Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej Wam, słyszałyście o ustawie żłobkowej? http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Sejm-podpisal-ustawe-zlobkowa,wid,13005377,wiadomosc.html wreszcie coś się ruszyło w tej sprawie i łatwiej będzie zakładać takie placówki 🙂

Okaaa
głowa do góry, trzymam kciuki, by Ci się wszystko poukładało dobrze 🙂 A mały Szi jaki zadowolony z nowej umiejętności 🙂 Łusia też tak purtała na ustach przez parę dni, ale jej się to chyba znudziło, bo przestała.

Hubercikowi sto lat!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hubercik moc całusków
Ika muszę pomyśleć o stokach, podejrzewam, że interesują Cię Sudety, później może będe mieć więcej czasu to coś Ci zaproponuję 🙂
fajnie z tą ustawą, ale jeszcze muszę napisać do tego rozporządzenia itd, ale mam nadzieje, że nasze dzieci na tym skorzystają, ostatnio w tv mówili, ze w Polsce dostęp do żłobka ma 2% dzieciaków !!!!!!!!!!!!! 🤪 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Mamusie Sierpniowe 🙂
Korzystam z zaproszenia jako Sierpnióweczka 2011
...i przyszłam poszukać u Was spokoju 🙂

Byłam wczoraj na pierwszej wizycie
Zaczęłam 8 tydzień-z USG wszystko jest ok 🙂
jednak pani mnie nastraszyła 😞

W tamtym tygodniu dopadło mnie okropne przeziębienie
gardło bolało koszmarnie, katar, ból głowy, itp (bez gorączki)
Byłam u internisty, pooglądał i leczyłam się naturalnymi sposobami...
Jeszcze się doleczam.
No i Pani gin powiedziała, że "miejmy nadzieję, że wirusy nie uszkodziły płodu"
bo przeziębienie w I trymestrze jest bardzo niebezpieczne.
Poczytałam trochę w internecie i się tylko nakręciłam...

Może Wy też tak miałyście i macie już zdrowe Maleństwa?
Co myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ika co do nart, to my jedziemy na Słowację do Ruzomberoku, znalazłam (mam nadzieję) fajny apartament zaraz przy stoku 😁, mam nadzieję, że wszystko będzie ok 🙂
co do łatwych długich tras, to ja kojarzę najbardziej Zielenie i Rzeczkę - ale tam wszystkie trasy sa krótkie, ok 300 m, i Czarną Górę, ale dłuższe trasy sa o stopniu trudniejszym, nie wiem jaką kasą dysponujesz, jakim czasem i chęciami, ale na prawdę fajne trasy mają Czesi, raz za młodu byłam u nich, ale nie pamiętam w jakim ośrodku 🙃 tak na serio to np. w Rokytnicach - zaraz obok Szklarskiej, masz łatwą trasę o długości 3 km, a dwie o dł. 1,5 km http://www.skiregion.cz/pl/rokytnice-nad-izera/kompleks-narciarski-horni-domky.html - jeśli coś pomogłam to fajnie, jeśli trochę to nie to to może spróbuję jeszcze raz 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MAPA witaj chyba pani doktor nie potrzebnie wystraszyła cię..Nie wydaje mi się by twoje przeziębienie mogło wpłynąć na fasolkę..tym bardziej że nie brałaś żadnych antybiotyków..Wiele kobiet w ciąży przechodzi przez choroby..i rodzą zdrowe dzieci..Najważniejsze byś się nie stresowała..wszystko będzie dobrze..a lekarkę może warto zmienić..by nie potrzebnie nie napędzała stracha..Z tego co kojarzę z naszych mam sierpniowych Oli na początku ciąży była chora..i urodziła zdrowego dużego ślicznego Kamilka..Dlatego głowa do góry wszystko będzie dobrze..
A swoją drogą to masz ten sami termin co ja miałam..i urodziłam terminowo 23.. 🙂 ciekawe jak to będzie u ciebie..Powodzenia.. 🙂
Mufka co do krochmalu to ja już dokładnie nie pamiętam..ale po kilku razach zauważysz na pewno różnicę..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okaa dobrze pamietasz 😘 😘 😘
Mapa mi lekarz powiedział ze majac powyzej 38 st to zarodek "mógł obumrze c" i byłam taka chora ze głos straciłam w 4 tygg ciazy, później w 7 ym dowiedziałam sie że mam krwiaka wiekszego niz zarodek, w 9 tym było juz tylko "ślad" po krwiaku i tak jak Okaa napisała w sierpniu był Kamilek 10 pktów 3300 i 55 cm a teraz chłopiec ponad 8 kg i ponad 75 cm 🙂 NIE MARTW SIĘ!! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mapa ja tez byłam przeziębiona w ciąży, leżałam w łóżku opatulona. o tej porze roku nie ciężko o przeziębienia, nic się nie martw, lekarka chyba nie przemyślała zanim to powiedziała, niepotrzebnie cię martwiąc. Ważne żebyś dbała o siebie, a przeziębienie nie będzie miało żadnego wpływu na Fasolkę 🙂
Mufka u nas po trzech dniach od pierwszej kąpieli w krochmalu.
Byliśmy dzisiaj na bioderkach wszystko ok,koniec nocnego pieluchowania 🙂
i byłam dzisiaj na basenie, ale fajnie było, przepłynęłam pół długości basenu i juz miałam dość 😜, zamierzałam jeżdzić z Wojtusiem, ale przemyślałam to i zacznę dopiero na wiosnę , kiedy na dworze będzie już cieplej. a czy któras z Was jeżdzi z maluszkiem na basen? o ile pamiętam Anycool była i Karulina??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HUBERCIKU 100 LAT 🙂 🙂 🙂 🙂

