Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Gofer z morfologii jest bez zmian, ani lepiej ani gorzej. Nie mam wynikow rozmazu, choc jechalam po nie jeszcze raz specjalnie przez całe miasto 😞 Chyba jakas awaria sprzetu byla. Mam dzownic do lekarki w srode. No ale generalnie na podstawie tych wynikow, ktore mamy nic sie nie zmienilo. Kontrole mamy teraz dopiero w lutym, chyba ze cos sie bedzie dzialo.
No i nadal trwa bolesne zabkowanie. Teraz spanie jest na wage złota, bo w najlepszym wypadku spi z nami albo przez poł nocy szaleje. Zadne srodki przeciwbolowe nie pomagaja 😞 Jak to moze jeszcze dlugo potrwac?
No malo nas zostalo, chyba tyle samo jak zaczynalysmy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Gofer- no podlogi lazienke kuchnie juz mamy teraz takie drobne rzeczy zostaly do zrobienia wiec mysle ze gora do 3 tygodni w calosci sie pzeprowadzimy, juz pakuje rzeczy ktore tu nie sa niezbedne a mam gdzie wsadzic na nowym zeby naraz nie bylo wszystkiego.

Dziewczyny pomozcie -Wasze Dzieci sa starsze od Olgi wiec juz pewnie szczepienie za Wami. Mi sie wydawalo ze jak skonczy rok to kolejne ale wczoraj patrze do ksiazeczki i pisze 13/14 miesiac czyli przelom listopada i grudnia? dobrze mysle czy nie? wolalabym teraz jakos puki jest zdrowa, potem roznie moze byc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja, a ile neutrofili ma teraz Igorek? (bo nie pamiętam czy to wlaśnie w rozmazie jest czy w ogólnej morfologi -> ja dostaję wszystko na 1 kartce papieru i zawsze razem)
I ile zębów?

Danusia, ja się w sprawie szczepionek nie wypowiadam bo my nie idziemy z kalendarzem szczepień.

A propos, Nacudja - szczepiliście w końcu tężec, krztusiec, błonicę? Bo nie pamiętam... Wiem, że miałaś taki zamiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My tez wciaz jestesmy na forum , rzadziej bo maly jest bardzo absorbujacy ze swoim bieganiem , ale podczytujemy ..
U nas powolutku, mamy 9 zeboli plus kolejne 2 czworki dolna i gorna prawa w drodze ..Maly jak na taki wysyp nadzwyczaj spokojny... Tfu tfu zeby nie zapeszyc , 4 noc z rzedu przesypia cala , budzi sie dopiero o 6 rano na mleczko i spi do 8-9 .. Ogolnie wszystko w porzadku, maly jest ciekawski wszystko chce wiedziec, wszedzie wejdzie, dotknie paluszkiem.. Odpukac jestesmy zdrowi, z leciutkim katarkiem sobie poradzilismy , wiec jest dobrze..

Danusia nie wiem jak w Polsce dokladnie, ale my mielismy szczepienie w 3, 5 miesiacu, zaraz po roczku no i nastpne na 15 miesiecy.. To kolejne ktore nas czeka to na swinke odre i rozyczke .. Dzis rozmawialam ze znajoma,ktora namieszala mi w glowie, mianowicie twierdzi ze jej synek po tym szczepieniu stal sie autystyczny.. Wszystko bylo dobrze do tego czasu , az nagle po, stal sie zamkniety w sobie, mrukliwy, bez zycia, zamkniety w swojej bajce.. az sie przerazilam , sama nie wiem co myslec.. Tak bardzo przestrzegala mnie przed ta szczepionka, ze zaczelam sama watpic..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurde no wlasnie Ula miala teraz ta szcepionkena odre, swinke i rozyczke, bo tutaj sie ja robi w 13-14 miesiacu zycia i nie wiem czy to od niej dostalamega kaszlu 😮 byla zdrowiutka, zero kaszlu, nawet za bardzo nie mialaby sie gdzie zarazic, a od wczoraj kaszel i katar 😮 w nocy z nawilzaczem wlaczonym bylo super, zero kataru i kaszlu, przespala cala noc, a od rana znow od czasu do czasu kaszel...tez sie o tej szczepionce naczytalam i wystraszylam, ale o tym autyzmie to podobno bujda - mam przynajmniej taka nadzieje...
Ula w koncu zaczela chodzic za rączki 🙂 w koncu jakis postep, bo tak to tylko przy kamapie czy lawie chodzila, a teraz juz po calym mieszkaniu zasuwa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka, Piotrek też już zasuwa trzymany za rączki 😁 Nie mogę się doczekać kiedy w końcu zacznie sam chodzić 🙂 A dziś na spacerze był wielki bunt, bo nie chciał siedzieć w wózku tylko właśnie za rączki łazić po placu zabaw 😮 Dobrze, że byłam z Igorem bo 1 osobie kręgosłup 😮by szybko wysiadł 😉 A swoją drogą: jak już teraz ma taki charakterek to strach się bać co będzie jak nadejdzie bunt 2-latka 😉

