Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Nie wiem czy wszystkie foteliki sa montowane tyłem do jazdy 🤢 Mam nadzieje że tak.
Najlepiej może przejechać się do jakiegoś servisu samochodowego niech spojżą na te poduszki żeby je wyłączyć jak są z tyłu. Ja nie wiem czy są u mnie z tyłu, ale podejrzewam że tak 🤢
Muszę się przejechac do tego Pepco, ale to jak bede u teściów, bo musze dokupic śpiochów, no i pare kaftaników też by się przydało. Ostatnio mieli fatalne, więc dałam sobie spokój. No i czekam na wiadomość od tej koleżanki co miała mi dac po swoim synku...i tak wisze w próżni.
Jak nic nie bedzie to zamowie na allegro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Edytko Ja zamowilam myszki na serku 🙂 zesTAW 6 elem. wiec nasze dzieci beda mialy takie sama posciel 😜 zamowilam od niego tez rozek , pieluszki i czekam wlasnie na posciel bo chcialam tez na zmiane wzor dinusie , ale niestety poki co jest niedostepny u tego sprzedawcy 🙂 ale cierpliwie czekam do konca tego tyg jesli nie dojdzie to zrezygnuje ale przynajmniej kilka rzeczy u niego kupilam jest z nim bardzo dobry kontakt mailowy, bo osttanio trafialam na samych oszołomów 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ehh i dzis mialam bezndziejny dzien , a zapowiadal sie tak pieknie 🥴 wyciagnelam mojego m. do sklepu rano chcialam kupic sukienke ehhh i ku swojemu przerazeniu zobaczylam jak moga wygladAC rozstepy na moim ciele a dokladniej na jednym posladku 🤨 masakra ;( kolor bordo to delikatnie powiedziane wybieglam z przymierzalni jak poparzona ze sklepu rowniez poplakalam sie jak bóbr i pojechalismy do rodzicow na obiad teraz wrocialm i szukam zlotego srodka na te paskudztwo ;(
przyznam sie ,ze pupy nie smarowalam i mam efekt ale boje sie ,ze jeszcze gdzies wyskocza mimo stosowania kremow ... moj m. oczywiscie mnie nei rozumie, ze jestem wkurzona i chodze przez caly dzien i poplakuje myslalam,ze jakos mnie to ominie, ale widze.ze dopiero sie zaczelo 🥴
jakie dziewczyny stosujecie Ja stosowalam Mustele super sie wchlania i jest wydajna i od tyg Perfecte ale beznadziejan malo wydajna na pewno nie kupie juz jej po raz drugi i mam dyklemat co teraz kupic 😞 prosze o rade . . .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,
Co do poduszek i fotelików, to kwestia bezpieczeństwa zależy od tego, czy chodzi o siedzenie przednie, czy tylne. Tu macie trochę więcej na ten temat, w ogóle polecam tę stronę na temat fotelików:
http://fotelik.info/pl/art/poduszka_powietrzna_jest_niebezpieczna_dla_dziecka_w_foteliku,25.html
http://fotelik.info/pl/faq/
Co do wyłączania przedniej poduszki, to nie we wszystkich samochodach jest taka możliwość, tzn. we wszystkich da się wyłączyć, ale w niektórych musi to robić serwis i wtedy nie ma możliwości włączyć jej samemu, kiedy z przodu nie jedzie dziecko tylko dorosły. Tak jest np. w naszym obecnym samochodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justi nie przejmuj sie ,dobrze,ze ci wyskoczyl na tyleczku w malo widocznym miejscu dla innych,a nie np na srodku brzuszka!!!No,ale sa u wiekszosci nas nie uniknione 😞 😞Ja od poczatku uzywam perfecte i jestem z niej jak narazie zadowolona,bo narazie nic mi nie wyszlo odpukac!!!Ale to jest nie powiedziane,ze nie wyjdzie 😞Mojej siostrze wyszly tez na tylku i stylu na nogach trzy dni przed porodem!!A pozatym wydaje mi sie,ze to zalezy tez od genow,czy maja wyjsc,czy nie!!!A mezem sie nie przejmuj,oni nas nie rozumieja wogole za grosz.....Ja dzisiaj jak bylismy na spacerze i zobaczylam swoj brzuch w wystawach sklepowych to o malo co sie nie przerazilam,bo tak sie powiekszyl w ciagu kilku dni.....
