Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ał, współczuję roboty z silikonem Akigo. 😞

Marzi nie raz słyszałam o takich brzuszkach, gdzie widać co dziecko wystawia - stópkę czy łapkę, etc. He, he, kosmicznie. 🙃 (Może mój pod koniec też tak będzie wyglądał? :P)

Uaahh... jaka jestem śpiąca! 😲 Nie wyspałam się... a mam dla odmiany cały dzień gonienia to tu to tam. Eee... dam radę! 🙃

Hmm... też bym coś zjadła... Choć na nic nie mam ochoty... 🤨 Sama nie wiem... 🤔 Znów się wybredna robię jak z początków ciąży. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej babeczki !!
Za pare godzin moj lot w wasze strony... nie ukrywam, ze tym razem chyba po raz pierwszy jestem lekko przerazona, ale wierze ze bedzie dobrze :P...

jeszcze pare dni i zaczne w koncu wyprawkowac 😁

beatka waniennka super - tez pomysle o takiej 🙂 lub o takiej z fisher price choc one do tanich tez nie naleza 🤢 nad stojakiem jeszcze sie nie zastanawiam, bo nie wiem nawet gdzie bede mieszkac 🤨

Iwonka - ale slodzichne te twoje brzadace - jak byly male - choc zaloze sie, ze teraz tez masz ubaw z nimi :P

W poniedzialek wizyta u gin - kolejnego nowego :P zobaczymy co powie 🙂 No i czy podpisze mi to zaswiadczenie o kolejnym locie 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oznaczenia używane w karcie przebiegu ciąży:

* HB - poziom hemoglobiny (białko krwi)
* Ruchy płodu - wyczuwane zazwyczaj od 16 - 20 tygodnia ciąży.
* RR - ciśnienie krwi
* TNW - termin następnej wizyty
* Poł. podł. gł. - położenie podłużne główkowe, oznacza, że płód ułożony jest w macicy główką w dół ( prawidłowe w ostatnim trymestrze ciąży)
* b.z. - bez zmian (termin używany głównie przy badaniu moczu)
* Poł. mied. - położenie miednicowe, oznacza, że płód ułożony jest w macicy głową do góry
* Fe - poziom żelaza
* Część przodująca płodu ustalona - oznacza, że główka płodu (lub pośladki) przyparta jest do wchodu miednicy, czyli, że płód jest gotowy do porodu.
* ASP lub FHR - akcja serca płodu - badana jest zwykle od 14 tygodnia ciąży.
* Wysokość dna macicy - pomiar wysokości dna macicy w cm, mierzony od szczytu kości łonowej, informuje o wzroście macicy a pośrednio o prawidłowości rozwoju ciąży.
* PTP lub TP - przewidywany termin porodu

Przy badaniu USG, lekarze opisują wyniki skrótami. Rozszyfrowanie ich pozwoli Ci lepiej zrozumiec wynik badania.

Skróty z USG:

AC – obwód brzucha dziecka
AFI – wskaźnik płynu owodniowego
ASP – akcja serca płodu
BPD – wymiar dwuciemieniowy główki, czyli szerokość główki od ciemienia do ciemienia
AUA – średni wiek ciąży wg USG
CER – wymiar poprzeczny móżdżku
CRL – długość ciemieniowo-siedzeniowa, czyli od czubka głowy do końca tułowia dziecka, a dokładnie do kości ogonowej
EDD – przybliżona data porodu
EFW – przybliżona waga dziecka
FHR – bicie serca dziecka mierzone w uderzeniach na minutę
FL – długość kości udowej
GA – wiek ciążowy według ostatniej miesiączki
GS – średnica pęcherzyka ciążowego
HC – obwód główki
HL – długość kości ramiennej
LMP – data ostatniej miesiączki
LV – szerokość komory bocznej mózgu
NB – kość nosowa
NF – fałd karkowy
NT – przezierność karkowa
OFD – wymiar potyliczno-czołowy
OM – ostatnia miesiączka
TCD – poprzeczny wymiar móżdżku
TP – termin porodu
YS – pęcherzyk żółtkowy

dziubasy :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandro odezwij się jak będziesz mogła, jak tam lot 🙂.

