Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
SylwiaC napisał(a):
Nina pewnie męża meczy jeszcze albo juz wywiozla go bo on chyba dzis wyjezdza wiec pewnie bedzie pozniej. Ja łóżeczko mam złożone ale jeszcze nie ubrane może jutro ubiore 🙂 ja juz po kapieli zobaczymy co z tego wyniknie bo nameczylam sie co nie miara zeby sie ogolic hehe 🤪


No Sylwia z tym goleniem to jest jakaś masakra! 😜 Ja się wczoraj namęczyłam i w niedziele powtórka z rozrywki bo w poniedziałek na badania do szpitala 🙂 Od dzisiaj do planowanego terminu porodu mam 10 dni więc chyba czas by to łóżeczko ubrać 😉 Moja kuzynka to dopiero przesadziła- ma termin na 8 lutego a już ma ubrane 🤪 Zmykam bo muszę zwolnić siostrze laptopa, zajrzę za pół godzinki dwupaki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kropeczek napisał(a):
Ej ale co do Kasi to jej coś długo nie ma ... ostatnio tak narzekała na te nocki może znów przechlapana noc albo na porodówkę nam poleciała 🤪
Nina Wykorzystuje ostatnie chwile z mężem 🥴


Nie wpycham się w kolejkę Agusia czekam na Ciebie 😉 😘 Ty pierwsza 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey dzeweczki... moja sra w pampersy nienadazam zmieniac kurna chata.... a ma dupke odparzona po szpitalu bo tam miala po antybiotyku takie rozwolnionko i pielegniary dupke mi jej zalatwily i nie moge dgoic tego... 😠 biedulka pewnie ja boli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropeczek napisał(a):
Olu zostawiaj ją przy każdej zmianie pieluszki na chwilkę na przewijaku żeby ta pupcia się wywietrzyła , smaruj linomagiem lub bephantenem i szybciutko dojdzie do siebie 🤪 i zamiast chusteczkami nawilżającymi przemywaj pupcię ciepłą wodą 🙂


nie używam husteczek tylko własnie wody mocze tetre i wycieram pupke jej i smaruje sydocremem i mam wrazenie ze te ranki 2 nie znikają... moze za wczesnie na to... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olu do odparzeń trzeba dużo cierpliwości niestety. Ja myślę, że Sudokrem jest dobry ale jak z pupą się nic nie dzieje, ale jak są odparzenia już to tak jak radzi Aga Linomak albo Bepanthen i duuużo wietrzenia pupy bo muszą zrobić się strupki i wtedy raz dwa odpadną 🙂 A pupę przemywają czystą wodą, szałwią albo rumiankiem wyciąga stan zapalny lub Rywanolem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kropeczek napisał(a):
oo Pigi się pokazała i błysnęła fajną kuchnią 🤪 mi też się nowoczesne podobają ale w kolorach venge lub bieli 🤪 ja mam ciemną kuchnie i niestety malutką ale w blokach tak jest 😞 za to ty Agata masz dużą kuchnie i masz pole do popisu 😉

nie jest duża, jest mała, 3x3, do tego są problemy z kominami i przyłączami wody i gazu ziemnego więc musi być zlew i kuchenka tak ustawione co z kolei uniemożliwia zagospodarowanie całej ściany obok, a do tego nawte jakby się udało zagospodarować cała ścianę boczną to może być problem ze zmieszczeniem stołu, ja myślałam o zmianie koloru na pomidorowy, ale mój mąż nie bardzo chce, co zaś do nowoczesnych mebli, ee wogóle nie widziałam takich u nas w salonie, chociaż bardzo bym chciała mieć taką kuchnie ale niestety musi mi wystarczyć standardowy dostępny wzór 😞
Ola zmień sudocrem na linomak bo sudocremu nie można cąły czas stosować bo on jest z talkiem i wysusza skóre więc zdecydowanie lepiej linomak albo bepanthen, niektórzy używają też tormentiolu, jest naprawde bardzo skuteczny bo jest na półantybiotyku ale brudzi okropnie i już nie odpierzesz nic po nim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😉 😉 😉
Ola LINOMAG jest najlepszy, ja używałam go przy małej Pauli 🙂
A con don kuchni to ja marzę aby mieć dużą kucnie,z biało czerwonymi meblami, lub waniliowo brązowymi 🤪 Ale mogę sobie pomarzyć bo w blokach to te kuchnie są małe 😠
Byłam u fryzjerki, i zcięła mi z 15 cm włosów. Teraz mam krótkie takie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wróciłam, ale tylko dlatego, że nie mieli miejsca, ale jutro na 7:30 mam się tam zgłosić. O tym, że puchnę to powiedzieli, żebym mniej wody piła, bo to może być przez to że mi się odkłada tak dużo, zrobili mi ktg, usg i badał mnie gin no i muszę się zgłosić bo ta nerka wygląda nie ciekawie i będą robić badania itd. i może będą wywoływać albo cc robić bo to już 38 tyd. A i dowiedziałam się, że mój mały waży ok 3600g, aż się dziwili, że w takim małym brzuchu już taki duży, a to ma po tatusiu, bo on się ponad 4kg urodził. Tak że od jutra będę w szpitalu.


