Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Leniuszku, he, he, no nie, no żeby "tam" zerkal to też bym nie chciała... Ale żeby po prostu był przy mnie.

Co do plana jak się będziemy nformować o porodzie... Eee, nie wiem? :P Jak wrócimy do domków to opiszemy co i jak na forum, po prostu czy inaczej?? 🤔 Może ktoś zna, lub "podpatrzył" lepszy pomysł?

Maiha, wow, łap okazje! Tanio no i fajny wózeczek. 🙂 Choć ten drugi też niczego sobie. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej 🙂 widze ż edizś pierwsza wstałam :P

a ja zastanawiam się nad tym wózkiem pokaże wam zdjęcie, bo dizs rano mi znajoma przesłała, wzieła by mi za niego tylko 150zł a używała go około pół roku z racji tego że mieszka na blokach i szybko kupiła spacerówkę bo wygodniejsza była przy wnoszeniu po schodach 🙂 [img size=171]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Obraz_175.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej! Ja Haniu osobiście boję sie używanych rzeczy. Ale jak sprawdziłaś i Ci odpowiada to kupuj. 🙂

Moja mała od rana fika koziołki.Jakby się szaleju najadła. :P Ale dalej kopie na dole nisko. Więc jeszcze się nie obruciła.
Sąsiedzi na dole remontują mieszkanie. Ale mam hałas. od 8 rano wiercą.Więc musiałam wstać.
I jeszcze mój mąż powiedział ze śniło mu się że wypadły mu wszystkie zęby. Przeczytałam w senniku że to bardzo źle wróży . I mam strasznego stracha 😞 . On nigdy nie pamięta snów bo mówi ze nic nie sni. A tym razem zapamiętał 😞 .Eh..
Czekam na bułeczki i lece szamać. Miłego dzionka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry dziewczęta!

Maiha pół roku to nie jest dużo, więc chyba nie powinien być za mocno zużyty. Dobrze by było jakbyś mogła sobie też sprawdzić jego obsługę na miejscu, czy też czy pasuje Ci ciężar. Kolorki raczej uniwersalne, ale nie są złe. Zresztą na zdjęciu wózek prezentuje się całkiem porządnie jak dla mnie. 🙂 No i taka cena!

Otlesia może się zatrułaś czymś? 😞

Właśnie umówiłam się na usg... na ostatni tydzień września. Jak zwykle ciężko z terminami. Niby miałam załatwić tak na tydzień wcześniej - ale skoro nie dało rady - myślicie, że to zrobi wielką różnicę??

I w ogóle ciągle myślę nad jakąś jeszcze tematyczną lekturką. 🤔 Pierwszą jaką kupiłam było "Gdy Stajesz Się Mamą - Twoja Ciąża Tydzień Po Tygodniu". I myślę, że co do "ciążowych" pozycji to już nie będę kupować kolejnej... 😉 Za to interesują mnie te związane z "po-ciążowym" okresem. Mam kupioną okazyjnie "Dziecko Pielęgnacja i Wychowanie" B. Spock'a i wydaje mi się dobra, ale też zastanawiałam się nad, zresztą polecaną też przez was, książką " 😜ierwszy rok życia dziecka". Nie wiem, po prostu może chciałabym coś jeszcze bardziej szczegółowego, konkretnego. Hm... Wspomniał też ktoś też o "I Ty możesz być Supertatą!" - dobra jest ta pozycja? Daje jakąś konkretną wiedzę facetom? 😉