A dzisiaj bylismy w biedronce i zakupilsmy 2 grzechotki kubusiowe,szczotke z grzebieniem i ta wieksza butelke 🙂Sa naprawde slodziasne... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Ann za info, to teraz juz wiem, że każdy fotelik 0-13 jest mocowany TYLKO tyłem do jazdy 🙂
Ja na temat rozstepów nie wypowiadam się!! 😉 Moje biodra wyglądają jakby ktoś porobił na nich kreski kredką koloru burakowego, a i na brzuchu robia się coraz większe 😞 😞 Cieszyłam się że nie mam na brzuchu, ale niestety, pod koniec ciąży wszystko się zmieniło. Trudno!!
Na początku używałam zwykłej oliwki w żelu Jonsona, ale była mi za tłusta, więc przerzuciłam się na oliwkę na rozstepy z Rossmana - Babydream, i stosuję ją na zmianę z kremem na rozstępy Babydream. Ale jak widac bezskutecznie. Myślę, że nie ma idealnych kremów, taka jest fizjonomia, skóra się mega rozciąga, chyba ze ktoś ma super geny 🙂 🙂

Zjadłam dzisiaj obiadek, był pyszny, ale tak mnie po nim zmuliło, że ucięłam sobie drzemke. Obudziła mnie straszna zgaga 😞 Za chwilę doszły mdłości 😞 Siedziałam troche zeby mi przeszło, ale czułam się coraz gorzej, więc wstałam żeby zaparzyć sobie mięte, ale po drodze zwymiotowałam 😞 Dobrze że przechodziłam akurat koło wc. Teraz jest już ok, ale co się umęczę, to moje...

Mam nadzieje ze nie zapomne o jutrzejszej promocji w Biedronce...i że wogóle wstane o przyzwoitej godzinie, coby jeszcze ewentualnie kupic jakąś butelczyne 🙂

Irka no i jakiej jakości sa to butelki tak na twoje oko? Jest tam podana firma? Nie wiem czy wogóle warto się fatygować, więc pytam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, dziewczyny 🙂
Ja się jakoś nie stresuję rozstępami, nawet w gruncie rzeczy nie wiem do końca, czy je mam. Smaruję brzuch kremem przeciw rozstępom Ziajki, ale niezbyt regularnie, bo często zapominam. Jak kiedyś marudziłam mojemu mężowi, to mi pokazał swoje rozstępy po przytyciu i odchudzaniu i powiedział, że skoro on ma, to ja też mogę 😉 Będę się martwić po porodzie ewentualnie.
Dobrego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann uwierz ,ze jakbys je miala to na pewno by je zauwazyla, bo ich sie nie da przegapic 😞
wiesz to masz wsparcie meża JA jakos od wczoraj mniej stwierdzil tylko,ze pewnie wyolbrzymiam niestety nie, ale coz nic juz nie pomoze teraz marudzenie musze cos z nimi zrobic po porodzie i modlic sie by wiecej ich nie bylo w innyech czesciach ciala .. ..
Ircia dziekuje za cieple slowa 😘
bylam dzis z samego rana w biedronce 😉 i kupilam 2 buteleczki mala i duza, smoczki i grzechotke niestety u nas nie bylo 2 rodzajow grzechotek, zastanawialam sie rowniez nad ta szczotka z grzebieniem bo byla super,ale jakos stwierdzilam ,ze jak na jeden raz wystarczy zakupow 😜 moze bede w tyg jeszcze w sklepie i cos zostanie to sie pewnie skusze . ..
troche przynajmniej na chwile humor mi sie poprawił ....