Kochane, ja mam mocno nieobiektywne zdanie w sprawie szczepionek. Korelacja autyzmu z szczepionkami (szczególnie zawierającymi rtęć) jest udowodniona. Oczywiście nie jest to zero-jedynkowe tzn prawdopodobnie jest tak, że jak dziecko ma skłonność/ pewnego rodzaju predyspozycję to szczepionka może zadziałąć jak katalizator. Może ale nie musi. Główny problem polega na tym, że nie ma w Polsce (ani chyba w całej Europie) danych statystycznych pokazujących stopień reakcji poszczepiennych w efekcie trudno jest oszacować, czy ryzyko reakcji poszczepiennej jest większe czy mniejsze niż ryzyko zachorowania na daną chorobę. Tu szacunki pokazywane zależą od tego, kto je pokazuje a badań rzetelnych brak... Tak czy siak z tych wszystkich szczepień odra-świnka-różyczka jest relatywnie najtrudniejsza dla dziecka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olga juz od ygodnia chodzi za jedna raczke. Sama jakos nie chce, puszcza sie ale za chwile znowu chwyta jakby sie bala.
Gofer- ja pracuje miedzy innymi z dziecmi autystycznymi, pytalam moja dyrektorke o ta korelacje z autyzmem bo ona prowadzi terapie behawioralna z autystami i generalnie zna sie na rzeczy i ona powiedziala ze ona w te newsy o szczepionkach nie wierzy ze ma to jakikolwiek zwiazek z autyzmem ze autyzm jest wrodzony i dziecko sie z tym rodzi tylko otoczenie jeszcze o tym nie wie. Tak wiec ja tez mysle ze o raczej nie ma zwiazku- oby 🤢 . Swoja droga to sie zastanawiam po co dziecko szczepic na rozyczke? czytalam kiedys ze przechorowanie rozyczki u dziewczynek zmniejsza ryzyko raka jajnika wiec moim zdaniem powinno sie szczepic dzieci 13-15 letnie ktore jej nie mialy bo wiadomo ze potem w ciazy rozyczka to masakra. Mowicie 13/14 miesiac czyli my koncem listopada dopiero?
My po imprezie, bylo calkiem fajnie, Olga podostawala fajne prezenty, byla usmiechnieta i zadowolona. Juz posprzatane, teraz relax.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer w tej chwili z wynikow wychodzi 1.07. Nie wiem jaki jest wynik rozmazu. A zebow mamy 8 i ciagle go mecza nastepne. Co do szczepionki to jestesmy po pierwszej dawce DTP, za 2 tygodnie mamy kolejna. A rozyczke, swinke i odre mamy zakazana, czyli cos w tym jest, ze jest niefajna. Z tego co pamietam co czytalam, to tam jest pelnokomorkowy wirus i dlatego. A swoja droga tez uwazam, ze akurat ta szczepionka jest bez sensu. Mialam i rozyczke i swinke i zyje i nie pamietam, zebym jakos bardzo to odchorowywala.
Igorek tez smiga za rece ale jeszcze obie i na spacerze jezdzi w wozku. Takze jeszcze etap schylania na spacerkach przed nami.
Danusia fajnie, ze sie impreza udala. Zazdroszcze tego relaxu - moge tylko pomarzyc 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja, 1,07 to całkiem ok wynik bo powyżej 1 to jest lekka neutropenia. Jak będziesz miała wyniki rozmazu to daj znać. U nas 0,83 😞 Ale wg wyliczeń z rozmazu chyba to Piotrek ma 1,027 a nasza lekarka powiedziała, że na te wyniki ogólne robione przez maszynę są nie do końca wiarygodne bo zawsze zaniżają neutrofile więc jest szansa, że Igorek ma ich jeszcze więcej. Czegoś się jeszcze dowiedziałaś na wizycie?

