Skocz do zawartości

wrzesien 2010 | Forum o ciąży


ania87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
przyznam Wam ze tanio macie.. nie wiem z jakich miejscowości jesteście, ale wizyta z USG w Warszawie od 150-200zł..
dlatego cieszę się, że mam opiekę medyczną z firmy, ale za nią miesięcznie też płacę 80zł..

no i juź raz ginekologa zmieniałam, zawsze wolałam facetów, ale ten miał okropne podejście...
mam nadzieję, że pani doktor obecna sprawdzi się na dłużej..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Loli

    10128

  • buuterfly

    7443

  • Ania8888

    7982

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

dianicho napisał:
przyznam Wam ze tanio macie.. nie wiem z jakich miejscowości jesteście, ale wizyta z USG w Warszawie od 150-200zł..


dianicho poważnie?? to duże przegięcie! ja ze Śląska i płace 60zł, a uważam że to za dużo jak dla kogoś kto mało zarabia...a na kase do nas nie pójde 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
na prawde Agaa.. wpisz sobie usg ciąży Warszawa i wyskoczą Ci prywatne gabinety i będziesz miała tam cenniki..
jestem "rodowitą" warszawianką, ale powiem Wam, że nieraz myślałam o wyjechaniu poza stolicę, bo tutaj na wszystkim ciągną kupę kasy - więcej się zarabia to prawda, ale życie jest dużo droższe...

jak u Was ze szkołami rodzenia?
U nas to koszt 450-650zł!!! byłam w szoku jak to zobaczyłam,
ale też podobno wprowadzili ostatnio, że mieszkanki Warszawy będą miały refundację szkoly rodzenia i miasto im zwróci...
ale nie znam szczegółów..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O kurcze to strasznie duzo za taka szkole rodzenia.
U nas (Trójmiasto) z tego co sie orientuje to w przyszpitalnych sa darmowe. I cale szczescie.
Strasznie duzo kasy, a tu jeszcze za wizyty i wyprawki i wydatki na poczatek. I skad tyle brac? Ach... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie też darmowa szkoła rodzenia 🙂 a co do wizyty to faktycznie w wawie drogo wiem bo jak patrzyłam to były ceny masakryczne 😞 a jeżeli chodzi o wizyty teraz chodze na kase a jak chodziłam prywatnie to za 60zł miałam badanie na lotniskowcu+usg i normalne porady 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też dopiero niedawno się dowiedziałam co znaczy samolot czy lotniskowiec 😁
co do szkoły rodzenia to nie wiem, myślałam ze kompletnie bezpłatna jest? tak samo jak poród rodzinny! a wyczytałam w jakimś "M jak mama" czy innym piśmie że taki poród rodzinny to kwota rzędu 300-500zł nawet!
chyba jeszcze do końca nie zdajemy sobie sprawy z tego ile te dzieciątka będą nas kosztować 🙂 i w sumie nie dziwie się ze ludzie decydują sie tylko na jedną...sztuke dzieciątka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ze tyle kasy to jest jakas paranoja..teraz skad na to wszystko ma np wziasc dziewczyna ktora nie ma pracy nie ma zasilku, rodzice nie sa w stanie pomoc a maz zarabia tyle ze im starczy na potrzebne rzeczy?? jakas paranoja...
Zamiast sie cieszyc ze rodza sie dzieci przysli tak naukowcy czy nawet pracownicy ktorzy beda utrzymywac kraj..to oni zdzieraja tyle kasy ...
Ale coz takie jest zycie:/
a porod rodzinny chyba nie jest az taki drogi..to znowu zalezy w jakim miescie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dianicho napisał:
to prawda, będę musiała poczytać o szkole rodzenia, może rzeczywiście będzie bezpłatna, ale o porodzie rodzinnym też słyszałam, że nie jest bezpłatny - trzeba za niego płacić..


a wiecie że np. za to żeby w czasie porodu towarzyszyła Wam Wasza położna też trzeba słono zapłacić? 🙂
chociaż tu sie w sumie nie dziwie 🙂
i moja koleżanka i kuzynka są położnymi i super by było mieć jedną z nich przy sobie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anula88 napisał:
No to ze tyle kasy to jest jakas paranoja..teraz skad na to wszystko ma np wziasc dziewczyna ktora nie ma pracy nie ma zasilku, rodzice nie sa w stanie pomoc a maz zarabia tyle ze im starczy na potrzebne rzeczy?? jakas paranoja...
Zamiast sie cieszyc ze rodza sie dzieci przysli tak naukowcy czy nawet pracownicy ktorzy beda utrzymywac kraj..to oni zdzieraja tyle kasy ...
Ale coz takie jest zycie:/
a porod rodzinny chyba nie jest az taki drogi..to znowu zalezy w jakim miescie.


