Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzieciaczki nasze zaczynają powoli piąty miesiąc, więc niedługo zaczną im wyłazić ząbki. Ciekawe który szkrab będzie pierwszy 😆

KACZUSZKO- ja na razie daje Hani raz dziennie pół słoiczka warzywnego i potem jeszcze pierś, a na noc ok 100ml kaszki (po niej już nie chce piersi). Jutro dostanie też jabłuszko. I taki mam plan: na obiadek pół słoiczka warzywnego, na deser pół słoiczka owocowego i pierś jeśli będzie chciała.
Ja za pierwszym razem podaje ok 5 łyżeczek i następnego dnia pół słoiczka. Powoli będziemy dochodzić do całego słoiczka. Hania bardzo lubi jeść łyżeczką. Jak spróbowałam podać jej kaszkę z butelki to się chichrała i tylko bawiła smokiem 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JA tez pominełam KINGUSIE!!! Wsszystkiego najlepszego Kochaniutka wielkie buziaczki od NAS 🙂 🙂:*:*:*
DZięki dziewuszki za przydatne informacje!!!!
Izunia no to rosnie zdrowo syneczek oby tak dalej 🙂 🙂 no i koniecznie sprawe do komornika kieruj jak cos 🙂 🙂 WAM sie te pieniadze naleza!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dzisiaj podałam Frankowi brzoskwinie z jabłuszkiem i marchewką, i wrąbał cały słoiczek. W sumie 90% składników zna i pozytywnie reaguje, więc nie bawię się w mniejsze ilości. Na początku tak, ale wtej chwili już nie 🙂
Ja robię tak, że raz dostaje warzywa - jak jest większy słoiczek to na 2 lub 3 razy jak nie zna jeszcze, a na drugi dzień deserek, chyba że robie dzień przerwy.
No a na noc standardowo mleko zagęszczone kaszką.

Niedawno kąpałam małego, a przy ubieraniu awantura jak nie wiem, krzyki, piski. Nie zdążyłam nawet zapiąć mu śpiocha tylko poleciałam zrobic kaszkę i na śpiąco już jadł. A że mnie wku...ł Robert, nakarmiłam małego w pokoiku i obecnie śpi w wózeczku 🙂

