Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej 🙂
Franek superowy gość 🙂 A jak ładnie je 🙂
My dziś robiliśmy badania krwi i moczu. Ech, przykleić ten woreczek w czasie gdy Stasiek uskutecznia mostek przesuwny to dopiero wyzwanie 😉
Zważyliśmy go przy okazji i okazało się, że w ciągu ostatnich 3 tygodni przybyło mu tylko niecałe 20 dkg - teraz waży 6140g. Jest w 10. centylu czyli jeszcze w granicach przyzwoitości, ale niepokojący jest ten mały przyrost (podobno na tym etapie powinno być min. 80 dkg miesięcznie). Dzwoniłam do znajomej pediatry i startujemy dziś z futrowaniem Staśka kaszkami bezmlecznymi i bezglutenowymi. Mamy dawać dwa razy dziennie, początkowo po kilka łyżeczek a potem ile tylko będzie chciał. Na początek Sinlac (dosładzany ale podobno i tak najlepszy), ew. kleik ryżowy i kukurydziany, a z marchewką, jabłuszkiem i dynią startujemy za tydzień. Co do kaszki manny natomiast, kazała poczekać aż skończy 5 miesięcy.
No i pytałam o to czy lepiej gotować czy dawać gotowe słoiczki - powiedziała że jeśli mam dostęp do warzyw z pewnego źródła to zdecydowanie lepiej gotować, ale jeśli nie to lepiej jednak dawać słoiczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A ja dzisiaj ściągnęłam te nieszczęsne bandaże, bo wyczytałam na necie, że to prowadzi nie do wysuszenia pokarmu lecz do zatkania kanalików mlecznych, co może skutkować zatorem i zapaleniem piersi 🤢 Także spróbuję wysuszyć pokarm poprostu ściągając codziennie coraz mniejsze ilości i ograniczając nieco spożywanie płynów 😉 Ale uwaga uwaga dziś podałam Emi ostatni raz moje odciągnięte mleczko i przechodzimy już typowo na butlę 🤪 Już dziś JEM NORMALNIE 🤪 🤪 🤪 Nareszcie 🙂 🙂 🙂 A jakbyście mnie widziały jak jadłam czekoladę...aż mi się uszy trzęsły hahahahahhaah 😁 A na jutro rodzice zaprosili nas na obiadrk. Wkońcu zjem coś innego niż krupnik, pieczonki, ryż z jabłkami lub pieczona pierś z indyka 😜 Już nie mogę się doczekać 😎
Lusiu kurcze a mnie filmiki coś nie chcą pójść 🤔 Zapewne to zasługa naszego "superaśnego" internetu 😮 Ale Franio napewno jest przesłodki 😉 A z tym krzesełkiem to ładnie babka pojechała, ehhh lenistwo się szerzy...żeby nie móc uaktualnić strony internetowej... 😠 Faktycznie zajmuje to tydzień hehehehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja już w tym tygodniu po trochę kleiku, jabłek i dziś i najlepiej smakował jej soczek takie bynajmniej odniosłam wrażenie. Przed snem zamierzam jej podać jeszcze kleiku ciekawe czy będzie po tym lepiej spała. Franek superaśno się kąpie i jaki grzeczny przy zakładaniu czapeczki bo moja nie zawsze jest taka cichutka jak ją ubieram 😜 Kinga w tej chwili waży 5700g bo w czwartek ją ważyliśmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To super Edytka że możesz już jesc normalnie 🙂 Tylko nie szalej kobieto żebys formy nie straciła 😉
Parę chwil temu bawiłam się z Frankiem, on leżał na leżaczku, a ja wygłupiałam sie i grzechotkami sie bawiłam, włączyłam muzyke dość głosno, do tego basy, a on usnął 🤪 Zauważyłąm że Franek bardzo lubi zasypiać jak cos mu gra albo syczy 🙂

