Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Amelia, trzymajcie się kochane, będziemy z Wami na odległość!
Co do tych herbatek Hippa mam takie wątpliwości, że one są na ogół dosładzane (przynajmniej te granulowane), a tego chciałabym uniknąć, szczególnie że ze względu na moje predyspozycje cukrzycowe warto też Młodego nie przyzwyczajać do słodkiego. Kusi mnie, żeby go nauczyć pić wodę (ja nie umiem) zamiast soków i herbatek, do słodkiego zawsze zdąży się przyzwyczaić później.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was dziewczyny 😉 ja dla was jak obca ale wy dla mnie od ok. kwietnia~~maj zupełnie nie , a to dlatego że do tej pory wyłącznie śledziłam wasze forum bo sama urodziłam też w lipcu tego roku córeczkę, ale teraz jednak postanowiłam się ujawnić. Ja tak jeszcze technicznie nie obeznana jestem z forum bo nigdy jak do tej pory nie korzystałam ogólnie z tego dobra techniki udzielając się w rozmowę.
I pozostaje mi pytanie czy mogę przyłączyć się do rozmowy z wami? bo w sumie tak wciskami się ni to z gruszki ni z pietruszki.... pozdrowienia dla was wszystkich ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, znalazłam fajną stronkę: http://www.przepisy-dla-dzieci.pl/
W sumie to jest strona komercyjna (usługi dietetyczki) ale jest tam dużo niezłych przepisów i porad co do żywienia dzieci i mam.
Ja się zastanawiam czy nie zafundować sobie indywidualnego jadłospisu który by pogodził dietę cukrzycową i karmieniową, ale poczekam jeszcze na wizytę u diabetologa, zobaczymy co powie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eva pewnie wpadaj do nas czesto , pytaj, pisz 😉 i pochwal sie swoja córeczka 😉 zdradź coś o niej np. kiedy dokladnie sie urodzila jak ma na imie ?? jak duza sie urodzila a moze jaka jest teraz juz duza

my zawsze chetnie nowa mamuśkę przyjmiemy do swego grona 🙂 😆 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ANN stronka dodana do ulubuionych 😉 super oklask dla ciebie 🙂

to i ja pochwale sie jaką ostatnio znalazłam 😉 moze i wam sie przydac 🙂
http://przepisydladzieci.webpark.pl/index.htm


i dla Evy pierwszy oklask na zachęte i mam nadzieje, ze miłą pogawędkę z nami czasem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Pewnie Eva,ze mozesz sie przylaczyc,czym nas wiecej tym lepiej 🙂
Wiecie wczoraj jak przeczytalam o Hanulce,ze jest w szpitalu ,to cala noc mi sie snilo,ze Kacper byl niedoleczony i dostal szczepionke,mowie wam masakra...
Dzisiaj idziemy na kontrol cos mi sie wydaje ze lekarka mu dopisze zastrzyki bo nadal kaszle,czego wolalabym uniknac,ale jak mus to mus,zreszta zobaczymy wieczorem!!!Chcialabym,.zeby sie to w koncu juz skonczylo,i z ta bakteria tez bo sie to juz za nami ciagnie ponad miesiac,a jeszcze nie bylismy sie szczepic i stad te koszmary... 😞
A dzisiaj moj niunius mnie zaskoczyl,bo poszedl spac przed 20,a obudzil sie dopiero o 6 rano do picia 🤪 🤪,troche pozwolil mamusi pospac,kochany synek 😁 😁
Dzieki dziewczynki za stronki z przepisami fajowe sa 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Eva 🙂 Będzie nam miło jak do nas dołączysz 🙂 🙂

Ann, masz racje, herbatki takie w granulacie sa dosładzane, więc możesz mieć obawy, jednak soki dla takich maluszków mają naturalną słodycz, bez dodatku sztucznego cukru. Np. ten sok co podaję Frankowi, jak dla mnie nie jest taki słodki i smaczny jak te np. Kubusia itp. Jest to sama marchewka i jabłuszko i smakuje naturalnie. A wiadomo, że nie unikniesz owoców, które również są słodkie. Na samym początku podawaliśmy małemu wodę i chętnie pił, ale przeszliśmy na herbatki (pierwsza koperkowa) aby pomóc małemu brzuszkowi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ircia twoj Kacperek to spioch ehhhh super a powiedz mi jadl wieczorkiem mleko modyfikowane czy twoje z cycusia ?? jejku jak Ja bym chciala taka nocke u nas sen o 21 a pobudka o 2,3,4,5 i pozniej juz po spaniu o 8 poszlam na spacer i spi do teraz z malymi przebudlami, ale wyhuśtam i spi nadal 🙂 😆 😆 ale ciumka buźką pewnie zaraz sie obudzi glodomorek jeden ehhi do przychodni nie mog sie dodzwonic wrrr a bez rejestracji tel. nie mam po co isc w ogole u nas pogoda pasudna pada i pada od samego rana ehh odbieram wyniki bilirubinu boze zeby to byly osttanie juz 😞 niechce kolejnego klocia 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co do Hani to tez mialam wieczorem jakies schizy ehhh i cholernie boje sie isc na pierwsze szczepienie , bo nie wiem czy moj brdzdac tak2/3 razy dziennie kaszle czy to ksztusi sie śłina ktorej produkuje ostatnio ogromne ilosci hehe ostatnio nawwet caly sweter mi zaslinil jak go nosilam na rekach ehh ale zakow brak 🙂 po prostu sliniaczek moj i tyle 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej....
Amelia kochana trzymam kciuki żeby jak najszybciej się polepszyło 😞 trzymaj się cieplutko....


