Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Nie było mnie tydzień na brzuszku,a Wy już zdążyłyście rozszerzyć dietę dzieciaczkom 😮
W szpitalu mi powiedzieli,że najwcześniej można wprowadzać nowe pokarmy po 17 tygodniu życia i najpóźniej w 26 tygodniu. Ja czekam jeszcze 2 tygodnie i zaczniemy posiłkowe szaleństwo.
A Hania waży już 6040g. Wyobraźcie sobie,że moja kumpela ma synka z 1 lipca i waży już 9 kg! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny!
Amelio super, ze malutka powoli dochodzi juz do siebie

Lusiu,wspolczuje Ci sytuacji z babcia sama w takiej bylam. Ale az sie wzruszylam jak napisalas, ze przy Franiu miala przeblyski swiadomosci. Takie chwile chyba sie najbardziej licza w zyciu.
Ja swojej tez bym chciala przedstawic pierwsza prawnuczkę ale niestety...

A mi mala dzis dala popalic.Caly dzien marudzila, nic jej sie niepodobalo, ani lezenie na macie,ani noszenie ani gadanie ehh.Spala chyba tylko raz godzine gdzie w dzien normalnie spi ok 4. ok 17 juz bylam taka zirytowana i wkurzona, ze wlozylam ja do lozeczka,wlaczylam karuzele z melodyjka i poszlam do pokoju obok,plakala moze minute i zasnela 😁 Taka w szoku bylam

A teraz o 21 juz po kapaniu i jedzeniu znowu troche marudzila,wiec lozeczko,karuzela i mala bez placzu zasnela. Nie wiem co sie z nia dzieje, pierwszy raz sama w lozeczku zasnela, tak to ja trzeba targac po pol godziny 😉

I od dzis umie ssac kciuk 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lusia, współczuję, sama miałam kiedyś bardzo chorą babcię i wiem co to znaczy.
Amelia, super że jesteście w domu 🙂 Mam nadzieję, że teraz Hania będzie dużo szybciej zdrowieć.
Co do rozszerzania diety, to ja się dopiero przymierzam, zaczynamy za 2 tygodnie od marchewki, potem będę rozszerzać o kaszkę mannę i kolejne warzywa, a w międzyczasie wprowadzę jabłuszko i jagody. Z innymi owocami jeszcze poczekamy. Nie wiem jeszcze, kiedy zacznę wprowadzać kaszki i kleiki ryżowe. Naszukałam się wczoraj w necie kaszek bez dodatku cukru i generalnie jest bryndza - te wszystkie owocowe są dosładzane. W zasadzie tylko czyste kleiki oraz dwie kaszki Nestle (dosładzane fruktozą) nie mają w składzie cukru. Mam zamiar w tej sytuacji robić sama kaszki owocowe - na bazie kleików i dodawać do nich owoce bez cukru. Jestem nieco rozczarowana, bo jednak to będzie wymagać sporo zachodu, a te gotowe kaszki są fajne.
Może przyda się Wam, znalazłam sensowne artykuły na temat wprowadzania glutenu:
http://www.bobovita.com.pl/4_6_miesiecy/zywienie/121
http://www.bobovita.com.pl/7_9_miesiecy/zywienie/122
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Co do laktatorów to mam taki sam jak Justi i jest rewelacyjny bardzo szybko sie sciaga pokarm i nie boli,bo jak mialam taki zwykly pozyczony to myslalam ze mi sutki wytarga,tylko,ze ja za niego dalam 180 zl bo kupilam go z jakims prezentem,kubeczkiem do mrozenia,dodatkowa butelka,kremem do brodawek i takie tam inne pierdoly,no ale ja go potrzebowalam na juz bo mialam nawal mleka,a tanszego u nas w sklepie z aventu nie bylo,no coz moja strata,ale nie zaluje bo ominelo mnie zapalenie piersi!!!
Lusiu witaj w klubie sciagajacych mleko w dzie bo ja juz to robie 2 tydz,czasmi mu sie ubzdura i napije sie w dzien z cyca,ale rzadko pije tylko w nocy i rano,a tak musze odciagac,ale juz powoli mnie to wkurza i codziennie mowie ze koniec,a i tak odciagam bo troche dostanie jeszcze tych moich przeciwcial,ale chyba one nie dzialaja bo od miesiaca walczymy z chorobskiem!!
Amelio super ze Hania juz w domciu,najwazniejsze,ze juz powoli wszystko wraca do normalnosci!!Duzo zdrowka jej zycze z calego serduszka 😘 😘
Justi wspolczuje ci tego zabiegu bo dla mnie to by bylo koszmarne,pewnie dla ciebie tez,ale miejmy nadzieje ze bedzie ok,i seksik pozniej tez 🙂
A ja wczoraj bylam na wieczorze babskim,bo kolezanka przyj z UK,to wyskoczylysmy sobie we ccztery troszke posiedziec,i wrocilam po polnocy i czuje sie dzisiaj jakbym miala kaca,chociaz nie pilam ,a to chyba z niewyspania bo jakos nie umialam zasnac,a jak juz zasnelam to 3.30 kacper sie obudzil i z nim walczylismy do 5 niechcial spac tylko chechy smiechy i brzeczenie,az w koncu go wzielam na rece i ululalam,ostatnio cos tylko zasypia w bujaczku masakra jak przez ta chorobe mi sie dziecko brzeczace zrobilo 😞
A jedzonko tez wprowadzimy jak Kacper skonczy 4 msce,bo tak nam pediatra kazala,juz sie niemoge doczekac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann super artykuły. Przeglądałam stronke Bobovity, ale do tego nie trafiłam jeszcze.
Z firmy Hipp sa kaszki bez dodatku cukru - bynajmniej tak podaje producent. Tylko ja ich nie widziałam koło mnie...może w jakis hipermarketach są, ale dawno po nich nie chodziłam.