MAPA ja też byłam przeziębiona na początku ciąży i leczyłam się sokiem z malin i syropem z miodu i cebuli 😞 fuj smakowało ale wszystko z dzidzią ok a przez całą ciążę brałam tran i więcej już nie chorowałam i tak jest do dzisiaj 🙂 🙂 🙂

Wiecie co Kochane nie wiem czy pamiętacie że zaraz po urodzeniu Jurasa odwrotnie miałam położony materac i spał na gryczanej stronie - za jakiś czas na forum poruszyłyście ten temat i zmieniłam na kokosową stronę - i od tamtego czasu budził się w nocy co 1,5 godziny 😞 a teraz zmieniłam mu znowu na gryczaną i ŚPI JAK DAWNIEJ PO 2-3 GODZINY 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Jerzyk też sobie purta i ślini się strasznie 🙂 a dziąsła tak twarde że jak zciśnie palec do ssania to boli 🙂 oczywiście tylko czyste ręce 🙂
M i ł e g o w i e c z o r k u 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki za odpowiedzi co do tego krochmalu. Asiulka, jakieś pare dni temu dziewczyny pisały jak przygotować krochmal do kąpieli - mniej więcej tak, jakbyś gotowała kisiel, tylko dajesz samą mąkę ziemniaczaną.
Rusałka, ciekawe z tym materacykiem, ale u mnie ta sama sytuacja - długo Łucja spała na gryczanej stronie, dopiero jakiś miesiąc temu przełożyłam na kokos i nie ma żadnych problemów ze spaniem.... ani po jednej ani po drugiej stronie.
Mapa, nie stresuj się, taka mała fasolka jest dobrze chroniona 🙂 na pewno wszystko będzie dobrze!
Oli, ja też miałam krwiaka! ale na szczęście się wchłonął i nie zagrażał Łucji 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BARDZO BARDZO DZIEKUJĘ ZA LAWINĘ ŻYCZEŃ


MAM NADZIEJĘ ZE KIEDYŚ PRZY SPOTKANIU NA ŻYWO 🙂 🙂 BĘDĘ MIAŁA OKAZJE POSTAWIĆ ODCHUDZAJĄCEGO TORTA I KAWUCHĘ NO I OCZYWIŚCIE DOBRE WINKO


I DZIĘKUJĘ ZA KOLEJNE BRAWA 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ach, mieliśmy wychodzić do znajomych Wojtus juz wyszykowany, mama wyszykowana, już miał czapeczkę nałożoną i dzwoni telefon że ona ma gorączkę i boli ją brzuch, mówię ze to może jakiś wirus, więc nie przyjdziemy bo nie chce Wojtusia narażać broń boże, więc trzeba było Wojtusia rozebrać, mamę rozebrać , eee tam przynajmniej łazienkę wysprzątałam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobiety, u mnie masakra, czuję się jak jakaś wywłoka, głowa boli, gorączkę miałam po południu 38.9 i czułam się jakbym lewitowała, teraz mam 38.1, zatoki napierdziel. niesamowicie no i boli mnie jedna pierś, a to bolące miejsce jest zaczerwienione, czy to może być zapalenie piersi? Kasiu, może Ty coś wiesz...
Dobrze, że dziś wolny dzień, bo Tomek jest w domku i może się małą zająć, ja to bym nie dała rady.
A mała też całymi dniami ćwiczy głos - piszczy i skrzeczy 🙂 czasem wesoło, a jak jej coś nie siedzi to piszczy zamiast płakać, w sumie to lepiej.
buziaki dla Was - chora mufka 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często podczas karmienia może dojść do zapalenia piersi. Występuje najczęściej pomiędzy drugim a piątym tygodniu po porodzie. Praktycznie problem ten może zaistnieć na każdym etapie karmienia. Objawami zapalenia są: zaczerwienienie piersi oraz objawy podobne do grypy np. wysoka gorączka, dreszcze, bóle głowy… Zapalenie piersi wywołują bakterie takie jak: gronkowiec złocisty, gronkowiec skórny, paciorkowce niehemolizujące, paciorkowiec kałowy, pałeczka okrężnicy.
W przypadku tej dolegliwości zaleca się:
- stosowanie parę razy dziennie okładów np. z naparu siemienia lnianego, choć można tez stosować okłady z liści kapusty (sposób sporządzenia okładu z siemienia lnianego:50 g nasion zagotować w ¼ szklanki wrzątku wody i odstawić aż do spęcznienia),
- postarać się ulepszyć stosowaną technikę karmienia np. zmienić pozycję podczas karmienia,
- po karmieniu można nałożyć zimny okład mniej więcej na pół godziny,
- wskazany jest długi odpoczynek trwający najmniej dobę,
- ilość wypitych płynów powinno regulować pragnienie,
- można wspomagać się lekami przeciwbólowymi i przeciwgorączkowymi
. Jeśli w ciągu 24 godzin nie będzie poprawy, radziłabym skontaktować się z poradnią laktacyjną