Lusia biedna jestes z tymi twoimi dolegliwosciami , trzymam kciuki zeby w koncu cie opusciły, a co do rozstepow ehh moja mama nie ma ani jednego ,a mi skad to paskudztwo wyszlo nie mam pojecia . .. . nie wiem czy to genetyka czy po prostu złośliwość naszego ciała . . . najwazniejsze by dzieci nasze były zdowe z nami , a pozniej pomyslimy co dalej . . . .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na tylku mam rozstepy ale takie male kropki,z daleka wyglada jak cellulil:/Kilka paskow na udach i teraz zrobily mi sie po bokach na brzuchu. Smaruje fissanem ale on nie wiem czy jest za tlusty czy jak bo mi wyskoczyly krostki miedzy piersiami i na brzuchu kilka ale mojj maz chyba sie za bardzo do mnie przytulal bo ma pol brzucha wysypane.Teraz zmienilam krem na jakis z müllera,cos jak rossman ale strasznie gesty i kupilam jeszcze balsam do ciala dla ciezarnych z bübchen i powiem wam,ze jest rzadki ale skora jest po nim fajna,zobaczymy jaki bedzie efekt.choc rozstepow i tak nie unikne bo moja mama wygldada jak balon po maksymalnym nadmuchaniu i spuszczeniu powietrza.

A co do poduszek powietrznych to wiem,ze z przodu sa chyba po 3 i z tylu w zaglowkach naszych foteli 2 czy jakos tak.I chyba nie ma opcji zeby je wylaczyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Dzisiaj pogoda paskudna u nas, pada deszcz od samego rana i nawet w nocy też lało jak wstawałam na siusiu.
Co do rozstępów to ja smarowałam kremem AA na rozstępy Mama i Ja i on jest dosyć fajny nic mi wtedy nie wyszło bo teraz mi się skończył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
U nas leje tak ze szkoda gadac wrrr.... 😞 😞 Zaraz uciekam na sniadanko,i musze sie wziasc za prasowanie ciuszkow,dobrze,ze je wypralam w sobote,bo caly tydz ma lac 😞:
Lusiu co do tej butelki to jest na niej napisane:
Butelki z serii Disney Baby sa wykonane z nietoksycznego,wytrzymalego i lekkiego poliweglanu.Wyposazone w nieuczulajacy smoczek silikonowy,pozbawiony smaku i zapachu gumy. produkt posiada swiadectwo PZH zgodny z norma EN 14350.
Nieznam sie na tych normach ale wydaje mi sie ze sa ok!!! A pozatym znalazlam takie same na necie i byly jak i one jak i inne akcesoria co sa w biedronce po 4, 5 euro1!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
ja wczoraj byłam w biedronce i nie było wystawionych tych butelek, grzechotek itp. z Kubusia..a patrzyłam to oferta ważna od 31.05... ciekawe czy jeszcze będą czy może lepiej szukać w innej biedronce?
Lusia a ty jak będziesz już po te butelki, to daj znać to najwyżej się przejadę do twojej Biedronki 🙂
Ja jakoś od wczoraj mam dołka, pokłóciłam się z tym moim... denerwuje mnie że on mnie nie rozumie.... jakaś się płaczliwa zrobiłam i potrafię się rozryczeć o głupotę.
Dziewczyny ja tez mam rozstępy i pewnie wyskoczą kolejne. Mimo iż smaruje brzuch to on często mnie swędzi... blee

Wczoraj się sporo naczytałam o tych kosmetykach dla dzieciaczków i dostałam takiego mętliku w głowie, że już sama nie wiem co kupie...Wszystkie kosmetyki zachwalane i odradzane jednocześnie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia,napewno u was beda od dzisiaj,u nas jak jest promocja w poniedzialek,to juz wystawiaja towar w niedziele pod wieczor pewnie,zeby miec mniej roboty w poniedzialek!!!A mezem sie nie przejmuj,ja mam ostatnio to samo,on mnie tez nie rozumie,a z drugiej strony to ja tez sie wszystkiego czepiam bez powodu!!!A pozatym w tym miesiacu tyle razy plakalam,co przez cale pol roku mi sie nie zdarzylo 🙂A to wszystko wina naszych hormonow,pewnie tam w naszym organizmie trwa niezla ich burza 🙂Ale facet tego poprostu nieumie zrozumiec,ze mamy ich za duzo!!!No niestety oni juz tacy sa i innni nie beda hehe.... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Irciu za wsparcie, a no tak jest z tymi facetami. Mam nadzieje że bez nerw przetrzymam te kilka tyg.
