Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
ewela mi tez bardzo wlosy wypadaja nie mam specjalnego sposobu, przez pare dni tak mi wypadaja ze dom tylko w moich wlosach, jak przejade reka to garsc wlosow wypada, a przy kapieli najwiecej ja to poprostu przeczekalam , teraz mniej mi wypadaja ,
to wlasciwie żadna rada ale nie jestes sama,


dzis spacer obowiazkowy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
czesc 🙂
mi tez wypadaja wlosy , garsciami to malo powiedziane.. zaczelo sie jak maly skonczyl 3 miesiace a teraz wcale nie jest lepiej, doszlo juz do tego ze doslownie zaczely mi sie zakola robic wieksze bo stamtad nawet pelno wlosow mi wypadlo.. uzywalam chyba wszystkich mozliwych szamponow, odzywek , masek i innych pierdol i nic nie pomaga.. teraz biore juz drugi miesiac tabletki na wlosy , nie wiem czy one sa w polsce nazywaja sie priorin,wzmacniaja wlosy, i przyspieszaja porost wiem ze osoby po chemioterapii tez ich czesto uzywaja , bierze sie je dwie na dzien a kuracja powinna byc 3 miesieczna ale po miesiacu widze juz efekt , mniee mam tych zakol , wloski zaczely odrastac, teraz czekam tylko az przestana w kocnu wypadac bo dalej niestety leca , mniej ale wciaz.. moja tesciowa uzywala ich , tez borykala sie z wypadaniem wlosow , po 3 miesiecznej kuracji mowi ze nawet jednego wloska nie znalazla co wypadl.. takze ja tez czekam na taki efekt ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny 🙂
Dopiero dwie dawki antybiotyku za nami a moja pszczółeczka już jest radosna i rechocząca 😁 Śmieje się do wszystkiego i wszsytkich 🙂 Normalnie kamień z serca mi spadł 🙂
Już jesteśmy zarejestrowanie na usg w czwartek.

Dziewczyny, mi też włosy na potęgę zaczęły wypadać. Ale to podobno normalne po tym jak sie nasze hormony ustabilizowały po ciąży. Ja garściami po każdym czesaniu wyciągam, a po umyciu włosów to jest jakaś masakra 😮 Kiedyś szłam z tym kłębem włosów do śmietnika i mój M mnie przyuważył i jak zobaczył tę ilośc włosów to prawie zemdlał 😁 Od razu chciał mnie do lekarza wieźć 😁
Ja stosuję różne odżywki, szampony, masaże głowy, ale to nic nie daje. Osłabione cebulki po prostu nie trzymają włosa i nic się z tym nie zrobi. Trzeba odczekać. A tabletek nie będę brała póki karmię piersią.

Jeśli mogę coś doradzić dziewczynom, które mają przed sobą kupno krzesełka do karmienia - szukajcie tylko z kółkami i hamulcami 🙂 To naprawdę genialny wynalazek! 🙂 Moja niuniua jak sie przyzwyczaiła do fotelika to wszędzie ze mną jeżdzi po mieszkaniu 🙂 Bardziej to lubi od leżaczka, bo jest wyżej a mi jest wygodniej ją przewozić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira - akurat te tabletki mozna brac podczas i ciazy i karmienia piersia dlatego sie na nie zdecydowalam inaczej chyba bylabym lysa juz do tej pory .. U mnie tez wlosy sie tarzaaja po calym mieszkaniu , jedno mycie to jest wielki koltun wlosow do zebrania .. tylko chodze i zbieram , ale i tak jest juz lepiej niz bylo.. Zanim zaczelam je brac to nosilam tylko zwiazane bo sie balam ze wiatr dmuchnie a mi reszta wypadnie cala :P Kiedys gdzies czytalam jakis kawal o wlosach i moj L sie teraz ze mnie smieje jak marudze ze zostana mi trzy wlosy na glowie to mowi ze zaplete sobie warkoczyka albo bede chodzic w rozpuszczonych:P 🙂

