Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Mamy zwykłą elektroniczną wagę, na której najpierw sama się zważyłam potem z malutką. No i wychodzi 6kg. Jutro sprawdzę w przychodni.
A jeśli chodzi o kaszki to ELLIE u nas jest tak samo,że wcale nie wydłużają czasu pomiędzy karmieniami. Dzisiaj kupiłam kleik kukurydziany. Spróbujemy czy Hani zasmakuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Amelko, no to jeśli ważyłaś się na takiej normalnej wadze to nie masz powodów do niepokoju, przynajmniej do momentu sprawdzenia wagi Hani na wadze dla niemowląt.

Dziewczyny macie jakieś pomysły na wyeliminowanie nocnego karmienia? Chyba zacznę nowy wątek, może doświadczone mamusie coś doradzą 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia - lepiej sprawdzic na wadze w poradni i miec pewność.

Dziewczyny, kiedys oglądałam taki program w tv o karmieniu dzieci i o powrocie mam do pracy. I było tam właśnie o eliminowaniu najpierw jednego karmienia w nocy, a skończywszy na tym, że dziecko przesypia całą noc bez jedzenia. Tylko niestety nie potrafię wam tego przekazać, a nie chciałabym się pomylić 😞

Franek to moze raz/dwa razy zjadł butle w nocy, a tak to normalnie śpi. Nie wiem czy mojego cyca można zaliczyc do tego że on w nocy je - dostaje tylko jak sie kitfasi i pare razy pociumka i spi dalej. Ale uważam że założenie takiego wątku nie byłoby głupie. W końcu teoria to jedno (jak znajdzie sie nawet coś w necie), a praktyka to drugie, więc warto 🙂

Edytka - obowiązek obywatelki spełniony, a ja od kiedy nie mieszkam z rodzicami to nie głosuję, bo mam za daleko i nie chce mi sie jeżdzic. Poza tym uważam że i tak nie ma godnych kandydatów aby na nich głosować, więc daruje sobie 🥴

My dzisiaj bylismy na spacerku, pogodą piekna, jednak lekki mrozik jakby był wyczuwalny. Poszlismy do Manufaktury (galerii handlowej) bo jest tam Rossman bo chciałam kupic zasypkę małemu i łyzeczki do jedzonka, bo ta co mam to jest za szeroka. I powiem wam że kupiłam super łyżeczki, 5 szt w komplecie Babydream za 5.79zł. Są wąskie, w sam raz do małego buziaka i płaskie, i sa w przyjemnych pastelowych kolorach.
Jak łaziłam po galerii to Franek nie spał, był grzeczny, a niedaleko domu wpadł w taka histerię, że aż ludzie się oglądali. Musiałam go kawałek nieść, jeszcze owiniętego w kocyk żeby nie przewiało go. A w domu radość 🙂
Powiem wam, że juz drugi raz spotyka mnie to w tym tyg. w tej właśnie galerii, że jak wchodze do niej, to sa wielkie i ciężkie szklane dzrzwi, i cholera nikt kto idzie przede mną nie przytrzyma mi tych drzwi, tylko chlast przed nosem 😠 Przykre to jest, że ludzie sa tak slepi że nie widzą nawet kobiety z wózkiem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lusiu niestety ludzie są bezczelni 😠 Ja z taką bezczelnością spotkałam się jeszcze jak byłam w ciąży także tym bardziej z wózkiem nie spodziewałabym się przesadnej uprzejmości... My z mężem jak tylko jesteśmy w Realu to "bezczelnie" korzystamy ze swoich praw i jak tylko kasa dla osób niepełnosprawnych i dla kobiet z wózkami jest zajęta przez zwykłych ludzi to nawet nie pytamy się o pozwolenie tylko od razu idziemy na początek kolejki 😉 Trzeba walczyć o swoje prawa bo nikt sam z siebie nam nie pomoże...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jesteśmy w koncu po chrzcinach na uroczystości w kościele Mikuś był grzeczniutki rozgladał sie tylko potem malutki poczęstunek było skromnie i miło i ogólnie jestem zadowolona dzisiaj mały odsypia wczorajszy stres, kurcze zjad ami już 1/3 słoiczka no i zjadł by więcej gdybym mu pozwoliła po obiadku wypił butlę 170 i za półtora godziny był głodny jak tak dalej pójdzie to naprawde go nie wykarmie. Byłam z ekipą na spacerku teraz oboje padli a w nocy pewno będą wariacje. Kurcze nie wiem jak zlikwidować nocne karmienie tez mnie ten temat interesuje córcia od razu przesypiała nocki a ten głodomór mały nie odpuści nocnego karmienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!u nas mala marudna przez zeby 😞
Zamiast spac w dzien 2 razy po 2,5godz spi 2 razy po pol.
Za tydzien jedziemy sie spotkac z laska ze szpitala z mojej sali i porownamy nasze maluchy z jednego dnia 😉