No ja dzisiaj na kolacje przed spaniem tez podam małemu mleko z domieszka kaszki. Wogóle dzisiaj zaczełam sobie odciągac pokarm, narazie ręcznie, ale sie troche uzbierało. W nocy wogóle nic nie ciumkał, spał jak suseł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
A moja niunka od wczoraj pije kaszke i tez mamy lusiu ten trojprzeplywowy smoczek z aventu i jest ok,a malemu smakuje jak niewiem rano wypil 150,i jeszcze by chcial 🙂A popoludniu sprobowalismy deserku z bobovity zlociste jablko i kacper na poczatku byl zdziwiony,ale mu zasmakowalo jak niewiem,na poczatek dostal 3 lyzeczki 🙂A jutro jedna wiecej 🙂A kaszke tez mu zaserwuje na noc,narazie spi,ale musi zaraz wstac bo trzeba mu podac antybiotyk 😞A co do mojego pokarmu to powoli sam zanika karmie tylko w nocy bo w dzien juz niechce,a ja juz nie sciagam,i musze stwierdzic,ze biust mam maly jak cholera,a co bedzie jak juz tam nic nie bedzie to chyba calkowicie zniknie i bede plaska jak decha 😲 😠 🤔 🤨
Lusiu franczesko super chlopak,a jaki on pulchniutki,masz mamusiu co dzwigac,a jak on juz superasnie je 😉,moj poszedl bardziej we wzrost chociaz niepowiem tez ciezki jak cholera,pewnie ze 7 juz wazy 🙂
Jeszcze chcialam cos napisac,ale zdazylam juz zapomniec o czym pisalyscie bo troche stron mialam do nadrobienia 🤨Ale sie poprawie 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heloł dziewczynki 🙂

u mnie dzis nerwówka , bo jutro te chrzciny niby wszytsko w restauracji,ale i tak musze wszytskiego dopilnowac tutaj pokarm odciagnac , Wojtusia ubrac meżowi koszule wyprasowac ( czego nie znosze ) i w ogole jakos tak :|

Lusiu Franczesko super gościu 🙂 a jak sie lubi kąpać hehe 🙂 no i grzecznie czeka az mu założy mamusia czapeczke 😉

Irciu dziekuje za rady wlasnie kupilam termotorbe z aventu jutro ja przetesujemy

Edytko
ohh jak ci zazdroszcze tych rarytasków które mozesz juz jesc . . . . Ja poki co zostaje przy krupniku i gotowanym miesku , ale koncze karmic jak mi sie uda w sylwestra . . . upije sie jak szalona ha ha ha bo od poltorej roku nie mialam alkoholu w ustach a tak mi sie marzy reds mm m


Buziaczki dziewczyny
tez juz nie wiem co chcialam wiecej napisac


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie, my tu gadu gadu a tu jubilat nie może się doczekać na życzenia 🙂 Wszystkiego dobrego dla Frania 🙂
My dziś zaliczyliśmy pierwszą kaszkę (łyżeczką!). Nie było entuzjazmu, ale Stasiek wciągnął bez problemu przepisowych kilka łyżeczek. Jak wprowadzimy marchewkę to będę mu jednak mieszać ten Sinlac z jarzynami ew. z jabłkiem, to będzie trochę smaczniejszy. Ogólnie smakuje jak rozmoczona chrupka kukurydziana. Słodka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuje za życzonka w imieniu Franka 🙂 🙂

Zapodałam mu dzisiaj kaszke z mlekiem przez ten smoczek trójprzepływowy, i wszamał niewiadomo kiedy 🤪 Zrobiłam mu 180ml. jak zwykle, ale zjadł o wiele szybciej niz zwykłe mleko. Teraz lezy i cały czas chichrze, macha nóżkami i rączkami, lekko podskakując 🙂

