Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Otlesia trzymam kciuki za Ciebie i Twojego męża! Oby było dobrze! 😘

Akigo głowa do góry i aby Ci ten czas rozłąki szybk zleciał!

Kukunari gratuluję dziewuszki! 🙂

Teraz też jestem bez mojego M, kurcze, nawet mi brak tej mordki obok. 😉 Ale jakoś też cieszę się, że nie musi widzieć jak rozkłada mnie choróbsko...

Mały mnie kopał całą noc, kopie cały dzień... czy on nie powinien mieć czasem przerw? Czy to normalne? 🤨 Moja mama stwierdziła, że się złości, bo czuje moją chorobę... Heh, swoją drogą ciekawe, może czuje? 😉 :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień Dobry 😁 Witam z nowym dniem . U mnie pogoda super, wstałam dziś jak nowo narodzona, bo ta cała sytuacja z bólem , to chyba sprawka mojej niuni, dzidzia stwierdziła że mamie już nie będzie dokuczać i się przekręciła i normalnie wszystko , mi odeszło, nawet niewiedziałam że może być aż tak silny ucisk , że myślałam dosłownie że umre i nie miałam pojecia że tak szybko może wszystko minąć niesamowite a przestraszyłam się okropnie że może np mam z nerkami problem , i chyba na poród to już się przygotwałam heheh ;D Sandra Grtuluje Córci 🙂 powoli nam się wyrównuje ,nidługo będzie tyle dziewczynek ile chłopców 🙂 Karola- biedny Twój mąż i Ty, oby jak najszybciej do formy doszedł, Iwonko wierzę że Ci smutno ja bez swojego M nie potrafie wytrzymać, jestem jedną z nielicznych osób z okolicy co twierdzą ze w małżeństwie lepiej jest, ja to coraz bardziej go kocham i tęsknie a już 6 lat razem jesteśmy, po ślubie już rok, a co mówić jak by miał mi gdzieś wyjechać, powiem Ci że bardzo dzielna jesteś - naprawdę 🙂 Nie smuć się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra gratuluje córeczki 🤪 wcześniej napisałam, że bedziesz miała dziewczynke, tak czułam 🙃

Sathi kuruj sie i wracaj do zdrowia!mnie ostatnio bolało garło, kichałam ale przeszło szybko samo.

Dzisiaj jak sie obudziłam to na pościeli i poduszce zauważyłam troche krwi... chyba z nosa mi leciała przez sen..
Rano robiłam ten test na obciążenie glukozy- powiem Wam, że nie było to takei okropne, wypiłam bez żadnego problemu 🙂
Dzisiaj po południu wybieram sie na basen, bo chodzić z bólu pleców i nóg nie moge!!!

Karola mąż na pewno szybko przy Tobie wróci do formy 😉 nikt mu nie da lepszej opieki niż własna żona 🙂

Iwonko nie zazdroszczę Ci, pewnie samej nie jest najfajniej... ale sama widzisz jak ten czas szybko leci, 4 tygodnie naprawde szybko zlecą!

😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatko a basen Ci nie zaszkodzi? Nie powinnas przypadkiem teraz odpoczywac?
Mi od wczoraj juz nie dolega (jak na razie) 🙂 . Rozmawialam przez telefon z konsultantem medycznym z mojej kliniki powiedzialam mu moje objawy i poszedl skonsultowac je z ginekologiem. Doszli do wniosku ze skoro mam wizyte 20/08 to mam lezes nie przeciazac sie i w razie co brac nospe. A jakby bol sie nasilil lub pojawilo sie jakies krwawienie to dopierow wtedy mam jechac do szpitala. 🤔 czyli troche wychodzi na to ze jestem panikara 🤔 a bardziej chyba moj M bo to on zaczal nie nakrecac i psychoza zadzialala 😉 . Tak wiec spokojnie zaczekam sobie do jutra i zobaczymy co ta pani w zastepstwie powie.
Wiecie co doszlam do w niosku ze jak nie urok to przemarsz wojska. Bole podbrzusza mi przeszly ale w zamian przyszedl nowy bol 🤔 moja 8 doszla do wniosku ze zacznie sie wykluwac z dziasla. 🤢 normalnie swietnie.
Czy mozna podczzas ciazy stosowac znieczulenie miejscowe u dentysty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiu w póżniejszej ciązy już można z tego co mówi mój dentysta ale ja jakoś i tak się boję brać znieczulenie. powiem wam że ja w pierwszych tygodniach byłam właśnie z zębem bo mi się nie podobał, ten mi całego rozwiercił bo stwierdził że od środka się psuje, i faktycznie, zrobił mi wtedy znieczulenie a potem okazało się że byłam w 2, czy 3 tygodniu ciąży 🤨 czasem o tym myślę, bo niby na każdej wizycie lekarz mówi że wszystko jest ok, ale czasem zastanawiam się czy mogło mieć to na coś wpływ 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu no własnie nie wiem co z tym basenem, może faktycznie nie powinnam. Ale zawsze basen pomagał na bóle pleców, które teraz są nie do zniesienia i działał odprężająco. Jak chodze na besen w ciąży to i tak nie szaleje, powolutku i spokojnie z odpoczynkami.

