Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No to z Kacperka już konkretny facet jest 😎 Dobrze,że już jesteście po. Od tych szczepień to tylko siwych włosów nam przybywa. My w styczniu mamy mieć jeszcze na żółtaczkę i pneumokoki zaczniemy.
Wyobraźcie sobie,że w przedszkolu u małego ospa szaleje 😲 On przechodził 2 lata temu, ja też,ale z malutką muszę jeździć żeby synka odebrać. Przeciwciała,które dostała w ciąży zabezpieczają na ok 6miesięcy, karmienie piersią też już w niewielkim stopniu zabezpiecza 🤔
Wczoraj zostawiłam malutką w aucie przed drzwiami przedszkola (dobrze,że tak blisko można wjechać) i pobiegłam do środka powiedziałam wychowawczyni,że jestem i biegiem do auta. W tym czasie mój dzielny synek się ubrał i przyszedł do nas. Tak teraz będę musiała robić choć nie ukrywam,że stresuje mnie zostawianie Hani dosłownie na te 2 minuty 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A! Za 2 tygodnia najprawdopodobniej będziemy chrzcić malutką i mam problem w co ją ubrać. W kościele jest tak zimno,że nawet czapki nie zdejmuję więc musi być ubrana ciepluteńko. Mam taką kutrke- kożuszek (biały na szczęście) i pewnie muśzę kupić białą czapkę i ciepłe spodnie. Potem już w domu przebiorę ją w jakąś ładną sukienkę. Co myślicie? Czekam na jakieś rady 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia my mieliśmy dwa razy ospę 🥴 nikt mi nie wiezył, lekarka powiedziała ze poprzednim razem to nie była ospa na pewno bo w karcie nie mieli zaznaczone, tak jak bym sobie to zmyslała, ale okazało się ze karte zdrowia do przedszkola dali, i dopiero tam babka się dopatrzyła i się dziwiła ze drugi raz mają.... lekarz rodzinny nam powidział ze niby wiele ludzi ma kilka razy ospe....a Misia do tej pory ma na brzuszku i boczkach blizny.... 🥴
własnie Ircia miałam napisać, że wielki chłop z Kacperka 😘 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia myślę ze ubierz ja tak jak piszesz, będzie fajnie 🙂
w domu jakoś ją ładnie wystroisz 🙂
Justi faktycznie super cena 😜
ja tak kiedyś wylicytowałam za 1zł rożek i kupe ciuszków 😜 baba się potem cały tydzień nie odzywała zeby nr konta podac 😜 no ale czy to moja wina 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam
Co do smoczków to nasz Lenka nie chciała za bardzo smoka i na siłę jej nie uczyliśmy tak więc wychowuje się bez smoka od urodzenia i jest dobrze, przynajmniej jeden kłopot z oduczaniem jest z głowy.
A co do słoiczkowych dań to my już ich nie dajemy bo Lence wychodziły krostki na buzi gdzie miały styczność z zawartością słoiczka od czasu jak sama jej gotuję to to uczulenie na buziuchnie zniknęło i jak jej daje taki ugotowany obiadek to wcina aż się jej uszy trzęsą i smakuje jej bardzo.
Wprowadzam jej tez inne warzywka to jest zadowolona i teraz dostaje dwa razy w tygodniu mięsko i jeszcze wracam do glutenu, dzisiaj nie dodałam bo wyleciało mi z głowy ale następna porcja jedzonka to z kaszką będzie. Jajka jeszcze jej nie wprowadzam porozmawiam na szczepieniu za dwa tygodnie z pediatrą to zobaczymy co dalej z nowości kulinarnych będzie mogła jeść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justi zestawik super,i naprawsde za psie pieniadze 🙂
Amelia Kacper tez mial do chrztu bialy kombinezontaki kozuszkowy,fakt ze to byl poczatek pazdziernika,ale tez juz pizgalo niezle,a pozniej go przebralam w koszule i dzinsy,wiec mysle,ze masz dobry pomysl z tym kozuszkiem i spodniami,niewarto ci kupowac jakiegos stroju na 5 min tym bardziej,ze sie go pozniej nie wykorzysta!!!
No iwspolczuje ci tej ospy w przedszkolu,miejmy nadzieje,ze mala sie nie zarazi,ostatnio lekarz mi mowil,ze dziecko karmione piersie ma ochrone przeciwcial do 9 msca,a pozniej juz samo musi sie bronic.....A ile w tym prawdy to niewiem... ☺️
Kurcze,ale mialam dzisiaj zdarzenie bylam w osrodku dzisiaj autem i jak przyj do domu to mi sie kierownica zablokowala,ani kluczyka przekrecic,ani kierownica ruszyc mowie wam masakra,dobrze,ze mi sie to nie stalo pod osrodkiem bo wybralam sie bez tel i portfela fakt do domu moze mam z 300 metrow,ale z dzieckiem to wiecie jak jest,od razu by mi nerwy puscily!!!Ale na szczescie zadz do meza jak wrocilam i odblokowalam,bo pozniej musze po niego jech do pracy!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Brawo Izuniu tak trzymaj.... 🙂
A wczesniej z nim wychodzilas czy tez ci rodzice nie pozwalali????Przeciez,dziecko musi przebywac na swiezym powietrzu,a po drugie Kubus niedlugo bedzie biegal jak bedzie cieplo i nie zatrzymaj was sila w domu....
Co za ludzie z tych twoich rodzicow....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie macie ciotki jakiegoś sposobu na niejadka? Już powoli tracę cierpliwość do karmienia Staśka, to jest walka o każdą łyżeczkę. Dziś przegrałam obie bitwy - zaówno o poranny deserek jak i przed chwilą o obiadek 😮 Fakt że tym razem dostał gotowca, ale nie zjadł praktycznie nic. I z czego on ma tyć jak nie chce jeść ani pić nic poza cycem???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ANN- współczuję tej ciągłej walki o każdą łyżkę. Ja tak mam ze starszym. A Hania pięknie wcina deserki i obiadki 🙂 Gorzej z mleczkiem, więc czasem też walczymy. Czasami jest tak,że daje małej słoiczek i po kilku łyżeczkach płacze i wypluwa. Zazwyczaj jest wtedy śpiąca, więc odkładam ją do spania i po ok 30 min budzi się i wtedy zjada do końca. Może próbuj Stasia na raty karmić.

