Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
megulka bardzo łądne imie wybraliście : Lenka
ja zdecydowałam że moja córka nazywac się będzie Nadia mężowi sie nie bardzo to imię podoba ale chyba w końcu już się przyzwyczaił i zostanie Nadia 🙂

Gosia to już masz dużą dziewczynkę 🙂 ja nie wiem ale za tydzień mam USg więc też się dowiem jaka duża jest moja kruszynka i ile waży-chciałąbym wypytać lekarza jak w moim przypadku będzie wyglądała końcówka ciąży i poród ale to chyba jescze za wcześnie-jak myśłicie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
megulka nnie trzeba się chyba zapisaywać u położnej, papiery ze szpitala wysyłane są do ośrodka zdrowia, u mnie jest akurat jeden w miejscowosci, i położna musi przyjść jak sobie mama radzi z maleństwem, i czy wszystko z nim w porządku, jak pępuszek, i tym podobne. ale nie zmylam was bo może w innych miejscowościach trzeba się gdzieś zapisać ?? ale lepiej dopytaj, bo mi się coś to nie zgadza co piszesz. i dziewczynki iwonka wam dobrze mówi - samo wszystko wyjdzie - jesteśmy świetnie obdarzone przez nasz instynkt, dzięki niemu dajemu sobie radę.

a ja byłam na zebraniu w przedszkolu - 2,5 godzny !!!!1 rety niemiłosierne te babki.fakt faktem same konkrety i na prawdę mogę być dumna z mojegoo przedszkola !!! pod każdym względem. a jest jedno i nie musi stwarzać konkurencji, mimo wszystko jednak jest na wysokim poziome pod każdym względem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczynki 🙂 ja juz swoja napoleonke zjadlam cala 🙃 ech byla pyszna... i mam takie same obawy jak Wy czyli zwiazane z tym co bedzie po porodzie, chodzi mi o opieke nad dzieckiem i jeszcze dodatkowo co sie bedzie dzialo ze mna (z moim cialem)...
Beata a co tam Twoj lekarz powiedzial?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Megulka Kasia Ci dobrze mówi, to szpital pyta się do jakiej przychodni należysz i wysyła dokumenty......

Ja mam dziś pecha, chciała zrobić sobie pyszny sok, ale jest tak niezdarna, że sokowirówka mi wypadła z rąk i po sokowirówce; rozsypała się....