A jesli chodzi o krzeselko, to potwierdzam , kolka i hamulce sa niezbedne 😁 Moj Olis tez lubi jezdzic ze mna po mieszkaniu, jest w zlym humorze a ja musze cos zrobic to siup go do krzeselka i ze mna gotuje albo myje glowe hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej, ja tylko na chwilke 🙂
okna pomyte, Ulka ze zlobka odebrana 🙂 panie są nia zachwycone 😁 😁 z dziecmi podrzemala, dzieci ciekawskie przynosily jej zabawki i chcialy sie nia opiekowac, zrobila paniom kupe, pogaworzyla, posmiala sie, pobawila i tyle na dzis 🙂 jutro znow 3-4 godziny bez mamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aneta, z tego co widziałam, to Priorin jest dostępny w Polsce, ale tylko w aptekach internetowych. Może wypróbuję. Bo ja za chwilę też będę łysa 😮 Tylko są koszmarnie drogie te tabletki - 120 szt za 160 zł 🤢 No ale może po pensji coś wyskrobię z portfela i kupię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kochane,widzę ze u was to samo co u mnie. Ja sie juz boję myć głowę,ze do reszty mi wszystkie włosy z głowy spadną. Dziś mylam to całe garści. Najgorsze jest to ze Ja Mam naprawdę cienkie włosy i Mam ich naprawdę bardzo mało,i tez mi sie zrobiły zakola. Ja stosowałam to vischy i kosztowało 190 zl ale efektu żadnego 😞 jutro bedzie u mnie Fryzjerka moze ona cos doradzi,to wam napisze. Jak nie to tez zacznę stosować te tabletki. My juz po spacerku,pogoda piękna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tutaj tez te tabletki do najtanszych nie naleza niestety , ale fakt jest taki ze cos tam dzialaja .. Tak jak pisalam po miesiacu juz zauwazylam pokrycie malutkimi wloskami no i nie wyglada to tak zle jak wygladalo.. Mam nadzieje ze ta 3 miesieczna kuracja da rade i wlosy powroca to lepszej kondycji . Ewela ja tez mam z natury cienkie wlosy , w ciazy bylam zachwycona bo sie takie grube fajne wydawaly a jak zaczely wypadac to wpadlam w panike..

Karolka - super ze Ulcia dzielnie radzi sobie z zlobku.. no i fajnie ze panie sa nia zachwycone ,ale pewnie serce ci pekalo jak musialas ja zostawic , wspolczuje ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mi nic nie pomaga na wypadajace wlosy niestety...mysle, ze trzeba to po prostu przetrwac i tyle 🙂 ale juz widze jak mi nowe, krociutkie kłaki odrastają 😁

Anecia ja Ulke zostawilam jak zasnela, wiec nie bylo ryku...w zlobku bylo dzis tylko 10cioro maluszkow, wiec fajnie 🙂 jak przyszlam po nia to bawila sie na macie z pania i cieszyla sie jak szalona, ledwo mnie katem oka zobaczyla to od razu ryk 😁 😁 😁 po tym dniu troche mi ulżyło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A to jakas mniejsza grupa? Fajnie , napewno lzej Ci jak zobaczylas ze Ulcia tak nie odczula twojej nieobecnosci.. Widzisz jeszcze sie zezloscila ze przyszlas hehe ..Nie no zartuje pewnie sobie przypomniala o placzu dopiero ..