my jakieś ciężkie dni mamy... wczoraj byłam u rodziców moich... i Sewciu się normalnie mojego taty wystraszył hehe 😉 nie mogłam go uspokoić 😉 w ogóle cyrk... siostra wzięła małego nakarmić, na to jej synek w ryk, Sewciu w ryk, Adaś strzelił focha na moją mamę i też wryk.... dżizys.... potem seweryn spać nie chciał jak zawsze w nowym miejscu, nawet kupy nie chciał zrobić w domu za to momentalnie.....

soczki już podajemy, pediatra dał zezwolenie... nic się nie dzieje...jeszcze trochę i spróbujemy jakiś papek i kaszek....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justi na moim mleczku spal tak dlugo,az sama jestem w szoku 🤪 🤪,daje mu bebilon pepti,ale tak z rana albo popoludniu,a wieczorami ostatnio pije moje jak mu sie uwidzi oczywiscie pic z cycusia bo jak nie to musze sciagac juz mnie to powoli wkurza ehhh....,ale co zrobic niech jeszcze troszke popije mojego 🙂Naprawde ci wspolczuje takiego nocnego wstawania,Kacper od poczatku budzil sie tylko dwa razy,kilka razy mu sie zdazylo trzy razy obudzic,i niewyobrazam sobie tyle razy wstawac,no ale jak mus to mus 🙂A co do tego kaszlu to moj maly tez tak trzy cztery razy kaszlal i tez myslalam ze przez sline,ale jak sie okazalo to byl juz chory i to byl poczatek infekcji,tak wiec justi obserwuj go i zobaczysz co bedzie dalej,bo z tym niema zartow...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olusiia mi lekarka powiedziala ze w czwartym miesiącu można zacząć podawać czyli jak skończy trzy.... i właśnie te gotowe np z gerbera, te na których pisze od 4 miesiąca. ja dawałam bananowy, najbardziej go lubi Sewciu 🙂 ale dawałam jeszcze ten marchewka z jabłkiem, owoce leśne, i ta herbatkę koperkową z jabłkiem.... w butelce co jest. są różne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tylko ze nie wiem do konca jak to jest jak dzieci sa karmione piersia podobno do 6 mies. nie przepajac je niczym a z tego co kojarze to dziecko Michaindziorka i Lusi jest na modyfikowanym mleku . . . wiec nei stanowi to przeszkody ale pewnie co lekarz to inna opinia

a jak tam Ola twoja Viki ?? te plamki schodza jej ?? z szyjki ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eva, witamy wśród lipcówek 🙂
Irka, zazdroszczę Ci takich nocek. Tymek ostatnio oszalał, budzi się co ok 2- 2,5 h. Na szczęście dzisiaj pospaliśmy do 10 😉 (z przerwami na jedzenie oczywiście) także jesteśmy wyspani. W ciągu dnia też częściej woła o cyca i widzę jak po tygodniu fałdki na rączkach i nóżkach mu urosły 🤪
Ann, ja któregoś dnia zrobiłam sobie herbatkę Tymka koperkową, a że sama wcześniej piłam zwykły koperek (niesłodzony) to ta jego herbatka to był dla mnie normalnie ulepek. Ledwo wypiłam takie słodkie było. Fakt że ja nie jestem przyzwyczajona do cukru bo nic nie słodzę, ale nie ucieszyłam się że mój syn miałby to pić. Dlatego też będę mu ją podawać tylko w przypadku przestojów kupkowych. I o ile dobrze pamiętam to właśnie woda jest zalecana maluchom do picia/dopajania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ma jeszcze ale jedna tylko a reszta zeszla,Jeden policzek gladki a drugi tarka nie wiem dlaczego.Moze tata ja broda drapie,juz nie mam pojecia,od wczoraj ma zakaz przytulania:P
Skore na cile ma taka sucha,smaruje nivea sos ale cos slabo dziala.
Jeszcze bylam w kilku aptekach bo oilatum do kapieli chcialam kupic i kurde nie ma tego w niemczech.Musialam zamowic przez neta z czech i huj wie ile czasu to bedzie szlo:/Jeszcze 2 razy drozej niz normalnie:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja juz kombinuje roznych sposobow zeby mala sie przekonala do butli tak mysle,ze moze jak sok jej dam to sie przekona...Bo u mnie raz na jakis czas kryzys mleczny a poza tym jakos mi sie nie widzi zeby karmic piersia przez kilka lat:/
Potem kochanie bedzie wolac podnies spodnice i pokaz cycki:P
Tez dupa, bo tutaj wit D3 nie ma w kroplach,sa tylko tabletki.A zeby podac to najlepiej z mlekiem a jak ja je sobie w cycku rozpuszcze?Z lyzeczki tez nie chce pic,ehh co ja sie z nia mam:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...