co do fimiku to mi w żadnej ciąży tak nie było widać ale wiem że np koleżance widać było widać stópkę jak wypycha 🙂 to chyba zależne od ułożenia dziecka i od naszej skóry. chyba tylko te strasznie szczupłe dziewczyny mogą to przeżyć 🙂. mi to dziewczyny zawsze pod żebra pchały teraz synuś też raczej tak kopie, choć czuje go też często na dole. nie mówił mi nic lekarz o ułożeniu dziecka ale jak robił pomiar główki to aparature trzymał na dole brzucha więc widocznie tak jest już obrucony. nie znaczy też to dziewczyny że wasze bąble nie są ułożone główką w dół. bo ja też tam często czuje jakieś uderzenia, choć to pewnie nie kopniaki 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry mamusie 🙂
wczoraj przywiezli mi nowa pralke i taki sentyment mnie ogarnal do tej starej... ech jak to ludzie sie przyzwyczajaja do martwych rzeczy kto by przypuszczal? 🤨 co prawda tej starej nie wyrzucam na smietnik ale oddaje komus to i tak mi zal 😉 przyzwyczailam sie do tych programow i wogule.
dzisaj dzien dla mnie w sam raz moze troche senny i pochmurny ale wole to od upalow 🙂
Co do filmiku to fakt dziewczyna musiala chyba miec cienka skore u mnie to raczej takich przezyc nie bedzie 🙃
co do ulozenia sie malucha to na USG byl glowka do dolu i moj M zapytal czy to dobrze a lekarz powiedzial ze to nic przesadzonego bo on jeszcze z 10 razy sie pzekreci (dziwny byl ten facet) 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szczerze mówiąc dla mnie te plusy nie mają znaczenia 🙂. trochę to nawet dziwne i nie rozumię po co one są.

a u mnie coś dzisiaj nerwowa atmosfera. to chyba moje humory trochę powodują, bo cierpliwości mi brakło na awantury dziewczyn. w sumie awantury nie awantury ale kłótnie, nie mogą mieć różnych pomysłów każda chce się bawić po jej i koniec. uparciuchy dwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziesięć stron w plecy jestem. weekend miałam spędzić u rodziców,no i nie wytrzymałam nerwowo,dziś rano wróciłam do bydzi.moją siostrę szlag trafił,w styczniu straciła dzidziolka,teraz jest znowu w ciąży ale nie może na mnie patrzeć,zrobiła mi awanturę o odsłonięty brzuch (mały strasznie kopał), że to że ona jest w ciąży nie znaczy że jej nie przeszło i ja nie powinnam okazywać żadnych objawów ciąży a zwłaszcza zadowolenia z tego.ok ja rozumiem że ona cierpi, ale kurcze ja też mam swoje uczucia,zrobiło mi się strasznie przykro i wolałam się ulotnić.nooo to się wam wygadałam, mam nadzieję,że troszkę lepiej mi się zrobi 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Matko co za masakra! 🤔 o co jej chodzi to jak urodzisz to tez jej dziecka nie pokazuj wogule nic nie mow ze urodzilas. A do siebie samej nie ma pretensji ze jest w ciazy? Przez Ciebie stracila ciaze czy jak? Wybacz ale dla mnie to troche nie powazna jest. Dobrze ze pojechalas z tamtad, na jej zachowanie nie ma zadnego wytlumaczenia. Ja tez stracilam pierwsza ciaze i tez mi bylo ciezko ale bez przesady! Na moim roku bylo 5 ciezarnych i co mialam sie na nie wszystkie obrazic bo one sie cieszyly ze beda mamami? ech na prawde nie masz sie co przejmowac 🙂 Olga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olga nie przejmuj sie ludzie sa dziwni...

My jestesmy wlasnie po obiadku,moj M jedzie zawiesc zaraz znajomych na slub i wesele a rano bedzie musial ich odebrac,jak wroci mamy jechac do znajomego na ploty,ale nie wiem bo to bedzie przed 20 i chyba niebardzo bedzie nam sie chcialo...