Ola wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!!!

Jak wróciłam ze szpitala to akurat pościel mi przyszła, więc ja już łóżeczko ubrałam przed chwilą. A jeśli o ten przesąd że jeśli się ma zgagę w ciąży to dziecko urodzi się z długimi włosami, to mój synek będzie miał je chyba do kostek, bo ja od paru tyg mam zgagę kilka razy dziennie 😉
Idę coś zjeść bo nadal się kiepsko czuję, a muszę jeszcze kilka rzeczy do jutra zrobić, bo mogę wrócić niedługo sama a mogę też już z synkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas na czerwoną pupę pomaga tylko Nivea na odparzenia - z cynkiem. Dupsko trzeba wietrzyć (bez żadnego kremu) - im dłużej, tym lepiej. I często zmieniać pampersy. I warto popróbować z różnymi markami pampersów - ja polecam biedronkowe Dada, wg mnie dużo lepsze od Pampersów i dużo tańsze. A chusteczki wg mnie najlepsze są Kindii Dzidziuś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak Olu, Linomag ponoć najlepszy i jak widać z autopsji- dużo osób poleca 😉 Mi dzisiaj do końca czop odpadł więc muszę się po woli szykować 🤪 No ale póki co skurczy żadnych nie mam i brzuch już nie boli więc nie wiem co miała oznaczać tamta noc i mocz z krwią 🤔 Może mi się szyjka skracała bo wtedy naczynka pękają i pewnie mam jakieś rozwarcie. Zobaczymy w poniedziałek chyba, że do tej pory coś sie wydarzy. Póki co czekamy na Kafinkę i Agę Kropek bo ja z Agatą pewnie razem urodzę w tym samym dniu 😜 Gosia- wstawiaj zdjęcie nowej fryzurki 🙂 Chyba dzisiaj to łóżeczko ubiorę bo wszystkie już mają a ja do terminu róne 10 dni 🤪 Okna umyte i posprzątane więc na co czekać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martuska_D napisał(a):
Tak Olu, Linomag ponoć najlepszy i jak widać z autopsji- dużo osób poleca 😉 Mi dzisiaj do końca czop odpadł więc muszę się po woli szykować 🤪 No ale póki co skurczy żadnych nie mam i brzuch już nie boli więc nie wiem co miała oznaczać tamta noc i mocz z krwią 🤔 Może mi się szyjka skracała bo wtedy naczynka pękają i pewnie mam jakieś rozwarcie. Zobaczymy w poniedziałek chyba, że do tej pory coś sie wydarzy. Póki co czekamy na Kafinkę i Agę Kropek bo ja z Agatą pewnie razem urodzę w tym samym dniu 😜 Gosia- wstawiaj zdjęcie nowej fryzurki 🙂 Chyba dzisiaj to łóżeczko ubiorę bo wszystkie już mają a ja do terminu róne 10 dni 🤪 Okna umyte i posprzątane więc na co czekać 😉

no ja mam nie ubrane i chyba dzisiaj nie ubiore dalej bo sypialnia nie skonczona, teść miał docierać sufit ale co innego robi wiec pewnie jeszcze troche do konca remontu, ale jak ubiore na pewno pokaze, ja mam bóle ale tylko kręgosłupa i to nie takie jak rano czy wczoraj ale jakbym sobie polożyła na plecy worek metrowy ziemniaków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):
gonia88811 napisał(a):
Hej 😉 😉 😉
Ola LINOMAG jest najlepszy, ja używałam go przy małej Pauli 🙂
A con don kuchni to ja marzę aby mieć dużą kucnie,z biało czerwonymi meblami, lub waniliowo brązowymi 🤪 Ale mogę sobie pomarzyć bo w blokach to te kuchnie są małe 😠
Byłam u fryzjerki, i zcięła mi z 15 cm włosów. Teraz mam krótkie takie 😮


A gdzie zdięcie?? 🙂


A zdjęcia nie ma bo ja tylko zciełam na równo włosy, nawet grzywki nie podcinałam, więc tak samo wygladam tylko wsłosy duzo krótsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martuska_D napisał(a):
I jak jest w końcu z tym czopem???? On w ogóle jest zawsze zabarwiony krwią czy może być taki brązowy śluz...???? No i na jak długo przed porodem odpada ten właściwy bo już zgłupiałam 🤔???

nei zawsze, a śluz zabarwiony brudną krwią to zwykle wynik skracającej się szyjki, śluz zabarwiony krwią tuż przed porodem odpada a zwykły białawy do nawet 2=3 tyg przed porodem moze odpaś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):
Martuska_D napisał(a):
I jak jest w końcu z tym czopem???? On w ogóle jest zawsze zabarwiony krwią czy może być taki brązowy śluz...???? No i na jak długo przed porodem odpada ten właściwy bo już zgłupiałam 🤔???


