Skocz do zawartości

Cukrzyca ciążowa | Forum o ciąży


boroovka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Wczoraj bylam u cukrowek,tak sie ciesze,bo lekarka byla znow zadowolnona z wynikow.Powiedzialam,ze martwie sie tym,ze nie przybralam na wadze od prawie miesiąca ani deczko.Badania moczu jednak wskazują,ze dzidziuś nie jest głodny wiec co mamcia zja to sam sie tym odżywia 🙂.
Mam takie wyniki,ze mogę zacząć wiecej jesć i nawet niektore niewskazane dla nas żarełka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
cześć 🙂 ale się cisza zrobiła na forum, chyba się ciężaróweczki chłodzą gdzieś w cieniu 😎 Maluda bardzo się ciesze z Twoich wyników. Ciekawi mnie czy będziesz sobie w związku z tym czasem grzeszyć czy raczej postarasz się nie ulegać pokusie rzeczy zakazanych??? Ja z powodu upałów przełożyłam wizytę o tydzień. Cukry mam na stałym poziomie, więc spoko, a chyba nie dałabym rady jechac w tym upale 50 km w jedną stronę... Tak więc kontrola w środe za tydzień 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Gosiu

ja tez tu zaglądam,myśle sobie albo mamuśki sie posypaly albo pouciekaly gdzieś w chlodniejsze zakątki 😁
Powiem szczerze,ze popelniam male grzeszki z rozgrzeszeniem pani dr od cukrowek.Ponieważ nie przybieram na wadze,a wyniki utrzymują sie w normie siegam czasami po "zakazany owoc" 🙂
Faktem jest,ze odrzuciłam owocki i soki kupne w całości i pije ok trzech kubkow dziennie soczku wyrabianego w domku.Marchewka dominuje,burak i jabluszko do tego,Lekarka byla zdziwiona ,ze cukier sie nie podnosi.Rezygnuje jednak z innych przyjemności tak jak pieczywo mieszane,kartofelki i zjadam te okropne trociny 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny!!!
chcialam was prasic o pomoc jestem na dciecie juz 3 tygodnie wczoraj bylam u lekarza i wszystko ok wyniki cukrow sa w normie wiec sie cziesze 🙂 ale ja nie mam pomyslow co jesc na sniadania bo serkow i pomidora to juz mam dosyc 😞 powiedzcie mi co wy jecie na sniadanie i kolacje bede wdzieczna.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Asiu. U mnie ze śniadaniem jest ten probllem, że mam wtedy najgorsze cukry, więc naprawdę na niewiele mogę sobie pozwolić. Tez mi juz te moje zestawy obrzydły, ale co zrobić... Najczęściej jem 1 kromeczkę razowca lub 2 deski Wasy i do tego albo plaster wędliny lub żołtego sera, albo 1 parówka odtłuszczona, albo jaja na twardo lub jajeczniczka (ja uzywam przepiórczych, bo mają więcej wartości odżywczych, a za to praktycznie zero złego cholesterolu), śledż po kaszubsku (tylko wyjmuje cebule ze środka, bo jest mocno podsmażana), lub - specjał ostatnich dni- kurki duszone z cebulką (sezon na kurki juz się chyba niestety skończył, więc jutro zamierzam spróbowac duszonki z pieczarek). Do tego najczęściej kawa zbożowa no i oczywiście mnóstwo warzyw, w szczególności rzodkiewki i ogórki świeże lub małosolne. Po nabiał na śniadanie sięgam sporadycznie, bo cukry po nim na górnych granicach.
A jeżeli chodzi o kolację to tutaj juz na dużo więcej moge sobie pozwolić, więc wcinam 2-3 kromki razowca (najczęsciej pozostaje przy 2) a do tego bardzo różnie - czasem faszerowane pieczarkami jaja, czasem wędlina, czasem masło orzechowe (cukier po nim jest rewelacyjny u mnie 😉), sałatka z tuńczyka (polecam - po ogromnej porcji sałatki cukier zawsze w okolicach 90 🙂), sałatka jarzynowa, twaróg ziarnisty light lub chudy "urobiony" ze szczypiorkiem, kawałek łososia w galarecie, ostatnio mój mąż zrobił leczo warzywne (cukinia, cebuka, pomidory i papryka) - pyszne, jadłam z chlebem przez 3 dni i cukry jak najbardziej Ok. I do tego oczywiście duuuużo surowych warzyw, albo w postaci surówek albo tak po prostu. Nie są to zapewne rewelacyjne pomysły, ale może akurat cos Cie zainspiruje... A może i Ty napisz co jadasz na kolację, może ja coś sobie ściągnę 😆
A ja jeszcze mam pytanko z innej beczki - jak Wy dziewczynki te zdjęcia dodajecie? bo ja swoje zmniejszyłam na maksa, a i tak nie chce wejść 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za pomysly fajnie masz ze wedlinke mozesz jesc ja z tym troche kiepsko.Ja dzis np na kolacje jadlam makrele w sosie pomidorowym albo serek wiejski z pomidorem mocarella tez daje rade.Na obiady nie narzekam jem duzo tylko odstawilam ziemniaki,makaron,ryz itd.Parowki tez jem nazywaja sie paryzanki.
A co do zdjecia to nie zmniejszalam tylko wstawilam i bez problemu weszlo. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laseczki u mnie dominuje kasza gryczana,bo jaglaną lylko w zupie bym zjadła,ryż to jakieś na początku nawet pół torebki nie jadlam.Dużo warzyw czy to gotowane czy to suroweczki.Serki i wędlinki nie robią mi krzywdy lecz chyba są lepsze wędliny drobiowe.Pije trzy kubki soków wlasnej roboty:burak,marchew i odrobina jabłka.To syci,dodaje witamin cukru mnie nie podnosi.Kiedys wlasnie pisalam,ze trafilam na sklep ze zdrową żywnością.Tam zaopatrzylam sie w makaron żytni(podobno też można,go w marketach kupić),cukier zastepuje FRUKTOZĄ Z BŁONNIKIEM,żytni chleb znalazlam z 5% dodatkiem mąki pszennej i jem chrupki żytni SONKO jest rewelacyjny.Dziewczyny z takimi poroduktami pozwolicie sobie na kawalek wędliny czy twarożku lub innego smakołyczku.Mnie moje wałeczki zniknęły,cukier spad.