Kurcze, z tym informowaniem siebie nawzajem fajnie by było coś wymyślić. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maiha jak dla mnie wozek jest etra tym bardziej ze taka cena! A bac sie chyba nie masz czego skoro to od znajomej! 🙂
Otlesia zdrowka zycze!
Akigo jak tam Twoje skorcze?
Sathi ja kupilam ksiazke (dot tego okresu po narodzinach) "niemowle i male dziecko" a do tego mam stos gazet i takich malych poradnikow od kolezanek. Wyszukuje ciekawych i potrzebnych artykulow i skanuje je do kompa. Moj M chce kupic encyklopedie zdrowia malego dziecka ale musze sprawdzic czy jest tam cos konkretnego.
Ja juz po sniadanku i ciarki mnie przechodza jak pomysle ze mam wyjsc na to slonce 🤢 a musze bo mam o 15 zajecia (ruchowe), okropnosc jezdzic autobusami w ten upal 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamuski!
Sprawa imionka zostala ostatecznie zamknieta! 😆 Doszlismy do porozumienia i zostaje Mia i bedzie Maja (jesli okaze sie dziewczynka oczywiscie) 😁 Najwyzej beda mialy kuzynki podobno brzmiace imionka ale jednka nie te same 😁 i miejmy nadzije, ze sie zaprzyjaznia 😉

Marzi sprawa naciecia krocza! Do tej pory jakos oddalam nadal mysl o samym porodzie (pewnie ze strachu 🙂) dlatego nie poruszalam tematu o znieczuleniach itp. Jednak spotkalam sie wiele razy z opinia dziewczyn - Polek w Irlandii, ktore nie chca rodzic w Polsce bo wlasnie chca uniknac naciecia krocza, ktore jest tu tak powszechnie stosowane! Z tego co wiem w innych krajach europejskich jest to zabieg stosowany tylko w razie koniecznosci a nie jako rutynowy element porodu. Dlatego ciesze sie, ze bede rodzic (tak planuje) za granica. Nadal jednak mysl o porodzie odsuwam od siebie bo mnie paralizuje hehe 😉
Otlesia - duzo, duzo zdrowka zycze Wam 🙂
Leniuszku Ja myslalam rowniez o tym gdzie co i jak bedziemy pisac jak ktoras z nas urodzi pierwsza a pozniej wszystkie po koleji. Wpadalam na pomysl abysmy kontynuowaly nasze znajomosci nie jako ciezarne ale przeniosly sie w tym portalu: brzuszek.net na forum:Szczesliwe mamusie w dyskusji: Juz jestem mamą i tu pierwsza z nas, ktora urodzi stworzy temat p.t. Mamy listopadowe 2009
Co wy na to?? Oczywiscie koniecznie dajac nam znac tutaj ze urodzila a nasz obecny temat "Mamy listopadowe jak sie czujecie" w dyskusji O wszystkim zamnkniemy z dniem kiedy ostatnia z nas urodzi i wszystkie bedziemy na forum Szczesliwych mam litopadowych 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra ja myśle że super pomysł 🙂 ja myśle że możmey też się wymienić numermai komórek np. na naszej klasie bo tutuaj tak publicznie podawać to raczej nie i ta która urodzi napisze smsa innej listopadówce jak się czuje on i dzidzia

No ja chyba na wózek się zdecyduje, wiem że jest w bardzo dobrym stanie, a cena jest bardzo atrakcyjna a wózek z pewnej ręki, ja chciałąm kupić nowy wózek ale jak trafiła sie taka okazja to napewno skorzystam

Ja o porodzie staram sie nie myśłeć bo tez się go zaczynma bać-wcześńiej nie czułam strachu ale teraz zaczynam odczuwać obawy bo ja jestem straszna panikara ;/

Otlesia właśnie dużo zdrówka dla Ciebie i męża
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch napisał:
mam stos gazet i takich malych poradnikow od kolezanek. Wyszukuje ciekawych i potrzebnych artykulow i skanuje je do kompa. Moj M chce kupic encyklopedie zdrowia malego dziecka ale musze sprawdzic czy jest tam cos konkretnego.