Marta ten zabarwiony krwią lub brunatny może odpaść na pare dni przed porodem nawet,z Oliwką odpadł mi akurat chyba 2 dni przed porodem...


Aaaa no to może w weekend się rozpakuję jeszcze przed badaniami w szpitalu 😁 Teraz jest coś długa przerwa 🤔 Beatka urodziła 4- tego a dzisiaj 8- my i nic, chyba, że Nina nam numer wywinęła 🤪 Ale teraz jak jest taka przerwa to pewnie od razu się więcej nas wysypie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):
Mrowka1990 napisał(a):
Wróciłam, ale tylko dlatego, że nie mieli miejsca, ale jutro na 7:30 mam się tam zgłosić. O tym, że puchnę to powiedzieli, żebym mniej wody piła, bo to może być przez to że mi się odkłada tak dużo, zrobili mi ktg, usg i badał mnie gin no i muszę się zgłosić bo ta nerka wygląda nie ciekawie i będą robić badania itd. i może będą wywoływać albo cc robić bo to już 38 tyd. A i dowiedziałam się, że mój mały waży ok 3600g, aż się dziwili, że w takim małym brzuchu już taki duży, a to ma po tatusiu, bo on się ponad 4kg urodził. Tak że od jutra będę w szpitalu.


Ola wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!!!

Jak wróciłam ze szpitala to akurat pościel mi przyszła, więc ja już łóżeczko ubrałam przed chwilą. A jeśli o ten przesąd że jeśli się ma zgagę w ciąży to dziecko urodzi się z długimi włosami, to mój synek będzie miał je chyba do kostek, bo ja od paru tyg mam zgagę kilka razy dziennie 😉
Idę coś zjeść bo nadal się kiepsko czuję, a muszę jeszcze kilka rzeczy do jutra zrobić, bo mogę wrócić niedługo sama a mogę też już z synkiem 🙂

No już wkrótce możesz mieć małego przy sobie,o ile nie będziecie musieli być w szpitalu... 🥴 ale trzeba być dobrej myśli 😉


Gin powiedział, że szyjke mam już gotową tylko głowa jeszcze wysoko, ale mam nadzie że na święta najpóźniej w domku będziemy już i to nie w dwupaku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):
Mrowka1990 napisał(a):
Wróciłam, ale tylko dlatego, że nie mieli miejsca, ale jutro na 7:30 mam się tam zgłosić. O tym, że puchnę to powiedzieli, żebym mniej wody piła, bo to może być przez to że mi się odkłada tak dużo, zrobili mi ktg, usg i badał mnie gin no i muszę się zgłosić bo ta nerka wygląda nie ciekawie i będą robić badania itd. i może będą wywoływać albo cc robić bo to już 38 tyd. A i dowiedziałam się, że mój mały waży ok 3600g, aż się dziwili, że w takim małym brzuchu już taki duży, a to ma po tatusiu, bo on się ponad 4kg urodził. Tak że od jutra będę w szpitalu.


Ola wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!!!

Jak wróciłam ze szpitala to akurat pościel mi przyszła, więc ja już łóżeczko ubrałam przed chwilą. A jeśli o ten przesąd że jeśli się ma zgagę w ciąży to dziecko urodzi się z długimi włosami, to mój synek będzie miał je chyba do kostek, bo ja od paru tyg mam zgagę kilka razy dziennie 😉
Idę coś zjeść bo nadal się kiepsko czuję, a muszę jeszcze kilka rzeczy do jutra zrobić, bo mogę wrócić niedługo sama a mogę też już z synkiem 🙂

No już wkrótce możesz mieć małego przy sobie,o ile nie będziecie musieli być w szpitalu... 🥴 ale trzeba być dobrej myśli 😉


Zrób zdjęcie łóżęczka i wstaw , chcemy je zobaczyć .
No to już zaraz bedzie twoja duuuuża dzidzie na świecie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martuska_D napisał(a):
Mini23 napisał(a):
Martuska_D napisał(a):
I jak jest w końcu z tym czopem???? On w ogóle jest zawsze zabarwiony krwią czy może być taki brązowy śluz...???? No i na jak długo przed porodem odpada ten właściwy bo już zgłupiałam 🤔???


Marta ten zabarwiony krwią lub brunatny może odpaść na pare dni przed porodem nawet,z Oliwką odpadł mi akurat chyba 2 dni przed porodem...


Aaaa no to może w weekend się rozpakuję jeszcze przed badaniami w szpitalu 😁 Teraz jest coś długa przerwa 🤔 Beatka urodziła 4- tego a dzisiaj 8- my i nic, chyba, że Nina nam numer wywinęła 🤪 Ale teraz jak jest taka przerwa to pewnie od razu się więcej nas wysypie 😉

a no własnie Nina siedzi cicho na tej swojej grzędzie, a moze jej tam wcale nie ma tylko już jajko zniosła 🤪
He Marta optymistka jesteś, mi się wydaje że jeszcze wieki przede mną, a na suwaczku te 9 dni to nie wiem do czego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...