Sluchajcie czy wam dynia z Hippa tez tak smierdzi?? Jeju myslalam ze padne a moj maly wciagal to .. Ale powiem wam ze wczoraj dostal polowe sloiczka i na policzku mu wyszly takie czerwone krosteczki takie jakby polaczone i swiecace nie wiem jak to okreslic.. Dzis dalam mu druga czesc zobacze czy to sie powiekszy bo procz tego zadnej innej reakcji nie ma .. Ale pamietam ze jakis czas temu tez dostal dynie i bylo to samo , przypomnialam sobie o tym dopiero jak juz zjadl.. Ciekawa jestem czy to jakas reakcja alergiczna.. Zadnych brzuszkowych problemow nie ma..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mi rowniez bardzo leca wlosy ale Pani fryzjerka mnie pocieszyla ze lya to dopiero bede jak przestane karmic 😁 na to raczej nie ma rady bo to jest spowodowane tak jak Deira zauwazyla zmianami horonalnymi.
Maz dzis i jutro w domu wiec korztystam, dzis bylam w pracy z arta urlopowa bo do 22 mam macierzynski, posiedzialam, potem na sklepy i od razu lepiej sie czuje, jutro tez wybywam do poludnia, a na 17.30 jestesmy umowieni do dermatologa na wypalanie nczyniaczkow drugie.
My tez mamy krzeselko z kolkami i hamulcem ale wszedzie nim nie zajade bo ograniczaja nas schody 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka- super ze Ula w zlobku dzielnie sie spisala 🙂 zuch dziewczyna. Wspolczuje Ci i podziwiam- ja bym nie wytrzymala i powiedziala ze ma mowic normanie a nie oglupiac dziecko 😜
Mi dynia z hippa rez spmierdziala i bardzo Oldze nie smakowala bo byla bez marchewki wiec musialam dodac i zjadla. Ta wysypka to moze byc reakcja alergiczna choc dynia ponoc malo alergizujaca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia pierwsze kilka lyzeczek zajadal a potem scisnal usta i koniec .. Chyba juz mu tego nie kupie..:P
Wlasnie lezy kolo mnie i kopie mnie po zebrach . mamy tak cieplo w mieszkaniu ze pogina dzis w samym body :=)

Karolka wspolczuje .. ale mozesz dyplomatycznie tesciowce zwrocic uwage zeby nie zdrabniala bo Ula ma sie nauczyc mowic jaak normalny czlowiek 🙂 Z reszta tak jak Danusia pisala wczesniej wszedzie zalecaja zwracacsie do dziecka bez zdrobnien.. Moze zajarzy ze jest dziwna:P a jak tam twoj M? juz zeszliscie z wojennej sciezki? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
U nas dziś kolejny dzień ślicznej pogody i jesteśmy po 2 godzinnym spacerku 😁
Dziękuję za linki fotelików, abrdzo fajne, ale najbardziej przystępny cenowo i ciekawy z opisu ten co Ty masz Koarolka 🙂 Jesteś z niego zadowolona? Jeśli tak to być może na taki się zdecyduję, bo ma poparcie Instytutu Matki i dziecka 🙂
Karolka ja Ci naprawdę współczuje... Przez te pieszczenia i "ciućkanie" (jak mówi Ania) ostatnio z moja teściówka się ścięłam, także życzę wytrwałości 🙂 Też tego nie nawidze... 😠 Odliczam godziny jak wybuchniesz znając Ciebie hehe... ale na początku bądź delikatna 🙂 albo zwal na M tą odpowiedzialność i niech on jej coś powie 😁 😜
Fajnie że Ulci sie podobało w żłobku 🙂 oby tak już jej zostało 🙂 mogłaś trochę się zrelaksować sama 😁
Nacudja co do słiczków to masz rację, ja za to do hippa nie mogę się przekonać, tam dla mnie są dziwne składy niektórych słoiczków...
Ewela moje włosy też garściami wypadają, a że mam długie i gęste to jest katastrofa... Podobno najbardziej wypadaja do 6 mcy później już się normuje i nic na to nie poradzisz. Pytałam fryzjerki to mi powiedziała że co ma wypaść to wpadnie, a można jedynie wzmocnić cebulki tych które bedą odrastać i poradziła mi jakieś kapsułki (za ok 50 zł) które się wciera w skórę włosów, ale jeszcze nie kupiłam ich i nie pamiętam nazwy, ale ona je ma w salonie 🙂
Anecia dynia z hippa faktycznie cuchnie ale moja Aśka wcinała jak szalona 😁 teraz już jej nie daję bo lubi też inne smaki więc śmierdziuchów nie kupuję 😜
Jutro mamy dzień wizyt u lekarzy... Rano rehabilitacja i ćwiczenia, później bioderka i na koniec szczepienie... 3-majcie kciuki. Po południu mama sie relaksuje i iddzie do kosmetyczki 🤪 trzeba się ogarnąć przed pójściem do pracy (a to za 2 tygodnie ) 😞 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ajablonka co do poparcia instytutu matki i dziecka to ponoc wystarczy odpowiednio zaplacic i juz sie ma... tak gdzies o uszy mi sie obiło. to jest tak jak z ISO- kto pracuje w firmie posiadajacej ten certyfikat wie jak wygladaja audyty 😆 😁 po prostu placi sie za audyt ktory jest formalnoscia i dostaje sie certyfikat- przynajmniej w mojej firmie tak jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka super, że Ula radzi sobie w żłobku bez mamy 🙂 Oby tak dalej. Na pewno kamień spadł Ci z serca i teraz będzie łatwiej z myślą, że musisz ją tam zostawiać 🙂
Deira bardzo się cieszę, że z Natalką lepiej. Nie ma to jak dobrze postawiona diagnoza i dobrane leki. Dzielne jesteście dziewczynki, więc na pewno szybko dojdziecie do siebie 🙂
Ajablonka dla nas przy wyborze fotelika była ważna pozycja w rankingu testow adac. Bezpieczeństwo najważniejsze 🙂