Przejdę się do tej biedronki, może już coś wystawili te rzeczy Kubusiowie. Chciałam zrobić pranko ostatnich rzeczy ale pogoda nadal kiepska i trzeba będzie się wstrzymać albo w domku wszystko rozwiesić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kochane 🙂
ale leje u nas od świtu... 😞
weekend spędzilismy w domu, nie było pogody żeby gdzieś ruszyć....
wczoraj wytoczyłam wojnę mojemu M.... o to że On ma k... weekend, i spędza go siedząc i gapiąc się poprostu bezmyslnie w tv... a ja budzę się w niedziele i wszystko jak co dzień... nawet wczoraj pranie kończyłam... a do tego mam jeszcze jego w domu, tylko siedzi mi miejsce zajmuje bezproduktywnie i cisnienie podnosi niepotrzebnie.... nie wymagam od niego dużo, i dałabym sobie sama radę, gdyby nie ciąża... a po drugie jakby cholera zarabiał krocie, żebym mogła siedzieć do góry dupą za przeproszeniem, to ok... a on mysli że nie wiadomo kto on jest, bo idzie do tej swojej roboty i wszystko ma głeboko gdzieś, posmieje się z kolegami, ma kontakt z cywilizacją, A że nie pije i nie włóczy się z kolegami to wystarczający powód żebym go po stopach całowała. chciałabym mieć choć trochę z tej jego wysokiej samooceny cholerka... chyba coś go ruszyło bo nie odp nic głupiego tylko szczerze słuchał, a potem przygotował do obiadu coś tam... potem pozmywał wszystko grzecznie bez mojego proszenia. Uffff..... sorki że się rozpisałam i marudzę ale gdzieś to chciałam wyrzucić z siebie.

co do tych paskudnych rozstepów... mi P.Dermatolog kiedys przepisała taka maść na blizny... niedrogą... i coś to tam pomagało...tylko to było w oresie dojrzewania, kiedy miałam tylko kilka na piersiach. no i mądre dziecko nie stosowało tej maści regularnie. ale w każdym razie srodkami kosmetycznymi nie da się ich zlikwidować.... chociaż bardzo duże efekty daje stosowanie tego na świeże rozstępy. potem już dupcia zimna niestety jak one zbieleją. Najlepsze rezultaty daje z tego co wiem kuracja laserowa ale też nie usuwa w 100%.

Aniulka fajnie że juz po wyprowadzce.... mnie czeka w przyszlości...juz któraś z kolei, ale chyba ta juz ostatnia, no i dopiero po nowym roku.... chyba zacznę teraz sie pomału pakować hehe 🙂 żartuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc brzuszki 🙂)tak mnie nakrecilyscie tymi butlami z biedronki ze wczoraj kupilam 2szt jedna 125,a druga 250 😉no i komplet dwoch smoczkow uspokajajacych rzecz jasna z kubusiem 🙂sa sliczne i maja atest wiec mysle ze warto kupic za te pieniazki nawet jak bede karmila piersia 🙂zawsze moge podawac malamu w nich picie bo to bedzie cieplo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ehhh dobrze, ze mamy to forum dziewczyny . . . . mozemy chociaz na tych chłopów naszych pomarudzic 😠 niestety sa czasem beznadziejni
Ja zauwazylam,ze im bardziej staram sie nie wkurzac bo wiem ,ze szkodze tym dziecku to jeszcze bardziej mnie wszystkio wkurza i wciaz placze a jak chce przestac to jest jeszcze gorzej Aaaaa te hormony szczerze mam czasem sama dosc siebie i swojego zachowania , ale byle do lipca 😜 mam nadzieje,ze pozniej wszystko minie nam . . .