Co do stomatologa- spokojnie możesz iść na wizyte i znieczulenie w 100% nie zaszkodzi. Mój M jest stomatologiem i wczoraj robił mi leczenie kanałowe a w tamtym tyg borował i zaklejał dziurke 🙂 do tego miałam 2 miesiace temu zakładany aparat ortodontyczny na 3 zeby, bo moja 8 wyrosła niedawno i teraz ściągają ją na miejsce 7, którą musiałam wyrwać.
Bardzo dużo ciężarnych przyjmuje a robi zawsze w znieczuleniu miejscowym. Także spoko luzik 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no tak w sumie myslac o basenie w mojej glowie pojawilo sie mordercze plywanie przez cala jego dlugosc a przeciez mona powolutku spokojnie i odprezajaco. Co do tych zebow to nie wiem czy ta 8 tak boli ze az promieniuje na inne czy boli mnie takze ten w ktorym mam dziurke. Beatko gdzie poznalas swojego meza??? W gabinecie stomatologicznym 🙃 🙃 🙃 .
Ale w sumie to fajnie miec kogos bliskiego (szczegolnie stomatologa) bo zawsze Cie bedzie ganial a takto czlowiekowi samemu sie nie zawsze chce dopilnowac pewnych spraw.
Kasiu sadze ze nie masz sie czego obawiac ja w poczatkowych tyg (nie wiedzac ze jestem w ciazy) pilam alkohol (w wiekszych ilosciach) ale chyba gorsze jest to ze pozniej jak juz wiedzialam ze jestem w ciazy to pomylilam proszki!!! 😲 zamiast nospy bralam leki przeciwbolowe na stawy 😲 byc moze nic sie nie stalo skoro nieswiadomie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to może sie skusze na ten basen:P tak mnie łupie wszedzie, że ciezko mi sie chodzi! mam nadzieje, ze pomoże mi troche pływanie.

Asia trafiłaś, poznaliśmy sie w gabinecie:P:P:P szczegółów nie zdradzam:Pheheh
Radze wybrać sie do stomatologa, ja niby zawsze miałam wszytsko w miare okey a teraz matko!!! musze jeszcze co najmniej na 3 wizyty sie wybrać 🤔
Później jak bedzie dzidziuś to już raczej nie pójde na fotelik, bo kto zostanie z Małym? nawet nie mam tutaj żadnej babci żeby podrzucić Szymona na troche.

Dziewczynki nie przejmujcie sie za bardzo, już tyle słyszałam co na początku ciąży kobiety piły, paliły, brały leki i inne- wszytsko bedzie dobrze!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam....ja jestem po koszmarnej nocy,.....mój mąż nadal chory...muszę mu gdzieś załatwić szybko gastroskopię...nie mam pojęcia gdzie...3 mies czekał na to badanie, miał mieć w ubiegłą środę, przyjeżdżamy a tu endoskop zepsuty....
Mnie ok 11 wysypało całą...miałam wielkie bąble, na nogach, rękach, brzuchu i plechach...wszystko wyglądało jak pokrzywka...swędzenie nie do wytrzymanie...wypiłam kolejne wapno i nic...potem kolejne...miałam już jechać do szpitala, ale...postanowiłam chwycić się ostatniej deski ratunku....i wiecie co zrobiłam wysmarowałam się krochmalem... przestało swędzieć.... zasnęłam a rano już nic nie miałam...tylko nie wiem co mnie tak uczuliło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karola ty masz teraz przejścia .. współczuje.