Danusia, a co Olga dostała? Bo ja już szukam inspiracji na Gwiazdkę. Postanowiłam sobie, że w tym roku zrobię wcześniej prezenty, żeby potem nie biegać w tłumie po sklepach. Ciekawe co mi z tego wyjdzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
a Ule calkowicie rozlozylo 😞 od wczoraj wieczora strasznie kaszle, kicha, ma katar, ale dziwna sprawa, bo nawet nie miala gdzie sie przeziebic 😮 caly tydzien siedziala z dziadkami w domu, w czw miala ta szcepionke i od soboty pokaszliwala, a od wczoraj znow masakra :/ jutro musze z nia do lekarza isc....ciagle chora, mam dosc...
My chcemy kupic Uli pieska interaktywnego, cos takiego:
http://allegro.pl/samby-junior-interaktywny-piesek-pies-od-epee-tv-i3693599450.html
bo uwielbia pieski, zaczepia na dworze i piszczy na ich widok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Biedna Ula 😞 Parszywa pora roku. A zarazek mógł być wszędzie, wystarczy, że ktoś wszedł do domu po jeździe autobusem, dotknął do czegoś ręką, potem dotknęła Ula i wsadziła łapkę do buzi 😞
A piesek fajoski 🙂

A widziała któraś z Was takie skoczki? Miałyście z tym do czynienia? http://allegro.pl/oryginalny-skoczek-krowka-tootiny-pompka-warszaw-i3668067087.html Jeśli tak, to co o nich sądzicie?
I jeszcze: bawią się Wasze dzieci klockami? Jeśli tak, to drewnianymi czy jakimiś typu duplo?
Z fajnych zabawek: my kupiliśmy Piotrusiowi taką wieżę do układania http://www.mamagama.pl/barbo-toys-klocki-pudelka-do-wkladania-i-budowania-wiezy-muminki.html -> w rzeczywistości składa się z 10 pudełek z kartonu (ale porządnego, grubego, raczej nie do zdarcia i bardzo ładnie wykończonego). Cena na pierwszy rzut oka dość wysoka jak za taką prostą rzecz ale okazuje się, że taka zabawka ma masę zastosować i Piotrek ją uwielbia - pudełka wkładać jedno w drugie, ustawiać w szereg albo budować wieżę (Piotruś używa ich głównie jako perkusji 😉 i pudełek, do których można wkładać różne rzeczy i z nich wyjmować, budowanie wieży to na razie abstrakcja). Jakby ktoś też szukał inspiracji to polecam 🙂

