zeby mu wcisnac a on zamknieta buzia . My dzien spedzilsmy na zakupach, obkupilam malego i zmienilam mu prawie cala garderobe, co za male to odlozone teraz tylko zastanawiam sie gdzie by to wystawic i sprzedac bo juz troche sie tego uzbieralo.. Chcemy tez pozbyc sie bujaczka w ktorym juz nie przesiaduje i maty mniejszej .. Jak tutaj nie sprzedam to chyba poprosze rodzicow zeby na allegro wystawili moze ktos w PL kupi..
A co tu dzisiaj taka cisza??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anecia- moja nie miala rozpulchnionych dziaseł tylko od razu byly kreseczki, jest duuza szansa ze to zabki, dolne jedynki zawsze najpierw wychodza. Ja sie relaksuje bo co Olga dzis wieczorem wyprawiala to masakra 🥴 tez wogole nie chciala jesc ale z cycka to o kazdej porze i w kazdej ilosci 😮 oswiadczylam mezowi ze dzis w nocy tylko on wstaje a ja tylko rano ja nakarmie, a on sie pyta co jestem taka nerwowa 😠 kuzwa siedze z chorym dzieckiem caly tydzien 24 na dobe, sama jestem chora a on mysli ze bede jeszcze sie usmiechac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Faceci to sa jednak malo domyslni.. Ale co zrobic.. Ja to czasem tak po cichu marze zeby moj L zostal z Olisiem cale 24h i zeby zobaczyl jak to jest byc z takim malym dzieckiem.. Mysle ze oni czasami uwazaja ze my lezymy do gory dupkami i nic nie robimy ..

Rozpulchnionych to w sensie mieciutkich? Jak mu dotykam to mi sie nie wydaja jakies zmienione.. no poza tym ze wygladaja jakby dwie takie buleczki odstawaly w miejscu tych jedynek no i dzis te kreseczki biale widzialam..Dzisiaj znowu tez obudzil sie z placzem ,posmarowalam mu i dalej spal juz grzecznie.. Juz po 1 a jeszcze sie nie budzil na karmienie..
Dobrej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...