Przyklad śniadania z internetu
I herbata,1/2 bulki,chleb razowy,margaryna,ser twarogowy ze szczypiorkiem(ja dodaje to co mam np.rzodkiewke,kiełki 🙂 ),owoce sezonowe np.czereśnie 100 gr ( wykluczylam owoce bo podnosily mi cukier pije tylko soki z warzyw)

II Kefir,barszcz czerwony,pieczywo chrupkie,jablko 50 g,surówka: sałata,rzodkiewka( co tam lubisz)

Podwieczorek Maliny z jogurtem razem 200 g,herbatniki 30 g

Podwieczorek czasami wlasnie dorzucam 🙂 do śniadania 🙂


Często, gęsto robie sobie kanapki z chleba,ktory mi najbardziej odpowiada.Nakladam wędlinke na to np kawalek żoltego sera i zestaw surówek 🙂 (mieszam papryke,zielony groszek,kapuste pekińską ,przyprawiam i nakładam na kanapke.Kakao dla diabetykow ,mozna zalać wodą.Mniamm.


NAJEDZONA I CUKRU NIE PODNOSI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam kobietki i chyba bede was tu czesto odwiedzac otuz na dzisiejszym badaniu na obciązenie glukoza wynik 144 lekarz mowi ze nie jest tragiczny ale zalecił mi stosowanie diety dla cukrówek...

poradzcie mi cos bo jestem kompltnie zielona w te klocki a z tego co tu piszecie to zrozumialam ze nalezy ograniczyc wszelkie cukry i uwazac na tluszcze i wogole.. myslicie ze tez powinnam sobie kupic ten glukometr?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj julia
ten winik to nie tragedia troszke po za norma ale jesli lekarz zalecil ci diete to powinien dac Ci skierowanie do poradni diabetologicznej i tam udziela ci rad jaka diete stosowac i jak mierzyc cukier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
własnie najlepsze jest to ze nie dał mi zadnego skierowania a ja bylam taka spanikowana ze zapomnialam poprosic...
i teraz lipa bo ma urlop na 2-3 tygodnie...

poza tym mam takie pytanko bo przed badaniem nie bylam całkiem na czczo wypiłam szklanke soku a pozniej wypadlo mi zglowy zeby go o tym poinformowac.. czy w takiej sytuacji ta szklaneczka soku mogla zawyzszyc wynik? bo zamierzam w poniedziałek pojsc badanie powtórzyc ale bezpośrednio w laboratorium w szpitalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orietuje to trzeba byc na czczo a sok to raczej Ci podniosl te cuker soki owocowe to najgorsza rzecz dla cukrowek.Wiec wszystko mozliwe ze to ci zawyzylo daj znac po drugim badaniu jak wyszlo ale idz calkowicie na czczo!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Jula. Ja też uwazam, że po soku wynik mógł wyjśc zbyt wysoki, soki podnoszą cuker niemiłosiernie!!! Ale lekka dietka w szczególności w te upały na pewno nie zaszkodzi 🙂 Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Julitko
pisalaś,ze przed badaniem wypilas sok.Hmm To zależy czy przed samym badaniem czy duzoo wcześniej.Po spożyciu soku czy czegoś innego jesli,to ma mieć wpływ to po godzinie czyli jak ma być to będzie.
Powiem Ci to prościej...w poradni cukrzycowej zakazali mi pić soki nawet te bez cukru,bo tam same konserwanty są i inne substancje słodzące.Owocow też są ilości ograniczone.Teraz pije soki wlasnej roboty z sokowirowki,ktore NIE PODNOSZA mi cukru..Zrabilam taki maly eksperyment;wypilam dwa kubki soku i kilka minut pozniej zmierzylam glukometrem.Mialam 134 (norma po posilku glownym po godzinie,to 130),a wiec cukier poszedl w gore lecz prawidlowo mierzysz go po godzinie.
Po godzince wyszlo 94.Wygląda na to,ze ja osobiście soczki wlasnej roboty moge bez problemu pić.Sprawdzcie dziewczyny moze i Wam nic nie będzie.