A Wy coś jeszcze fajnego możecie polecić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka- biedna Ula 🥴 a mozliwe ze to po tej szczepionce? juz sie boje na mysl o tej szczepionce... a moze kupicie zywego pieska? my mamy i polecamy, Olga jest zakochana w Becie- ciagle sie na niej kladzie , caluje , przytula i dzieli sie jedzeniem 😮
Gofer- Olga lubi tylko lego duplo ale te wieksze od 3-5 lat, drewniane ma i takie duze plastikowe i wogole nie chce sie nimi bawic a te duplo to super sprawa, chcemy jej kupic z tej serii 3-5 lat kolejke z torami bo Olga uwielbia" fufu"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Postanowione - rano jedziemy do dobrego lekarza w moje strony - dzwonilam do niego i zgodzil sie obejrzec Ule - wole, zeby ktos inny, bardzo dobry ja obejrzal, bo moze ta jej lekarka zle ja leczy?? to jest niepojete, ze ona ciagle chora jest 😮
Danusia, nie dzieki za zywego psa - po 1. - nie lubie za bardzo zwierzat, po 2 mamy male mieszkanie, a po 3 musialby byc taki, co nie sika i nie kupkuje, bo nie mialby kto z nim wychodzic na dwor 😜 no chyba, ze by od 7 do 16.30 wytrzymal bez zalatwiania sie...
a z zabawek, to tez mamy taka wieże, ale plastikową i chyba troszke mniejsza 🙂 Ule najbardziej jednak interesuja ksiazeczki, zwlaszcza z odglosami zwierzat, grajace zabawki, bo ciagle tynia po swojemu 😉 od paru miesiecy nr 1 u niej jest kostka smily play. No i zabawki typu mula ja interesuja 🙂
Aaaa a jesli chodzi o klocki, to Ula bawi sie glownie takimi gumowymi: http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://wszystkodladziecka.com.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/klocki-clemmy-hello-kitty.jpg&imgrefurl=http://wszystkodladziecka.com.pl/index.php?page%3Dshop.browse%26category_id%3D149%26option%3Dcom_virtuemart%26Itemid%3D64&h=467&w=500&sz=176&tbnid=Zh9aKLwDb_LuxM:&tbnh=90&tbnw=96&zoom=1&usg=__y8lo2BASvCW1Aw2_jp7CsGmhZd8=&docid=vfSrYwIsWPFNSM&sa=X&ei=cjOBUs3oLNCjhge1-IHgDA&ved=0CEkQ9QEwAA
Ma jeszcze lego od 2 lat, ale sa na razie za badzo zaawansowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Biedna Ula 😞 Cos ostatnio czesto choruje 😞
Gofer nic nowego sie nie dowiedzialam poza to co wiedzialam. Na pierwszy rzut oka wyniki sa dla pani doktor zadowalajace, ale zobaczy jeszcze rozmaz. No skoro nie wprowadzaja zadnego leczenia, a wyniki takie same, to chyba faktycznie nie jest az tak tragicznie.
Co do skoczka, to ja takiego kiedys kupilam chrzesniakowi na 3 urodziny. Tyle tylko, ze byl ocniagniety jakims materialem i chlopak byl zachwycony. Skakal na nim az piszczal, a konik stal kolo lozka, zeby go widzial jak sie obudzi. Takze ja moge polecic, tylko chyba dla troche starszego dziecka. Wieza fajna, piesek tez ale mamy prawdziwego, wiec zabawkowego odpuszczamy.
Ja tez lada dzien zabieram sie za prezenty. Co roku kupuje wczesniej, zeby potem nie latac na ostatnia chwile. Bo w sumie w prezentach najgorszy jest pomysl. Jak to sie juz ma, to realizacja jest duzo latwiejsza. A ze mamy w rodzinie 6 dzieci i okazji juz bylo sporo, tak jak prezentow, wiec musimy uruchomic wyobraznie 😉
W sumie ja nie wiem co jest ulubiona zabawka Igorka. Bawi sie wszystkim po trochu i czasem bawi sie "zabawka" zrobiona z niczego. Za to na pewno rosnie jakis maniak komputerowy, bo jak mu sie nie wlaczy wtedy kiedy chce to robi histerie i wali glowa w podloge 😮 A to nasz hit obecny http://www.youtube.com/watch?v=FdbTBO4mYwI 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
o rany Nacudja, Ula tez lubi te misiowe klimaty 😁 a ogolnie ma swoje 2 ulubione listy na youtube i codziennie leca do wyrzygania 🤔 a jak wylaczę, to do razu podchodzi do laptopa i pokazuje palcem zeby wlaczyc 😁 😁 no i oczywiscie zerka na "teledyski: 😆 wlasnie na tych jej listach sa dwa kawalki Misia "bańkę łap" i "ja jestem gumi mis" 😜 na dzien dzisiejszy najbardziej lubi ta piosenkę i nawet umie ja po swojemu zaspiewac (czasem nawet podobnie to brzmi 😉 ) hahaha http://www.youtube.com/watch?v=EPjnqg6qOn0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Śmieszne te nasze dzieciaki się robią 😉 Odjechałam jak usłyszałam tego gumi misia 🤪 😁 😁 😁
Piotrek "śpiewa" jak Igor mu gra na gitarze, uwielbia bolero i jak jest w mieszkaniu za cicho to pokazuje paluszkiem na głośnik, żeby mu muzykę puścić 😉 No i uwielbia teletubisie, uśmiecha się do nich, macha papa i coś po swojemu gada do ekranu. Staramy się mu generalnie nie pokazywać nic w tv ani w kompie ale jak ma zly humor a my chcemy coś spokojnie zjeść to niestety teletubisie gwarantuje 30minut spokoju...
Ech, a obiecywałam sobie, że nie będę takich rzeczy robiła...

