Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Słabo widać i teraz się zlały te wypryski ale z rana są bardziej czerwone.TEraz nie widać ale przy świetle dziennym płakać się chce.Nie widać ile ma na czole na brodzie. A z rana są czerwone i wszystkie widać. [img size=277]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/IMG_0085.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 wiecie moja Nadia tez od wczoraj rana nie zrobiła kupki, dziś po południu aczeła się tak prężyć bączki puszczać i tak wyglądała jakby chciała a nie mogłą zrobić kupki, chciałąm jej pomóc ale termometrem nie miałąm odwagi więc wymyśłiłam że zrobie inaczej, nie wiem czy tak wolno ale mojej córeczce pomogło i to z mega efektem 🤪

ja zrobiłam mieszankę wody z dużą ilością mydła i strzykawką taką malutką do pupy jej wstrzyknełam trochę, po 2 minutach były już super efekty, tyle tego było że nie dziwie się że malutką mógł boleć brzuszek 😞

ja mam reczny odciagacz do mleka i nie narzekam odciąganie idzie bardzo szybko i sprawnie-ale odciągam tylko jak musz egdzies pilnie wyjsc

a mi nadia chyba po tych czopkach ciągle śpi, dziś w nocy spała od 22 do 7 rana-wiem ze powinanm ją obudzic na karmienie ale nie zrobiłam tego bo ją cieżko dobudzić ma mocny sen 😞 ale jak dzis sie to powtórzy to chyba ją obudze tak o 3 na krmienie-sama nie wiem co robić

Iwonko a te plamki to może uczulenie a nie trądzik niemowlęcy, najlepiej konsultuj to ze specjalistą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu ale to były plamki suche ja nie wiem co się stało ze się zlały.To wyglądało jak potówki. Ale to dobrze ze nie skaza białkowa.Na zdięciach nie widać ale mała ma buźke jak tarka bo te bąbelki pękają i zostają dziurki.Nie jem własnie słodyczy ale to dla mnie najgorsza kara 😞.
Haniu jak mała ma problemy z Zółtaczką to powinnaś ja budzić bo dziecko trzeba przy żółtaczce jak najczęśćiej przepajać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu u mnie coś podobnie z tymi piersiami i pokarmem... Momentami boję się, że mały się głodzi. 😞 Bo piersi są miekkie, on je dość długo ssie, jak próbowałam odciągać pokarm to z mizernym skutkiem... Z drugiej strony mocno ulewa i ma częste i silne czkawki - pasowałoby mi, że raczej nie z zimna, ale właśnie, że niby się przejada. Tak też stwierdziła położna na wizycie. Tylko czemu wciąż objada sobie łapki? Albo wręcz "pożera" smoka? 😞

Marzi nie u mnie jeszcze za wcześnie na wizytę lekarską, więc jeszcze nie byłam.

Gosiu może spróbuj czopki glicerynowe? Podobno jednego można. Mi tam pomógł, a też się nacierpiałam. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Muszę sie zapytać sama woda by nie wystarczyła?Albo jakieś ziółka?Przecież to strasznie podrażnia. Ja kiedyś robiłam sobie lewatywe i wstrzykiwałam wode z mydłem to naprawde aż boli.Ale się nie wtracam.Bo może tylko mnie bolało a raczej szczypało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też robiłam 2 razy wczoraj za pierwszym razem troszke wody z małą ilością mydła i ją zapakowałm w pieluchę, ale nic to nie dało-wiec zrobiłam wode z bardzo dużą ilością mydła i jak to wstrzyknęłam to trzymałam małej nóżki w górze bo to też niby pomaga po kilku minutach kupka wystrzeliła że aż sie z mezem przestraszyliśmy i tak chwilke te nózki trzymałam az się cąłkiem wypróżniła, sama woda nic nie da iwonko bo własnie mydło powoduje to że w środku się tam wsyztsko rozluźnia, ja wstrzyknełam taką małą strzykawkę ale całą:P a strzykawka ma 3 ml