Julitko jesli wypilas ten sok np dwie godziny wcześniej to i tak masz cukier poniesiony lecz 144 to nie taka tragedia,choc ja na początku bylam przerazona tak jak każda.
Załatw glukometr i skierowanie do poradni cukrzycowej.Mnie wypisal ginekolog na bialej recepcie,bo bylam prywatnie.Znalazlam poradnie cukrzycową w internecie i zadzwonilam.Tam dowiedzialam sie,ze skierowanie ma byc na żółtej recepcie i może to wypisać lekarz pierwszego kontaktu.Zarejestrowalam sie do lekarza rodzinnego i powiedzialam,ze mam podwyższony cukier i mam sie zglosic dopor. cukrzycowej ale nie mam skierowania.Lekarka bez problemu wypisala mi nowe.Chciala tylko zobaczyć moje wyniki i wpisala je do kartoteki.
Tak wiec nie czekaj trzy tygodnie aż Twoj gin wroci z urlopu,bo do porani cukrzycowej kochana czekasz na teramin od tygodnia do Trzech.

Odrzuć od razu kartofle,pieczywo pszenne z owocow :arbuz,banan.
Najbardziej wskazane to truskawka i czereśnie ( dziennie ok 150 gr).Jedz duzo warzyw,mięso gotowane,kasza mniej niż poł torebki.Pieczywo poszukaaj żytnie bez domieszki mąki pszennej,chrupkie żytnie.
Mleko i przetwory mleczne jedz ostrożnie,bo np dziewczynom tutaj na brzuszku podnoszą cukier po pierwszym posilku.Jak będziesz mieć glukometr,to sama zobaczysz co możesz,a co nie.

Powodzonka 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki bylam dzis na badaniu krzywej po pobciazeniu 50g i wyniki zaraz bede miała bo dopiero po 14 do odbioru zobaczymy jak wyszly..
kupilam sobie tez glukometr i godzine po sniadanku mialam 100 a niedawno zjadłam obiadek i zmierzyłam odrazu mialam 130 wiec wydaje mi sie ze wszystko jest ok bo norma niby do 139/140 jutro z wynikami pojde do lekarza bo dzis juz zapozno zobaczymy co on mi powie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂 Powiedzcie mi prosze co jecie na kolacje nocną??? Bo ja w związku ztymi upałami ograniczyłam ten posiłek, bo w ogóle nie miałam na nic ochoty i tylko zjadam plaster twarogu z odrobinką warzyw i zastanawiam się czy nie za mało... Może powinnam dorzucic jakies pieczywo??? Doradźcie proszę... Całuski w Brzuszki 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Chciałabym dla podniesienia ducha wszystkim słodkim Brzuszkom oznajmić, że 13 lipca szczęśliwie urodziłam zdrowego synka 🙂 Leżałam przez 1,5 tygodnia na patologii ciąży, badali intensywnie, ale pozwolili czekać do terminu. Niestety, nie rozkręciłam się sama, więc dzień po terminie poród był indukowany. Na końcówce porodu była decyzja o cesarce, ale to już z innych powodów niż cukrzyca.
Generalnie trzeba uważać na jedną rzecz: dziecku po porodzie może opaść poziom glukozy (organizm mu się przyzwyczaił do glukozy u matki, a tu nagle jest przerwa w dostawie). Ja się musiałam upomnieć o badanie cukru w pierwszej dobie po urodzeniu i rzeczywiście spadł do 34. Zrobiła się trochę panika, ale po pierwszym dokarmieniu sztucznym mlekiem dalej już było ok. Mam zalecenie pilnować, żeby przerwy w karmieniu nie były za długie (dozwolona jedna nocna do 5h, reszta do max 3h, a generalnie na żądanie), no i dokarmiać, jeśli Mały marudzi po odessaniu od piersi. Ja mam mierzyć cukier do 2 tyg po porodzie (nierealne przy obsłudze dziecka) i stopniowo przechodzić z diety cukrzycowej na zwykłą karmieniową (cukrzycowa nierealna z powodów j.w.).
Pozdrawiamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...