Iwonko mi na studiach mówili, że z ADHD się "wyrasta"; z tego co się orientuje to z znanych ludzi ADHD ma Szymon Majewski i zobacz jaką karierę robi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie mozna wyrosnac z Adhd czyli inaczej Nadpobudliwosci Psychoruchowej. Ludzie ucza sie i staraja sie z tym zyc. Zachowanie zalezy tez od tego w jakiej sferze dziecko jest nadpobudliwe czy tylko psychoruchowej czy moze tez zmyslowej, intelektualnej, emocjonalnej lub wyobrazeniowej. tak jak Otlesia powiedziala nauuczyciele powinni byc szkoleni do pracy z takim dzieckiem nie jest to nic wielkiego ani trudnego wystarczy po prostu chciec. Dziecko takie ma inne potrzeby niz reszta dzieci i dobrzeby bylo gdyby tlumaczylo sie rowiesnikom takie rzeczy a nie potem mowia ze to klasowy clown i sie z niego smieja. Dziecko takie zachowuje sie tez w szczegolny sposob i to jest normalne zachowanie jesli jest nadpobudliwe psychoruchowo to ciezko jest mu sie skupic na lekcji dlatego nauczyciel powinien mu pomagac i np prosic o powtorzenie tego co przed chwila pani zadala (ale nie po to by go osmieszyc ale po to by zapamietal). Sa rozne sposoby naprawde i dziecko tez powinno byc swiadome tego co sie z nim dzieje i dlaczego tak jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Im blżej do porodu tym bardziej się obawiam jak to będzie wyglądało i czy będe potrafiła dobrze oddychać. W szkole rodzenia dowiedziałam się że przez złe oddychanie mogą popękać żyłki w oczach i na twarzy.Może lepiej nie zastanawiać się jak to będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mLeniuszku trochę źle mnie zrozumiałaś....to co teraz robi Majewski to na pewno jest teraz tylko image... kiedyś czytał artykuł o jego dzieciństwie...fakt faktem prasa może kłamać, ale mało ważne... Co do tego "wyrastania" tak pamiętałam zajęć z psychologii; ale sprawdziłam teraz w necie..jak chcesz poczytaj... mnie przynajmniej uczono tak jak jest napisane tutaj:
http://www.adhd.info.pl/index.php?page=zrozumiec/wrazzwiekiem.php
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj oby dziewczynki. Bo jeszcze parę lat i wyjde z siebie.Była u mnie właśnie męża siostra ze swoimi córkami. Jej ta średnia znaczy ma 2,5 roku. Niema stwierdzonego ADHD ale jest tak nadpobudliwa że jak oni wychodzą ja jestem tak zakręcona ze nie wiem jak sie nazywa. To kopnie psa to czymś rzuci.Poprostu nie do pilnowania. Młodsza ma 1,5 roku i jest spokojniejsze. Ale też to mi szklanke napoju koło komputera wylała to rączki z czekolady wtarła w kanapę.Ja miałam też małą róznicę wieku miedzy moimi dziećmi i mój Kacper też zywe srebro ale teraz to juz bym chyba nie dała sobie rady z takimi dziećmi. Chyba by mnie w kawtanie wywieźli. Normalnie jeszcze mi oko lata.Czuję sie jakbym mocną kawę strzeliła i nie moge sie uspokoić. Chyba ja tylko w ciązy taka nerwowa jestem nie wiem.
Karolinko widzę ze nie tylko mi wszystko leci z rąk. Ale u Ciebie to przez nerwy!Szpital masz w domu i w szpitalu. Mam nadzieje ze wszystko się dobrze skończy i nie długo maż i dziadek dojdą do siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu nie wiem czy wiem więcej od Asi na temat ADHD, bo z tego co mi się wydaję to Asia studiuje pedagogikę.... nie chcę się spierać na ten temat, fakt faktem z dziećmi z ADHD miałam styczność i to nie raz, z dorosłym nie...podkreślam jeszcze raz mnie uczono takiej teorii jak na tej stronce... może każdy wykładowca ma swoje spostrzeżenie na ten temat....ale lepiej już zakończmy ten temat....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Coś mi po tych soczkach zaczyna nawalać wątrobka.Narywa nie fajnie!Mała ma znowu czkawke.Ale ja ja kocham! Moja skacząca kluseczka.Napewno z ADHD sie wyrasta. A w każdym baz razie jest sie ciut spokojniejszym .Zaobserwowałam po moim szalonym mężu. Najgorsze że on wyrósł dopiero po 30 . 😉 Chociaż trochę szalony dalej jest ale juz mogę z nim wytrzymać:P .
Ale tak na powarznie to Kacper z roku na rok jest coraz lepszy!Bo kiedys minuty nie usiedział teraz czasem potrafi z godzine posiedzieć. Potrafi sie skupic. A kiedyś! Było strasznie nie do opisania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
spoko!:laugh: co do doroslych to mialam stycznosc z takimi osobami jest im na pewno latwiej zyc poniewaz maja swiadomosc tego ze sa nadpobudliwe i staraja sie z tym zyc. Ciagle o czyms zapominaja nie potrafia sie skupic sa balaganiarzami itd. Ale normalnie pracuja i ksztalca sie dalej. organizm osoby z Adhd potrzebuje po prostu zwiekszonej ilosci bodzcow z zewnatrz niz zdrowy organizm (psychoruchowo). Dlatego tez sa nadpobudliwe bo staraja sie dostarczyc swojemu organizmowi jak najwiecej tych bodzcow. Adhd moze byc w miejszym lub wiekszym nasileniu (w tym wiekszym chyba podaje sie nawet jakis lek ale dokl nie pamietam jaki). Jedyne co mnie denerwuje ze nauczyciele od razu jak ktos jest nie grzeczny mowia o nim ze ma Adhd co wcale nie musi byc prawda sa szczegolne zachowania ktore stwierdzaja czy ktos jest nadpobudliwy czy nie. Ale w sumie to koncze ten temat bo nie miejsce ani pora na to przeciez mamy pisac o naszych przyszlych pociechach. Najwazniejsze Akigo ze Twoj syn zostal zdiagnozowany. ☺️ nie myslcie ze chce sie tu wymadrzac pisze tylko to co wiem ze studiow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...