Karolka, kostka smily jest super. Piotrek takiej nie ma ale niestety ma kilka podobnych zabawek więc niestety pomysł nam odpada. A pisząc o 'mule' miałaś na myśli takie druty, na których przesuwa się 'koraliki', takie jak są w ikei? Bo jeśli tak, to Piotrek ma takie i też uwielbia 🙂

Danusia, podrzuć linka do tych klocków bo ja się pogubiłam i nie wiem, o których piszesz 😞 A one nie są za trudne? Kurcze, w sumie Olga jest bardzo do przodu więc nie wiem czy jak dla niej są ok to czy dla Piotrusia jeszcze nie będą za 'dorosłe" 😞

U nas ulubiona zabawka to nieustannie sorter o takie: http://mattel.strefamarek.allegro.pl/fisher-price-pierwsze-klocki-malucha.html Piotrek je uwielbia głównie dlatego, że można coś wkładać i wyjmować z wiaderka. No i są 2 klocki w jego najukochańszym pomarańczowym kolorze, które trzyma w łapkach prawie cały czas i z którymi raczkuje po całym mieszkaniu.
Ale, uwaga uwaga! teraz się chwalę! 😉 , moje dziecko dziś rano nauczyło się wkładać 1 klocek (okrągły) do odpowiedniej dziurki! Z resztą kształtów jeszcze sobie nie radzi ale jestem bardzo dumna 🤪
Dumna i zazdrosna!!! Od 4 miesięcy dzień w dzień ćwiczę z nim wrzucanie klocków do sortera, budowanie wież i pokazywanie części ciała (twarz). Piotrek uparcie mnie zlewał przez caly ten czas i patrzył się na mnie jak na idiotkę a ja uparcie codziennie mu pokazywałam gdzie miś ma nosek i że okrągły klocek to do okrągłej dziurki. I co ten młody człowiek zrobił??? Zaczął pokazywać gdzie jest nosek mojej mamie, a dziś rano nauczył się budować wieżę z 2 klocków i wrzucać właśnie okrągły klocek do sortera Igorowi a nie mi!!!!!!! Zazdrość 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kochane, a może w ogóle (ponieważ nas tu jest mało) zrobimy sobie bank pomysłów na prezenty na Gwiazdkę? nie tylko dla dzieci? bo ja zawsze mam problemy koncepcyjne a na prawdę nie chce w tym rok biegać po sklepach tylko zamówić przez internet wcześniej i się nie stresować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer też miałam nie pokazywać za dużo tv i komputera, ale tak się chyba nie da. Poza tym jak widzi swoje dziecinne teledyski, to chce naśladowac te dzieci i się buja, śmieje. Chyba coś jednak bym mu przez to zabrała, a tak parę minut dziennie to chyba nie grzech 😉
A co do prezentów to bardzo dobry pomysł 🙂 Taka baza pomysłów zawsze się przyda i może każda z nas znajdzie coś dla siebie 🙂
No i gratulacje dla Piotrusia i dumnej mamy 🙂
Karolka u nas też jest stały zestaw piosenek i też mam ich już dość. Poza gumi misiem na czele listy znajdują się pieski małe dwa, jesteśmy jagódki, krasnoludki, zając poziomka i bob marley 😮 A ja nie znosze reggae...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer - tez mamy taki sorter, swego czasu Maly takze spacerowal z jednym klockiem w raczce, u nas to okragly:P Co do pomyslow z prezentami fajna sprawa.. Ja tez co roku mam problem... Teraz jeszcze maly.. dla niego juz upatrzylam kilka rzeczy .. np

