Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja z tymi rączkami to już nie daje rady. Tymek najlepiej to by dwie naraz wsadził do buźki i się denerwuje że nie może. Ma je ciągle zaślinione i robi mu się buzia czerwona wokół usteczek po takiej sesji cmokania. Eva, podobnie jak Ty próbuję go czymś zająć ale efekty są różne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja tez nic nie dostalam jeszcze,ale czekam w takim razie cierpliwie 😉

jejku jak ten czas zapiernicza wstaje o 5 czasem dzemke mam czasem nie a tu juz 15 i maz wraca z pracy to jest niemormalne 😮 😮 😮
ciekawe czy tak bedzie mi dzien w pracy mijał rownie szybko 🥴 🥴
w przyszlym tyg idziemy pogadac z jedn akobieta czy sie zaopiekuje naszym brzdacem na czas 7 godzin kiedy bede w pracy no bo odliczam ta godzinke na karmienie ehh nie wiem ile nam zaspiewa kasy czy bedzie mi sie oplacalo wracac coz zobaczymy jak nie ona to innego pomyslu nie mam 😞 juz zle sie a to jeszcze 3 mies do powrotu do pracy ehhh

szczesciary mamusie ktorych sytuacja nie zmusza by wrocily do pracy , albo maja mamy czy tesciowe na emeryturach Ja musialabym czekac 13 lat az moja mama pojdzie na emeryturke wiec sie nei doczekam , a tesciowej nie mam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Uffff ale naskrobałyście hehehe jak za starych dobrych czasów 😜
Nam też przyszła ta paczuszka z Hippa 😉 A drugą odbieraliśmy na podstawie kuponu z pierwszej paczki za 1 grosz w Rossmanie 😉
Emi wypiła dziś kolejne 60ml Nutramigenu rano i kolejną o 17 🤪 Troszkę się trzeba jeszcze napracować aby ją do tego przekonać ale jak już zaciągnie to pije do dna 😉 Jutro podam jej 90ml bo ewidentnie chce więcej 😉 Ale musiałam zacząć od małych dawek coby sprawdzić czy nie dostaje po nim uczulenia. Ale narazie ODPUKAĆ wszystko jest dobrze, po Bebilonie już dawno miała wysypkę także jestem dobrych myśli 🙂
Kurcze dziś fragmentami obejrzeliśmy z mężem film Pawła Zawitkowskiego "Co nieco o rozwoju dziecka" i powiem wam, że jest rewelacyjny!!! 🤪 Gorąco polecam jeśli macie jak go ściągnąć z neta, bo są tam wszystkie techniki noszenia, ubierania, karmienia, przewijania i kąpania niemowląt 🙂 Kurcze wogóle ten gościu to dla mnie guru jak patrzy się na jego ruchy to wszystkie obroty takiego maluszka zdają się być banalnie proste 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, jest 4 rano a ja nie moge wstać. Franek zasnął o 19 i śpi do tej pory, a ja zasnęłam o jakiejś 20.30. Od 8 do 12 mają wyłaczyć gaz, więc musiałam porobić teraz kilka herbat i w termosie tez, bo tak mi sie chce pic, że napewno do tej 12 tez bedzie mi sie chciało 🙂 Chyba ze polece po jakąs wode/sok. Małemu mleko podgrzeje w mikrofali i tyle, chociaz jej nie używam.

Edytka, Zawitkowski jest naprawdę super 🙂 I jest o wiele bardziej obeznany z dziciaczkami co nie jedna mamusia - która jak wydawać by się mogło ma instynkt macierzyński 🙂 😉

Monica, super ramki, naprawdę świetny pomysł na nie, nietylko jako prezent 🙂

Ja też pokupuję parę rzeczy z Hippa w Rossmanie bo to zawsze taniej, no i ta dodatkowa paczuszka tez sie przyda 🙂
Wczoraj dostałam tez paczkę z Loveli - te co kiedys gdy jeszcze nie było na świecie naszych maluchów 🙂 Mają zryw hehe. Przymierzyłam czapeczke Franiowi to zawisła mu na czubku głowy hehe i dalej nie mogłąm założyć 😉