połozna jescze mi radziła na ostatniej wizycie żeby smarować małej brzuszek macią majerankową ale mam jej taki masaż robić okrężny od uda do uda nad pępkiem i do drugiego uda kilka razy i kolanka do brzuszka przyłożyć, i tak na przemian bo położna tłumaczya mi ż epoo około 3 tygodniach po porodiz enamz mienai się pokarm i żołądek dziecka musi go przetrawić przez co kupki się mu zmienaiją i moż emieć problemy z kupką
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez miałąm lewatywy robione z wody z mydłem bo miała mega zaparcia ale mnie to nie bolałao czułam tylko takie parcie że zaraz wszytsko wyjdzie:P ale o to własnie chodzi 🙂 mojej małej w każdym razie ta lewatywa którą jej zrobiłąm pomogła i już się tak nie pręży a brzuszek am mięciutki 🙂 a i jak jej ją robiłam to nie płakała tylko zrobiła dziwną minkę bo nie wiedziała co ja jej tam robię:P więc chyba ją to nie bolało bo w innym wypadku by się buntowała i pewnie płakała a widac było ze ulge poczuła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej,jestem pełna podziwu za te lewatywki,ja pewnie zleciłabym to zadanie mojemu M,to on jest w domu od extramalnych zajęć z Olkiem.na szczęście póki co to kupki są i to prawie w każdej pieluszce.
dziś w nocy podawałam młodemu tylko mleko nan,dostałam jakiegoś ataku bólu żołądka,dreszcze i na wymioty nie brało więc bałam się że zjadłam coś co mogło zaszkodzić i że młody przeze mnie będzie cierpiał.no i rano jak ściągnęłam pokarm to miałam takie wyrzuty sumienia że zła matka ze mnie bo nie uważam co jem i teraz maluszek nie może pić mojego mleczka.a brzuch dalej mnie boli z tym że mniej.sama już nie wiem co się dzieje..może stres,zmęczenie albo jakiś wirus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a wiecie co? w piątek chciałam się zarejestrować z młodym na usg bioderek no i co????wszystkie limity wyczerpane na ten rok a na przyszły zaczną zapisywać po 15 stycznia,przecież to jest parodia,w całym mieście tylko w 2 miejscach robią to usg i nie mają miejsc.trzeba będzie uderzyć po znajomościach albo prywatnie.masakra!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiu aj z apierwsyzm razem te ztak tyci wstrzyknełam bo sie bałąm ale za drugim razem juz więcej i poszło gładko:P

ja na usg bioderek zapisałam mała jak tylko się urodizła bo u nas tez ciezko z terminami no i 6 stycznia mamy to usg 🙂

a ja własnie zcekam na położną 🙂 zobaczymy co dzis powie o mojej Naduni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie była położna. Już ostatni raz bardzo mi z tego powodu przykro.Taka fajna kobieta i zawsze takie dobre rady dawała. Podpisałam papiery na zakończenie i mówię ze już moja córcia zaczyna dorosłe Życie bez kontroli położne 😉 Ale tak naprawde to to mogłaby dłuzej przychodzić . W razie czego moge do niej dzwonić.Oglądneła buźkę małej i powiedział że by zwrócić lekarzowi uwagę na buźkę .Są jakieś kremy dla alergigów które się rzadko podaje ale mała powinna dostać tak mi powiedziała. Bo ją to swędzi i nawet przez sen się denerwowała przy położnej.
Rozmawiałam też o załatwianiu się małej i mówiłam że moja mała o się załatwia co 2-3 dni. Położna powiedziała zeby się nie przejmować że wtedy więcej rośnie.No ja nie wie moja mała to już taka spora klusia. Powiedział że wygląda na 3 miesiące:huh jutro się dowiem ile waży ale czuję że ponad 5 .Ciężka się zrobiła.Bo długa to raczej nie .Jeszcze na 62 ubranka są za długie.
Co do lewatywy to może macie racje ja się nie znam tylko ja też bym malej nie zrobiła.Chyba ze naprawde lekarz by mi kazał.Ale to indywidualna sprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry mamusie
nocka znowu nie przespana ech...
dalam wczoraj synowi troche tej herbatki koperkowej i tak go przeczyscilo ze hej normalnie cala pielucha zawalona.
Dzisiaj w nocy nic mu nie dolegalo tylko chyba towarzystwa potrzebowal. Zasypial na rekach wiec go odlozylam pospal 30min max i znowu placz moze za cicho bylo albo pomylil dzien z noca bo teraz spi jak aniolek. Wiec chyba wyrasta z niego taki maly terrorysta, dobrze ze z tymi moimi cyckami sie unormowalo 🙂
Sandra chyba musze zastosowac sie do Twoich zalecen i pocierpiec troche jak syn bedzie plakal ale skoro to ma pomoc i nauczy sie zasypiac sam a nie na rekach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...