http://www.toysrus.dk/Serier/FISHER-PRICE/FISHER-PRICE-Storybook-Rhymes?id=870449&vid=112782
http://www.toysrus.dk/Serier/FISHER-PRICE/FISHER-PRICE-Storybook-Rhymes?id=870449&vid=112782
http://www.toysrus.dk/Serier/KIDS-WOOD/KIDS-WOOD-puslespil?id=620331&vid=420869B
http://www.toysrus.dk/Serier/ELC/PLAY2LEARN-garage-med-elevator?id=629836&vid=117432

http://www.toysrus.dk/ToysRUs-butik/Bamser-og-plysdyr/T%C3%B8jdyr/SNOODLES-BLUE-BIRD-MAX?id=629109&vid=090074 ma juz lwa z tej serii i go uwielbia 😁
http://www.toysrus.dk/Brands/Play2learn/PLAY2LEARN-l%C3%A6reklodser?id=618513&vid=113171

no cos zdecydowanie wybiore z tego..

karolka- duzo zdrowka dla Ulci, daj znaka co u lekarza!

U nas w koncu przebila sie czworka dolna , teraz czekamy na nastepne i wiecie co mojemu Olisiowi pomaga? szczoteczka do zebow.. Co rano po umyciu on ja kradnie i chodzi tak z godzine, wczesniej nigdy nie udalo mi sie jej mu zabrac.. i tak ciagle zagryzal ta szczoteczke bokiem dziasel ; ysle ze to ta czworka mu dokuczala.. i jakos zniosl jej wyjscie.. Serio ta czworka byla najmniej bolesnym zabkiem ze wszystkich 9 .. az jestem w szoku.. A NIECH SOBIE JA MECZY:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anecia, gratuluję kolejnego ząbka 🙂
I dziękuję za pomysły prezentowe 🙂 Dwie z tych zabawek mamy więc podzielę się opiniami jak się nam sprawują. Może pomoże podjąć decyzję co wybrać 🙂

http://www.toysrus.dk/Serier/FISHER-PRICE/FISHER-PRICE-Storybook-Rhymes?id=870449&vid=112782 -> nie wiem czy dobrze rozumiem bo to nie po naszemu 😉 ale chyba podobną książeczkę plastikową Piotrek ma, gra różne melodyjki, jak się naciska albo porusza w środku zwierzątkami to wydają odgłosy i zmienia się melodyjka. Czy tak? Jeśli tak, to Piotrek to uwielbia więc polecam 🙂 To trochę chyba podobne do tej książeczki co jest w kostce smily o której pisała Karolka

http://www.toysrus.dk/Serier/KIDS-WOOD/KIDS-WOOD-puslespil?id=620331&vid=420869B -> kupiłam Piotrusiowi podobne puzzle ale są dość trudne bo tylko i wyłącznie kształt wskazuje gdzie jaką figurkę włożyć a on sam w sobie nie ma kształtu zwierzątka więc trudno Piotrusiowi zgadnąć. No ale Piotrek jest trochę do tyłu z różnymi umiejętnościami więc może Wasze maluchy sobie poradzą.
Gdyby któraś z Was byłą zainteresowana to mogę polecić alternatywną wersję - też drewniane puzzle, bardzo grube więc Piotrek je bez trudy chwyta łapkami a są w kształcie zwierzątek (nie wiem jak to opisać ale mam nadzieję, że rozumiecie 🙂 )
My akurat mamy wersję z owadami ale znalazłam inne zwierzątka http://allegro.pl/melissa-and-doug-puzzle-safari-recznie-robione-i3704444701.html , http://allegro.pl/grube-puzzle-zwierzatka-domowe-melissa-and-doug-2-i3655680343.html albo djeco (ale one są b drogie) http://allegro.pl/djeco-puzzle-drewniane-ukladanka-laka-24h-i3652570023.html
Są na prawdę super 🙂