Z gazet, których na rynku jest bez liku to mam tylko kilka numerów miesięcznika "M jak Mama". To była pierwsza jaką złapałam z półki i tak jakoś potem zostało, ze kupiłam następne numery. Za to nad taką encyklopedią też się zaczęłam zastanawiać. Ale też jeszcze nie sprawdzałam żadnej czy to to co bym chciała. Jak sama sprawdzisz, to napisz co o tym sądzisz, ja też jak będę w jakiejś księgarni to poszukam. 🙂

Kukunari z przeniesieniem się i utworzeniem nowego wątku przez pierwszą mamę to dobry pomysł. 🙂 No i potem zamknięcie tego... bo już nie bardzo będzie pasować, hi, hi. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czwsc Mamuski
Wlasnie niedawno dowiezli mi materac do lozeczka koszt 73zl,wczesniej popralam pieluszki tetrowe i flanelowe Szymonkowi i ubranka nowe co niedawno kupilam,polowa roboty z glowy....
Teraz zasiadlam na chwilke przy necie bo juz chrzesniak chce usiasc,wiec odezwe sie pozniej

Mam do was pytanie po porodzie szpital daje mi zaswiadczenie ze urodzilam,zawoze go do pracy i jestem wtedy na maciezynskim tak?
A kiedy najlepiej zalatwic sobie zasilek wychowawczy,bo zamierzam wrocic do pracy gora po 2,3 latkach bo niechce najwazniejszych lat synusia spedzic w pracy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny...Wczoraj wymiotowałam samymi gruszkami, więc może nie pogryzłam dokładnie.... sama nie wiem... teraz jest już trochę lepiej 🙂

Na 17 mój M ma na gastroskopię, a ja na 18 mam do gin. Będę miała usg, przynajmniej tak mówił ostatnio gin 🙂 Mój mąż chce zdążyć iść ze mną do gin. On jedzie do jednego miasta na badanie ja do drugiego... Miasta oddalone od siebie ok 30km.... Będę tak długo przepuszczać kobietki, dopóki on przyjedzie....przynajmniej taki jest plan 🙂 Mam nadzieję, że się uda 🙂

Mazi z tego co wiem, to do pracodawcy zanosić akt urodzenia, ale nie jestem pewna, niech się wypowie najlepiej Kasia z Iwonką, mają już dzieciaczki to pewnie się orientują 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenko dobry pomysł z tą wymianą nr tel 🙂 a gg podajemy na forum czy na NN ??

Wózeczek fajniutki,ja mam dalej dylemat ale pewnie pod koniec to już nie będzie problemu 🙂
Ostatnio załapałam takiego lenia i nic mi się nie chce,zero życia we mnie,mam wolne już od pracy i to chyba dlatego,rozleniwiłam się :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mój nr gg to 8194540

kto chce może sobie zapisać. kilka dziewczyn wiem że już ma 🙂. z podaniem na forum nie mam problemu bo zawsze można kogoś zablokować - jak nie proszony "gość" zacznie do nas wypisywać 🙂

karola zdrówka zdrówka zdrówka ... raz jeszcze bo teraz i tobie się przyda. oby tylko ci tam tylko jakaś skóra siadła od tej gruszki 🙂.

i ja dzisiaj króciutko, bo sprzątałam i teraz na pocztę lecę bo mi paczka przyszła 😁 😁 😁 a tylko kilo waży więc sobie sama po nią pójdę, zresztą mąż nie mógł by odebrać i tam po 21 :/ .... cała zgrzana jestem - chyba jeszcze szybki prysznic i dopiero. 🙂 potem poczytam i się bardziej rozpiszę :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
GG do mnie: 3551938 🙂
Z tym, że teraz będę ciągle niedostępna: raz, że laptopa mam w naprawie (nie siedzę u siebie...) a dwa, że będzie się też musiała wyklarować sytuacja z internetem tam gdzie będę wynajmować mieszkanie. 🙂
Na NK też mam profil... tylko jak Wy się dziewczynki znajdowałyście na NK? 🙂 Bo mnie to chyba ominęło... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...