Lusia ja tez mam te lyzeczki i sa super.Mala juz sie rzuca na obiadek 😉
Za tydzien przyjezdza do nas moj tata,bedzie komu podrzucac mala o 6 rano 😁 w koncu sie wyspie 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heheheh Olusiu twój tata jeszcze nie wie co go czeka 😁 😁 😁 Ja odkąd budzę się do małej co drugą noc nareszcie chodzę wyspana 😜 Choć nie ukrywam, że fajnie by było, żeby mała zaczęła przesypiać całe noce, to wkońcu moglibyśmy spać z mężem w jednym łóżku 😉
Widzę, że wasze maluszki już coraz chętniej jadają obiadki. Jak ja wkońcu zacznę małej wprowadzać stałe posiłki to będę się was radziła 😎 Ciekawa jestem kiedy nasza pani alergolog nam na to pozwoli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do nocnych pobudek to też ostatnio czytałam w gazecie że należy zamiast mleka podawać wodę ale pisali że takie praktyki należy wprowadzać jak już maluszek skończy przynajmniej pół roku bo przez ten okres czasu jego żołądek może być za mały żeby najeść się w ciągu dnia potrzebnej ilości mleka... to jeszcze trzeba cierpliwości chyba że dziecko samo zadecyduję że prześpi już całą noc co bywają i takie przypadki ale jak wiadomo każde dziecko jest inne i różnie się rozwijają co świadczy o tym chociażby różnice we wzroście czy umiejętnościach naszych dzieci pomimo prawie identycznych dat urodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A i jeszcze jedno dzieci do 6 miesiąca życia potrzebują ok.5 godzin snu w ciągu dnia (nie wieczoru!) i 10 w nocy co u mnie średnio się z tym sprawdza ☺️ także wg. tej zasady malce usypiane w dzień lepiej śpią w nocy niż w sytuacji odwrotnej. i tyle tu pisze na ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas raczej usypianie małej w jej łóżeczku nie wchodzi w grę, bo zasypia zaraz po karmieniu wieczornym na moich rękach. Także odkładam ją na śpiocha 😉 Ale nie mamy z tego tytułu jakichś problemów, bo mała budzi się w nocy tylko raz 😉 Zresztą w dzień też ją kładziemy do łóżeczka coby np popatrzyła na pozytywkę także zna swoje łóżeczko heheh 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
sprawdziany kontrolne zaliczaone bardzo dobrze 😉


troche mnie dzis czeka jeszcze do zrobienia, więcwypowiem się tylko na temat drapania...
Edytka Sewciu skubaniec też sie tak drapie 🤨 w ogóle znęcasię nad swoim uchem i drapie się po głowie.... normalnie obcinam mu pazurki dwa razy w tyg a On dalej.... aż strupki ma.
moze przez to że "wyłysiał" i mu odrastają te włosieta i go swędzi 🤨 nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eva, mój Stasiek śpi zdecydowanie mniej. W nocy ostatnio gdzieś od 22 do 6, a w ciągu dnia nie wyrabia w sumie więcej niż jakieś 3-4 godziny.
Amelia, rzeczywiście idź do przychodni zważyć Hanię - te wagi łazienkowe nie są zbyt dokładne. Ale jeśli nie przybrała to też widzę po Staśku że nie musi to być powód do zmartwienia - najpierw przystopował a potem bardzo ładnie ruszył i właściwie nie wiadomo dlaczego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć. Pomimo paskudnej pogody (leje i leje...)pojadę z Hanią po 11ej do przychodni, bo wtedy przyjmowane są dzieci zdrowe, a wcześniej przychodzą chore.
Jeśli chodzi o spanie to moja malutka przesypia w nocy 11-12 godzin z przerwami na jedzenie (najada się w 10 minut). Dzisiaj jadła 4 razy 😮 Naprawdę nie wiem co się jej porobiło,że tak często chce jeść.
A w dzień też często śpi. Dokładnie nie powiem ile bo różnie to bywa. Generalnie jest tak,że 2 godziny aktywności to dla niej dużo i po takim czasie jest bardzo zmęczona.
Wczoraj poszła spać 0 18.30 a dzisiaj pobudka po 7ej.

MICHALINDZIORKU- gratuluje zdanych egzaminów!Ale nic dziwnego- zdolna bestia jesteś 🙂
Twój Adaś do szkoły się wkrótce wybiera,więc powiem Ci,że znajoma bardzo poleca nową książkę Super Niani o dzieciach szkolnych. Mój idzie za 2 lata,ale też chyba kupię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie!!
jak mała pódzie tylko spać to Was doczytam pisze bo mam wielkie zapytanie!!!
Od wczoraj Hani pojawił się biały nalot na usteczkach myslalam, że to moze resztki po mleczku albo kaszce ale probujac sliniaczkiem to wytrzec nie schodziło no i dzisiaj dalej to jest bez zmian a na jezyku nie widze zadnego osadu wiec nie wiem czy to sa plesniawki moze Wy cos doradzicie a jak nie to jutro przejde sie do pediatry bo czytałam w necie, że to moze tez byz wywołane infekcja gardełka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do tego drapania to muszę wam powiedzieć ze Gabi już ma to za sobą. Był czas ze drapała się po twarzy, uszach i co jej jeszcze weszło w zasięg. raz jej krwinka w oku pękła i tez się zastanawiam czy to nie wina palucha w oku 🤨 często tak robiła podczas snu albo jak była czymś zezłoszczona. To samo jej przeszlo ale trwało kilka tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia dzięki za pocieszenie 😉 My póki co musimy strasznie naszej gwiazdy pilnować, szczególnie przy przewijaniu, bo wtedy podnosi dupkę i nóżki po czym drapie się po udzie 😲
Kaczuszko pierwsze słyszę o takim nalocie, może to faktycznie pleśniawki, ale najlepiej jednak wybrać się do pediatry.
Co do nocnego spania to muszę przeczytać książkę "Każde dziecko może nauczyć się spać" bo kiedyś dostałam ją od czerwcóweczek. Jak ktoś chce to napiszcie swój mail to wam prześlę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...