Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ale fajnie Alusia gada 🙂 Łucja też dziś rozgadana na maksa, miała dziś małe tete-a-tete z kolegą Wiktorkiem(3 dni starszym), głaskała go po główce, łapała za rączkę, a ten najpierw udawał, że jej nie widzi 😉 dopiero później się skapnął i też ją za rączkę złapał. słodkie.

A co do kłótni, to nie ma sensu. przez jakiś czas jest tu bardzo sympatycznie a potem nagle jak burza jakaś kłótnia nastaje, po co to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mufcia koniecznie załóż sobie konto,
Asiulko ty zdenerwowana jesteś sytuacją, zmartwiona że Hubercik chory, rozumiem Cię i bardzo Ci współczuję, każda z nas chciałaby aby jej maleństwo było zdrowe, nie złość się na nikogo. Spróbuj u jeszcze innych lekarzy, podowiadywaj się jak najwięcej.
ja nie traktuję żadnych wypowiedzi Waszych jak "zjeby", mam własne zdanie, które czasem dobrze skonfrontować z innymi mamami.
Może umówmy się, że jeśli któraś coś źle odbierze, od razu będziemy starać się to sobie wyjaśniać, ale na spokojnie. Wiadomo jesteśmy kobietami i taka nasza natura że sie kłócimy, dochodzi do wymian zdań, ale róbmy to z kulturą i spokojem.
Okaa dobrze że twój chop chciał naprawić swój błąd
a ja dzisiaj byłam na basenie, w zeszlym tygodniu tez byłam, mam nadzieję, że uda mi się jeździć stale raz w tygodniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Już sie tu zapisałam,ale przedstawie wam się i swoje dzieci..Z 13tego sierpnia jest synek Marcelek...Mały ma już 10kg,70cm...ciuszki zakładam mu już na rozmiar 80...Potrafi się obrócic z plecków na brzuszek,usilnie próbuje podnieść się do siadu,nie chce leżec sam...Odkrył zabawę w wodzie na siedząco i płacze gdy go wyciągam z wody..Jest pogodny,stale sie śmiej,potrafi rozróżnić obce osoby,ale po chwili już się ich nie boi..W styczniu gondolke zamieniłam na spacerówkę,bo mały poprostu mi sie w niej nie mieścił w tym kombinezonie i spiworku...Obecnie przechodzimy astme oskrzelowa i potrzebne inhalacje,przez 8 tyg,a z krwi mu wyszło ,ze ma odczyny alergiczne.Musimy pić mleczko z apteki....Cały czas czekamy na pierwszy ząbek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu, napiszę tutaj, bo na czacie jakoś marnie... świetnym logopedą jest profesor Zbigniew Tarkowski - z tego co wiem, przyjmuje w Lublinie i we Wrocławiu. Może spróbuj jakoś z nim się skontaktować, naprawdę fajny gość, starszy pan, ale z fajnym podejściem i cholernie mądry...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia wracaj !!!!!!!!!!!!!
Okaa czekam na małego gadułę
Mufka pewnie, zakładaj kontom Łucja nadal ćwiczy przewroty?
Kasiula jeszcze raz witaj wśród nas, dziękujemy za przedstawienie, koleżanki syn ma 2 latka i tez nie mówi, może my też powinnyśmy się tak przedstawić 🙃
Evie ucałuj mała marudę, żeby to był ząbki - ja ciągle na to czekam a mała marudzi 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia, synek znajomej nie mówił przez ponad 3 lata, a jak już wreszcie zaczął, to całymi zdaniami od razu gadał 🙂 głowa do góry!

Asia, nie uciekaj. przecież forum po to jest, żeby się dzielić swoimi smutkami i radościami.