A jakieś pomysły na prezenty dla rodziców Waszych i mężów?
My w tym roku chyba pójdziemy na łatwiznę i zrobimy dla Igora i dla moich rodziców kalendarze na ścianę - takie z zdjęciami Piotrusia i pozostałych wnuków z zeszłego roku tzn na styczeń będą zdjęcia Piotrusia (a dla teściów też - drugiego wnuczka) ze stycznia zeszłego roku, żeby widzieli jak się zmieniał i zmienia nadal 🙂 Jest masa firm w necie, która to robi i nie są wcale aż tak drogie. Myślicie, że to fajny pomysł? Nie wiem czy coś jeszcze do tego dokupić bo zupełnie nie mam pomysłu co.
A najgorzej, jak co roku, z Igorem. On twierdzi, że wszystko ma i faktycznie w zasadzie chyba wszystko ma 😞 Już się przez te wszystkie lata wyprztykałam z pomysłów typu: portfel, piersiówka, scyzoryk, zapalniczka zipp etc Nie mam w ogóle żadnego pomysłu co mu kupić 😞

A, jeśli macie w rodzinie dzieci w wieku 3-7 lat to polecam książeczki z serii Mamoko (też: Mamoko na liczby i Mamoko na litery) http://aros.pl/szukaj/mamoko/0 , http://aros.pl/ksiazka/mam-oko-na-litery To książeczki bez słów ale najeżone historiami różnych postaci. Nieźle też ćwiczą spostrzegawczość 🙂. A dla dzieci 7-10 lat Mapy autorstwa też Mizielińskich http://aros.pl/ksiazka/mapy-obrazkowa-podroz-po-ladach-morzach-i-kulturach-swiata (to bardzo tania księgarnia interentowa i można kurierem zamówić książki z dostawą do domu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer- my mamy klocki z tej serii http://allegro.pl/lego-duplo-10517-moj-pierwszy-ogrod-wysylka-24h-i3675590862.html one sa od 1,5 roku nie od 3- pomylilo mi sie, mysle ze sa proste do ukladania bo sa duze i Piotrus napewno da rade. Z prezentami to super pomysl, ja jeszcze nawwet o tym nie myslalam a trzebaby sie juz zainteresowac tym. Olga zaczela robic po kilka samodzielnych kroczkow, puki co wyglada jak pijany marynarz, przeprowadzka chyba sie opozni bo mamy problem- prawdopodobnie jak Kuba z kolegami robili lazienke uszkodzili ogrzewanie podlogowe i zalalo sasiadowi piwnice w ktorej mial panele na cale mieszkanie i takie tam rzeczy 😮 no albo jakas awaria nie z naszej winy, fakt jest taki ze piwnica zalana a podloga nie grzeje, jutro beda spece i sie okaze, kto wie czy nie trzeba bedzie rozwalac podlogi w lazience zeby to naprawic no i sasiadowi pokryc koszt strat oczywiscie, nie wiem czy ubezpieczenie to obejmuje.
Karolka- zdrowka dla Ulci 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nie chce zapeszać, ale z Ulcia po 2 dawkach antybiotyku jest o wiele lepiej 🙂 dziś miała gorączke, ale szybko dala się zbic czopkiem i na razie nie wrocila. Dostala tez specjalnie robione krople do noska i po 2 aplikacjach katarku prawie brak 😁 Jejku mam nadzieje, ze teraz będzie tylko lepiej 😉pod wieczor już szalala przy youtube 😉 i zjadla kolacje, wcześniej nie chciała nic jesc, bo chyba gardlo ja bolało... trzymajcie kciuki, zey noc była znosna, bo ledwo patrze na oczy i zaraz się klade...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...