Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej
Na dzień dzisiejszy smoczek to nieodłączny towarzysz Wojtka, jeśli jest czymś bardzo zajęty, spaceruje na dworze, to wtedy o nim zapomina, a tak to się go domaga. wymyśliłam sobie że od nowego roku coś na to poradzimy, albo jak wszystkie zęby wylezą.
jeśli chodzi o nocnik, to siada na nim Wojtuś zawsze po popołudniowym spaniu, zrobi siku, czasem kupę, jednocześnie ogląda piosenkę Noddego na komputerze, trochę to się mija z celem chyba, bo siada ze względu na tą bajkową piosenkę..tak go przekupiłam na dobry początek. w ciągu dnia, nocnik stoi, zasiada na nim misio. wlewam do niego wodę co jakiś czas i bijemy brawo, kiedy misio"nasiusia" czasem usiądzie po misiu Wojtuś i tez nasiusia, innym razem usiądzie i zaraz chce zejść i to tak raz tak raz siak. posadziłam go też ze trzy razy na takiej nakładce na toaletę dla dzieci. usiadł chyba bardziej z ciekawości,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewuchy..
Dla Kasi dużo zdrówka..
Mój maluch mówi mama..tata..baba..dada -dziadek..bam jak upadnie..ola..papa..tam..atoo - auto..aloo - halo..ejj..taa - tak..nee - nie..ewa..tes(albo cos w podobie) co oznacza cześć..Siyar mówi też jak robią gąski..kurki..baranki piesek i krowa
czasem jak ma checi to powtarza jakieś slowa ale nie sa one do konca wyrazne..Prócz tego sporo rozumie i wykonuje jakies dane proste polecenia..tanczy..spiewa lalala..rozmawia przez telefon..klocki wklada jeden na drugi..rzuca i kopie piłkę..uwielbia biegac miedzy stołem a nawet wchodzic pod stoly stoliki i tym podobne..a ostatnio uwielbia lezec na ziemi..i obserwowac swiat z pozycji lezącej..interesują go okruszki rózne..Odkrył ostatnio wspinanie się..i chwyta się stołu kojca czy co ma pod rękom i wchodzi na samochodziki..
Uwielbia też całkować mamusię czy tatusia..a kiedy udaję że płaczę przychodzi mnie przytulić..
Justa różne dzieci w różnym wieku zaczynają mówić..Znam 3latka który mówi tylko po swojemu..rozumie go jedynie jego mama..Z dziecmi jest tak ze przychodzi taki moment kiedy same zaczynają mówić..wydaje mi się że niema co się martwić..ale może bardziej zachęcać Frania do powtarzania..i cześto powtarzać mu dane slowa systematycznie każdego dnia aż sam podłapie..lub kupić zabawkę edukacyjną która powtarza dane słowa..
Wjojojka a co masz na mysli pisząc przewraca oczami??w sensie jak jest zły albo cos??
Mój maluch nie przewraca oczami ale jak jest zly to bije i gryzie..czasem scisnie tak mocno w zębach i nie chce wypuscic a przy tym sie az caly trzesie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co do nocnika u nas byl czas że dobrze szło..czesto sikał i kupkę robił..ale ostatnio jakoś w ciągu dnia nie za bardzo chce siedziec na nocniku..Jedynie kazdego ranka siada i robi siku i kupkę..chyba o innej poze widze ze cisnie to biorę go na nocnik..także kupka prawie zawsze ląduje do nocnika..
Co do nakładki to mojemu maluchowi jakos się niespodobało..i poki co lezy i czeka na swoj czas..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
przypomniało mi się, że w żłobku u Ali jest ponad dwuletnia dziewczynka co podobno mówi tylko 3 słowa
u nas nocnik na razie jest beee, mam nadzieję, że wiosna/lato to będzie czas na porządna naukę, mam wrażenie, że Ala na razie obserwuje, kumuluje, ale nic z siebie nie chce wydusić 😉 kiedyś do w książeczce pokazywała to co jej mówiłam, a or paru miesięcy nic nie pokazuje, choc ją proszę i jej pokazuję to ona się tylko śmieje, to samo jak mówię "powiedz mama", czekam spokojnie na jej gadulstwo, na pewno nas zagada 😉
Kasiu dużo zdrówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxiu tez rozmawia przez telefon aji aji mówi :: piłę kopie i mówi przy tym baaaa 🙂 🙂 no i zapomniałam Wam napisać że tatuś jest bardzo dumny bo jak pyta Maxia jak tatuś ma na imię to on mówi Baji 🙂 🙂 🙂 (Paweł)

a jak u was wygląda sprawa rozstań z maluchami?? ja nawet siku muszę z nim robić bo inaczej wyje pod drzwiami łazienki, nigdzie nic beze mnie 😞 😞 trochę to upierdliwe 😞


DZIĘKUJĘ ZA ŻYCZENIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZIEWCZYNY ŻYCZĘ WAM JAK NAJMILSZEGO MIKOŁAJA, NIECH PRZYNIESIE DUŻO PREZENTÓW I RADOŚCI 😁 😁 😁


Kasiula2 napisał(a):
w żłobku u Ali jest ponad dwuletnia dziewczynka co podobno mówi tylko 3 słowa

........ech 😞dobre i te 3 słowa....

a Maja jeszcze nic nie mówi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
okaaa napisał(a):
Dziewczyny jakie prezenty macie na mikołaja dla dzieciaczków??

my kupiliśmy zestaw klocków drewnianych, chyba ok 100 sztuk i większość kolorowa 🙂 Ala jeszcze nie widziała, bo na razie w żłobku spotyka się z Mikołajem 😉
Malutka fajny ten jeździk, firma się postarała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiojojka napisał(a):
hej Mamy
jeden z Wujków za Mikołaja się przebiera i przychodzi do Wojtusia 🙂 to my dorośli, będziemy mieć lepszą frajdę chyba 😉
Wojtuś ostatnio za nic nie chce zasnąć bez mamy, nie pozwoli się odłożyć do łóżeczka, nie mówiąc nawet o tym, że nie pozwoli mi wyjść z pokoju, trochę walczymy.
czy wasze dzieci przewracają oczami??