Na tym filmiku to własnie Franek je jabłuszko 🙂

Franek bardzo polubił swoje nowe krzesełko 🙂 Oto i on

[URL=http://img87.imageshack.us/i/nakrzeseku.jpg/][IMG]http://img87.imageshack.us/img87/1125/nakrzeseku.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justi nie chcę ci robić smaka, ale ja właśnie dzisiaj sobie wypiłam jednego Reddsika i aż się oblizywałam 😜 A czerwona się na twarzy zrobiłam jakbym z pół litra wina wypiła heheheheh 😁 😁 😁
Lusiu Franek to już kaaaaawał faceta 🤪 W porównaniu do niego Emi jest jak okruszek heheh 😜 Oczywiście dołączamy się do życzeń z okazji 4 miesiączków 🙂
A nasza Emilka po kąpieli zamiast zgłodnieć to wolała od razu przejść do konkretów i usnąć 🤔 Wypiła tylko 25ml, teraz ciekawa jestem za ile się obudzi 🤢 😮 😲 Ostatni posiłek jadła o 16 (180ml) więc myślałam, że do tej pory zgłodnieje, ale gruuubo się myliłam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki,
Justi, powodzonka na chrzcinach 🙂 coby szybko i "bezboleśnie" minęły 😉 U nas imprezka w przyszłą sobotę...tylko że my sami robimy więc to dopiero będzie nerwówka...od jutra biorę się za robienie listy na zakupy.
Ja też już nie mogę się doczekać kiedy bezkarnie będę mogła strzelić sobie jakiegoś pysznego drinka 😜 póki co sączę karmi i piwo bezalkoholowe.
Edytko, no to zaszalejesz sobie teraz z jedzonkiem. Ja poza tymi białkowymi rzeczami to jem już wszystko. Dzisiaj z mężusiem robiliśmy pizze, wyszła rewelka i najadłam się na maksa. Najbardziej obawiam się że jak już przestanę karmić synka to rzucę się na słodycze (czekolada, ciasta) których teraz jeść nie mogę, a to draństwo jest taaaaakie kaloryczne 🤢
Lusiu,Franczesko jak na tronie siedzi w tym foteliku 🙂 Słodziak 🙂 Wszystkiego naj naj od Tymka i cioci Ellie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ellie tak zaszalałam z tym jedzonkiem, że przed chwilą miałam okropny ból brzucha 🤢 Czułam, że odchoruję czekoladę, Redsa, jogurt z musem truskawkowym, Danio, jabłko i banana 😜 Ale i tak było warto, po takiej restrykcyjnej diecie... 😉 A jutro u rodziców na obiedzie będą moje ukochane pierożki 😜 Już się nie mogę doczekać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edytko, no właśnie obawiam się że u mnie też nie obędzie się bez bólu brzucha i pewnie mdłości jeszcze dojdą po słodkościach 😉 Ale przyznam się że zgrzeszę czasami i skuszę się na coś "niedozwolonego". Jak są małe ilości alergenu to Tymek prawie wcale nie reaguje.
A tak w ogóle to ostatnio zajadam się jogurtami kozimi jako substytut tych z mleka krowiego. Są naprawdę rewelacyjne i nie mają tak intensywnego zapachu jak ser kozi. Polecam mamom na bezbiałkowej diecie (chyba jest jeszcze jakaś mama poza mną? Justi? Bo Irka chyba zaczęła wcinać już nabiał).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elli powoli zaczelam jesc nabial,ale nie za duzo i Kacprowi jak narazie nic nie wyskakuje odpukac,moze moj duzy chlopak juz z tego wyrasta oby 🙂 🙂Ale tak juz koncze karmienie,a tak mi szkoda bo zawsze byla jakas taka niezastapiona bliskosc miedzy nami,bylo to tylko nasze 🙂 🙂
No ale jak niechce,juz maminego cycusia to go nie bede zmuszala.....
Franiu wszystkiego naj naj kochany duzo zdrowka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć. My dzisiejszy dzień spędziliśmy u teściów. Trzymaliśmy u nich moje opony zimowe dlatego wybraliśmy się do nich by przygotować moje autko na mrozy 😎
Utwierdziłam się w przekonaniu,że Hania inaczej zachowuje się poza domem. Była wesoła i spokojna,ale nie gadała tak intensywnie i nie chichrała się jak w domu!
Wczoraj malutka dostała 30 ml kaszki mleczno-bananowej. Zaczęłam karmić ją łyżeczką,ale była tak niecierpliwa,że musiałam podać jednak z butelki. Dzisiaj zjadła już 100ml kaszki. Bardzo ładnie wcinała łyżeczką. Była taka szczęśliwa 🤪 Jutro dostanie 2 łyżeczki ugotowanej marchewki. Dostałam zamrożone warzywa z teścia ogródka,więc zaczniemy od swoiskich warzyw 🙂

EDYTKA- to w końcu i Emi i mamusia są szczęśliwe!Super. A ja już jem wszystko. Dwa dni temu jadłam ciemną czekoladę i orzeszki ziemne i skóra Hani na szczęście nie zareagowała.

LUSIA- Franiu boski!I buziaki z czteromiesięcznicy 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ANN- rzeczywiście Staś trochę mało przytył. Moja też przez to zakażenie trochę (ale nie dużo) przyhamowała. Pod koniec pobytu w szpitalu zaczęła przybierać już tą minimalną wartość czyli 20g dziennie. Teraz ma ok 6200g,ale raczej nie podwoi masy urodzeniowej w piątym miesiącu tak jak powinna.