Pozatym synek daje non stop znac o sobie ze niespi 😉)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja Nadia zawyczaj kopie wieczorem w dzien jest raczje spokojna

Olga ja tez nei rozumiem zachowania Twojej siostry, przeciez ona powinna się cieszyć ż eTobie wsyztsko się dobrze udało i ze dzidzia zdrowa, przcież ona nie straciła swojego dziecka przez Ciebie

U mnie pogoda się poprawiła bo rano lało a tera zpokazało się słońce, u nas jest taki wiejski festyn :P więc moż eprzejde się tam na spacerek zobaczyc jak się ludzie bawią 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rety na prawdę okropnie się twoja siostra olga zachowała, szok - jakby to moja teściowa powiedziała. dobrze że wyjechałaś przynajmniej nie będziesz się przejmowała głupim gadaniem. rety !!

a teraz u mnie "szpital" ... ja chodze zakatarzona aż mi kapie z nosa !! i problem był z robieniem tortu :/ musiałam zatamować sobie jakoś nos wacikami ech .... zuza coraz gorzej, ... 3 godziny temu miała 38 gorączki dałam jej ibufen i teraz ma 38,3 nic jej nie spadło ii jeszcze wzrosło. robie jej okłady zimne mam nadzieję że jej to przejdzie, a noc będzie najgorsza. już wysłałam męża po mleko, bo się skończyło jak na złość i po miód. zrobie jej mleko z czoskniem i z miodem, może po niedzieli będzie dobrze. biedactwo. ech ide do niej zajrzeć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kukunari będzie dobrze z lotem, trzymam kciuki. 🙂
Wow, ta rozpiska co znaczą te wszystkie skróty się przyda - dzięki! 🙂

Olga rozumiem Twoją siostrę, przykra sytuacja. Jednak nie powinna się Ciebie czepiać. (Bo jak to, ma zamiar atakować wszystkie ciężarne dziewczyny, które zobaczy, za ich szczęście, czy co?) I chyba dobrze zrobiłaś, że zeszłaś jej z oczu - szkoda nerwów i Twoich i jej. Widać dla niej to wciąż bardzo czuły punkt i pewnie w ogóle nie była w stanie pomyśleć o Twoich uczuciach. 😞 Może postaraj się nie brać tego do siebie za bardzo, szkoda relacji z siostrą. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będziecie to wspominać i śmiać się z tego - obie już z dzidziusiami. 🙂

Kasiu uważaj na siebie, żeby Cię choróbsko nie rozłożyło wstrętne! Biedna Zuzia, ech, teraz musi odchorować. 😞 Współczuję, niepotrzebnie się nacierpi. 😞

A ja właśnie, że się wyrażę, usiadłam na tyłku i wcinam obiad. Chwila odetchnienia... 😎 Jednak najgorsze dziś jest to, że czuję się taka tąpnięta, zakręcona... A tu dopiero połowa dnia i połowa zaplanowanych "wyzwań", he, he. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEj

Olga nie przejmuj się....
Kasiu, wiem że to mało pocieszające ale lepiej, że córa ma taką gorączkę, niż wyniszczającą, czyli raz spadek raz wysoką, bo było by gorzej....wiem że to nie żadne pocieszenie.... może spróbuj Zuzię wykąpać; potem szybko ją owiń.... masz może czopki na zbicie temp? Mam nadzieję, że Zuza szybko dojdzie do siebie Ty też wypij sobie mleczko z miodem....

Fajny też brzusio mi też czasem tak fajnie faluje; ale najczęściej wystawia dupkę a tu z lewej a tu z prawej strony 🙂 ostatnio jak wystawił mi nóżkę to szybko schował, bo go połaskotałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i mi nie wczytało odpowiedzi 😞 ... ech, ale cóż. karola nie wiedziałam że tak jest z tą gorączką że lepsza jak nie spada niż miałaby wzrastać i spadać i tak w kółko. to faktycznie może dobrze. grunt by się organizm obroił i by nie było potrzeby pójścia do lekarza w poniedziałek. ja oczywiście też wypiję to mleczko, ale i Maja z mężem by ich nie dopadło.

co do siostry olgi to tak jeszcze myślę że może jej hormony teraz szaleją i ma złe dni - czasem ciężarne przecież bywają zmierzłe i nie do wytrzymania. na pewno będzie między ok mimo wszystko.

torcik upieczony, studzi się ale swtierdzam że mam za dużą tortownicę bo mały wyrósł i bitą śmietanę do niego dorobię pomiędzy placki. jak udekoruje i jak będzie troszkę schłodzony to wam wkleje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...