A ja wasze włosy, nadal wam tak wychodzą???? Bo mnie leciały strasznie, nawet ściełam je na krótko, ale i tak bez zmian. Od dłuższego czasu piję herbatkę na włosy, skórę i paznokcie Vitax - program beauty, i dopiero w tym tyg. zauważyłam że już włosy nie wypadają (a jest to trzecie opakowanie herbaty) 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie niestety włosy nadal wypadają 😞 Też muszę zacząć brać jakieś tabletki albo może spróbuję tej herbatki, skoro tobie Lusiu pomogła...A ile kosztuje jedno opakowanie?
Emi po kąpieli zjadła 200ml butli i teraz śpi, ale jakoś tak niespokojnie, bo już parę razy się tak lekko przebudzała i słyszę jak ssie paluszka, a jak jej chcę podać smoka, to zasypia, i za chwilkę znów to samo...A to wszystko przez to, że krótko byliśmy na spacerze i nie pospała w ciągu dnia długo, więc wybiła się z rytmu i wieczorkiem była strasznie marudna...
Kurcze ja muszę zacząć dodawać jej przed snem do mleka Sinlac to może wkońu prześpi całą noc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sinlac jest podobno najlepszy ale u nas się na razie nie sprawdził - Stasiek miał po nim straszne gazy, jak nigdy dotąd. Być może to jeszcze dla niego za wcześnie na takie kaszki. Jutro startujemy z marchewką, mam nadzieję że będzie mu bardziej smakować niż jabłuszko.
Apropos kaszek, to kusi mnie żeby teraz spróbować kaszki kukurydzianej z probiotykami. No ale wstrzymam się do tego poniedziałku, poczekam na opinię pediatry na temat tych gazów i zobaczymy ile Staśkowi przybyło w ciągu ostatniego tygodnia - mam wrażenie że trochę lepiej je z piersi, może się przejął tym że za mało przybiera 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelko hehehe Emi czasem potrafi zjeść od 180-200ml a czasem wystarczy jej tylko 100-140ml, także je bardzo różnie. A dzisiaj miałam wrażenie, że jakby w butelce było więcej to też by zjadła 🤪 😮 😁 Mężuś nawet zaczął już dorabiać na wszelki wypadek, ale po chwili marudzenia usnęła 😉 Dziś cały dzień jadła małe porcje także nie dziwie się, że wieczorem ją taki głód dopadł hehehe 😜
A ja jestem właśnie na etapie poszukiwania na allegro stroju do chrztu i kurcze nie mogę nic ciekawego znaleźć. Mam jeden typ który mi się podoba, ale znowuż ubranko jest za ciepłe i w domu Emi by się zagrzała. Także będę musiała chyba skompletować wszystko osobno tzn jakąś lekką sukieneczkę, na to może sweterek, ciepłą kurteczkę lub płaszczyk, czapeczkę, buciki...ehhhh już mnie głowa boli 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ehh wasze dzieciaczki juz w 5 miesiac wchodza a moja dopiero ma 3,5:p
Mala fajnie chwyta grzechotke,ktora jej przyczepilam do maty bo ciezka jest,ma 4 raczki i mala sobie je lapie 😉 Juz taka kumata sie ostatnio zrobila,a pamietam te czasy noworodkowe, jak tylko lezala na plecach,gapila sie i usmiechala 😉
teraz pol dnia ryczy i straszy jak lew:P Przez tel nie da pogadac bo taki halas 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja kacprowi podalam narazie tylko jabluszko i to po kilka lozeczek dziennie,a w poniedz dopiero sprobuje z marchewka,tak mi pediatra kazala robic kilkudniowe przerwy i dopiero cos nowego wprowadzac!!!
Kacper tez wypija raz 180,czasem 150,a nawet i 120 zalezy jak mu sie uwidzi hehe 🙂
Zobaczcie jaka fajna pamiatka http://allegro.pl/pamiatka-na-zawsze-mikolajki-a3-gratis-przesylka-i1315799692.html kiedys mu zamowie taki portret 🙂
A widzialyscie gazetke z biedronki,sa juz zabawki na swieta,slodziaste sa maskotki disneya maja 43 cm,i kosztuja 49,99,ale i tak kasy niemam zeby mu kupic taka ehhhh 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Melduje się pierwsza 🙂
Nocka u nas średnia. Były 4 pobudki na jedzenie. We wtorek idziemy do pediatry na kontrolne badania. Wezmę od razu siuski to będziemy wiedzieć czy tam wszystko ok.
Ciekawa jestem czy wzrosła już Hani hemoglobina. Po przetoczeniu krwi miała 13,ale to było ponad 2 tygodnie temu,więc teraz już będzie osiągać swój poziom. Ciekawe czy prawidłowy 🤔

OLUSIA- jeszcze 2 tygodnie i Viki też wejdzie w piąty miesiąc 🙂

Moja Hania teraz leży na podłodze, próbuje przekręcić się z plecków na brzuszek ,a że jej nie wychodzi to się złości i krzyczy 🙂 Mąż z synkiem pojechali do kina, a ja powinnam sprzątać,ale mi się nie chce....Jak zwykle ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
STO LAT DLA KACPERKA I STASIA 😘 😘 😘

Emi od dzisiaj zaciekle ćwiczy piszczenie hehehehehe 😁 🤪 😜
A w nocy obudziła się o 2:00, potem o 4:50 ale nie chciała jeść tylko wymieniłam jej pieluchę i zamiast spać to buszowała 😮 🤢 Wkońcu udało mi się ją uśpić o 6:30, więc i ja się położyłam z nadzieją, że dośpię troszkę, ale gruuuubo się przeliczyłam, bo mała wstała o 7:10, zjadła i już nie usnęła. A teraz sobie drzemie, a mamusia niestety już nie może się położyć, ehhhh... Na szczęście dziś w nocy kolej mężusia, więc się wyśpię 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sto lat dla chłopaków czteromiesięczniaków 🙂