Wiecie co sobie uświadomiłam??? Że rok temu, o tej porze kochane dziewczynki, zachodziłyśmy kolejno w ciążę 🙂 Ja bynajmnie o tej porze juz zaskoczyłam 😁 A teraz kolejne mamuśki będą zachodzić....ech, chwila wzruszenia 🙂 Fajnie było pomimo okropnych mdłości i wymiotów.
Lecę do wyrka, może uda mi się zasnąć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
A propo ciazy to od wczoraj rana mam schize ,ze jestem w ciazy,bo mam poranne mdlosci jak wstaje takie same jak z Kacprem 🥴 😲 😲 😞 Mezus ma mi kupic test bo nie wytrzymam z nerwow,mam nadzieje jednak ze to falszywy alarm!!!Cholera jak byl okres to czlowiek przynajmniej wiedzial na czym stoi 😞
A wczoraj wygralam licytacje i kupilam kombinezon na Kacpra ciut wiekszy bo na 74,ale ja mam dlugiego smoka hehe,a z dwoch na polarku takich slodkich juz wyrosl,a mial je zalozone zaledwie kilka razy!!!Narazie mamy taki bialy puchaty od chrztu,ale kijowo sie go ubiera,a na zime tak musialam kupic,a ze sie trafila okazja bo jest kilka dodatkowych rzeczy,to zalicytowalismy i wygralismy 🤪 😁
http://allegro.pl/show_item.php?item=1286222224
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey!
U nas oc dzis zarwana:/mala obudzila sie przed 1 i do 3 wyla,juz mielismy jej dosyc.Nie mielismy pojecia o co jej chodzi,moze to na zeb bo tak pchala piesci.
Do tego wysypalo ja uczulenie na udach i na policzku,nozki szorstkie i taka skora jej sie dziwna zrobila:/ ehh
Jutro jedziemy do pediatry.
Najgorsze jest to,ze tutaj dzieciom nic nie przepisuja,corka znajomej z tego samego dnia co Victoria ma juz od miesiaca zapalenie oskrzeli a oni tylko inhalowac kazali.
To ja pewnie tez sie nie doprosze niczego na alergie jak zwykle:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ircia heheh znam UCZUCIE twojego strachu 😉
mnie z kolei tez kilka dni mdliło , a teraz przeszło na wrażliwość na zapachy jakie mialam przy pierwszej ciazy 🥴 ale jakoś nie wkrecam sobie nic i wierze , ze to tylk0 moje hormony wracają na swoje miejsce przed ciaza 😜 jakos sobie to tłumacze i testow poki co nie robie
tylko moj maz by sie strasznie cieszyl bo mowi super znow lipcowe dzieciatko bysmy mieli to prawie jak blizniaki 😁 😁 . . .. na co Ja . . . . tak co rok to prorok oj dziekuje
rok 2012 zdecydowanie tak chce wtedy urodzic dziecko, ale nie w przyszlym roku 🤪 🤪 to by było za wczesnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jezu, Franczesko spał od 19 do 7.30 🤪 Normalnie szok 🙂

Olusiiaa, co za pojebani lekarze tam pracuja?? Nie mozesz na troche przyjechac do Polski zeby mała obejzał normalny lekarz?? Mój brat tak robi z narzeczona. Jak jest jakas grubsza sprawa to przylatuja do Polski. I nawet taniej im wychodzi zapłacic za bilet lotniczy i prywatnie lekarza tutaj niz tam....

Dziewczyny nie straszcie z tymi ciazami 🙂 ale byłyby jaja hehe 😁 No ale poczekamy zobaczymy... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Do polski niestety dopiero na swieta,maz i tak ma tyko 3 dniu urlopu i chyba bedzie musial wziac z nastepnego roku.
Tutaj chyba jest taka moda, ze dzieci sie tak nie leczy ehh
jak bedziemy na swieta na pewno pojdziemy do dermatologa na testy.
A justro jak mi nic nie przepisze to wysle stara do lekarza po recepte.nawet wit d3 w kroplach musiala mi zalatwiac bo tutaj nie ma:/sama tebletki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Irka, Justi, no z tymi ciążami to by było 🙂 Założyłybyście nowy wątek Lipcóweczki 2011 🤪 Troszkę się śmieje ale domyślam się że Wam wcale nie do śmiechu jest 😉 Ja też póki co nie chciałabym drugiego maleństwa. Niech Tymek chociaż zacznie chodzić!
Ale ten czas szybko zleciał. Pamiętam dokładnie co było rok temu. Byłam na etapie testu ciążowego a na początku listopada robiłam z krwi żeby się upewnić. Niezapomniane wrażenia 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ELLIE heeh ktos musi w koncu ten watek zalozyc 😉
poza tym ktoras z nas musi byc kolejna przyszla mamuska,ale to zdecydowanie za wczesnie 😮 😮 i zgAdzam sie z toba, ze te nasze dzieci lepiej zeby juz chodzily 🙂 gdy beda oczekiwaly na rodzenstwo 😉

