Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej, ja nie mogę zagłosować 😞 Zupełnie jakbym już wcześniej głos oddała, i tak samo było z Irką, raz oddałam głos a już więcej nie mogłąm....

Monica, a wypełniałaś takie ankiety co były w tych pudełkach z prezentami?? Bo ja wogóle tez sie zdziwiłam na poczatku skąd to jest, bo przyszło na adres zameldowania czyli tam gdzie rodzice mieszkają, a poxniej zaskoczyłam że w szpitalu podawałam adres zameldowania a nie zamieszkania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
słuchajcie ja wypełniałam w szpitalu ankiety 2 szt bo właśnie mówili ze to chodzi o przysłanie rożnych próbek dla dzidzi. oddawało się je potem położnej.tak się zastanawiam bo ostatnio nie otwieram domofonu i może ktoś chodził a ja mu nie otworzyłam. u nas w 2 klatce wymieniają windę i sąsiedzi dzwonią do naszej klatki by im otworzyć, wtedy przechodzą góra do swojej...tylko ja takich domofonów to ma dziennie ok 15! już mnie szlag trafia b nawet o 23 potrafią dzwonić, a w ciągu dnia jak dochodzę to słychać tylko innych ludzi w słuchawce krzyczących halo? KTO TAM? i mozliwe właśnie ze ktoś był...a ja myśląc ze to tamci nie otworzyłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 Byłam wczoraj u tego diabetologa i jest lepiej niż myślałam. Tzn. nie mam cukrzycy tylko nieprawidłową tolerancję glukozy. Pani doktor powiedziała, że prawdopodobnie miałam ją już przed ciążą, tylko że nigdy wcześniej nie robiłam badań pod obciążeniem, więc nie była wykryta. Mam być na diecie, ale nie tak bardzo restrykcyjnej jak cukrzycowa, po prostu unikać trefnych potraw, ale mogę je jeść jeśli rzadko i w małych ilościach. Co do perspektyw to powiedziała, że nie reguły - może z czasem przejść, może do końca życia zostać tak jak jest teraz, a może się przerodzić w cukrzycę. Dieta może temu zapobiec.
Myślę sobie, że nie jest tak źle - wcześniej nie miałam motywacji do trzymania wagi, a teraz mam, ta dieta nie będzie jakaś bardzo uciążliwa, a przynajmniej w wieku lat 60 będę miała talię osy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Michalindzior napisał(a):
kurcze znalazłam necie klinike dentystyczna w Katowicach gdzie leczma i usówaja zęby pod narkozą... muszę tam zadzwonić bo mnie wykończą te zęby moje.


Michalindziorku, ja bym sie na to nie zdobyła....tez powinnam się wbrac do dentysty, ale jakos nie mam weny 🙂 Tez zawsze bałam sie, ale znalazlam fajnego dentyste (ojciec byłej mojego brata) i jest naprawde extra gość, przy nim wiem że nic mnie nie zaboli 🙂

Ann, ty to masz z tą cukrzycą...i podziwiam cie ze jestes tak konsekwentna z dietą. Mnie by sie przydała taka samodyscyplina, a niestety cały czas obżeram się czymś słodkim - przed ciążą i w ciąży nigdy nie miałam takiego parcia na słodkie, mogło wrącz nie ostnieć!!!

Wczoraj tak sie umęczyłam, nie mogłam zasnąć, chociaż byłam spiąca. Franek spał, tylko matka coś nie mogła...W końcu jakoś po 1 zasnęłam, a o 6 obudził się królewicz i byłam nieprzytomna. Zjadł flachę 200ml 🤪 (bo z cyców wyciumkał wszystko), tarł oczka i znowu usnął, i tak spaliśmy do 9.
Od jakiegoś czasu jak trzymam Franka na kolanach i siędzę przy stole, zaczyna ściągać z niego co ma w zasięgu ręki. Na szczęście głównie jest to mata bambusowa ale wczoraj zaczepił swoje macki o talerz. Na szczęscie nie było tam nic gorącego i w porę zauważyłam. No i gazety tez idą w ruch 🙂 I do buzi oczywiście wszystko pcha 🙂
Dzisiaj próbujemy dyni z ziemniaczkami. Mam naddzieję że zaskoczy 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ja bylam ostatnio u dentysty i mam tylko dwie male dziurki i 10 listopada mi je od razu zrobi,wiec niema tragedii,myslalam ze bedzie gorzej,a dentystke mam superowa i na inna bym jej nie zamienila,chodze prywatnie bo na kase chorych przez tych walnietych dent kazdy zab mam latany,nie wspominajac o ubytkach!!!A no i podstawa bez znieczulenia nie siadam na fotel 🙂
Lusiu,ale twoj maly glomodor duzo wypije moj najwiecej wypil 180 ale to mojego odciagnietego mleka,a bebilonu mu daje tak jak pisze na puszce 150 i rano wypije a pozniej przy nastepnym piciu te 150 ma na dwa razy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane!
Sewciu od jakiegoś czasu wieczorkiem zasypia u mnie w łóżku, przenoszę go, i też śpi do ok 5, czasem 6 lub 7, zjada i idzie dalej od razu spiochać, dzisiaj spałam razem z nim do 10 ☺️
potem dawałam mu jeść a on jak zawsze o tej porze zamiast jeść to się zacieszał, zjadł połowę porcji czyli koło 110, i padł, ale już się wiertoli, bo mu katar przeszkadza...
a matka walczy z praniem bo już z łazienki wychodziło.... 🤔

Eva ja tak przekładam od ładnych kilku lat wizytę u dentysty... odkąd urodziłam pierwsze dziecko wyleczyłam dwa zęby a posypało się z osiem... jest okropnie, i raczej nie ma szans żebym świadomie dała jakiemu kolwiek dentyście cokolwiek mi tam robić.... tyle że u nas mało gdzie robią pod narkozą a jak już to strasznie drogo... mój brat płacił ładnych kilka tyś za usówanie pod narkozą i implanty, z tym że On to już prawie zębów niemiał, miał z nimi problemy od dziecka... i to jeszcze cały przód...
u mnie nie aż tak tragicznie ale i tak jest źle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A my właśnie wróciliśmy ze spacerku ale póki co Tymianek dosypia na balkonie 🙂 u nas też ładna pogoda, słoneczko świeci ale powietrze jest takie dosyć "ostre".

Dzisiaj mijają 4 m-ce od narodzin 🙂 ale to szybko zleciało...nawet nie wiem kiedy...zanim się obejrzę to mój skarb zacznie chodzić 🤪

Kama, a dlaczego mówisz że przy karmieniu piersią niewiele Ci zrobią? Przecież można stosować znieczulenie miejscowe nawet jak się karmi piersią. Czy chodziło może o coś innego? 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam my też już po spacerku i jeszcze Lenka śpi sobie w drugim pokoju w wózku przy otwartym oknie.
Do wczoraj była u nas moja mama to Lenka była zadowolona ze jest babunia i babunia też szczęśliwa była. A też wczoraj byłyśmy u diabetologa żeby sprawdzić tą moją cukrzyce ciążową i lekarz powiedział ze muszę jeszcze troszkę schudnąć to w ogóle nie będę miała problemów z cukrzycą bo teraz jest oki. Wyniki krzywej cukrowej mu się podobały i kazał tylko sporadycznie się kontrolować.
A byłam dzisiaj w Rossmannie i kupiłam herbatkę i dwa słoiczki i jeden soczek z rabatem to mnie to wszystko wyniosło tyle co herbatka koperkowa, bo są jeszcze promocje na niektóre artykuły. Więc się opłaca robić zakupy nieraz w rossmannie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...