Michalindzior kurcze to moze pozniej tez sie wybiore do dermatolog zobaczymy co z tegpo wyniknie niektorym kobieta po ciazy rozstepy prawe znikaja . . . a co do terapii laserowej to chyba niechce znac ceny musi słono kosztowac . .. . moj mi jeszcze powiedzial no ty chyba zwariowalas widzialas u kogos na pupie rozstepy pewnie ci sie przewidziało aaaaaaaaaa i tu dodal oliwy do ognia
Monika Ja bylam o 8 rano dzis w biedronce i widac ze wystawili z samego rana bo chyba pierwsza je przebieralam i ogladalam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Michalindzior widzę że i Ty masz z tym swoim nieźle do wiwatu, no ale co trzeba się przemęczyć.Mój chodzi dzisiaj milutki zobaczymy do czego sie dzisiaj przyczepi, moze znowu moja mina będzie mu niepasić?
Justi z tego co wiem to te zabiegi trochę kosztują, a to jakaś seria musi być by były efekty.Może czas zbierać do świnki hehe
wiecie u mnie często jak sa takie promocje to ludzi wykupuja gigantyczne ilosci i potem je sprzedają sami.... dziadoki i jak sie idzie do sklepu to juz przegrzebane albo nic nie ma. Ostatnio widziałam na ulicy stragan z ubraniami i był komplet niemowlęcy za 15zł a ten sam właśnie widziałam w Realu za 7,99..kto nie wie to pewnie bedzie sie cieszył za za 15 zl kupił fajny komplecik!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewuszki 🙂
U nas narazie nie pada, ale na niebie są czarne chmury, także zapewne wkrótce zacznie...
Co do rozstępów, to ja narazie odpukać nie mam. Używam od 3 miesiąca ciąży Perfecty Mama i osobiście sobie ją chwalę, bo fajnie się wchłania.
Kama do 6 miesiąca życia dziecka z tego co wiem (wczoraj słuchałam o tym na szkole rodzenia Huggies) nie ma potrzeby dopajania dziecka niczym innym jeśli karmi się piersią.
Ja kurcze wczoraj naoglądałam sie tej szkoły rodzenia, uczyłam się oddychać, oglądałam pielęgnację noworodka i karmienie i w nocy przełożyło się to na sny 😜 Śniło mi się, że porógd się zaczął, a ja nie miałam prawie nic z wyprawki do szpitala, bo jeszcze mi nie przysłali i że mój brat był obok mnie, a ja próbowałam na szybko spakować torbę 😮 A stres niesamowity, ale nie dlatego, że zaczęłam rodzić, tylko, że nie miałam tej nieszczęsnej wyprawki hahahaahahahhhha 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ehh Monika to ładne łobuzy tam u ciebie mieszkaja w takich przypadkach powinni zrobic ograniczenie co do ilosci zakupow ehh ale oni sie ciesza,ze maja sprzedane szybciej . . .. zrob sobie spacerek moze akurat czekaja na ciebie te akcesoria , bo wg mnie i widze innych dziewczyn rowniez na prawde warto 🙂
daj znac pozniej czy bylas i czy zakupilas cos 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monica no właśnie widzę że obie miałyśmy przyjemną niedzielę... 🤨 mój też juz od wczoraj chodzi milutki, posadziłam go przed kalendarzem i kazałam imię wybierać.... nawet nie protestował... teraz tez już miłe smski....
Justi nie wiem jak to dokładnie w praktyce wygląda ale ok 1000/1500zł za "element" tzn osobno brzuch, osobno biodra, osobno pupa, osobno np łydki... a jak bym policzyła jak u mnie te wymienione częsci a do tego nawet na ramionach mam, Uda to w ogole masakra, a nawet tam w kroczu, w pachwinach tak nisko :/ to bym kurde fortunę wydała. A ja na pupie jak pytałam M. mojego czy mam to mówił "nieeeee no gdzie taaaam nie ma ani jednego." a jak sie obejrzałam dopiero niedawno tak dokładnie w lustrze to zobaczyłam że są 😞

ja też słyszałam że nie ma potrzeby dopajać dziecka, ale wydaję mi sie że jak będzie tak ciepło to będzie można coś podać do picia....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...