swoja droga to wolalabym gdyby mozna bylo wyvbrac ☺️ ☺️ rodzic pod koniec kwietnia, albo w maju bo kurcze teraz maluszki nasze takie malutkie a gdy wychodzimy na dwor to tylko na krotkie spacery wieczory coraz dluzsze poza tym moze wtedy zdecydowalabym sie na urlop we wrzesniu z takim maluszkiem . . . .
chodzi oto ze urodzilam 31 lipca troche bylismy z ta zoltaczka pozniej w szpitalu i na te spacerki przy pieknej pogodzie za bardzo sie nie nachodzilam

heheh takze jak moge wybierac zalozylabym watek majoweczki 2012 ha ha ha 😉 marzycielka 🙂 🙃 🙃 🙃 🙃 🙃

Lusiu a po kim to Franek taki spioch ??? 🙃 szoooooooooook tylko pozazdroscic choc kurcze niby te nasze mleczko w nocy jest naajbardziej tluste i pelnowartosciowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do tej ciazy to wolalabym jednak zeby to byl falszywy alarm,bo dzidziusia najwczesniej planowalismy za dwa lata,a nie teraz 🥴 😲 🤔 I lepiej ten test zrobie,lepiej dmuchac na zimne hehe....
A watku to ja bym raczej nowego narazie nie chciala zakladac,zostawie to innym dziewczyna,one maja pierwszenstwo ☺️ 😘
A Kacper obudzil sie dzis o 4,a pozniej o 8.30,i znowu mu sie odwidzialo znowu zaczal pic z mojego cycusia,ten to ma zagrania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olusiu wspolczuje ci z powodu tej alergii,a ci lekarze to cymbaly,dlatego my jak bylismy to po 3 latah zdecydowalismy sie wrocic,ze wzgledu,ze ja jak planowalam ciaze to napewno nie tam ,bo z tymi ich lekarzami i szpitalami ciezko,lecza wszystko paracetamolem,a o zadnych antybiotykach niema mowy!!!Wszystkie lekarstwa mielismy przysylane ,bo tam jak szlas do lekarza to sie zajmowala toba pielegniarka,a lekarza nawet na oczy nie ujrzalas na oczy!!!Tam nawet nie dawaja,zadnych witamin,ani D3 ani K,bo wlasnie kolezanka przyleciala do Pl,i byla w szoku,ze tu sie takie coś daje!!!I tak jak Lusia pisze,my jak mielismy cos powaznego to zawsze przylatywalismy do PL,bo zawsze taniej i bardziej ci pomogli,noi oczywiscie lepiej sie dogadalas!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
irka tutaj jezeli chodzi o leczenie doroslych to jest ok, jak cie cos boli to najpierw szukaja przyczyny a dopiero potem lecza.Chociaz jak dostaje recepte to najpierw sprawdzam w necie co to za lek bo czasem przepisuja cos czego nie warto kupowac 😉
A zdziecmi to antybiotyk przepisza chyba jak juz umiera bo tak to nie wiem na co by musialo byc chore zeby dostac cos oprocz witamin 😉
Bylismy ostatnio w szpitalu ibabka powiedziala, ze mala ma alergie i dala jakas tam masc robiona.Sklad oliwa z oliwek, cos tam innego natluszczajacego i jakis krem zwykly pielegnacyjny dla bobasow:P
Malej nogi wczoraj posmarowalam to ma taka skorupe z krostek itp ze masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
OLUSIA może niech twoja mama idzie do lekarza i pokarze mu te zdjęcia małej? dobrze było na nich widać co małej wyskoczyło na skórze. Mozę lekarz poradzi coś na odległość i przepisze jakaś dobra maść lub coś zaleci. Zawsze jak twoja mama by była u niego to możesz przedzwonić do niej na komórkę i sama porozmawiać z lekarzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...