ja właśnie pobuszowałam po allegro i pokupowałam co nie co potrzebnego i bez kosztu wysyłki to już ponad 80 zł 🤨 a to jeszcze nic w porównianiu co trzeba kupić... jeszcze muszę co nieco pomyśleć rety nie liczę tych wydatków 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bo na zarzie to same pierdoły :/ ale może troszkę uda mi się zapanować nad tym szaleństwem bo zamiast przewijaka - miałam dwa !!! 🤨 - kupiłam podkład plastikowy do przewijania i tak robiłam to zawsze na łóżku, a koszt takiego czegoś to tylko 15 zł. rozglądałam się też za wanienkami jakąś licytuje ale pewnie nic nie wylicytuje, nie mam szczęścia, bo też nie mam. ja to jak przy pierwszym maluszku - wszystko wydałam i nic nie mam :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez zamowilam duzo rzeczy na allegro jest jeden sprzedawca ktory ma duzy wybor poscieli dzieciecych i nawet tanich z przesylka wyszlo mnie to taniej niz bym w sklepie kupila a to doslownie te same wzory!!! Kupilam od razu u nich wypelnienie i jestem zadowolona. Ale musze chyba zlozyc jeszcze jedno zamowienie zeby miec posciel i przescieradlo na zmiane (chociaz w sumie to nie wiem czy dzieciaczka nie bede przykrywac samym kocykiem bo u nas jest cieplo nawet w zime ale najwyzej przyda sie na pozniej)
Otlesia trzymaj sie oby Twoj M szybko doszedl do siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://www.allegro.pl/item706932589_podklad_plastikowy_do_przewijania_canpol.html

o właśnie taki ... kupiłam jeszcze podkład na materac, wiem że dziewczynki mi czasem przesikały pampersa jak był za mały a potem i jak oduczałam sikania się przydawał jak ściągłam na noc pampersa 🙂

i jeszcze pielucho-ceratke kupiłam do przewijania jak gdzieś będę wychodzić. pamiętam jak siedziałam u kogoś z dziewczynkami i chciałam je przebrać to był problem by się nie posikały a co gorsza nie zrobiły kupki podczas przewijania, a zwykłą tetra to jednak przesiąknie.

i butle kupiłam .... firmy LOVI, ze smoczkiem silikonowy ... butla też jest silikonowa ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiu ja nie miałam pościeli do wużka choć właśnie oglądałam i mi się spodobała tylko że ja nie będę dawałą dziecku poduszko pod głowę jak śpi, diecko jednak musi mieć prosto więc była by to strata pieniędzy, no chyba że potem jak będzie chciało pooglądać świat 🙂. ja podkładałam kocyt mięciutki na całej długości. ale to moje chyba postatnie dziecko więc trochę szaleje :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://www.allegro.pl/item709764853_posciel_dziecieca_gratis_120x90_poranek.html

u mnie w sklepie sa niektore wzory ale koszt to 45zl 😲 wiec nawet nie wahalam sie z zamowieniem u nich tego produktu 🙂 jak na razie mam te zielone bociany a teraz mam problem z wybraniem innego kompletu bo widze ze troche nowych dodali 🤢
co do ceratki to doatalam taka od kogos wlasnie nie wiedzialam do czego moze mi sie to przydac 🤢 🤢 🤢 ? a tu prosze jakie moze miec fajne zastosowanie 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja tylko na chwilkę-nadrobiła 6 stron : ale tera zmusz eiść sprzatac i pranie zorbić wiec zajrze wieczorem, wklejam tabelke jeszcze raz dla Sandry 🙂 [img size=453]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/mamy_listopadowe.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie cana jest tu tylko za poszewke na poduszke i kolderke ale wejdz na inne przedmioty tego uzytkownika i tam znajdziesz tez komplety z ochraniaczami. Ja nie zamawialam u nich ochraniaczy bo kupilam dwa w lumpeksie raz jeden za 5zl a potem drugi za 2,5 i sama jeszcze nie wiem na ktory sie zdecyduje:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...