Mój brat jak był mały "przewracał" oczami i wtedy nosił przez to okulary ale wyrósł z tego i jako dorosły okularów nie nosi .. wtedy określano to jako "TIKI".. oczywiście nie wiem jak to wyglada u Wojtusia więc może to być coś innego.
Kamil nie przewraca oczami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej! Dzięki za słowa otuchy, wiem że w końcu się doczekam, ale ciągłe pokazywanie i hyyy hyyy już po prostu to dla mnie za dużo. Starsza córka to typowa gaduła, dlatego tempo Franka mnie zastanawia. Wcześniej dużo mówił mamamaa, wiedział że kurka to koko. A teraz tylko chińskie ciągi. A rozumie bardzo dużo a najlepiej, że idziemy am am 🙃
Nic czekamy - zobaczymy.
Pozdrawiamy!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hEj Mamy 🙂 Mikołaj był?
prezenty przyniósł? 🙂
WOjtuś przewraca oczami w tym sensie, że źrenice unosi do góry albo tak jakby chciał mocno wyglądnąć w prawo lub w lewo, nie obracając głowy tylko przesuwając powiekami mocno w tą stronę, robi to wtedy kiedy jest zmęczony, przez zaśnięcięm, nie robi tego zawsze, ale często
Kasiu jesteś dzielną, silną i wspaniałą mamą, najlepszą dla Maji, podziwiam Cię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil dostał konika na biegunach co śpiewa i macha ogonem 🙂 był w szoku przez pierwsze pół godziny siedział na nim jakby bał się zejść 😁
W nocy mieliśmy po raz pierwszy w życiu Kamilka wymioty, sam groszek i łuski jakieś wyleciały z zupki. Nie kupujemy odtąd zupek z groszkiem! A męczył się od północy do 3 -iej wiercił -ja sądziłam że to z powodu ząbków a tu SZOK 😮 całe łóżko zafajdane eeh bidaczek nie umiał przecież powiedzieć że go mdli 😞 😞 😞... a dzisiaj biegunka i brak apetytu ale "idzie" nam ząb tzw. "oczny" i już widać kawałek..sądzę że to od tego.
My nadal 10 godzin w pracy oboje z mężem do 23.12. ,łyn na maxa mamy!
Pozdrawiamy MAXIKÓW, MAKSYMILIANKÓW, WOJTUSIÓW, SYIARKÓW, FRANUSIÓW I resztę ekipy niefasolek 😜- dużych chłopców i dziewczynki i ich dzielne Mamusie!! 😘 😘 😘
ble ble idę lulu może choć dzisiaj na wiecej niż godzinkę.. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Mamy
całuski dla Kamilka w czółko 😘
wróciliśmy właśnie z klubu malucha. miałam okazję przekonać się dziś, że mój syn to taki mały diabełek, który wszystko CHCE! zabierał dzieciom zabawki, wyrywał na przykład samochodzik, armatę, czy taczkę innemu dziecku, a jak już to zdobył odkładał, wypchał dziewczynkę z autka, bo ona nie będzie tam siedziała!, wsiadał na chwilę dumny ze swojej zdobyczy i wysiadał, jak autko było puste to ok, jak ktoś do niego wsiadał biegł z okrzykiem wodza plemiennego, aby bronić łup, tylko po to żeby wypchać dziecko, nakrzyczeć, rozbeczeć się i pokazać :ty się tym nie możesz bawić. Jednym słowem :HAJOWNIK !
walczy zaciekle...
nie znałam go od tej strony, do dlatego że w większości przebywa sam, nie musi się niczym dzielić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu może jak Marcelek zacznie mówi to Maja będzie go naśladować?
Wiojojka nie przejmuj się, moja Ala chodzi do żłobka a też widziałam ja w tego typu akcjach, czyli zabieranie i popychanie, chociaż ona czasami też chce się przytulić lub zaczepić np. kolegę, ale nie miarkuje siły i wygląda to jakby popychała, ostatnio byliśmy u znajomej i jej rówieśnika i biedny chłopak nie wiedział co się dzieje i co chwilę w płacz i do mamy 😉 eh ci faceci 😉
u nas klocki drewniane są hitem, bo można fajnie nimi rzucać o podłogę i super burzy się drewniane budowle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamuski 🙂
Ale tutaj cisza sie zrobila.
Kurcze w srode mam isc z Julia na szczepionki, niestety sa nierefundowane bo konczymy Wloska serie i za dwie musze zaplacic 500zl 😞
U nas nadal tak jak bylo, niby do przodu ale, czekamy na wokande 13 lub 20 grudnia... 🤨
A po za tym zyjemy sobie w miare spokojnie, u babci jestesmy ale dobrze ze w ogole mialam gdzie sie podziac, jak sie pouklada wszystko to znowu bedziemy szukac mieszkania. 🙂
A ja madra zapomnialam isc dzisiaj sie podpisac do bezrobocia 🤪 mam nadzieje ze nic sie nei stanie jak w poniedzialek pojde 🙂
Julia dopiero usnela, cos jej chyba jest, wczorajj cala noc sie budzila i plakala, nnad ranem nie moglam jej uspokoic, teraz tez dziwnie sie zachowywala, nie mogla usnac kladla sie na tysiac sposobow i plakala... ale spi sobie juz, mam nadzieje ze przespi spokojnie noc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...