W czasie zapalenia nie wolno piersi masować ani nagrzewać, trzeba natomiast jak najczęściej przystawiać do niej dziecko. Jeśli maluch odmawia współpracy, to delikatnie ugniatając otoczkę, należy po trochu często odciągać mleko




Przy nadprodukcji mleka pomocne może być picie naparu z szałwii i odciąganie odrobinki mleka bądź przystawianie na chwilkę dziecka za każdym razem, kiedy piersi są za bardzo napięte. Trzeba natomiast unikać odciągania dużych ilości mleka, bo to jeszcze bardziej pobudza laktację.
Inną przyczyną bólu jest zastój pokarmu. Jest to spowodowane tym, że zbyt duża ilość pokarmu gromadzi się w pęcherzykach lub przewodach mlecznych. Efektem tego jest bolesność i zaczerwienienie piersi. Zastój hamuje swobodne wypływanie mleka.
W celu ograniczenia dolegliwości zaleca się:
- zrobienie masażu piersi, celem odblokowania grudkowanego pokarmu,
- wskazane jest częściej przystawiać dziecko do piersi,
- w celu zmiękczenia otoczki można tuż przed karmieniem stosować ciepłe okłady,
- po karmieniu zaleca się zimne okłady w celu złagodzenia bólu,
- wskazany jest wypoczynek,
- w skrajnych przypadkach trzeba udać się do lekarza pierwszego kontaktu.

Mufka nie wiem czy ci to pomoże , ale może rozjaśni sytuacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Niebrzuszki


Manolo spiewa w krzesełku jak szalony , piszczy tak głośno że sam się boi i zamyka oczy ze strachu po czym otwiera i śmieje się w głos 🙂

poza tym nuda , na dworze ślizgawka wiec uziemienie totalne
Mufka co u Ciebie?


a w ogóle co tu taka pustka ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehehheh fajną Maksio ma zabawę 😁
Okaa od kiedy podaję Wojtusiowi mleko modyfikowane i obiadek, kupki raz, nawet dwa razy dziennie.
a jako ze pokarm matki moze byc bezresztkowy, nie masz sie czym matrwić, ważne że meiści się jedna kupka w przeciagu 14 dni, tak powiedziała, mi lekarka. jesli dziecko nie płacze nie męczy się jest ok 🙂
a propo kupek chciałam zapytać mam które karmią butelka i podają słoiczki, jakie kupy robią Wasze dzieci? bo Wojtus ostatnio zrobił swoją pierwszą gęstszą kupkę, w sensie nie bobka, ale nie tez jajeczniczę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej moje drogie. Kasiu przepraszam, że Ci nie odpisałam, ale wczoraj nie miałam siły już po prostu... rzeczywiście jest to zapalenie piersi. trzyma się mnie ta paskuda, choć gorączka spadła trochę na szczęście. niemniej lekarka przepisała mi antybiotyk 😞 niby bezpieczny w ciąży i podczas karmienia piersią ale zawsze to antybiotyk... no ale mam nadzieję, że pomoże. Oprócz tego te okłady z kapusty.
a na forum rzeczywiście pustki totalne, szkoda... Super, że Maksiu taki wesołek.
Co do kupek, to się właśnie zastanawiałam jak to będzie wyglądało po słoiczkach... widać kolorowo 🙂
ciekawe jak tam Anochi na nartach...
nic, idę sobie legnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...