Evie, moja mała to też taki mamicycek 🙂

Anochi, ona się chyba wtedy tylko przed Alą i Tobą chciała pokazać jak ładnie robi przewroty, bo od tamtej pory ani razu jej się nie zdarzyło przewrócić. Musicie nas znów odwiedzić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć jestem Grażka mam 31 lat i synka Jerzyka którego urodziłam 13 sierpnia 2010 roku w piątek 🙂 🙂 🙂 miał 3700g i 55 cm w niedzielę skończył pół roczku 🙂 jeszcze nie pełza i nie siada choć bardzo lubi stać 🙂 oczywiście nie sam 🙂 nadal czekamy na pierwszego zęba 😞 karmię piersią i od niedawna podaję Jerzykowi zupki, soczki, deserki. W poniedziałek wracam do pracy w przedszkolu gdyż jestem nauczycielką. Z mężem jestem od 7 lat bywa różnie jak to z facetami ale najważniejsze że się kochamy i mamy Naszego szkraba.
To tak w skrócie 🙂
Miłego dnia 🙂 u nas słoneczko ale mroźno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziołszki 🙂
kolejny smutny dzień... 😞 😞 😞 ja chcęęęęęę WIOOOOOOOSNĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘ!
Ja nazywam się Wiola mam 24 lata, mieszkam w Strzelcach Opolskich, z mężem Marcinem i synkiem Wojtusiem, który urodził się 21 sierpnia, ważył wtedy 3,670g i mierzył 54cm, teraz już dobija z wagą do dyszki 🤪 a mierzy 70cm. ząbków jeszcze nie mamy, choć tyle razy wydawało mi sie że marudzenie Wojtka, wkładanie wszystkiego do buzi, napuchnięte dziąsełka,zapowiadają lada dzień zęba, ale do dziś nic... Wojtuś pełza do tyłu i przyjmuje pozycje do raczkowania ale jeszcze sie w niej nie porusza 🙂
studiuję na Uniwersytecie Opolskim pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną z terapią pedagogiczną, zaocznie, więc weekendy Wojtas spędza z tatą.
Mamy kota Hermana, który potrafi być kochany, słodziutki, a czasem bardzo niedobry. taka kocia natura 😉 żyjemy sobie spokojnie, z dnia na dzień 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jestem Sagem, cześć Saaaaaageeeeeeem 🙃 pamięta ktoś ta reklamę? bo tylko z moim mężem ją kojarzymy 😞
mam na imię Ula, niestety od soboty mam już 26 lat 😞 🙃 córeczkę Alę urodziłam 23 sierpnia o 11, mała pełza i czołga się, robi klęk podparty, ale za chiny nie chce siedzieć, jak ją posadze i potrzymam to chwilkę tak posiedzi, ząbka wyczekujemy już od dwóch miesięcy i jeszcze nie widać 🙃
a ta poza tym to siedze w domciu na bezrobociu - bo mnie w ciąży zwolnili i zastanawiam się co by tutaj robić 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a my już po lekarzu, Ala miała wysypke na plecach i raz znikała a raz się wzmacniała, lekarz stwierdził, ze od proszku, albo krem czy oliwka uczuliła -mówię mu, ze używam tej samej od początku, a on że po pewnym czasie takie rzeczy uczulają, ale po pół roku??????? 🙃 😮 no i ogólnie pytam o marudzenie, a on że nie poleca żadnych leków, bo to wszystko konserwanty, chemia itd, qrcze to ten sam lekarz co kiedyś kazał mi chodzic na kilkugodzinne spacery, facet jakiś chyba ekologista czy co??????????? 🤔 wiem, ze koniecznie musze go zmienić tlyko ciężko się rozeznać, który lekarz dobry no i przychodnia musi nam pasować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehehehe chyba się kieca córeczce nie spodobała 🙂
to może dla uspokojenia, i nabrania pokladów cierpliwości dla wszystkich mamuś marudzących dzieci 🙂
dziecko w całym swoim życiu rozwojowym przechodzi etapy, które się powtarzają, co jakiś okres czasu. nasze dzieci sa teraz w okresie nierównowagi rozwojowej,( wystepują tez okresy równowagi). oznacza to, że zachowania naszych dzieci są teraz mniej stabilne mniej zróznoważone , co skutkuje flustracją, marudzeniem. nasze dzieci denerwują sie, kiedy chcą siegnąc po jakąs zabawkę, wydają sie byc zdenerwowane, kiedy siedza chwiejnie, bo chciałyby siedziec stabilnie i pewnie, kiedy juz opanują te i inne umiejetnosci nastąpi okres równowagi, w którym nasze dzieci beda pogodne bo opanowały jeden ze stopni rozwojowych i po równowadze znów nastapi nierównowaga, zeby potem mogla nastapic równowaga, kazdy etap dobrego zachowania musi ulec zaburzeniu aby mozna było nastepnie osiagnąc równowage na wyzszym poziomie rozwoju, mam nadzieje ze napisalam zrozumiale 😉 tak to juz jest i musi tak być. moje dziecko ma ewidentnie etap nierównowagi 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
Evie malutka niezadowolona moze nie lubi sukieneczek 😁 Musze przyznac ze chyba pierwszy raz ja widze.. sliczna jest 🙂
Kasiula widze ze kolejny wielkoludek ttutaj 🙂
Ja jestem Justyna jestem tutaj najlodsza bo 4 marca koncze 19 lat. Mieszkam we Wloszech na Sycylii. Mam kochana coreczke Julie urdzila sie 10 lipca w 37tygodniu. Mala ma dwie jedynki dolne, ladnie sama siedzi, lubi jesc najlepiej jogurty zajada po 2 male 🙂
Musze sie pochwalic bo wczoraj pierwszy raz dupke podniosla jak do raczkowania !! 🤪 a juz myslalam ze nici z raczkowania bo nieubi na brzuchu lezec.
Jest duza jak na swoj wiek ma 75cm i wazy 10kg 🙂 Naszczescie jest spokojniutka daje mamie posprzatac trochu a wtedy ona sama sie bawi 🙂
Teraz wlasnnie spi sobie 🙂
Asiu naprawde wspolczuje ci ze Hubi ciagle choruje ale moze faktycznie ma racje Kasia z tym zebys poszukala przyczyny u innnego lekarza, nie ma sensu odchodzic z forum bo faktycznie niedlugo sierpnioweczki przestana istniec, z poczatku bylo nas sporo a teraz...? zostala tylko garstka moze z 10...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...