Irka - fajny prezent ten portret, też chętnie zrobiłabym taki Frankowi 🙂
Teraz zacznie się śledzenie gazetek z zabawkami, czego nigdy nie robilam 🙂

Edytka - niezły łakomczuch z Emilki 🤪 Frankowi zdaża się nawet 210 kaszki na noc wrąbać 🙂
A ta herbatkę kupiłam kiedys na wyprzedaży za 1.80zł, ale tak normalnie to ok. 5zł - w necie są po 7-8zł. Ale sa bardzo smaczne, innych jak tego typu nie piję 🙂

U nas pobudka jak zwykle o 7, o 8.30 znowu spanko, więc wzięłam psa i poszłąm na zakupy. W moim KAuflandzie jest promocja na deserki Gerbera po 1.79zł, więc kupiłam mu kilka, ktorych nie mam w szafce 🙂 Wśród nich jest suszona śliwka, ciekawe jak bedzie mu smakować 🙂 No i w LEclerku u mnie z okazji 12 urodzin marketu jest promocja na chusteczki Nivea - po 4.49zł 🤪 , ale jade do pracy w poniedziałek więc nie wejde do sklepu i nie kupię, bo promocja jest od wtorku 🤢 Może jak bedzie ładna pogoda to pójde na spacer i kupie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sto lat dla Kacperka i Stasia
dużo zdrówka


czesc dziewczyny

Edytko
Emilka super wcina mleczko oby ta zostalo wiadomo tak jak my czasem zjemy wiecej a raz mniej tak samo dzieci . .. . .
Ircia ten prezent super , ale moze jak Wojtus bedzie mial roczek to sie na taki skusze na razie nie ma jakiegos takiego super zdjecia bo wciaz albo lezy ,albo siedzi w lezaczku ☺️ a pozniej to wiadomo bedzie inaczej

wlosy mi tez wypadaja strasznie,ale poki karmie piersia jakos boje sie uzywac specyfikow na wlosy 😞 wiec jesli nei zostane łysa po nowym roku sie nimi zajme

w przyszlym tyg idziemy porozmawiac w sprawie opieki dla Wojtusia mamy zielone światlo jednak Ja sie popłakałam na sama mysl ze ktos w zasadzie obcy bedzie sie nim zajmowal do 14 , a pozniej zostanie nam tylko kilka godzin bo np do 19 kapiel i spanie 😞 ehhhh przedemna jeszcze 3 miesiace z moim Szkrabem , a mi juz serce peka 😞 na sama mysl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justi ja mam to samo ale wiem ze musze isc do pracy,a w zasadzie najpierw ja znalesc bo moj zarabia 1400 i wez tu zyj z tej jednej pensji tylko z drugiej str jak pomysle ze mam praie cala pensje dac niani to troche sie to nie kalkuluje ,a do zlobka to poki co za maly jak dla mnie z reszta miejsc juz nie ma ,a jak moj byl sie pytac to mu pani powiedziala prosze przyjsc w kwietniu najlepiej o 3.30 w nocy bo juz ludzie zajmuja koleki...kurwa jaka komuna szok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kama ale Ty jestes chyba fryzjerka z zawodu co ?? czy mi sie cos pomieszało ??

niestety rzeczywistosc jest straszna . . . wlasnie juz sie obawiam przyszlego tygodnia ile nam ta kobieta zaspiewa kasy . . . zeby nie bylo tak,ze lepiej jakby mnie zwolnili i bylabym na bezrobotnym to mialabym wiecej kasy i bylabym z Wojtusiem w domku 😮 😮 😮
inne obcji jak ta znajoma nie biore pod uwage tak jak piszesz żlobek dla takiego maluszka nie jest zbyt dobry pozatym z tymi miejscami jest roznie i opieka w nim tez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no jestem fryzjerka ale poki co w domu nie ma szans zebym dorobila ,a prace stracilam jak zaszlam w ciaze i nie mam macierzynskiego.myslalam nad oworzeniem czegos swojego bo mogla bym wziac dotacjue z urzedu pracy ale za nim rozkrece biznes to troszke potrwa ,a kasa potrzebna na juz i sama nie wiem co robic czy isc na swoje czy nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...