I zapomniałam Wam napisać,że ostatnio kupiłam olejek do kąpieli Emolium. Rewelacja! Hania miała bardzo suchą,łuszczącą się skóre i po dosłownie jednej kąpieli skóra jest idealna. Wcześniej miałam olejek Balneum i płyn Oillan i nie sprawdziły się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!
A mnie maz zabral dzis na zakupy i wyszlo na to,ze ja zakupilam nowa bielizne i torebke no i jedna bluzke,ktora miala byc na zime ale, ze nic innego nie bylo to wzielam zeby maz nie gadal, ze przyjechalismy na darmo 😉
No i kupilismy mu normalne spodnie bo na te jego dlugie giry to ze swieca szukac 😉

Mala nam sie unormowala i zasypia codziennie miedzy 8-9 i spi do ok 1-2 a potem to juz albo co godzine alo co 2 pobudka na cyca,ciagnie dlugo bo wczesniej to byla min i spala pol nocy a teraz chyba z 15 i co chwile sie budzi.nie wiem co jej sie tam poprzemienialo 😉

A i zapomnialam siepochwalic,w koncu kupilismy mase z ramka zeby odbic stopki i lapki malej ale srednio wyszlo bo nie chciala mocno nadepnac a masa dosyc twarda:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,a my juz tez wstalismy,tradycyjnie pobudka o 4.30 i cos ostatnio od dwoch dni o 6.30 😠,Kacper wczoraj na kolacje zjadl 100 kaszki,i zaraz tez dostanie postanowilam mu dawac 2xdziennie rano i wieczorem no i dzisiaj ciag dalszy jabluszka 🙂
Amelio fajnie ze malej sie skora poprawila,ja te emolium wam od dawna polecalam,bo Kacper ma po nim superowa skore,a lapki po kapieli to ma takie gladziutkie,ze az nie mozna oprzec sie ich dotykowi 🙂
Olusiu super,ze zakupilas to do odbijania stopek,tez mam taki zamiar,ale ja za nic sie jakos nie moge zabrac,zdjecia Kacpra wywoluje juz 4 msc,kiedys jak byl zwykly aparat,to przynajmniej sie bylo zmuszonym,zeby wywolac bo inaczej nie obejrzales zdjec...A teraz...pewnie kolo roku wywolam.... hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękujemy za życzonka kochanym ciociom i kuzynom 😉 😁

Ulala, dziewczyny, "piwko" sobie popijacie 🙂 Ja tez mam ochotę czasami na jakies piwko albo winko, ale przyrzekłam sobie, że nie napiję się ze względu na Franka. Wiem, że to może dziwne, ale bardzo źle bym się czuła z tym. Chcę być zawsze w pełni świadoma i odpowiedzialna przy swoim dziecku. Chociaż lampka wina nie sprawiłaby że coś złego by się stało i nie przeszkadza mi że inne mamy napiją się 🙂
U nas standardowo pobudka o 7, przytulanki, mleko, kupa i spioch 🙂
Wczoraj ładnie zasnął, ale po jakims czasie obudził się niespokojny. Myslałam że to przez dziąsełka, ale bola l go brzuszek. Troche sie napinał jakby chciał kupe zrobić, popłakiwał. Pomasowałam mu brzuszek, popierdział sobie, dałam mu herbatkę koperkową i był juz cały happy 🙂

Macie jakis dobry żel na bolące i swędzące dziąsełka?? Muszę mu dzisiaj kupić, bo mi go szkoda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć. Hania wczoraj po kaszce zasnęła ok 20ej i pobudka była ok 3ej i 5ej. No a poranne wstanie o 7ej. Malutka wcześniej wstawała dopiero o 8ej, ale widzę,że przestawia się na 7.
Przez tą kaszkę mam problem z cyckami. W nocy musiałam posilić się laktatorem bo takie kamienie się zrobiły. Chyba muszę kupić kaszkę bezmleczną i będę dodawać do odciągniętego mleka.

IRKA- dwa razy dziennie kaszka to nie za dużo? Bo właśnie też się zastanawiałam czy nie podawać też rano 🤔 My dzisiaj spróbujemy marchewki 😎
A jeśli chodzi o wywoływanie zdjęć to mój synek ma prawie 5 lat a zdjęcia w albumie kończą się na roczku ☺️ I powiem szczerze,że najgorzej jak się zrobi przerwę w wywoływaniu. Potem się już nie chce nadrabiać. Do tej pory ciągle sobie obiecuję,że stopniowo znów zacznę uzupełniać albumy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja czasami piję piwo bezalkoholowe 😉 Ale zamierzam nieźle się zabawić (już zapowiedziałam to mężowi)na Sylwestra. Zaklepaliśmy już przyjazd dziadków do dzieci i umówiliśmy się już ze znajomymi na imprezę. 😎

LUSIU- jeśli chodzi o żele na ząbki to mój synek dość ciężko przechodził ząbkowanie i wszystkie żele na początku przynosiły mu ulge,ale po pewnym czasie jakby przestawały działać i musieliśmy stosować inny i tak w kółko. Chyba musisz w ślepo kupić żeby zobaczyć co Frankowi przypasuje. Chociaż najlepszy (i najdroższy) był Dentinox.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...