http://www.hipp.pl/?id=484

Irka no niestety chyba będę musiała odciągać pokarm, bo inaczej może byc różnie. To wszystko zależy od mojego kochanego synowca, czy zechce ciumkac w dzień. Bo np. w nocy przez sen mu dałam bo myślałam że mi piersi pękną, i jadł bez problemu. Nad ranem tez mu dałam na śpiku i ciumkał. Także nie trafi się w te nasze kochane dzieciaczki 🙂
Też czuje się dzisiaj jak po jakiejś imprezie, bo zasnęłam jak dziecko, ale o 5 wróciół Robert i się rozbudziłam i poszłąm spać dopiero o 7, a o 8 z minutami obudził się Franek. I jeszcze jestem w trakcie ogarniania chałupy bo najpierw ma przyjechac mój tata a poźniej teściowie.

Dzisiaj Franek zaczął wciągać dolną wargę...wygląda wtedy jak stary dziadek bez zębów 😁 😁 Mówię mu wtedy żeby tak nie robił, ale i tak nie słucha 😁 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuśki,
moj Tymek chyba oszalał. Zaczyna siadać!! Bez niczego podnosi głowę z barkami a jak mu się poda ręce to podciąga się do siadu (my go nie pociągamy). Ma tak wyćwiczone mięśnie brzucha że sam sobie radzi. W szoku jestem. Tylko obawiam się czy to jeszcze nie za wcześnie...ale tak jak Ann kiedyś pisała jeśli inicjatywa wychodzi od niego i my go do niczego nie zmuszamy to nie powinno mu zaszkodzi. Mam taką nadzieję.

Odnośnie tych bóli...Kama, jestem w szoku że po cesarce też boli. Ja chciałabym cesarkę przy drugim dziecku ale teraz to już sama nie wiem.
Justi, nie martw się kochana tym zabiegiem. On ma na celu przynieść Ci ulgę i w ten sposób myśl o nim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie ma za co Ann 🙂
Tak samo jest z Frankiem. JAk go blokuje to on swoje...a najchętniej to pewnie by juz chodził, bo jak go podnosimy to on prostuje nogi i próbuje na nich stanąć...juz kilka razy mi się sniło, że Franek chodzi, ale jest jeszcze takim maluchem jak teraz i naprawdę prześmiesznie to wyglądało 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lusia, znalazłam niektóre z tych kaszek w Alma24.pl - oni dostarczają też na terenie Łodzi. Sprawdź sobie ceny (też i słoiczków) - generalnie to nie jest tani sklep, ale niektóre rzeczy mają w dobrych cenach. Słoiczki np. taniej niż w firmowym sklepie internetowym Hippa. Będziemy jeszcze sprawdzać ceny słoiczków w Tesco i Realu, jeszcze ich nie znamy.
Acha, oni mają taką politykę cenową, że dla każdego miasta ustalają ceny niezależnei, więc Łódź może mieć inne niż Warszawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Lenka też już podnosi główkę i nóżki jakby siadać chciała, tylko jej jeszcze daleko do siadania chociaż jak za rączki moje i się chwyci to się podciąga.
Do tego neurologa wybieramy się już 3 listopada tylko że prywatnie bo na nfz to w tym roku juz się nie dało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
widze,ze temat sloiczkow na czasie 😉
Ja od czasu do czasu jem te sloiczki jablko z bananem , ale tych z serii rossmann nie polecam 😮 bo czuć tam jakby mnostwo mąki 🤢
heheh a ostatnio wpadlam na pomysł kupie sobie kurczak z warzywami . . . . i to byl moj błąd smakowalo to jak kupa hahah dosłownie boże nie wiem jak dzieci sie tym zajadaja . . .. a durna matka myslala,ze bedzie smakowalo jakby sama zmieliła piers z kurczakA I zmiksowala z warzywami ☺️ ☺️ ☺️ oczywiscie w calosci trafilo do kosza 😉 😁
i już nie eksperymentuje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a nie wiem czy u was ale u mnie jest prmocja w rossmanie obiaidki z boboVity sa po 2,79 i przy zakupie 2 dostajemy 3 wybrany przez siebie gratis 🙂 wiec Ja poki co mam 3 sloiczki obiadkow w domku i czekaja na mojego Glodomorka do ukonczenia 4 miesiaca zycia . .. .