Anula88 teraz tak patrze!! mam nadzieje że nam z wrześniowego brzucha nie uciekniesz do sierpniowego?:P




http://suwaczki.slub-wesele.pl/20080524290113.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej już jestem po lekarzu......zacznę od tego ,że te nasze bóle i kłucia są jak najbardziej ''normalne''bo w skócie wszystko przez powiększającą się macicę i jej położenie...lekarz mówił,że nie ma co się tym martwić ,bo nerwy są w tym wypadku najbardziej szkodliwe ,a nie te bóle ,więc już jestem spokojna 🙂 mówił,że to jest wręcz dobry objaw,bo świadczy to o stałym i prawidłowym rozwoju ciąży.
Po za tym dziś słuchaliśmy tętna maluszka...na początku najadłam się trochę strachu,bo lekarz nie mógł znależć dzieciatka i nie było słychać tętna .......w sekundzie miałam setki czarnych myśli,które po chwili rozwiał dżwięk serduszka mojego kochanego maleństwa 🤪 🤪 ....spadł mi kamień z serca!!!tętno maleństwa jest prawidłowe!!:laugh: :laugh: no i dostałam skierowanie na rutynowe badania krwi,cukru,moczu itd.,a usg za jakiś miesiąc i wtedy poznam płeć.Więc dzisiaj jestem cała szczęśliwa i spokojna:laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sioperka22 super ze wszystko ok 🙂 🤪


Agaa nie bo termin mam na 2 wrzesnia 🙂 Ale wg okresu mi wychodzi na 30 sierpien...a lekarka liczy caly czas na wrzesien bo dzicia zawsze jest troche mniejsza i termin niby lekarze nie patrza wg okresu a USG... ja tam sie nie znam...:P

ale czyli nie oficjalnie mam 2 terminy:P eheh 30 sierpien i 2 wszesien:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anula88 napisał:
Sioperka22 super ze wszystko ok 🙂 🤪


Agaa nie bo termin mam na 2 wrzesnia 🙂 Ale wg okresu mi wychodzi na 30 sierpien...a lekarka liczy caly czas na wrzesien bo dzicia zawsze jest troche mniejsza i termin niby lekarze nie patrza wg okresu a USG... ja tam sie nie znam...:P

ale czyli nie oficjalnie mam 2 terminy:P eheh 30 sierpien i 2 wszesien:P


ale mi np. co wizyte termin się zmienia...pierwszy był na 21 września, teraz już tydzień wcześniej 🙂 dlatego zasugerowałam żebyś się do sierpniowego brzucha nie udawała mimo wszystko 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee nie no chyba nieee:P zalezy od dzici 🙂
Ja tam w te daty nawet nie patrze..wiem ze na wrzesien i sie tego trzymam a wiadomo jak dziecko bedzie sie pchalo wczesniej to zadna z nas juz nic nie poradzi...:P byle zeby nie za szybko:P

Buuterfly to powiedz ze chcesz mniejsza i tyle.. ja odrazu zawsze mowie ze nie za duza bo mam za chude rece na te ich igly wielgachne jak dla konia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buuterfly napisał:
Ja mam termin na 15 września 🙂 I wg usg i lekarza 🙂 Ja właśnie dzisiaj byłam na badaniach...Zrobiła mi okropną dziure. Już ostatnio lekarz mówił, że bierze dla mnie za dużą igłe. Dzisiaj miałam wyniki na mocz,krew, HCV i HIV.

buuterfly a skierowanie na badanie HIV chciałaś sama czy zaproponował Ci je lekarz? bo szczerze mówiąc też o tym myślałam...ale zeby zrobić to raczej przed ciążą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ponoć teraz wszystkie ciężarne muszą mieć badanie na HIV. No ja już niestety PRZED ciążą nie zrobie tego badania 😉 Za dwa dni wynik... Niestety ja robię wszystkie badania prywatnie.
Za dzisiejsze zapłaciłam 90zł. Ale przynajmniej szybko obsługują i szybko są wyniki. Mój lekarz jest świetny.Sam kieruje mnie na wszystkie wyniki, cieszy się z postępów maluszka i przeżywa je ze mną i wiem ,że w każdej chwili mogę do niego zadzwonić. Jak słyszę ,że moje koleżanki są w 4 miesiącu ciąży i nie mają ani jednego zdjęcia z USG i biorą jedynie kwas foliowy to mi włosy dęba stają. A wszystkie te akcje odbywają się u jednej pani doktor...W dodatku ona jest ordynatorem szpitala gdzie będę rodzić 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
buuterfly jak zaczęłaś opisywać to myślałam, że jesteśmy z jednej miejscowości... też u nas jest taka pani...
a co do HIV to jest obowiązkowe i z tego co któraś pisała kiedyś zawsze i wszędzie płatne...ale nie wiem jeszcze nie robiłam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi się coś obiło o uszy, że teraz każda musi...Ale może to sobie ubzdurałam 🤪 Wynik na HIV kosztuje 35zł u nas+2 zł pobranie krwii. HCV kosztuje 38zł. Morfologia 8zł.Mocz 7 zł. Do doktora chodzę prywatnie i nie żałuje...Dojeżdżam do niego ponad 40 km na wizyty, ale jechała bym i 100km jak bym musiała. Takiego lekarza ze świecą szukać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...