IZUNIA- bardzo dobrze zrobiłaś!

ELUNIA- czemu nie dajesz do każdego obiadku mięska?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale się wkurzyłam (ładnie mówiąc)! Wczoraj odebrałam z poczty list z zamówionymi przeze mnie soczewkami i wyobraźcie sobie,że nigdzie go w domu nie mogę znaleźć! 😠 Jak wysiadałam z auta to miałam pełno rzeczy do niesienia (torba, 2 siatki z zakupami i Hania w foteliku) i podejrzewam,że gdzieś mi musiał wypaść. Przeszukałam wkoło auto, mieszkanie i dupa! Muszę znowu zamówić 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ANN- wiem,że jesteś ekspertem od dukana. Zamierzam wypróbować kilka przepisów z netu. I w kilku przepisach czytałam,że trzeba zmielić otręby 🤪 Jak je mieliliście? Czy może można takie zmielone też kupić? No i zdziwiło mnie to,że można dodawać kakao. Jest taka wersja light? A poleć mi proszę strone jeśli z jakiejś korzystaliście i jest dobra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
E tam, ekspertem nie jestem, ale jak coś wiem to chętnie podpowiem 🙂
Otrębów nie mieliliśmy w ogóle, mąż jadał takie gotowe Sante. Mieliliśmy może ze 2 razy tylko do określonych przepisów, do których zwykłe nie pasowały, ale nie ze względu na dietę tylko smak. Mamy w domu taki ręczny młynek do kawy, którego nigdy nie używaliśmy do kawy, teraz przydał się do otrąb.
Nie korzystaliśmy z żadnej strony w necie, trochę z książki z przepisami, a resztę wymyślaliśmy sami. Maż cośtam jeszcze przywlókł z pracy w plikach, kilka razy z tego skorzystaliśmy, ale dorywczo.
Co do kakao, to jest wersja odtłuszczona, zarówno Wedla jak i DecoMoreno (to mój mąż wolał, ale to pewnie kwestia smaku).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamuśki 🙂
Lusiu cieszę się, że z Franiem już wszystko wporządku, jak Emi miała ostatnio taką twardą kupkę po kaszce to też przy jej wyciskaniu tak krzyczała że aż piszczała, ale to był tylko moment, bo jak udawsło jej się wycisnąć, po paru minutach się uspokajała, więc wiem co musiałaś czuć jak Franio tak płakał tyyyyle godzin 😲
Justi my używamy od początku smoczków z NUka i bardzo sobie chwalimy 🙂 Teraz kupiliśmy taki od 6 miesięcy i jeszcze nie dawaliśy go Emi, więc dopiero się przekonamy czy ten też jej się spodoba bo jest większy 😉
No i gratuluję wygranej, ale masz farta 🙂 🙂 🙂
Ircia Kacperek już chyba kojarzy sobie przychodznię ze szczepieniami i stąd taka histeria 😲 My szczepienie mamy dopiero pod koniec lutego, bo po antybiotyku, który mała dostawała musi być z 8 tygodni przerwy do szczepień, aż się boję jak u nas się to skończy... 🤢
Amelko my chrzcimy w tą niedzielę, i ja mam dla malutkiej płaszczyk i spodnie polarkowe, pod to zakładam jej rajstopki, sukieneczkę, bolerko i oczywiście ocieplane buciki. Na głowę czapeczkę cieniutką bawełnianą i na to taką czapkę ala kapelusik z polarku.
Izunia tak trzymaj!!!! Może wkońcu twoi rodzice zrozumieją, że msz swój rozum i nie dasz im się terroryzować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
EDYTKA- a powiedz mi czy spod płaszczyka sukienkę będzie widać? Wklej zdjęcie jak masz bo chętnie zobaczę. A buciki masz? Mierzyłam dziś Hani kurteczko-kożuszek i jest nad kolanka, więc zastanawiam się czy nie kupić jej grubych białych rajtuzków i sukienki, ale nie mam butów białych. Mam takie beżowe kozaczki z futerkiem. Strasznie się boję,że malutka zmarznie mi podczas mszy.

LUSIU- wiem co musieliście czuć jeżdżąc tak z Franiem. Ja już nie raz tak ze starszym po izbach przyjęć jeździłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelko sukieneczka będzie troszkę wystawać spod płaszczyka. Tak to będzie mniej więcej wyglądało w domku (na to mam jeszcze jedno cieplejesze bolerko które też jej ubiorę, ale już nie chciało mi się kombinować ze zdjęciami ☺️ 😜
[URL=http://img152.imageshack.us/i/zdjcie459i.jpg/][IMG]http://img152.imageshack.us/img152/4091/zdjcie459i.jpg[/IMG][/URL]

A tak w kościele
[URL=http://img267.imageshack.us/i/zdjcie460v.jpg/][IMG]http://img267.imageshack.us/img267/1079/zdjcie460v.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...