Dla Igorka dynia z hippa nawet jeśli śmierdząca jest najlepsza na świecie 😁
Mnie włosy niestety też lecą, ale trzeba to po prostu przeczekać.
Wiosnę już widać i czuć, aż miło na spacer wyjść 🙂 Choć my dziś biegiem wracaliśmy, bo Młody się obudził w trakcie głodny.
Dostałam dziś na maila informację, że w endo wyprzedaże. Nawet się skusiłam i zrobiłam Igorowi zakupy na lato 🙂 kupowałyście ich ciuchy? jak z jakością?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolka fajnie ze dzidzia radzi sobie w zlobku, to teraz spokojnie mozna ja zostawiac jak sie tam dobrze czuje, my tez chcielismy zapisac filipa do zlobka ale powiedziala mi kobieta ze 2lata sie czeka, ale teraz mysle ze trza isc sie zapisac moze a noz sie uda tak na pazdziernik,

dzis konczy mi sie macierzynski od jutra urolp zaczynam ktory bedzie trwac do 17maja i potem do pracy ,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
w nd bylismy u tesciow jak filip zobaczyl cieszaca sie do niego babcie to sie rozryczal 🤪 no ale co sie dziwic jak nie maja stalego kontaktu i wlasciwie caly pobyt u nich plakal , 😞 ale za to jak przyszlismy do domu to sie cieszyl i smial 😁 nie ma to jak w domu,
kurcze a chcemy wyjechac na tydzien majowy w gory i boje sie ze filip sie nie zaklimatyzuje bo po za domem nigdzie indziej nie spal, a jednak on w domu czuje sie najlepiej, zastanawialam sie czy czasem na noc do tescow nie pojechac i zobaczyc reakcje filipa jakos jedna noc mozna sie przemeczyc bo jak pojedziemy do muszyny (ok4h z przerwami licze)to nie wrocimy na nastepny dzien bo jade z tesciowa bez meza i ona napewno nie da nam wrocic a jak juz cos to boje sie z nim sama jechac , no zobaczymy to jeszcze 3tyg , no chyba ze bedzie brzydka pogoda to siedzimy w domu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
my dzisiaj prawie cały dzień poza domem. Super pogoda się zrobiła to trzeba korzystać 😉
U nas dynia się sprawdziła z każdej firmy, Zuzi po prostu podchodzi ten smak i tyle 😉
Ale powiem Wam, że raz kupiłam z Babydream Ziemniaczki z brokułem i... po otwarciu słoika myslałam, że się przewrócę 😮 no ale dałam Zuzce bo myślałam, że może zasmakuje. Jak tylko spróbowała, to Jej tak buzię wykręciło 🙃 Masakra jakaś to była!!!
Nacudja Ty chyba pisałaś o bananach z Gerbera 🙂 Zuzi akurat smakują 😉
My mamy jedną bluzeczkę z Endo. Jest śliczna, ma falbanki na rękawach i gwiazdkę i napis "czuję się jak gwiazda" hehe 😉 ale czy dobra gatunkowo to trudno powiedzieć, bo na razie leży z metką w szafie i czeka na lato bo jest za duża jeszcze. W dotyku spoko więc wydaje się, że dobry gatunek ale sama jestem ciekawa jak się zachowa po praniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...