Wy nie mozecie sie doczekac by minely juz te 4 miesiace i podawac jedzonko dzieciom , a Ja marze by czas stanoł w miejscu 😞 z powodu zblizajacego sie powrotu do pracy . . . całymi dniami myśle co zrobic by ZOstac do skonczenia roczku z Wojtusiem w domku niestety cudow nie wymyśliłam wrrr niestety durne pieniadze żadza tym światem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie nie ma takiej promocji w rossmanie. Justi, z jednej strony to dobrze że chociaz masz gdzie wrócić, mnie z dniem 31 grudnia konczy się umowa i zostaje na lodzie, nie bede miała nawet ubezpieczenia. A i tak poszłabym na wychowawczy, a teraz dupa 😞 Małego nie mam z kim zostawić, ewentualnie na częśc etatu, tak żeby Robert się wypał, ja do pracy na 4 godzinki, do domku, a później Robert na noc. Inaczej będzie krucho....

Co do obiadków Justi, to wczoraj dałam Frankowi dynię z ziemniaczkami, tak śmierdziało, ale jemu smakowało 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heheh Irciu Ja tak jedna noga bujam leżaczek i Wojtus ziewa i zasypia , ufff chyba wygram ta walke
reka jem platki ( sniadanie 😮 ) noi szukam pomyslu na obiadek ehh

i wlasnie jesczze mi kuzynka dzwonila (WRRR podniosła mi cisnienie ) przyszla matka chrzestna naszego bąbla teraz sie obudzila,ze ma isc na nauke dla przyszlych rodzicow chrzestnych aaaaaaaaaaaaaaaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ciesze sie Lusiu ,ze mam umowe na stale i w ogole d 7-14 ( bo godzinka na karmienie) ale maz pracuje tak samo i Wojtus musi miec opieke z rodziny wszyscy odpadaja wiec i tak wyjdzie na to ,ze conajmniej polowe swojej wyplaty oddam jakiejs obcej babce 😞 mam nadzieje,ze nie calkiem obcej tylko mamie naszego kolegi ale wciaz odwlekam tą rozmowę z nią bo boje sie , ze zrezygnowałą z pomocy nam no cóz moze w przyszlym tyg pojdziemy tam w koncu bede wiedziala na czym stoje


heheh nie wiem co dzieci widzą w tych śmierdzącch i smakujacych strasznie obiadkach. . . . za zadne skarby bym tego nie zjadła i chyba od czasu do czasu z podobnych skladow sloiczkowych bede sama robila takie obiadki oczywiscie jak mi czas pozwoli 😉
z drugiej strony mojej kolezance lekarka powiedziala,ze jak chce robic sama to musi jezzic do sklepu ze zdrowa zywnoscia i robic z tych sjkladnikow, a absolutnie nie z tych z supermarketu ehhh to mi sie juz odechciewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ellie no wlasnie Ja przy drugim dziecku tez chciałąm kombinować z cesarką badź porodem ze znieczuleniem choc dla mnie tak jak juz kiedys pisalam bóle parte to nic w porównaniu do tego co było wcześniej ,a zanim bedę miala wystarczające rozwarcie i dadza mi te znieczulenie to tez mam to w nosie ehhhh 🤢 oszlaec mozna

i wlasnie wciaz sie zastaawiam czemu KAME boli po cesarce skoro generalnie nie powinno chyba nic bolec 😞 ewentualnie szew na brzuchu nie daj boze 😞 ehhh sama nie wiem co o tym wszystkim myslec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...